Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Національний парк «Дурмітор»

Дурмітор – гірський масив в Дінарських Альпах, де зосереджено безліч прекрасних і унікальних природних пам’яток. З 1980 року вся його територія внесена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Цей парк донині залишається найбільшим і найпопулярнішим в Чорногорії. У нього входять:

  • Каньйон річки Тара;
  • Високогірне плато Комарніца з безліччю вершин Дурмітора;
  • Басейн озер Шкрка, долина річок Млинська і Сушиця;
  • Озера Барно і Забойська;
  • Заповідні ялицево-смерекові ліси.

Гори Дурмітора

Гори масиву вражають красою і суворим виглядом. Кам’яні вершини обриваються в бездонні льодовикові цирки, скелі всіляких форм і розмірів рвуть хмари на шматки… а внизу пахнуть зелені луки і ліси, повноводні річки несуть свої води в Адріатичне море, виблискують кришталеві гладі озер…

У Дурміторі 48 піків, які перевищують 2000 м. Найвища гора – Боботов Кук (2525 м), найбільш популярна – Дурмітор (2523 м), яка дала назву масиву і парку.

Туристичні маршрути в Дурміторі

Тут прокладено багато піших і велосипедних маршрутів різного рівня складності. Можна вибрати одноденні трекінгові варіанти і складнючі сходження для досвідчених альпіністів. Така різноманітність стежок дозволяє залучити мандрівників з усього світу.

У Дурміторі знаходяться18 льодовикових озер, які чорногорці поетично називають Gorske Oci («Очі гір», «Гірські очі”) через їх прозорі води і округлі форми.

Найбільш популярне – Чорне озеро. Воно знаходиться ближче до краю парку, тому легкодоступне для відвідувачів.

Печери Дурмітора

У Дурміторі багато природних печер, що манять спелеологів і туристів. Чималий інтерес викликає печера Шкрк, розташована неподалік від Чорного озера. Її глибина сягає 800 метрів – це найглибша печера в парку.

Улюбленим місцем для поціновувачів прекрасного стала Крижана печера, яка знаходиться на висоті 2040 м над рівнем моря під горою Облав Глава. Глибина печери – всього 100 метрів, але вона відома не цим. Всередині тримається постійна температура трохи нижче нуля, тому сталактити і сталагміти тут не звичні кам’яні, а з льоду. Сталактити і сталагміти створюють унікальні крижані картини, що вражають уяву. При цьому всередині вони порожні і наповнені водою.

Природа гір Чорногорії

Флора і фауна Дурмітора дуже багаті. Така різноманітність можлива завдяки достатку біотопів (місць проживання): озера, печери, ліси, річки, високогір’я і скелі стали домом для безлічі ендемічних і реліктових видів.

На великій території національного парку ростуть цілі реліктові ліси. Найбільш відомі – древній сосновий ліс в Црна Поді і реліктовий ялицево-смерековий ліс біля Млинського струмка. Цілюще повітря від віковічних сосен і ялин надає сил і бадьорості. Безліч джерел знаходиться в цьому унікальному місці. Частина з них визнана лікувальними.

Історія парку

Люди жили в долині Тари дуже давно. Першими оселилися кельти, потім іллірійці, римляни, словени, турки… І всі вони залишили свій слід і пам’ять на цих землях. Можна подивитися некрополі, кладовища греків і римлян, монастирі, храми, фортеці і місцеву архітектуру: савардакі (конусоподібні будови з солом’яними дахами), колиби (дерев’яні пасовища пастуші на альпійських луках – полонинах) і старі млини.

У походах в Чорногорії з клубом Pohod V Gory Ви зможете близько познайомитися з природним дивом Чорногорії – національним парком Дурмітор.

Опубліковано 2 Вересня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти