Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Родна, або Роднянські Альпи

Учасники походів по Карпатах часто помилково вважають, що Чорногорський хребет і гора Говерла є найвищими в Карпатах. Однак насправді це не так. Чорногора не є найвищою ні щодо Південних Карпат (гора Молдовяну 2544 м в Румунії, массив Фегераш), ні Татр (Герлаховський Штит 2654 м) на північному заході, ні навіть серед гір Східних Карпат.

Стоячи на вершині Говерли або проходячи Чорногорський хребет, в гарну ясну погоду, далеко на півдні над Мармаросами здіймаються гостроверхі гори. Це – Родна, або Роднянські Альпи.

Географія Родни

Протяжність хребта – майже 60 км, середні висоти — 2100 м н. р. м. Найвища гора — Петросул (2303 м), що на 240 метрів вище Говерли! Від кордону з Україною до Роднянських, або Трансильванських Альп лише в 60 км, і їх прекрасно видно з Мармаросів та Чивчинів.

Високогір’ї Родни, як і Чорногори та Свидовця, усіяне каровими озерами льодовикового походження. Однак їх тут більше (36) і вони значно краще збереглися — не обміліли, не пересохли. Найбільшим серед роднянських “гірських очей” є Лала Маре (Lala Mare) площею 0,5 гектара, біля вершини Петросулу на висоті 1815 метрів. Льодовикові озера Карпат традиційно мілкі. Середня їх глибина всього 1,5-3 метра. Але найглибше озеро Родни має глибину 6 метрів.

Похід в цих краях цікавий ще й великою кількістю печер. Відмітимо Таусорелор (Pestera Tausoarelor), котра є найглибшою печерою Румунії. Глибина – 461 метр, а протяжність ходів 16 км! Більшість печер важкодоступні, небезпечні і для спуску потрібне спелеологічне спорядження.

Крім усього перерахованого вище, Родна багата ще й водоспадами. Найбільший, Кайлор (Cascada Cailor), 80 метрів заввишки. Ще 3 водоспади досягають 20 метрів. Таке рідко побачиш в Українських Карпатах :).

Погода на хребті

Клімат Роднянських Альп дуже схожий на Чорногору та Мармарош. У рік випадає в середньому 1200-1400 мм опадів. Сніг тримається на висоті до кінця травня-початку червня. Ліси Родни кишать дикою звіриною, на полонинах пасуться стада корів та овець. На межі високогір”я та лісу традиційно для Карпат можна знайти пастуші колиби і придбати молоко та бринзу.

Що подивитися в горах Румунії

Похід по Роднянських- це яскраві враження і знайомство не тільки з природою Карпат, а й з традиціямі місцевих жителів. Тут можна побачити унікальні дерев’яні монастирі в готичному стилі, “веселе кладовище”, численні різьблені ворота. Знайомство з побутом місцевих горців, так схожих на гуцулів, з румунськими циганами і багато чого іншого не дадуть мандрівникові сумувати.

Ми впевнені, що кожному поціновувачу Карпат просто необхідно побувати в цих місцях! Особливо зважаючи на простоту добирання, безвізовий режим та дешевизну відпочинку. І наші походи по Роднянських Альпахдопоможуть Вам зробити це легко і безтурботно;).

Опубліковано 29 Вересня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти