Три каньйони в Європі, про які Ви не знали
Коли говорять про каньйони, згадують Гранд Каньйон… і все :). Однак незвичайний рельєф і мальовничий ландшафт роблять каньйони відмінним місцем для активного відпочинку. Часто вони вимиті саме гірськими річками, а значить, любителі походів і трекінгу знайдуть, чим зайнятися. І купатися, зрозуміло, є де;).
Але головне – не треба їхати в Америку, щоб насолодитися цими благами. Каньйони є в Європі і Азії! Сьогодні поговоримо про ті з європейських, до яких легко дістатися.
Каньйон Тари
Дінарські Альпи
Чорногорія славиться безліччю найкрасивіших куточків природи. Цього разу пальму першості їй приносить каньйон річки Тара – найбільший в Європі. Довжина цього дива природи – 82 км, в деяких місцях висота стін сягає понад 1300 метрів! Тара поступається Колорадо всього на 500м, а її каньйон вважається найглибшим в Європі.
Навколо – красиві смарагдові гори, прохолодні ущелини і водоспади. Вся місцевість є частиною національного парку Дурмітор і внесена в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Навколо каньйону височіють гори Любишня, Златни Бор, Синьяєвіна і знаменитий Дурмітор.
Клікайте на фото!
Через річку побудований арочний міст Джурджевича. Висота над водою становить 160 м – це найвищий автомобільний міст у країні і у всій Європі.
У цього моста цікава історія:
Він був спроектований Міятом Трояновичем, головний інженер – Ісаак Руссо. Будівництво закінчилося в 1937 році. Один з інженерів, Лазар Янукович, під час Другої світової війни спеціально підірвав міст так, щоб його можна було згодом відбудувати, за що був страчений окупаційною владою. А Джурджевич – всього лише фермер, чий будинок стояв неподалік, і тепер його прізвище увіковічене :). Міст пережив Другу Світову Війну, був відновлений в 1946 році і на ньому до цих пір збереглися сліди від куль.
Тара – мрія мрія любителів сплавів, рафтів та каньонингу. Якщо Вам подобається активний відпочинок на воді, обов’язково побувайте в Чорногорії – не пошкодуєте.
>> Читайте статтю про це дивовижне місце
Каньйон Вікос
Гори Пінд, Греція
Витончений і прекрасний – до пари країні, яку представляє, він злітає в небо на 1,6 км (1600м), а ширина в деяких місцях не перевищує декількох метрів. Технічно Вікос – це не каньйон, а ущелина. Різницю визначає співвідношення глибини і ширини. Таким чином, він вважається найглибшою ущелиною в світі і навіть занесений в книгу рекордів Гінеса. Підсумок: в Чорногорії – найглибший європейський каньйон, а в Греції – ущелина :).
Багата природа парку Вікос-Аоос, кришталеві води річки Водойматі і теплий балканський клімат наповнюють стежки життям, світлом і гармонією. Відмінна риса цієї місцевості, яка, до речі, називається Загорохорія, – кам’яні арочні мости. Красиві, ажурні, вони визнані найкрасивішими на Балканах. Ідеш і здається, ніби з лісу зараз вибіжить муза або німфа… Та й чи могла антична цивілізація зародиться в менш прекрасних умовах? Села цієї гірської глибинки теж харизматичні: бруковані вулички, кам’яні будиночки з видом на скелясті масиви… Уздовж стежок багато скельних монастирів.
До речі, Вікос знаходиться всього в декількох годинах їзди від Салонік (читай «від моря»)), що робить його прекрасним доповненням пляжного відпочинку. Можливо, для друзів або рідні хайкинг по Вікосу стане хорошим знайомством з активним відпочинком;).
>> У нас є похід по Вікосу – приєднуйтесь)
Каньйон річки Ордеса
Каталонські Піренеї, Іспанія
Перлина Іспанії, горда Каталонія, зберігає безцінні скарби природи, і серед них – унікальний каньйон річки Ордеса. З усіх «європейців» за формою і обрисами стін він найбільш нагадує «Великого американського Брата». Висота в різних місцях коливається від 400 до 1000 метрів. А вершини, які оточують Ордеса, досягають 3000м! Якщо Тара дивує насиченою зеленню, то тут – саме ті кам’яні схили, які уявляєш собі при думці про каньйони. Стародавні породи поїдені часом і дощами, гори навколо наїжуються гострими списами… Гирло річки заросло листяним лісом, в якому бродять дикі звірі і туристи. Останніх, до речі, більше 🙂
Ордеса знаходиться в національному парку Ордеса-і-Монте-Пердідо. Монте-Пердідо (3355м) – третя за висотою вершина в Піренеях і на неї (або хоча б ближче до неї) можна піднятися саме з каньйону. Населені пункти в парку – окремий атракціон. Адже вони по суті справжні середньовічні замки! Та ще на тлі гір…
Пішохідні маршрути від Торло або Ото (найвідоміші замки) ведуть між стін ущелини уздовж річки, через мальовничі ліси, злітають на панорамні альпійські луки, з яких вже видно найвищі снігові вершини Піренеїв. Класно, правда? 😉
>> Запрошуємо в треккінги в каньоні Ордеса, Піренеї!
Каньйони Європи – відмінна прикраса відпустки, доповнення до активного відпочинку та просто дивовижні краєвиди!
До речі, саме в ці Ви можете відправитися з нами 🙂 Записуйтесь в походи – будемо раді відкрити світ з Вами разом!
[P.S. Сподобалася стаття? Ставте нам лайк і діліться з друзями!]