Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

😎 Люди, котрі подорожують, незважаючи на вік

Як в 65 років об’їхати весь світ на машині? Як прокрутити педалі від Франції до Китаю? Чи можна в 80 піднятися на Еверест?

До нас часто звертаються пенсіонери, що хочуть стати мандрівниками і ходити в походи, але хвилюються. Вони не вірять в свої сили, бояться, що не зможуть підтягнути фізичну форму, будуть заважати іншим туристам. Відповідь у нас одна: треба йти!

Тут хочемо розповісти Вам мотивуючі історії про зовсім невідомих мандрівників. Вони не мільйонери, про них не знімали фільми і не писали книги, але всі вони проїхали, пройшли і подолали не одну сотню кілометрів, а декотрі і сотні тисяч. Всіх їх об’єднує одне — вік. Всім їм за 65 і це для них всього лише цифра.

Пенсіонери – мандрівники, котрі надихають

Австралійці Джон і Лінда — пенсіонери-кругосвітники

Вони об’їхали весь світ на своєму всюдиході і зайвий раз довели, що вік не перешкода. Ми зустрічали їх, коли подорожували по Памірському шосе в травні 2018 року.

Спілкувався я з ними зовсім недовго, їх фотографував весь аул, вони заїжджали навіть в найглухіші місця Таджикистану і Гірського Бадахшану. Лінда розповідала, що у них є діти, і вже навіть онуки. Живуть за рахунок пенсії і цього вистачає на такі от подорожі. Пара виїхала з Австралії ще в далекому 2001 році, а це вже без малого 20 років. В подорожі вони проводять не весь час, а всього лише 5-6 місяців на рік. Потім залишають свій будинок на колесах де доведеться і повертаються додому в Австралію — провести час з сім’єю і відпочити. Через 2 роки вони все-таки потрапили в Африку, в Намібію, Анголу. Ще у них є свій сайт, де Лінда час від часу пише замітки на www.globalroamer2.com.

Британці Елізабет і Вільям

Елізабет і Вільям — пенсінери-мандрівники з Британії. Познайомилися ми на тому ж Памірському тракті. На жаль, сфотографувати їх ми не встигли, але вислухали їх коротеньку історію. Вони ніколи в житті не їздили в далекі подорожі. Але після виходу на пенсію купили стару тойоту, яка стала для них домівкою, і почали подорож з Лондона в Китай. Вони проїхали Європу, Туреччину, Грузію, Вірменію, Іран, Узбекистан.

“Легко сидіти в машині та іноді виходити на прогулянку” – скажете Ви. А ось коліна якщо болять, артрит? Тут і кроку не зробиш! Але не тут-то було.

Французька пара Сільвія і Луї

Крутять педалі з самої Франції в Індонезію :). Ми зустріли їх в Узбекистані. Вони вже “биті” велосипедисти, не одна тисяча кілометрів лягла під покришки їх велосипедів… А з обгорілих лиць так само не сходить посмішка. До цього вони об’їхали центральну Європу і Скандинавію, а попереду чекав безкрайній степ Узбекистану. Єдине, за що вони переживали, так це що треба буде докупити пару баклажок води. Більше нічого не хвилювало цих дивовижних людей.

Якщо ми Вас ще недостатньо вмотивували і не розсіяли Ваші страхи, то ось парочка прикладів справжніх героїв туристичного світу і просто прекрасних людей.

Емма Гейтвуд, вона ж “[сталева] бабуся Гейтвуд”

Без крутих рюкзаків, наметів і модних черевиків Емма Гейтвуд пройшла знамениту стежку Аппалачі в 67 років, а це, на секундочку, близько 3500 км і 142 дні. І пройшла її тричі!

Вона стала першою жінкою в Америці, хто пройшов Аппалачську стежку. Це могла бути спортивна альпіністка, скалолазка, та взагалі хто завгодно, але нею стала Емма. Зі спорядження у неї був мішок, який вона перекидала час від часу з одного плеча на інше. У мішку лежав плащ, який служив і наметом, на ногах тенісні туфлі, в руках парасолька і палиця. У неї не було ні спальника, ні карти, ні компаса. Головна її порада, яку запам’ятала Америка: «Візьміть дощовик, рюкзак, міцну пару Keds і віденські ковбаски. Все інше Ви знайдете по дорозі».

Юічіро Міура і Тама Ватанабе

Японець Юічіро Міура — найстарша людина на планеті, котра побувала на Евересті, та ще й тричі. У 70, 75 і 80.

Тама Ватанабе, теж родом з Японії, в 2012 стала найстаршою жінкою на Евересті. Для неї це сталося в 73 роки.

Як пенсіонерам підготуватися до першого в житті походу

Наостанок кілька дуже корисних порад від нашого клубу про те, як поліпшити свою спортивну форму і з легкістю замахнутися на похід.

Якщо Ви хочете піти в похід, але до сих пір переживаєте, ось вам пару вправ, які допоможуть йти попереду групи і відчувати себе чудово:

Займіться скандинавською ходьбою

Адже в горах ми не бігаємо, а ходимо. Користь:

  • В процесі працює верхня частина тіла, на відміну від звичайної ходьби, де задіяні в основному тільки м’язи ніг.
  • Claire Walter в своєї книги “Nordic Walking” описувала, як скандинавська ходьба спалює до 46% більше калорій, ніж звичайна.
  • Знижується тиск на коліна і хребет.
  • Покращує роботу серця і легенів, збільшує пульс на 10-15 ударів в хвилину в порівнянні зі звичайною ходьбою.
  • Краще пристосовує організм і суглоби до підйому вгору.
  • «Прокачує» м’язи-стабілізатори, координацію.
  • Повертає до повноцінного життя людей з проблемами опорно-рухового апарату.

Практикуйте скандинавську ходьбу рано вранці, щоб зарядитися енергією на цілий день, або ввечері, щоб поліпшити сон, зняти стрес після важкого дня. Врахуйте, що в цій справі головне техніка. Подивіться відео про правильну техніку скандинавської ходьби — вона зовсім проста, у Вас все вийде!

Слідкуйте за раціоном харчування

Всі спортсмени, від малого до великого, повинні стежити за своїм раціоном і дотримуватися дієти. Ось наші рекомендації:

Дієта пенсіонера-мандрівника повинна бути комфортною. Ніколи не кидайтеся в крайнощі, тут важлива стабільність і методичний підхід. Наприклад, не потрібно виключати відразу весь цукор з раціону або пити по 2 літра рідини в день. Організм може виявитися не готовим до різких змін.

  • Їжте більше фруктів і овочів, не вживайте важку їжу. Наприклад, свинину можна замінити на курку або рибу. Смажену картоплю можна запекти в духовці.
  • Уникайте великої кількості швидких вуглеводів. Батон замініть на хліб з висівками або чорний, булочку або цукерку на фрукти або горіхи.
  • Фізичні навантаження, звичайно ж, будь-які, тільки без фанатизму. Покращуємо кровообіг, роботу серця, підвищуємо тонус м’язів.

Більше гуляйте

Зробіть прогулянки звичною частиною життя. На вихідних спробуйте вийти вранці і повернутися ввечері, обійшовши всі цікаві намічені місця. Не забудьте взяти з собою перекус). В кінці дня Ви будете відчувати приємну втому, здоровий апетит і, звичайно ж, залишитеся задоволені собою. Адже у американців і європейців, бадьорістю яких ми так захоплюємося, звична справа вибратися на вихідних в гори на денну прогулянку.

І коли Ви зважитеся піти в похід з нами, то в горах Вас чекають здорова їжа, приємні фіз. навантаження і сон як у немовляти.

Як вибрати першу подорож

Якщо в гори з наметами йти все ще страшнувато, то сучасний світ пропонує безліч альтернативних варіантів!

>> Розгляньте походи і тури без рюкзаків,де не треба носити спорядження-їжу на спині, а ночувати можна в затишних гірських притулках або готелях. Вибирайте складність 2-ку (стовідсотковий варіант) або 3-ку і вище (якщо Ви в хорошій формі).

Але пам’ятайте, що головне — бажання! Немає такої стежки, яку людина не пройде, якщо вирішить це зробити. Записуйтеся і вирушайте відкривати світ 😉

Опубліковано 4 Жовтня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти