Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Скорпіони в Туреччині

Туреччина — дивовижна країна з різноманітними ландшафтами і пам’ятками архітектури, багатою історією та приголомшливою природою, а не лише зона пляжного відпочинку біля прекрасних морів: Середземного, Егейського, Мармурового і Чорного.

Що потрібно знати про походи в Туреччині

Що необхідно знати в першу чергу перед походом до Туреччини? З чим можна зіткнутися в гірському трекінгу?Будь-які гори вимагають до себе шанобливого і уважного ставлення.

Ця невелика стаття присвячена скорпіонам в Туреччині.

Про скорпіонів в горах Туреччнини

Скорпіони відносяться до відділу членистоногих з класу павукоподібних (Arachnida). Відомо близько 1750 видів скорпіонів, але отрута тільки близько 50 з них небезпечна для людини.

Отрута скорпіона – це сильний алерген і токсин. У Туреччині укуси скорпіонів не несуть смертельну небезпеку. Потрібно серйозно схвилюватися, тільки якщо у вас є яскраво виражена алергічна реакція на укус.

Кожна людина має індивідуальною реакцією на укуси скорпіона. При цьому вікові, антропометричні і росто-вагові дані ролі не грають. Для однієї людини укус скорпіона буде дуже неприємний, але не спричинить серйозних наслідків, у іншої може викликати серйозні проблеми.

Має значення місце укусу. Найменш небезпечні місця на тілі людини при укусі скорпіона – п’ята і нога.

Скорпіони бувають декількох видів: чорні, бурі та жовті. Чим темніше забарвлення скорпіона, тим ядовитіший його укус. Розміри скорпіона значення не мають.

Що робити при укусі скорпіона в Туреччині

Будь ласка, не випробовуйте долю і не пускайте на самоплив ситуацію, якщо вас вкусив скорпіон.

Первинні прояви інтоксикації:

  • сильний пекучий біль
  • набряк
  • гіперемія тканин
  • гіперпатія
  • рідко — виникнення бульбашок з серозним вмістом

Отрута скорпіона не проникає глибоко в тканини тіла і може бути зруйнована термічно відразу після укусу. Тому припікання місця укусу за допомогою трьох сірників в перші кілька хвилин після укусу вважається ефективним засобом.

Потім необхідно перев’язати місце укусу так, щоб перешкоджати поширенню отрути по організму. Уникайте рухів, бажано лягти. Біль буде накочувати приливами, то наростаючи, то стихаючи. Пийте багато рідини, краще чай.

Постраждалого слід госпіталізувати якомога швидше. У лікарні повинні надати кваліфіковану допомогу і вколоти сироватку проти укусу скорпіона.

Як уникнути укусів скорпіона?

  1. Не слід ходити босоніж в неперевірених місцях. Краще, якщо ноги будуть закриті.
  2. Уважно дивіться, куди ступаєте або сідаєте.
  3. Якщо ви збираєте хмиз або дрова для табору, необхідно уважно оглянути їх. Перевірте, чи немає на них будь-яких представників фауни.
  4. Завжди тримайте намет закритим – це дозволить уникнути неприємного пробудження. Старайтеся брати у Туреччину намет з москітною сіткою.
  5. Не залишайте будь-які речі і взуття у вільному доступі, зовні намету або в тамбурі.

Ви уникнете неприємної ситуації, якщо будете дотримуватися цих простих рекомендацій.

Якщо вас не злякали скорпіони, тоді запрошуємо вас відправитися з нами в Туреччину, в похід по Лікійській стежці! 🙂

Опубліковано 30 Вересня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти