Царство Драконів | Подорож на острів Сокотра
🌴🐫🐬 Рівень екзотики зашкалює! Тільки у нас – 10 ДНІВ на Сокотрі! Вирушаємо в найбільший заповідник Індійського океану, відкритий для туризму тільки в кінці 90-х. Не так багато мандрівників встигло побачити цей ізольований архіпелаг Ємену, тож ми справді будемо одними з перших. Лише за 10 днів Ви побачите абсолютно всі топові локації, а вражень вистачить на ціле життя: драконові дерева, ладан, білі пустелі, омари на вечерю, дельфіни і планктон, що світиться — Сокотра дасть Вам це і навіть більше!
Родзинка острова — його ендемічна флора. Сюди приїжджають побачити ліси з «дерев драконячої крові» — драцени кіноварно-червоної. У цьому турі ми пройдемо трек у горах Хаджахер і каньйонах-ваді у супроводі каравану верблюдів, піднімемося на найвищу точку архіпелагу, сфотографуємося з пляшковими деревами і побачимо найбільші популяції драцен у світі. Піднімемося на найвищі дюни острова і поживемо на пляжах зі знаменитим білим піском. Займемося снорклінгом і морською риболовлею, походимо по морю в компанії дельфінів, побачимо мангрові зарості і коралові рифи, поплаваємо з планктоном, що світиться! А ще наше узбережжя славиться морепродуктами, які ми будемо їсти щодня 🙂
💙💛 Сходи в похід на Сокотру разом з Pohid V Gory та передай нашим захисникам турнікет CAT7!
Гід зустрічає туристів в Абу-Дабі, де почнеться наша подорож. Централізовано перелітаємо на Сокотру, в місто Хабідо, сідаємо в джипи супроводу і їдемо в національний парк Діхамрі. Він розкинувся на березі Індійського океану, і ми зможемо до вечора займатися снорклінгом серед коралових рифів, вивчаючи багатий підводний світ острова. Плаваємо з черепахами, спостерігаємо за лангустами, муренами й іншими мешканцями в природному середовищі. Для нас розіб’ють табір на величезному пляжі, і ми повечеряємо, насолоджуючись барвами заходу сонця.
Після сніданку їдемо в каньйон Айхафт — дивовижне місце біля підніжжя найвищої гори острова, Сканд. З цього ракурсу вона доступна хіба що скелелазам. Масив, у якому пройде треккінгова частина туру на Сокотрі, взагалі майже не ходжений туристами і тому дійсно цікавий — Ви не знайдете його в програмі турів інших клубів, адже тільки ми не обмежуємося стандартними варіантами, бажаючи показати вам незвідані куточки планети :).
По дорозі в гори проїдемо селище бедуїнів і купаємося в прозорому водоймищі, затиснутому в стінах мальовничого каньйону.
Прокидаємося до світанку, поки ще прохолодно, снідаємо і радіально йдемо в гори Хаджахер. На великому плато ростуть перші в турі драцени.
Піднімаємося на найвищу точку Сокотри — Ферах (1512м). З неї нам відкриється панорама суворих скельних хребтів, застиглих у розпеченому повітрі. Вони нагадують ікла велетенського дракона (може, в цьому криється коріння легенди про дерева?). Столиця Хадібо лежить під нашими ногами, ваді виглядають як бездонні прірви.
Спускаємося в каньйон Asaqalo та відпочинемо на березі гірської лагуни: пообідаємо і, звичайно ж, викупаємося. Надвечір стежка проведе біля саду з папайєю і гуавою — продегустуємо свіжі фрукти. Заночуємо серед пляшкових дерев на березі чудової лагуни. Хоча дні в турі на Сокотрі й жаркі, але кожні пару годин є де освіжиться :).
Піднімаємося на плато Діксам і потрапляємо в ендемічний ліс із драконових драцен — Ферміна.
>> Є легенда, що дерева виросли на місці, де помер величезний дракон, який пожирає слонів. Одна з жертв розчавила його, і з суміші їх крові народилися незвичайні дерева, що дають ладан та індійську кіновар.
Діксам — найпопулярніша локація з драценами, і тут ми виходимо на трек, де вже можна зустріти туристів. Проте це візитка Сокотри з найбільшою щільністю дерев, і місцеві драцени зображені на єменських монетах. Частини плато просіли в ущелину, залишивши «загублені світи» доступними тільки канюкам та стерв’ятникам.
Відпочивши в тіні драцен і зробивши сотні крутих фотографій, спускаємося в Wadi Derhour — обідати і купатися в чудових лагунах з прозорою водою серед пальм.
Після сніданку ми починаємо піший похід до ваді Діргур – найдовшої розщелини яка розсікає острів з півдня. Ми зупиняємося там, щоб поплавати і пообідати, після чого продовжимо наш шлях до селища бедуїнів Хадірхан, де переночуємо в місцевих мешканців.
Їдемо до селища Тахур, щоб здійснити похід до заповідника Сканд на висоті близько 900 м. Перехід займе близько 6 годин у туди і назад. Сканд є домом для понад 150 ендемічних рослин. По дорозі ми побачимо і незвичайні красиві скельні формації.
Піднімемося на абсолютно білосніжні піщані дюни Захек, настільки білого піску в таких кількостях немає більше ніде в світі. Створюється відчуття, що ми в зимових горах, тільки часом трапляються абсолютно дивовижні рослини… Сокотра — вона така!
Далі їдемо в печеру Дагуб: побродимо між сталактитами, сталагмітами і підземними озерами, а на виході помилуємося ідилічною панорамою прибережного села. Точно таку ж картину бачили першовідкривачі в 16-му столітті, і навряд чи зараз Ви знайдете ще щось подібне. Захід сонця зустрінемо посеред дюн Хайфи — найбільшої пустелі острова, а ніч проведемо на пляжі Амак на березі Індійського океану. Повечеряємо, відпочинемо і, звичайно ж, поплаваємо 😁.
Сьогодні нас чекає першокласна розвага — морська прогулянка на приголомшливий, буквально топовий сокотранський «Золотий пляж» Шуаб. Переїжджаємо в друге за розміром місто Сокотри, Калансію, звідки почнеться наш човновий тур.
- Помилуємося величезними прибережними скелями, підводними гротами і печерами;
- Нас будуть супроводжувати зграї дельфінів, Ви зможете навіть поплавати з ними!;
- Побуваємо на абсолютно білому і первозданному пляжі: обідаємо, купаємося, загоряємо, фотографуємося;
- Побачимо мангрові зарості;
- Займемося морською риболовлею і попірнаємо з маскою.
Повертаємося на острів, в лагуну Детвах, де білосніжний пісок біля води сусідствує з чорними пагорбами. Під час снорклінгу в кришталевому океані пошукаємо скатів, риб-їжаків і мурен, що мешкають серед коралів і підводних скель. Наша лагуна відома бурхливим підводним життям, що ми оцінимо ще й увечері: нам подадуть щойно виловлені морепродукти, креветок і омарів.
Вранці їдемо дивитися на радянські танки, які дивляться в морську далечінь мертвими бійницями. Любителям кіберпанку точно сподобається :). Відвідаємо локацію, де місцеві видобувають морську сіль, і побуваємо на солончаку Ararhin, де мешкають рожеві фламінго.
Далі по неймовірному плато, порослому ладаном, прямуємо у ваді Калісан. На дні ущелини протікає чудова гірська річка, утворюючи химерні скельні формації і кам’яні скульптури. Викупаємося, попірнаємо з маскою, а теплі водоспади послужать справжнім природним SPA. Ночуємо на краю Момі-плато, де зустрінемо неймовірний захід сонця і дуже близько познайомимося з пляшковими деревами :).
Нас чекає дуже насичена програма: рано вранці спускаємося до гірського озера Хомхіл, милуючись останнім в турі по Сокотрі лісом з драцен, ладану та інших ендеміків.
Купаємося і продовжуємо спуск до моря. Джипи відвезуть нас до початку треку в печеру Hoq — одну з найбільших на архіпелазі. Беремо ліхтарики і йдемо досліджувати це диво природи. Увечері приїжджаємо на найкрутіше місце Сокотри — дюни Arher. Дюни висотою 170 метрів надувають потужні мусонні вітри. Тут в море впадає прісна річка — пейзажі неймовірні. На пляжі живе популяція смішних крабів, з якими можна весело пограти. Далі в програмі нічне купання: планктон в океані вночі світиться і кожен наш рух у воді супроводжується загорянням тисяч вогників… 💫 Прямо як у фільмі Аватар і навіть крутіше — таке Ви не забудете ніколи!
О 4 ранку піднімаємося на найвищу дюну над нашим табором і зустрічаємо світанок на вершині.
Снідаємо, останній раз купаємося і виїжджаємо в Хадібо. Звідси добираємося в Абу-Дабі, де тур закінчується, і учасники розлітаються по домівках. Охочі можуть продовжити відпустку в Арабських Еміратах, або відразу полетіти додому.
- Проживання на острові (кемпінги);
- Всі переїзди (трансфери, джипи 4х4);
- Супровід місцевих гідів;
- Перевезення речей на верблюдах під час трекінгу;
- Морська екскурсія;
- Громадське спорядження (в тому числі намети, кухня);
- Триразове харчування (готує кухар);
- Прісна вода;
- Всі вхідні квитки та дозволи;
- Віза на Сокотру;
- Турнікет для ЗСУ;
- Дисконтна карта клубу;
- Групова аптечка;
- Консультації щодо купівлі квитків і підготовці до подорожі.
- Авіа та страховка;
- Авіапереліт на Сокотру (940$);
- Чайові гідам і водіям (110$);
- Особисті витрати (сувеніри, кафе).
На острів можна потрапити тільки чартерним рейсом з Об’єднаних Арабських Еміратів. Станом на 2024 рік на острів летять всього два рейси щотижня. Квитки можна придбати тільки в пакеті з туром на острів Сокотра. Їх немає у вільному продажу онлайн. Тож подавайте заявку і вирушайте на Сокотру разом з нами 😉
До Еміратів потрібно дістатися самостійно. Оптимально вибирати рейси авіакомпанії FlyDubai з Варшави або Будапешта. Прибути слід в аеропорт Абу-Дабі, звідки ми вирушимо на Сокотру.
- Під час всього туру живемо в наметах. Їх нам нададуть місцеві організатори, тож не доведеться везти з собою спорядження (крім спальників, які ми рекомендуємо взяти з дому). На Сокотрі дуже тепло, Ви точно не замерзнете, навіть якщо це буде перший похід)))
- На пляжах і на привалах для нас будуть облаштовувати місця для відпочинку та їжі: столи, стільці, навіси від сонця, килими щоб сидіти і так далі. Тож умови будуть не зовсім “дикими” 😁
-
На маршруті і в кемпінгу для нас готує місцевий кухар. У раціоні багато морепродуктів (риби, креветок, омарів, крабів), також рис, курятина, овочі і фрукти.
- Вас чекає “цифровий детокс” — ніякого інтернету протягом усього туру. Тільки природа, гори, море, нові друзі і спокій… 😃
- Пересуваємося на комфортабельних джипах. Під час треккінгу речі будуть везти верблюди, а ми йдемо з маленькими рюкзачками і несемо речі, необхідні вдень.
- Для підтвердження участі в турі потрібна передоплата в розмірі 1026 $ на оформлення візи й купівлю Вашого квитка на острів. Менеджер повідомить, коли її потрібно перерахувати. Це трапиться тільки після набору мінімальної кількості охочих, тож варіант, що Ви перерахуєте гроші, а тур не відбудеться з нашої вини, виключений.
- Решту суми можна віддати гіду при зустрічі або перерахувати на наш банківський рахунок чи карту.
Острів Сокотра належить до юрисдикції Республіки Ємен. Громадянам України потрібна віза, яку можна оформити через організаторів туристичних турів на Сокотру. Ця віза діє лише для відвідин острова і не поширюється на територію континентального Ємену.
Також не забудьте оформити туристичне страхування на час подорожі на Сокотру.
Приєднуйтесь до походу на Сокотру в 2024 році, поки цей острів ще зовсім незайманий
- Флісовий полартек.
- Натуральна світла сорочка з довгими рукавами для захисту від сонця.
- Легкі штани для денних переходів.
- Дощовик.
- Шорти.
- Футболки (3 шт).
- Кепка від сонця.
- Сонцезахисні окуляри.
- Легкі треккінгові кросівки.
- Сандалії.
- Трекінгові шкарпетки.
- Маленький рюкзак для денних прогулянок.
- Туристичний рюкзак або баул для перевезення речей на верблюдах.
- Спальний мішок (з температурою комфорту +5…+15С).
- Налобний ліхтарик.
- Гігієнічний набір.
- Індивідуальна аптечка.
- Автомобільні зарядні пристрої (електрика буде тільки в джипах), телефон.
- Купальник, плавки, маска для снорклінгу.
- !!! Сонцезахисний крем.
Пам’ятаємо, що це мусульманська країна, одяг повинен бути відповідним і стриманим. У громадських місцях жінки повинні носити довгу одежу.