Мозолі в поході
Кожен піший похід в гори, будь то Карпати або щось вище, означає, що ваші ноги будуть відчувати значне навантаження. Щоб уникнути такого явища як мозолі в поході і загального дискомфорту, необхідно ретельно підійти до вибору взуття.
- Ні в якому разі КАТЕГОРИЧНО не можна вирушати в похід в абсолютно новому взутті, не перевіреному “в бою”. Навіть якщо воно коштує 100500$, навіть якщо в такому ходили друзі і все пройшло добре, навіть… тут нема “навіть” – взуття має бути розношене.
Визначальними факторами при виборі взуття для походу повинні бути зручність носіння, міцність, хороше зчеплення з поверхнею, по якій ви будете пересуватися.
Крім взуття, потрібно правильно підібрати шкарпетки. Враховуйте і температурні умови в поході.
Якісне і дороге взуття не є гарантом комфортного пересування. Якщо черевики вам не підходить, то мозолі і потертості перетворять похід в справжнісінькі тортури. До того ж, ви станете сповільнювати інших учасників походу.
- Взуття не повинна стискати ногу або бовтатися на ній.
Щоб уникнути подібних неприємностей, будь ласка, відповідально і заздалегідь підготуйтеся до походу, вибравши правильне взуття і шкарпетки.
Причини появи пухирів на ногах в поході
- Надмірне тепло. Викликається тертям ніг об внутрішню поверхню черевик.
- Підвищена вологість. Вологі або ще гірше — мокрі — ноги (від поту чи води, що потрапила зверху або просочилася через поверхню) украй сприйнятливі до тертя.
Як уникнути мозлів
Взуття має «дихати», при цьому мати достатню водонепроникність. Наявність мембрани не завжди виручає, оскільки має значення і температура навколишнього середовища, і кількість води, з якою доведеться зіткнутися в тому чи іншому поході. Абсолютно універсальних черевиків для будь-якого походу – немає.
Необхідно давати ногам відпочинок. На привалі краще зняти черевики, просушити їх. Шкарпетки також слід змінити. У таборі взагалі потрібно носити інше (легке) взуття.
У літній період ви можете використовувати похідні сандалі, одягаючи їх на носок. Інакше появи мозолів не уникнути.
Як лікувати мозолі в горах
Якщо ви відчуваєте, що з’являється пухир, то слід:
- Зняти взуття, очистити від забруднень і піску потенційно пошкоджену ділянку шкіри. Дайте нозі охолонути.
- На хворе місце накладіть спеціальний пластир або бинт.
Якщо пухир все-таки виник, то простерилізуйте тонку голку, обробіть антисептиком поверхню пухиря і акуратно проколіть його. Шкіру від пухиря ні в якому разі не видаляйте, а обробіть антисептиком і наклейте зверху пластир.
Правильно збирайтеся в походи, бережіть здоров’я — і подорож буде цікавою!