Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті
Дінарські Альпи | Дурмітор і Проклетіє
Інструктор клубу PVG
макс 10 особи.
108 км
13 днів

Дінарські Альпи | Дурмітор і Проклетіє

450€
6.7
Складність походу ми спостерігаємо за декiлькома критеріями.
13 днів

Запрошуємо в трекінг по двох неймовірно красивих хребтах Чорногорії — Дурмітор і Проклетіє. Вас чекають чудові панорами Дінарських Альп, скелясті вершини, високогірні озера, багаті долини і ліси. Дика природа країни – різноманітна і первозданна. Ми відвідаємо Льодову печеру, викупаємося в водах Чорного озера, розслабимося на теплому Адріатичному узбережжі в середньовічному Которі. Рафтинг по мальовничій Тарі серед стрімких стін найбільшого в Європі каньйону привнесе в подорож екстремальну нотку ;). Чорногорія — приголомшливе місце для активного відпочинку. Приєднуйтесь!

Швидка заявка
Координатор
Роман Бідичак
Керівник клубу, тімлідер, гід
Залишились питання?
+380683847302
я у соц. мережах
Графік роботи
З понеділка по п'ятницю з 9:00 до 18:00
Маршрут в Дінарських Альпах
Маршрут
Котор
Комарніца
джерело Зелений Вир
плато Іван-До
пер. Шкрка (2124м)
оз. Шкрка (Велике і Мале)
Планініца (2330м)
пер. Самар (2075м)
оз. Зелений Вир
Боботов Кук (2522м)
скала Обла Глава (2040м)
Льодова печера
пол. Катун Локвіце
Медвідь-гора (2287м)
оз. Яблан
г. Цервлена Греда (2164м)
г. Савин Кук (2313м)
Рафтінг на Тарі
Гусине
джерело Око Скавіци
пол. Рапоян
Мая Росіт (2525 м)
Рапоян
Єзерце (2694 м)
Котор
День 1. Долина Комарніца

Зустріч групи з інструктором проходить в Которі, звідки можна легко дістатися від аеропорту міста Тіват на автобусі (10хв). На трансфері приїжджаємо в селище Комарніца, в якому і почнеться наш трекінг в Чорногорії. Поспілкувавшись з привітними жителями цих місць, вирушаємо вгору по глибокому красивому каньйону до мальовничого джерела Зелений Вир, біля якого розгорнемо наш табір. Тепер можна відпочити від перельоту і невеликого марш-кидка.

Дистанція: 10 км; підйом 150 м.

День 2. Плато Іван-до — Шкрка (2144м) — Озера Шкрка

Сьогодні вирушаємо в цікавий похід через перевали Дурмітора. Проходимо весь каньйон Комарніца, перетинаємо плато Іван-До, усіяне численними колибами місцевих пастухів, і виходимо на перевал Шкрка. Звідси відкриється приголомшливий вид на величезну скельну стіну, увінчану горою Боботов Кук. На нічліг спустимося до двох чудових озер — Мале і Велике Шкрка. Поставимо наші намети біля одного з них. Якщо нас застане негода, можна заночувати в притулку.

Відстань: 13 км; набір висоти 1000 м; спуск 400 м.

День 3. Планиниця (2330 м) — Перевал Самар

Після сніданку радіально прогуляємося на гору Планиниця — розімнемо ноги перед крутим Самаром :). Далі нас чекає недовгий перехід дуже крутою стежкою, вже з рюкзаками. Тим, хто боїться висоти, доведеться долати свій страх :). Зате на сідловині перед нами постануть незабутні панорами Дінарського нагір’я. Заночуємо на березі красивого льодовикового озера Зелений Вир. Це затишне, наповнене тишею місце подарує нам умиротворення в кінці дня. Лише дикі козли на крутих схилах можуть зрідка порушувати спокій цього місця. Трекінг в Чорногорії дозволяє відпочити від суєти буднів по максимуму.

Кілометраж: 8 км; наберемо 600м; втратимо 100 м.

Дурмітор. Перевал Самар, озеро Шкрка
Вид з стежки
День 4. Сходження на Боботов Кук — Крижана Печера — планіна Катун-Локвіце

Цей день буде найбільш напруженим у фізичному плані, зате дуже насиченим враженнями.

Спочатку кучерявим серпантином піднімаємося до сідловини під найвищою вершиною Дурмітора — Боботов Кук (2522 м). Ми залишаємо рюкзаки і йдемо без нічого. У ясну погоду ми зможемо побачити гору Ловчен, що знаходиться практично на іншому кінці країни на Адріатичному узбережжі, а також Копаонік і Тару в Сербії. Захопливий вид на весь гірський кряж Дурмітора нікого не залишить байдужими.

Потім йдемо гірськими стежками до скелі Обла Глава, де на висоті 2040 метрів знаходиться одна з найпрекрасніших печер національного парку Дурмітор — Льодова (крижана) печера з постійною низьковід’ємною температурою. Крижані сталактити і сталагміти вигадливих форм виростають зі стелі і стін. Ніби казка про замок Снігової королеви стала реальністю… Але трекінг в Чорногорії триває, і ми залишаємо ці чудові місця. Спускаємося на полонину Катун Локвіце (Katun Lokvice) з безліччю пастуших колиб, і розбиваємо табір.

Тривалість: 5 км; набір висоти 500 м; спуск 700 м.

Вид з вершини Баботов Кук
Нац. парк Дурмітор
День 5. Радіалка на Ведмідь-гору — Жабляк

Ведмідь — складна і крута гора, місцями потрібно йти по гострому гребеню з провішаними перилами. Тому залишимо речі в колибі і будемо підніматися радіально. З вершини видно ВЕСЬ парк Дурмітор, і ця панорама гідна наших праць. Спускаємося на Катун-Локвіцу, обідаємо і на деякий час йдемо від чудових диких скель Дурмітора до цивілізації. Спускаємося у високогірне містечко, найвище на Балканах — Жабляк (Žabljak, 1456м). Під час Другої світової війни це поселення було повністю спалено. Тепер же воно стало центром гірського туризму країни. Заселяємося в один з численних кемпінгів, облаштованих в місті. Поруч з Жабляком розташовано 18 найкрасивіших льодовикових озер Чорногорії. Прийнявши душ і трохи відновивши сили, виходимо в радіалку до одного з них — Яблану. Вздовж лісової дороги побачимо старі водяні млини.

Вид на нацпарк
Ніч в горах
День 6. Червена Греда

Вранці радіально прогуляємося на гору Цервлена Греда (Crvena greda, 2164 м), а після відвідаємо гарне озеро, де можна буде скупатися. Увечері в кемпінгу нас чекає зустріч з туристами і альпіністами з усього світу, адже Жабляк – свого роду мекка пішого туризму в Дінарських Альпах.

Кілометраж: 14 км; спуск 600 м; набір висоти 600 м.

Спуск в цивілізацію
Радіалка
День 7. Савин Кук і Чорне Озеро

Наш трекінг в Чорногорії триває. Ми залишаємо рюкзаки і рушаємо підкорювати нові вершини. Спочатку зануримося в кристально чисті блакитні води найближчого до Жабляка Чорного озера (Crno jezero) — одного з найкрасивіших у країні. Густий хвойний ліс, що оточує береги, відбивається в дзеркальній поверхні чорним кольором. Фотографії плеса будуть схожі на картини імпресіоністів.

Насолодившись водною прохолодою, піднімаємося на Савин Кук (2313 м). Біля вершини притулилося джерело, на дні якого зібрана колекція монет з усіх кінців світу. Зі схилів відкривається мальовничий вид на Чорне озеро, Жабляк і густий хвойний ліс. Повертаємося до нашого кемпінгу.

Прокрокуємо 20 км.

Черне озеро в Чорногорії
Осінь в горах Чорногоії
Обла Глава
Треккінг в Чорногорії
День 8. Рафтинг на річці Тара

На транспорті їдемо до каньйону річки Тара і оглядаємо красивий п’ятиарковий бетонний міст Джурджевича. Тут дуже красиво. Бажаючі можуть зайнятися рафтингом на Тарі, яка вважається одним з найкращих місць в Європі для занять цим видом спорту. Тут знаходиться популярний рафтинг-маршрут, який ми і спробуємо пропливти 🙂

Тара, Чорногорія
Міст Джурджевича
День 9. Проклетіє

Сьогодні ми покидаємо Дурмітор і на замовному автобусі вирушаємо до ще більш високої гірської системи Балкан — Проклетіє, що простягнулася із заходу на схід на 100 км уздовж кордону з Албанією та Сербією (Косово). Одна назва масиву вже хвилює душу. Доїхавши до містечка Гусине (XIV ст., на висоті 939 м), продовжуємо наш трекінг в Чорногорії. Пройшовши вгору за течією річки Скакавіца з її бірюзовими водами і серією водоспадів, знаходимо справжнє диво природи — карстове джерело Око Скавіци (Савіно Око) з неймовірно чистою блакитною холодною водою (навіть в спеку температура навряд чи піднімається вище 5 градусів). Тут і заночуємо.

День 10. Мая Росіт

Продовжуємо піший похід Дінарськими Альпами за течією річки Скавіци і виходимо на полонину Ропоян, де знаходиться «застава» – невеликий прикордонний пункт. Тепер ми — на кордоні з Албанією. Залишаємо тут свої речі – у нас вийде базовий табір для підкорення вершин Проклетія. Уже без рюкзаків піднімаємося на Мая Росіт (2525 м), і нам відкривається вид на все Проклетіє. Приголомшлива панорама на гірський масив з його лісами, альпійськими луками і сніжниками порадує навіть досвідчених туристів.

Дистанція: 12 км

Сходження на Мая Росіт
Сходження на Мая Росіт
Мая Росіт
День 11. Єзерце

З ранку піднімаємося до приголомшливо красивої долини Єзерські (Озерна долина), де у вузькій ущелині тісняться мальовничі льодовикові озера. Ближче до обіду зійдемо на найвищу вершину хребта Проклетіє і всього Дінарського нагір’я – Езерце (2694 м), що знаходиться на кордоні з Албанією. Приголомшливий вид на Проклетіє стане нагородою її підкорювачам.

Пройдемо 10 км

Єзерце, найвища точка Албанії
День 12. Котор

На цьому активна частина нашого походу Дінарським нагір’ям у країні-казці – Чорногорії – закінчилася. Збираємо табір і спускаємося в Гусине, звідти добираємося до старовинного Котора з середньовічною архітектурою, що чудово збереглася. Розміщуємося в хостелі і вирушаємо купатися в Адріатичному морі. Вражає, як в Чорногорії зосередилося таке різноманіття див природи. Все поруч: море, гори, ліси, річки, старовинні містечка.

Котор, перлина Чорногорії
Фото Котора
День 13. Возвращение домой

Сьогодні закінчується наш трекінг в Чорногорії. Ті, хто ще не відлітають додому, можуть піти з інструктором в міні-трекінг до замку над Котором. Також можна відправитися в морську прогулянку по Которській бухті на кораблику, або орендувати каяки та поплисти в маленький водний “похід” околицями.

Чорногорія
Показати всі дні
Вартість: 450€
У вартість походу входить

 

 • триразове харчування на маршруті;
 • послуги інструктора і провідника;
 • використання котлів і газове обладнання;
 • медична страховка;
 • фірмовий подарунок клубу;
 • дисконтна знижкова картка;
 • аптечка.
У вартість НЕ входить
 • рекреаційні збори;
 • проживання в хостелі і кемпінгах;
 • рафтинг (45 євро);
 • проїзд в транспорті.
Додаткові витрати:

Оплатити вартість нашого туру ви зможете при зустрічі з гідом. Оплата в євро.

Додаткові витрати: кемпінг в Жабляку – 3€ за ніч; вхід до Парку Дурмитор – 2€, плата за стоянку на озері Шкрка – 3€; хостел в Которі – 15€ за ніч; дорога до Дурмітора і назад – близько 50€ на громадському транспорті. Рафтинг на річці Тара – 45€. Переїзд в Проклетіє і назад – 60€.

Рекомендуємо захопити ще ~ 120€ на сувеніри, кафе / ресторани та інші особисті дрібниці.

Забронювати тур
Інформація
Початок походу: Котор
Закінчення: Котор
Як замовити тур?
ЗАЯВКА
заповніть заявку прямо на цій сторінці, ми зв'яжемося з вами і розповімо, які квитки вам підійдуть для цієї подорожі;
ПЕРЕДОПЛАТА
перекажіть нам передплату в розмірі 100€ для бронювання місця в групі;
АВІАКВИТОК
купіть квитки в Чорногорію і надішліть нам їх копію;
ЗІБРАТИ РЕЧІ
зберіть все зі списку необхідних речей і зустріньтеся з нашим гідом в домовленому місці
Важливі переваги, які пропонуємо тільки ми
 • Покращена розкладка: ТРИ рази в день – гарячі страви (перше, друге, каша), індивідуальне меню для м’ясоїдів, вегетаріанців, діабетиків.

 • Полегшені рюкзаки: продукти на 1,5 кг легші, аніж звичайне похідне харчування.

 • Заощаджуємо час: приготування на інтегрованих газових пальниках зберігає до 1,5 години на добу — їх ми використовуємо на трекінг… і не поспішаємо на переходах.

 • Досвідчені інструктори і найкраща ціна – торішнього сезону! + Знижки та подарунки.

Харчування на маршруті в Дурміторі

Вранці, в обід і ввечері ми будемо готувати гарячу їжу, чай або кава з печивом, халвою та ін. смаколиками. На переходах буде перекус з бутербродів, сухарів, сала, ковбаси, сиру, кетчупу або соусів, а також сухофрукти і шоколад. Їжу готуємо на газовому пальнику.

Документи в Чорногорію

Громадяни України можуть в’їжджати в Чорногорію по біометричному паспорту або по шенгенській візі. Важливо! Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичну страховку і скинути її копію або фото менеджеру.

Стань частиною незабутньої пригоди
Реєструйся просто зараз - зроби перший крок до здійснення своєї мрії
Забронювати тур
Що взяти з собою?
Спорядження для трекінгу в Чорногорії

Збираєтеся в похід Дінарськими Альпами? Ось список необхідних речей, які потрібні в горах Дурмітора і Проклетіє.

Важливо: зберіть все з цього списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження — зв’яжіться з менеджером. Обов’язково оформіть туристичну страховку і відправте її скан або фото менеджеру до походу.

Забронювати тур
Фотогалерея
Фотогалерея
на привалі - Дурмітор
Каньйон Комарніца
Зелений Вир
Вечір в Которі
Сходження на Боботов Кук
Група туристів в парку Дурмітор в поході по Чорногорії
Активний відпочинок в Чорногорії
Група на треку в горах Чорногорії
Похід в Чорногорії без рюкзаків
Парк Дурмітор в Чорногорії
Дурмітор. Перевал Самар
чемодан на вершині Баботов Кук
Нац. парк Дурмітор
Вид з вершини Баботов Кук
Тара, Чорногорія
Міст Джурджевича
Фото Чорного озера в Черногории
Зв'язатися з нами
Залишилися якісь питання щодо туру, зв'яжіться з нашим менеджером і він допоможе підібрати вам тур та відповість на всі ваші запитання.
Роман Бідичак
Керівник клубу, тімлідер, гід
Залишились питання?
+380683847302
я у соц. мережах
Пориньте в атмосферу дивовижного походу
Забронювати тур
Будь в курсі новин світу гірських пригод

  Швидке замовлення
  Похід: Дінарські Альпи | Дурмітор і Проклетіє
  Ім'я та прізвище
  Дата походу
  Телефон
  Email
  Коментар
  Записатися
  Дякую!
  Вашу заявку успішно відправлено.
  Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!
  Закрити
  Залишити відгук
  Ім'я та прізвище
  Email
  Похід
  Дата туру
  Посилання на соц. мережі
  Відгук.
  НАПРЯМКИ
  НАПРЯМКИ
  Види походів
  Види походів
  Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти