Легендарне озеро Тітікака | Трекінг в Болівії
На кордоні Перу і Болівії, на висоті 3812 метрів над рівнем моря, на плоскогір’ї Альтиплано знаходиться загадкове і таємниче озеро чудової краси. Тітікака – друге за площею (8372 кв. км.) І перше за обсягом води в Південній Америці. Вузька протока Тікуіна розділяє його на дві водойми.
Завдяки ряду специфічних властивостей, озеро Тітікака іноді називають близнюком Байкалу. Понад 300 річок, що стікають з льодовиків, впадають в нього, а витікає лише одна – Десагуадеро (Río Desaguadero). У зв’язку з тим, що озеро можна вважати закритим водоймищем, а в нього скидають величезну кількість нечистот з обох держав, то незабаром його може спіткати екологічна катастрофа.
Тітікака – колиска інків
Навколо озера і на його островах проживають народи аймара і кечуа, плем’я Урос. Частина племені Урос живе на плавучих островах, зроблених з очерету Тоторо.
Плем’я використовує очерет не тільки в якості будівельного матеріалу, а й вживає його в їжу і знаходить застосування в медицині.
У поході по Болівії ми відвідаємо безліч унікальних і прекрасних місць, пов’язаних з озером Тітікака. Попливемо по цьому містичному озеру до Isla del Sol, де, як вважається, знаходиться колиска імперії Інків. Вирушимо до Isla de la Luna та побачимо ті самі острова племені Урос.
Походження назви озера Тітікака
ісп. Titicaca, кечуа Titiqaqa, аймара Titiqaqa. Достеменно невідомо, звідки з’явилася така назва. Дві популярні версії:
- Утворено із двох слів мовою індіанців кечуа: тіті (в перекладі “пума”) і кака (в перекладі “скеля”). З висоти пташиного польоту форма озера схожа на контури пуми.
- Другий варіант не такий романтичний і означає «олов’яне поле» – цим воно швидше натякає на особливий колір води в озері.
У Болівії меншу частину озера називають Lago Huiñaymarca, велику – Lago Chucuito. У Перу – Lago Pequeño і Lago Grande відповідно.
Легенди озера Тітікака
Мальовнича природа оточує це неймовірне по красі озеро. Найчистіше повітря тутешніх місць п’янить, а кристально чисте небо відбивається в ньому, як у дзеркалі, і приковує погляд навіть найвибагливішого мандрівника.
Озеро огортають старовинні легенди. Століттями перекази про гігантські споруди, приховані під водою, передаються з вуст в уста. Існують міфи про незчисленні скарби інків, заховані від конкістадорів в його глибинах. Можливо, багато що з того розраховане на туристів, що стікаються сюди з усього світу, але це не зменшує інтерес до водойми. Погодьтеся, адже справа не в легендах, а в природній величі Анд і гірського озера Тітікака. Воно не поспішає розкривати свої таємниці, чекаючи нових і допитливих дослідників. Приєднуйтесь і ви!