Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Котор – скарбниця Чорногорії

Котор… Це стародавнє місто на березі блакитного Адріатичного моря воістину вважається перлиною країни, її серцем, осередком краси і культури Чорногорії. Його історія, яка почалася в незапам’ятні часи, оживає серед вузьких мощених вулиць і двориків, в стінах середньовічних церков і фортець. Гірські схили навколо міста ніби захищають його червоні черепичні дахи від бурі та негод, намагаючись зберегти ту спадщину, якою тут дихають навіть камені стін.

Цікаві факти з історії Котора

Цікава і багатотомна історія міста тягнеться ще III століття до н. е., коли тут з’явилося перше іллірійське поселення – Різон. Котор має прекрасне розташування – в Боко-Которській бухті, в оточенні гір та Адріатичного моря. Безпосередньо в центрі міста в море впадає річка Шкурда.

В кінці III століття місто переходить до римлян і стає важливою частиною Римської Імперії. Саме в цей період на скелі, що височіє над сучасним Котором, була споруджена перша фортеця. Після Риму місто переходить до Візантії, і ще більше посилює свої позиції на Адріатичному узбережжі.

Час від часу влада в місті змінювалася. У IX столітті Котор був розграбований арабськими піратами, потім перейшов під владу болгар і, нарешті, увійшов до складу Сербського царства як автономний регіон.

У XIV-XV ст. місто відстояло свою незалежність і стало окремою республікою. Котор дуже давній, але його сивина тільки зіграла йому на користь! Він зумів протистояти століттям і донести до нас свою колишню красу, радуючи вузькими доріжками, миленькими будиночками з червоними дахами і старовинними соборами.

Свій сучасний вигляд місто отримало під час панування Венеціанської імперії в Бока-Которі. Ось чому, гуляючи вуличками Котора, часто ловиш себе на думці, що ти у Венеції, хоча тут немає гондол або каналів.

Місто оточене з одного боку морем, а з іншого – старовинною фортецею з кількома вежами і водяним яром. Всім гостям міста просто необхідно пройтися цими стінами і побачити місто і бухту з висоти.

Старе місто Котор

Зараз Котор розділений на дві частини – Старе і Нове місто. У Старому місті збереглися майже всі його пам’ятки, а їх тут, повірте, ДУЖЕ багато. До найвідоміших відносить Кафедральний собор Св. Трифона, який побудували у 1166 році. Св. Трифон був одним з покровителів і захисників Котора. У соборі збереглися найдавніші фрески XIV століття, а в оббитому сріблом ковчезі зберігаються мощі чудотворця-покровителя. Ще є дар сербської королеви Олени – величезне розп’яття майже 2 метри заввишки. Цей храм таїть історію про те, як йому вдалося встояти перед нападами ворогів і витримати численні землетруси, щоб донести до нас свою колишню красу.

Крім Трифона в місті збереглося безліч інших давнішніх храмів і церков. З XII століття тут стоять церкви Св. Анни, Св. Луки, Богородиці Здоров’я і Св. Міхова. Протягом всього існування містом правили різні національності, про що свідчать палаци багатих жителів. Кожен з них був побудований в різний час і відображає звичаї і моду століття: палац Драго і Грубонія – XV ст, палац Піма – XVI ст, палац Бізанті – XVII ст, палац Гергуріна – XVIII ст. Найстаріший з них – Княжий палац VII століття. Туристи, які відвідали Котор, отримують вкрай обширний екскурс в історію архітектури;).

Ще одна визначна пам’ятка – це Годинникова вежа XV століття, яка прикрашає центральну площу. Навпроти Часової вежі зберігся середньовічний «ганебний стовп». Всі ці палаци, численні церкви, середньовічна архітектура посприяли тому, що ЮНЕСКО внесло місто в список “Світової природної та історичної спадщини”.

Дуже часто в місті проходять національні фестивалі, різнокольорові карнавали і навіть покази мод. Іноді бувають театралізовані дійства, можна побачити і дивовижні дитячі театри. Місто Котор – це серце туризму і культури Чорногорії, її гордість і краса!

Котор в наших походах по Чорногорії

Учасники наших походів в Чорногорії закінчують маршрути саме в цьому дивовижному містечку. Ми поселимося в одному із затишних хостелів на самому березі Боко-Которської затоки. Провівши свій відпочинок в цьому місті, Ви привезете додому багато вражень, старовинних оповідань, таємниць і красивих фотографій :), зміцните здоров’я і отримаєте масу задоволення від походу по Дурмітору – дивовижному гірському масиву Чорногорії!

Опубліковано 2 Вересня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти