Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Уайуаш трек | Кордильєра-Уайуаш, або інші Анди

***

Звіт і фото з Уайуаш треку в Перу.

Автор — інструктор Іра Монахова, за що їй величезне спасибі від клубу Pohod V Gory 🙂

Перед поїздкою в Перу, переглянувши ще раз фільм-шедевр про альпіністів «Торкаючись порожнечі» дізналася, що існує незвичайної краси Huahuash treck. Журнал National Geographic включив його в список найкрасивіших у світі. Знаходиться він в гірському ланцюгу Кордильєра-Бланка (Сordillera Blanca). Там же здіймається в небо велична Сіула Гранде (6344 м), де відбувалися події, описані в фільмі.

Уайуаш трек в перуанських Кордильєрах

Звичайно, мені захотілося там побувати. Трек Уайуаш — це восьмиденний кільцевий маршрут навколо Кордильєра Уайуаш (Cordillera Huahuash) з величними шеститисячниками і блакитними озерами.

Уараз (Huaraz), 3100 м

Із Ліми

На нічному комфортабельному автобусі без проблем добралася до містечка Уараз. Взагалі в іспанській мові буква «H» не читається, але багато хто цього не знає і називає містечко Хуараз))) В процесі добирання ми подолали перевал в 5000м і прокинулися на висоті 3100 м. З готелю вже видно снігові могутні піки шеститисячників… серед них є і найвища гора в Перу — Уаскаран (Huascarán), 6768 м. через висоту особливо виходити з готелю не хотілося. Раджу провести 2-3 дні в містечку, гуляти, ходити в радіалки — одним словом, акліматизуватися.

На жаль, в цьому регіоні є сувора сезонність з травня по вересень. Саме через це я, приїхавши в Уараз (Huaraz), поспішала вийти в гори.

Насправді мені пощастило і вдалося знайти групу на трек Уайуаш через 2 дні. Близькість завершення сезону мені допомогла сторгуватися і отримати багато бонусів у вигляді оплати входу в парк і тур на знамениту Лагуну 69 (Laguna 69) для акліматизації.

Лагуна 69

Laguna 69 — це гірське озеро бірюзового кольору в ланцюзі Кордильєра Бланка. Знаходиться воно у відносно доступному для масового туриста місці, незважаючи на висоту 4800м і 8ми-кілометровий підйом від автобуса. Але перуанці дуже активно подорожують рідною країною і обожнюють подібні дикі куточки. Щоб зробити фотографії, доводилося довго шукати місце без людей, але відтінок води, звичайно, вражає.

Йамак (Llamac)

Йамак — селище, звідки стартує Уайуаш трек, до нього треба їхати майже цілий день і тут же знаходиться перший пункт оплати за вхід в національний парк.

Опис треку Уайуаш (Huahuash treck)

Це дуже красивий автономний піший маршрут. Кожен день у нас був перевал з набором від 1000 метрів і красивими видами на гори Кордильєра-Уайуаш, озера і льодовики.

Кілометраж невеликий, по 12-17 км в день. Нам доводилося виходити дуже рано, щоб прийти до обіду: сезон підходив до кінця і під вечір сильно підвищувалася ймовірність дощу. Табір ми ставили на 4200-4700м н.р.м.

>> Плюси треку: неймовірні види на гірські озера всіх мислимих кольорів, безкраї простори, долини і вершини в льодовиках. Майже повна відсутність людей (правда, можливо в розпал сезону це трохи не так).

>> Мінуси: якщо збираєтеся йти самостійно, враховуйте, що на висоті 5000 метрів пасуться корови! Часом нуу дуже багато під ногами коров’ячих процесів життєдіяльності. Тому воду обов’язково треба кип’ятити і очищати.

Сіула Гранде (Siula Grande), 6344 м

На другий день треккінгу ми побачили її — неприступну і грізну Сіула Гранде! В той момент прийшло розуміння, що хлопці з фільму здійснили подвиг. Більше вона нікому не скорилася…

В цілому треккінг в Кордильєра-Уайуаш подарує масу позитивних вражень і чудових видів (просто подивіться ще трохи фотографій), АЛЕ до нього потрібна серйозна підготовка.

Фото Уайуаш треку в Перу

Треккінг в Перу з групою і гідом

Клуб Pohod V Gory відомий величезним вибором турів в Латинській Америці. Ми побували на Мачу-Пікчу в 2013 році одними з перших, і залишаємося кращими. Заходьте на сторінку походів в Південній Америці, дивіться фото, відео, звіти туристів — та самі переконаєтесь!)

В Перу в нам є чудовий трекінг до Мачу-Пікчу, який під силу кожній фізично здоровій людині, ну а для авантюристів рекомендуємо Аусангате трек!

***

P.S.: Сподобалася стаття? Поставте нам 💙 лайк і поділіться з друзями! Нехай Ірина знає, що її розповіді цікаві 🙂

Опубліковано 7 Жовтня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти