Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Дива Чорногорії: Тара та міст Джурджевича

Говорячи про Чорногорію, люди часто уявляють собі море, сонце і спокійне проведення часу. Звичайно, є такий вид відпочинку, але можна побачити значно більше. Для цього треба лише поміняти лежаки на рюкзак з наметом і піти в похід по Дурмітору. Кого здивуєш морем, піском і спекою? А тут стільки всього цікавого… Уперед за пригодами!

Каньон реки Тара

Каньйон річки Тара

Чорногорія славиться безліччю прекрасних місць. Одне з них – каньйон річки Тара, найбільший в Європі. Навколо – красиві гори, ущелини і водоспади. Довжина цього дива природи – 82 км. У деяких місцях висота стін сягає понад 1300 метрів, поступаючись Гранд-Каньйону лише на 500м. Вся місцевість є частиною національного парку Дурмітор і внесена в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Навколо каньйону височіють гори Любишня, Златни Бор, Синьяєвіна і знаменитий Дурмітор. Учасники наших походів по Чорногорії не тільки бачать ці природні дива, але і сплавляються по Тарі на рафтах;).

Міст Джурджевича

Через річку Тара побудований арочний міст Джурджевича. Конструкція зроблена з монолітного бетону. Висота над водою становить 160 м – це найвищий автомобільний міст у країні і у всій Європі. Він був спроектований Міятом Трояновичем, головний інженер проекту — Ісаак Руссо. Закінчили будівництво в 1937 році. Один з інженерів, Лазар Янукович, під час Другої світової війни спеціально підірвав міст так, щоб його можна було згодом відбудувати, за що був страчений окупаційною владою. А Джурджевич – всього лише фермер, чий будинок стояв неподалік, і тепер його прізвище увіковічилось :). Міст пережив Другу Світову Війну, був відновлений в 1946 році, на ньому збереглися сліди від куль. Перед в’їздом на міст є пам’ятник інженеру Лазарю Януковичу.

Міст став візитною карткою країни

А який чудовий вид відкривається з моста Джурджевича! Відчуття – ніби ти летиш в повітрі. Під ногами величезна прірва, і десь далеко внизу вирують хвилі Тари. Навколо гори, обриви, ліс, чисте повітря… Трошки прохолодно, але радість на душі від цієї краси гріє зсередини!

Тара – одне з тих місць, де однозначно варто побувати кожному!

Опубліковано 2 Вересня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти