Подорож до Кенії | Сходження на гору Кенія, Сафарі
ЦЕ Ж АФРИКА! Йдемо на другу за висотою її гору, Маунт-Кенію, 5199м, яка поступається тільки Кіліманджаро, і то недовго (всього пару мільйонів років тому висота Кенії була 7000м :). Ну а зараз сходження є доступним для всіх охочих, адже не вимагає ніяких технічних навичок.
Ми зустрінемо СВІТАНОК НА ВЕРШИНІ — найвисотніший, найкращий в світі світанок над Африкою!
Після сходження нас чекає сафарі в парку Масаї-Мара, в найбагатшому екорегіоні континенту — на безкрайніх рівнинах Серенгеті. Тут проживають практично всі африканські тварини, найбільша популяція левів і гепардів, слони, носороги, стада антилоп… ми навіть вирушимо на човнову прогулянку з бегемотами;). Побачимо «велику африканську п’ятірку» і помилуємося величною панорамою Великої Рифтової Долини. В Садибі Жирафів погодуємо гігантів з рук і побуваємо в притулку для слоненят-сиріт, де малюків годують з пляшечки.
Кенія відкрита для подорожей, для в’їзду потрібен тільки негативний результат ПЛР-тест, в наявності недорогі перельоти, в країні карантину немає.
В ціну включено ВСЕ крім особистих витрат. Наш пригодницький тур до Кенії — оптимальний варіант об’єднати сходження і сафарі, при тому зробити це бюджетно і швидко. Круті враження гарантуємо! 😉
Прилітаємо в столицю Кенії — Найробі. Збираємося в готелі, гуляємо містом. Увечері інструктор перевірить спорядження і проведе брифінг, де обговорить організаційні питання. Після вечері-знайомства йдемо відпочивати.
Їдемо в містечко Nanyuki, біля якого починається маршрут сходження на гору Кенія. Реєструємося на вході в парк (Sirimon Park Gate), знайомимося з нашими місцевими провідниками і носіями, і виходимо на трек. Заночуємо в кемпі Мозес (Old Moses Camp) на висоті 3300м над р. м.
🚙 3 години. 👣 5-6 годин. ⛺ ночівля на 3300м.
Набираємо висоту, знайомимося з різними екосистемами і кліматичними поясами Африки: пройдемо сьогодні родючі альпійські луки і болота, перетнемо вбрід бурхливу річку. Клімат вологий, туман клубочитися над лісами і землею, зливаючись з хмарами… Приходимо в долину Mackinders, звідки вперше побачимо панораму всіх вершин Маунт-Кенії.
👣 6 годин. ⛺ 4200м.
Наша долина є ідеальним місцем для проходження акліматизації перед сходженням на гору Кенія. Навколо багато невеликих піків і гірських озер, з яких відкриваються мальовничі краєвиди. Піднімемося на висоту 4600м, на вечерю повернемося в Shipton Camp, підготуємо спорядження для завтрашнього сходження і ляжемо спати раніше.
👣 7-8 годин.
Прокидаємося вночі і починаємо сходження на Поінт-Ленана (4985 м). Підйом дуже крутий і проходить по кам’яних розсипах, однак це найвища вершина Маунт-Кенії, на яку можна піднятися без спеціального спорядження. А наприкінці шляху нас чекає родзинка подорожі — світанок над Африкою з другої по висоті гори континенту! Ми побачимо у всій красі піки Батіані (5199 м) і Неліон (5188 м), що зовсім поруч виблискують льодовиками в променях нового дня. Наш світанок — найбільш «висотний» на континенті, адже на три інших піки (Кіліманджаро, Батіані і Неліон) до сходу сонця не встигнути з базового табору.
Спускаємося в Шіптон Кемп, їмо, відпочиваємо, збираємо речі і йдемо в кемп Олд Мозес. Після складного і довгого переходу відразу йдемо спати, а відсвяткуємо вже завтра 🙂
👣 9-10 годин, набір висоти 785 м, спуск 1685 м. ⛺ 3300м.
Спускаємося до брами Sirimon, наостанок насолоджуючись багатим дощовим лісом парку. Звідси їдемо в Найробі. Поселяємося в готель і насолоджуємося благами цивілізації. Можна пройтися по крамничках і придбати традиційні кенійські сувеніри. Тут продають накидки масаїв, вироби з чорного дерева, красиву шкіряну і плетену галантерею. Увечері влаштуємо заслужене свято в честь нової вершини в скарбничці вражень.
👣 ~ 2 години. 🚙 3 години.
Вирушаємо на безкраї савани Кенії, в гості до левів, антилоп і бегемотів! Їдемо через Велику Рифтову Долину, або Кенійський купол. Він утворився в розломі, який простягнувся від Танзанії до Ефіопії. Тут сходяться три тектонічні плити: аравійська, нубійская і сомалійська. Зупинимося на грандіозному оглядовому майданчику, де оцінимо розмах Долини. Приїжджаємо на берег озера Найваша, де мешкають 400 видів птахів і велика популяція бегемотів. Поселяємося в кемпінгу на березі і вирушаємо на човнову прогулянку в компанії одних з найнебезпечніших хижаків Африки.
🚙 3 години.
Їдемо в найбільший і найвідоміший парк Кенії — Масаї-Мара. Він є частиною екорегіону Серенгеті, тут проживає знамените плем’я масаї. По біорізноманіттю Маса-Мара можна порівняти хіба що з парками Нгоронгоро і Серенгеті в Танзанії. Розміщуємося в кемпінгу, обідаємо і відправляємося на вечірнє сафарі. Спробуємо відшукати нічних жителів «безкрайньої рівнини» — гепардів і леопардів, популяція яких тут найбільша в світі.
Ландшафт нашого парку — неозора рівнина з рідкісними пожухлими акаціями, по якій бродять антилопи гну, газелі, імпали, зебри, жирафи, слони, гієни і рідкісні чорні носороги, а в водах річки Мара живуть гіпопотами і крокодили. Фауна налічує 80 видів ссавців і понад 450 видів пернатих (страуси, грифи, марабу).
Тут проживає величезна популяція левів і найбільший в світі прайд, що налічує 29 особин. Заповідник є домом для ендемічного чорногривого лева. Виділимо цілий день на сафарі в парку, поспостерігаємо за тваринами в рідному середовищі, пофотографуємо і пошукаємо всіх представників «великої п’ятірки» — саме тут є всі шанси їх побачити навіть за добу. На обід організуємо пікнік, ввечері повертаємося в кемп на вечерю і відпочинок.
Помилуємося світанком в савані, після сніданку виділимо час на ранкове сафарі. Виїжджаємо в Найробі, ввечері — заселення в готель, вечеря в ресторані і відпочинок.
Вранці їдемо в передмістя столиці, де знаходиться знаменита Садиба Жирафів — незвичайний і красивий природоохоронний центр. Тут розводять і випускають в дику природу жирафів Ротшильда, щоби вберегти підвид від вимирання. Ми навіть погодуємо цих гігантів з рук, тож буде чим похвалитися вдома :). Далі вирушимо в притулок слоненят-сиріт, заснований Фондом Девіда Шелдріка. Тут піклуються про слоненят, чиї батьки були вбиті браконьєрами. Можна спостерігати, як їх годують з пляшечки, і як дитинчата граються на травичці.
Після обіду повертаємося в місто і летимо додому вечірніми рейсами.
- всі трансфери на маршруті від місця зустрічі групи до місця закінчення туру;
- робота інструктора клубу Pohid V Gory;
- супровід місцевого гіда;
- проживання в готелях (3 ночі);
- розміщення в кемпінгах;
- оренда наметів;
- прокат групового спорядження (кухонне обладнання, «кают-намет» – їдальня);
- транспортування речей — послуги портерів;
- харчування на сходженні і сафарі;
- робота кухарів на маршруті;
- вхід в національні парки, оформлення пермітів на сходження;
- вхід в Садибу Жирафів і притулок слоненят;
- групова аптечка, в т.ч. висотна;
- дисконтна карта клубу зі знижками на спорядження і походи;
- сертифікат про сходження;
- клубні туристичні подарунки.
- Авіа
- Віза
- Харчування в містах
- Чайові місцевим гідам
- Сувенірка і ін. особисті витрати
Для підтвердження участі в групі потрібна передоплата в розмірі 800$, її можна перевести на банківський рахунок або карту. Ці гроші будуть використані для оплати проживання, пермітів і переїздів. Умови повернення: при скасуванні участі в турі раніше ніж за 30 днів до початку — передоплата повертається в повному розмірі; при скасуванні раніше ніж за 15 днів до початку — повертається 50% суми; при скасуванні за 15 днів до початку і менше — передоплата не повертається.
Решту суми можна перерахувати на картку або банківський рахунок клубу перед вильотом або віддати гіду по прильоту.
*Ваші права захищені публічним договором на сайті, працюємо за ліцензією туроператора.
- 5 туристів і більше — 2750$
- 4 учасники — 2970$
- 3 учасники — 3310$
- Ми не несемо спорядження, цим займуться портери. Ми ж піднімаємося на вершину з рюкзачками, де лежать лише особисті речі на день і перекус.
- Всі ночі на маршруті і в савані спимо в наметах. Їх нам нададуть місцеві організатори, тож свій везти не доведеться.
- На Мауна-Кенія і в Масаї-Мара для нас буде готувати кухар, їжа адаптована до смаків туристів, але з національними особливостями. На сафарі в кемпінгах зазвичай є кафе або ресторан.
- З традиційною кухнею познайомимося в ресторанах в місті. Харчування в місті і під час переїздів не входить у вартість туру.
- Тур проводиться в форматі експедиції. Інструктор має право змінити маршрут залежно від погоди і стану групи.
Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичне страхування і скинути його копію або фото координатору походу.
- Треккінгове взуття
- Сандалі для бівуаку
- Мембранна куртка
- Мембранні штани
- Зимовий пуховик
- Полартекова толстовка (фліска)
- Рукавички і теплі рукавиці
- Шапка, баф, кепка від сонця
- Термобілизна (верх і низ)
- Футболки (2-3 штуки)
- Легкі треккінгові штани і шорти
- Треккінгові шкарпетки — 4-5 пар
- Гамаші
- Дощовик або пончо
- Великий рюкзак або баул (80-100 літрів) з рейнковером — для портера
- Штурмовий рюкзак на 30-40 літрів з рейнковером.
- Спальний мішок на -10…-15°С (комфорт)
- Туристичний килимок
- Треккінгові палиці
- Окуляри від сонця і сонцезахисний крем
- Термос на 1 л
- Налобний ліхтарик
- Гігієнічна помада
- Рушник
- Гігієнічний набір
- Індивідуальну аптечку
- Копії своїх документів і страховки (з собою і в онлайні)
- Зарядні пристрої, телефон
- Фото- і відеотехніку для того, щоб зафіксувати подорож і показати друзям 🙂