Похід в Роднянських Альпах | Румунські Карпати
Роднянські Альпи – якісна альтернатива Чорногірському хребту, перший крок до закордонних походів, первозданна природа і мінімум людей на стежці. Туди просто добратися, ціни радують, а ландшафти вражають. З нами Ви пройдете по найвищому масиву Східних Карпат, підніметеся на величний Петросул (2303 м), побачите найвищий водоспад Родни – Каскада Кайлор (110 м). Будуть ночівлі біля високогірних озер, серед лісів і альпійських лугів. Маршрут спланований оптимально – Ви нічого не пропустите, а найскладніші ділянки пройдете без рюкзака. П’ять днів на високогір’ї, серед скелястих вершин і панорамних пейзажів…
Ми організуємо зручний трансфер з Івано-Франківська, є прокат спорядження. Сучасне харчування полегшує Ваш рюкзак на 2,5кг, а гарячі страви будуть ТРИ рази в день! *Фото – з наших походів по Родні. Ви дійсно ВСЕ це побачите 🙂 Записуйтесь – не втрачайте шикарну можливість познайомитися з дикою природою Румунії!
💙💛 Сходи в похід по Родні разом з Pohid V Gory та передай нашим захисникам турнікет CAT7!
Інструктор зустріне Вас в ІФ вранці. Завантажуємося в трансфер, беремо прокат (кому потрібен), розподіляємо суспільне спорядження та їжу. На офісі можна буде залишити непотрібні речі. Їдемо в Румунію. Наш транспорт відвезе за Боршу – прямо до монастиря Schitul Borsa-Pietroasa (з румун. Свята вода). Це колоритне місце – класичний зразок древнього румунського стилю, характерного для регіону Родни і Марамуреша, які, до речі, охороняються ЮНЕСКО. Досліджуємо монастир, трохи пройдемо по гірській дорозі і станемо табором на ночівлю на лісовій галявині.
Йдемо 1,5км, набір висоти 180м.
Сьогодні нас чекає полуднівка: короткий підйом на масив Петросула. Похід по Роднянських Альпах майже повністю пройде вище зони лісу. Буквально через пару годин трекінгу потрапляємо в царство безкрайніх альпійських лугів, і надалі будемо рухатися по головному хребту масиву. А зараз десь далеко на горизонті зможемо розрізнити Чорногорський хребет і найвищу точку України – Говерлу (звичайно, якщо погода дозволить). Продовжуємо підйом і опиняємося в льодовиковому карі під Петросулом, де стоїть метеостанція. Падаємо на нічліг біля карового озера Лезер (близько 1820 м).
Кілометраж: 5 км; старт з 660 м.; набір висоти 1160 м.
Час підкорювати вершини! Спочатку піднімемося на Петросул (Vârful Pietrosu) – найвищу вершину Східних Карпат і гір Родни. Петросул є частиною Національного Парку Гори Родна і біосферного заповідника з 1979 року. Перед нами постане приголомшливий вид на Мармароський хребет (Марамуреш) і всю Родну, далеко видніються вершини України.
Потім через сідловину Петросул виходимо на гору Бухаеску, проходимо біля вершини Ребра. Трішки скидаємо висоту і ставимо намети в цирку під Кормая (Cormaia, 2033). Відсипаємося і відновлюємо сили.
Кілометраж: 8 км, старт на 1140; підйом: 1160 м; спуск: 457 м; ночівля: 1 846 м
Якщо буде час і група сильна, пройдемо трохи далі (+3км) і розіб’ємо табір біля озера Бістрітей. Звідси бере початок річка Бястра, нижче за течією якої народився Граф Дракула 🙂
Продовжуємо наш похід по Роднянських Альпах, йдемо по гребеню головного хребта Родни, насолоджуємося видами високогір’я, глибокими карами, розсипами каміння, скелями, гірськими озерами і альпійської рослинністю. Десь серед всієї цієї краси підкоримо Нагоясу, Лаптеле і Галатулуі. Станемо на ночівлю біля джерел гори Кайлор.
Пройдемо: 11,5 км; середній набір висоти: 320 м; бівак: 1890 м.
Трохи відпочинемо посеред високогір`я. Ми залишаємо рюкзаки і спускаємося до водоспаду Каскада-Кайлор (110м!). Він, до речі, найвищий у Східних Карпатах. Біля нього пастухи продають овечий сир. Прикупимо смакоти на вечерю :). Вечір проведемо, насолоджуючись приголомшливим заходом сонця біля багаття.
Радіалка 5км, дуууже крутий спуск і підйом.
Йдемо по хребту, минаючи кілька локальних піків. Піднімаємося радіально на другу вершину масиву – Інеу. Це феноменально красива гора, є ділянка з дуже крутим гребенем, гострим, як бритва. Це Вам не Чорногора! Майже альпінізм :). Місцями потрібно триматися руками за каміння, щоб пройти.
Від Інеу відгалужується кілька менших хребтів, між якими розкинулися глибокі смарагдові долини з карпатськими волошками, жовтим тирличем і іншими рідкісними видами рослин, що полонять своєю красою. В одній з таких долин розташувалися два льодовикових озера – Лала Міка і Лала Маре (найбільше за площею на Родні). Біля чарівних озер із дзеркальною гладдю встановимо наші намети.
Пройдемо: 12,5 км; середній набір висоти: 300 м; ночівля: 1920 м.
Після сніданку починаємо спуск в цивілізацію. Минаємо будиночки місцевих пастухів, де можна купити смачні місцеві сир і молоко. Похід по Роднянських Альпах – красиво, смачно і корисно;). Заходимо в густий прохолодний ліс, багатий грибами і суницею. Приємно опинитися між високих дерев після декількох днів, проведених серед скелястого пейзажу.
Ймовірно, по дорозі побачимо циганські табори, які тут регулярно з’являються. До обіду прийдемо до нашого трансферу, який відвезе нас в Івано-Франківськ. У кого буде час, сходимо в традиційний прикарпатський ресторан і відсвяткуємо завершення походу.
Трек 11 км, спуск на 900м.
- триразове харчування;
- послуги інструктора і провідника;
- використання котлів і газове обладнання;
- допомога в підготовці до походу;
- турнікет для ЗСУ;
- організація трансферів;
- клубний туристичний сувенір;
- дисконтна карта зі знижками на походи і снарягу;
- аптечка.
- переїзди по маршруту
- прокат спорядження (якщо потрібен)
- трансфер ІФ – Борша – ІФ, приблизно 4700₴
- всі ночі спимо в наметах;
- це справжній похід, всі речі і спорядження несемо на собі в рюкзаках;
- готуємо на вогнищі і на пальниках;
- всі учасники чергують по табору (готують їжу, збирають дрова, ставлять намети);
- інструктор має право змінити маршрут в залежності від погоди і стану групи.
- Після збору групи ми заїзжаємо в офіс клубу, де є можливість залишити непотрібні в поході речі (косметичку, 3 пари улюблених джинсів ітд:)
В’їзд для громадян України – за біометричним закордонним паспортом. Якщо його немає, можна оформити румунську або шенгенську візу. Важливо! Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичне страхування і скинути його копію або фото координатору походу.
Збираєтеся в Румунські Карпати? Не забудьте список необхідних речей
Важливо: зберіть все з цього списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження — зв’яжіться з менеджером.
Будь в курсі новин в світі гірських пригод