Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Піраміди Гуїмар на Тенеріфе

Чи любите Ви загадкові місця так, як любимо їх ми? Якщо так — нам однозначно по дорозі! Єгипетські піраміди вже набридли, тому ми вирішили розповісти про унікальної пам’ятки Тенеріфе.

Трохи географії

Піраміди Гуїмар знаходяться на найбільшому і найцікавішому острові Канарського архіпелагу. Мандрівники називають його “островом вічної весни”. Тенеріфе дуже популярний через стабільно теплу погоду, чого не скажеш про континентальну Іспанію. Він приваблює понад три мільйони туристів за рік не тільки своєю казковою погодою, а й великою кількістю пам’яток. Дивовижні кам’яні піраміди в селищі Гуїмар — одна з них.

Загадка пірамід Гуїмар, Тенеріфе

Є кілька думок. Деякі вчені вважають, що творцями були місцеві хлібороби. Фермери при обробці землі складали знайдені камені в купу для захисту від води, такий звичай там був широко відомий. Але цей варіант суперечить точці зору корінних жителів — вони стверджують, що схожі фігури здавна існують в різних місцях Тенеріфе. До того ж це доводять старовинні зображення.

На початку 90-х років ХХ століття норвезький археолог і мандрівник Тур Хейєрдал досліджував острівну загадку. Хейєрдал виявив, що канарські фігури складаються не з валунів місцевих полів, а з кусків лави, які були оброблені, а земля під спорудою була штучно вирівняна. Отже, теорія про фермерів була спростована.

Норвежець не зміг визначити вік або творців таємничих фігур, але припускав, що вони пов’язані з поклонінням богам. У всіх ступінчастих пірамід є сходи, що ведуть до сонця, також вся конструкція має чітку астрономічну орієнтацію на весняне рівнодення. Саме в цей день, якщо дивитися з певної точки піраміди, перший промінь сонця з’являється рівно між двома вершинами над селищем.

Сакральний зміст канарських пірамід пов’язаний з тим, що вони нагадують священні пам’ятки архітектури Перу і Мексики, а також релігійні споруди Месопотамії. Хейєрдал пояснював цю схожість тим, що Канарські острови раніше були “перевалочним пунктом” для безлічі суден, що йдуть з різних кінців світу. Тому ті, хто їх будував, вже бачили подібне раніше.

Третя гіпотеза припускає, що вони були побудовані стародавньою цивілізацією Канарських островів — народом гуанчі. Підтвердженням цьому — знайдені при розкопках пірамід Гуїмар предмети побуту, одягу і начиння.

Фото — вожді гуанчів. Пам’ятники на Тенеріфе

До єдиної думки вчені, однак, не прийшли. Піраміди Тенеріфе донині залишаються однією з невирішених загадок світу.

Піраміди Гуїмар: як добратися

Тур Хейєрдал після закінчення дослідження надав матеріальну підтримку для відкриття цілого парку, щоб ознайомити туристів з місцевою визначною пам’яткою. До речі, останні роки свого бурхливого життя він провів саме тут, вивчаючи загадку пірамід Гуїмар і працюючи над своєю теорією міжконтинентальних плавань в Стародавньому Світі. Його роботи сильно вплинули на те, як ми собі уявляємо розвиток багатьох цивілізацій. Крім пірамід, в парку представлена величезна кількість експонатів, присвячених Хейердалу і його теоріям, в тому числі реконструкції відомих човнів Хейєрдала: Кон Тікі, Ра, РА2.

Етнографічний парк “Pirámides de Güímar”, розташований на південно-східному узбережжі, в містечку Гуімар, займає площу в кілька гектар. Парк включає також захопливі експозиції, присвячені стародавнім подорожам через океан, і сад отруйних рослин. Найзручніший спосіб дістатися до парку — автомобіль, але можна скористатися громадським транспортом.

В основному туристи прилітають в столицю, Санта-Круз-де-Тенеріфе. Звідти йдуть автобуси №120 або №121, які доїжджають до зупинки “Pirámides”, звідки в парк можна швидко дійти пішки.

Якщо виїздити з автовокзалу міста Коста Адехе, то прийдеться зробити 2 пересадки. Спочатку необхідно сісти на автобус №111 до зупинки “Camino del Socorro”, далі автобус №120 довезе до “Plaza de las Flores”. 700 метрів пішки — і ви на місці.

Назви зупинок можете не запам’ятовувати, піраміди Гуімар буде видно вже з вікна автобуса, ви їх точно не пропустите.

Цікаві факти

  • Маянос-де-Чакона (місцева назва) нагадують шахматні споруди. Шість пірамід мають прямокутну основу і збудовані від великої грані до маленької, сягаючи висоти 12-ти метрів, маючи дуже точне планування. Відомо, що раніше цих будівель було 9, але 3 не витримали перевірку часом і зруйнувалися.
  • 21 червня можна спостерігати захід сонця двічі. З вершини великої піраміди можна побачити, як сонце спочатку спускається за гору, потім знову частково з’являється, а потім вже повністю зникає.

Ми відвідуємо піраміди Гуїмар в нашому >> треккінгу на Тенеріфе. Приєднуйтесь!

Вартість входу в етнографічний парк “Piramides de Guimar” варіюється від числа експозицій, обраних вами. Ціна експозиції піраміди Гуімар — 11,9 € для дорослого, а якщо вирішите відвідати ще деякі частини саду, то доведеться доплатити 7 €. Для дітей до 9 років вхід безкоштовний, квиток для віку з 9 до 12 років має фіксовану ціну 5,5 € на відвідування всіх або якоїсь певної експозиції. Для більшого занурення в атмосферу античності ви можете скористатися аудіогідом, в тому числі російською мовою.

Ціна, режим роботи

Час роботи: щодня з 09:30 до 18:00, виняток — 25 грудня та 1 січня, в ці дні парк закритий. Середній час знаходження в парку — 1 година.

Побачити таємничий пам’ятник на власні очі щорічно приїжджає понад 100 000 мандрівників з різних куточків планети, тому будьте готові до можливих черг.

Піраміди Гуїмар: фото

Ми підібрали для вас добірку фото пірамід Гуїмар. Впевнені, що Ви захочете підтвердити одну з гіпотез їх виникнення або висунути свою 🙂

Опубліковано 7 Жовтня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти