Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Вулкани планети

На поверхні нашої планети розташована величезна кількість вулканів. Вони приваблюють своєю безмежною силою і могутністю, зачаровуючи неймовірною красою.

Щорічно хоч один з вулканів прокидається і знищує все на своєму шляху, несучи з собою загибель, руйнування і величезні матеріальні збитки. Тим не менш, не дивлячись на страх, вулкани привертають до себе підвищену увагу сотень тисяч туристів з усього світу.

Що ж таке вулкани?

Вулкани – це місця на планеті, де магма, вулканічні гази або каміння виходять на саму поверхню.

У нашій статті ми хочемо розповісти про деякі вулкани Землі.

1. Везувій, Італія

Це найвідоміший вулкан в світі. А знаменитим він став завдяки тому, що в 79 році стер з лиця землі Помпеї, поховавши під шаром лави і попелу всіх жителів. А в двадцятому столітті він примудрився зруйнувати цілих два міста – Масу і Сан-Себастьяно.

2. Ньїрагонго, Конго

Ньїрагонго вважається найнебезпечнішим вулканом в Африці через свою підвищену вулканічну активність, а також через особливий хімічний склад лави. Головною ж небезпекою цього вулкану є лавове озеро прямісінько в його кратері з постійною температурою в 982С. Лава вулкана дуже рідка і гаряча. І, коли сила підземних поштовхів позамежна, то лавові сплески досягають до 30 метрів у висоту і стікають вниз зі швидкістю сто кілометрів на годину.

3. Єллоустоун, США

Цей вулкан за своєю силою і потужності є чемпіоном серед вулканів на землі. Знаходиться він на території Єлоустоунського національного парку.

Його оточують кілька гейзерів, які у 2002 році стали гарячими, а грунт подав перші сигнали майбутнього виверження. У 2006 році вчені зафіксували підняття грунту на 4-6 сантиметрів на рік.

4. Попокатепетль, Мексика

Вулкан зі смішною назвою розташувався за 20 км від столиці Мексики – Мехіко. І він недавно прокинувся… З тих пір жителі міста знаходяться в постійній готовності до евакуації.

5. Чайтен, Південна Америка

Недавно ще один сплячий 9 тисяч років вулкан, Чайтен, вирішив прокинутися і влаштувати змагання за звання найбільш небезпечного вулкана на планеті. У 2008 році він почав вивергатися. І не збирається зупинятися досі. Його схили утворюють додаткові кратери, що підсилює викид лави.

У 2008 році виверження вулкана було настільки сильним, що воно знищило ціле місто з однойменною назвою Чайтен. З нього довелося переселяти більше десяти тисяч людей. Після цього місто вирішили не відновлювати, оскільки існує постійна загроза виверження.

6. Кіліманджаро, Танзанія

Кіліманджаро є найвідомішим вулканом в Африці. Цей гігант складається з трьох вулканів, які підносяться над Танзанією і Кенією. Останнє виверження цього вогнедишного чудовиська було 360 000 років тому. Але вчені прийшли до висновку, що під невеликим його кратером, який розташований в 400 метрах від головної вершини Кібо, знаходиться розплавлена лава.

У нашому поході на Кіліманджаро ми пропонуємо унікальну можливість відвідати Танзанію і побачити природу та культуру чорного континенту. Після сходження на вулкан ми відправимося в сафарі по заповіднику Нгоронгоро, де побачимо левів, жирафів, слонів і інших тварин в дикій природі. А завершимо ми подорож на пляжах острова Занзібар

7. Вулкан Демавенд, Іран

Згаслий вулкан Демавенд розташований на території Ірану в хребті Ельбурс і є найвищою точкою країни. Його висота – 5604 метри над рівнем моря. Вперше на вершину піднялися в 1837 році.

Запрошуємо в похід по Ірану, де Ви підніметеся на Демавенд та поринете в атмосферу древньої Персії – справжню казку «тисячі і однієї ночі».

Опубліковано 5 Жовтня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти