Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Печери Вайтомо ✨… Як зірки потрапили під землю?

Здається, всі знають, що Нова Зеландія – найбільш екологічно-чиста країна в світі. Що там є гори і океан, деревовидні папороті і дивні тварини. Але що Ви знаєте про її «підземний» світ? А він, між іншим, так само незвичайний, як і все інше.

Найвідоміша печера Нової Зеландії – безсумнівно Вайтомо. Знаходиться вона на Північному острові, вимита близько 2 млн. років у вапнякових породах, тобто є однією з найдавніших в країні.

Світову славу печері принесли колонії світлячків (Arachnocampa Luminosa), які мають дивовижну здатність до біолюмінесценції (світитися) зелено-блакитним світлом. Це свічення надає склепінню печери схожість із зоряним небом.

Світляки до того ж плетуть вигадливі мережки-пастки: довгі нитки з крапельками клею, які звисають зі стелі немов намиста. Даний вид – ендеміки Нової Зеландії.

У комплекс Вайтомо входять ще кілька печер: Арануі, Гарднерс Гат і Руакурі. Крім комах тут можна помилуватися сталактитами і сталагмітами.

Історія відкриття та екскурсії

Печеру в 1887 році знайшли вождь племені маорі Тані Тінорау і дослідник Фред Мейс. У сучасному світі вона відома як «Печера світлячків». Мовою маорі «Вайтомо» звучить більш прозаїчно – проточна вода. Насправді комплекс заповнений підземними водами, які пробили собі вихід назовні. Екскурсії проводяться на човнах. Вайтомо дуже популярна у туристів, в годину її відвідує в середньому 100 людей. В головній печері є три рівні, верхні з них не затоплені.

Як відвідати Печеру Світлячків

Вона знаходиться в 12 км від міста Ті Куїто і відкрита для відвідувачів з 9:00 до 17:30 без вихідних. Можна дістатися на екскурсійних автобусах, пішки, на машині або автостопом :).

Ми ж відвідуємо її (і не тільки) в наших трек турах по Новій Зеландії, в які запрошуємо і Вас! Читайте найзахопливіший новозеландський маршрут >> тут;)

Опубліковано 5 Жовтня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти