Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Магія солончаків Уюні, Болівія

Сучасного мандрівника, напевно, вже неможливо чимось здивувати. Але ж завжди знайдеться те, від чого захоплює дух.

Подорожуючи незвичайними і загадковим куточками нашої планети, ви обов’язково зіткнетеся з неймовірним видовищем.

Солончак Уюні

У Болівії, на висоті 3650 метрів над рівнем моря, розташований солончак Уюні. Це висохле солоне озеро, що займає 10588 кв. км, знаходиться на півдні пустельної рівнини Альтіплано. У сезон дощів солончак покривається невеликим шаром води і перетворюється в найбільшу в світі дзеркальну поверхню.

Тут можна відчути себе немов на іншій планеті. У нашому трекінг в Болівії ви зможете насолодитися всією цією невимовною красою.

Соляний готель

На солончаку побудований незвичайний готель, або Паласіо-де-Саль (Palacio de sal). Сіль Уюні придатна не тільки для їжі і сувенірів. Її використовують як будівельний матеріал. З неї будують буквально все, включаючи стіни, а також меблі: ліжка, столи, стільці. Мандрівники отримують унікальний шанс переночувати в цьому готелі. До речі, тут заборонено що-небудь облизувати. Там дійсно висять таблички: «Не облизувати!»;)

Значення Уюні для Болівії

Протягом багатьох століть індіанці кечуа жили за рахунок видобутку і продажі солі. Щорічно тут видобувається 25000 тонн мінералу. Солончак Уюні стратегічно важливий для болівійців, адже є для них джерелом доходу. Видобуток NaCl, робота важка і виснажлива, триває й по нинішній день.

Цікаво, що дзеркальна поверхня Уюні знайшла своє застосування навіть в космічних випробуваннях. Завдяки величезній площі гладі та її відбивних властивостях, тут в кілька разів точніше проходить калібрування зондів для орбітальних супутників. Але залишимо науку професіоналам, мета ж нашого трекінгу в Болівії – отримати насолоду від неземними пейзажами.

Природа солончака Уюні

На території солончака фактично немає рослинності. Але винятком з правил є величезні десятиметрові кактуси і дрібні кущі. Місцеві жителі використовують їх в якості палива.

У листопаді-грудні місяці (в Болівії у цей час літо) можна побачити ще одне чарівне видовище – сотні рожевих фламінго, що розгулюють посеред солоної озерної гладі.

Кладовище паровозів

Легендарне кладовище паровозів розташоване в 3 км від міста Уюні

В кінці дев’ятнадцятого століття в околицях Уюні активно велася робота на рудниках, добували корисні копалини. Тому почали будувати і залізницю. Через деякий час запаси руди вичерпалися і колійка прийшла в занепад. Головною помилкою при будівництві залізниці виявилося те, що вона була зроблена вузькоспеціалізованою – тільки для гірничодобувних компаній.

Утилізувати локомотиви виявилося накладно. Їх загнали в глухий кут і залишили іржавіти. У зв’язку зі сприятливим кліматом залізо іржавіє повільно, тому паровози простоять тут ще дуже довго.

Ліс каменів

Ще одне незвичайне місце, яке варто відвідати – Ліс каменів, що знаходиться на території солончака Уюні. Тут вас чекають фігури з каменю абстрактних форм. До їх створення доклала руку сама природа: вода і вітер тисячоліттями відточували цю досконалість. Виникає відчуття, ніби ви потрапили в картину Далі. Зробити фото на тлі кам’яної статуї в формі дерева (Арбол-де-Пьедра) стало традицією у туристів. Поповніть і ви свою колекцію пам’ятних знімків.

Болівія щорічно приймає мандрівників з усього світу. Як доказ, в центрі солончака, на невеличкій будівлі з блоків (звичайно, ж соляних) розміщені прапори держав, представники яких вже встигли побувати в цьому незвичайному місці. Поруч стоїть кілька соляних пірамід, які насправді – кратери древніх вулканів на дні озера Мінчін.

Солончак Уюні – це неперевершені переливи кольорової гами під час заходу сонця, віддзеркалення неба під ногами, безкрайня білосніжна рівнина, яка закарбується в пам’яті на все життя.

Опубліковано 16 Вересня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти