Королівство Сіккім | Канченджанга-трек і Дарджилінг
Вирушаємо на пошуки сніжного барсу в «країну Рододендронів», Містичне королівство Реріха під покровом Канченджанги — вигадувати поетичні синоніми Сіккіма можна нескінченно:) Але навіщо, якщо кожен мандрівник знає, де це і чому туди ТРЕБА? І ми йдемо, у компанії переважно своїх туристів, під керівництвом Романа Бідичака.
У програмі туру – еталонний трек у Гімалаях під назвою Гоеча Ла, або «Монастирська петля». Піднімемося на Гоеча-Ла вьюпоінт на висоті 4700м, вид з якого вважається одним із найкращих на піших маршрутах Гімалаїв. Звідси Ви побачите ТОЙ САМИЙ реріхівський ракурс Канченджанги, завдяки якому її обриси стали одним із символів Гімалаїв, чимало посприявши популяризації буддизму та східних практик у прагматичному Західному світі.
Окрім П’яти Скарбів Великих Снігів (так перекладається назва Канченджанги – складнувато, зате ємко), Ви помилуєтеся панорамою ряду вершин 6000…7000 метрів, пошукайте ірбісів і дрібних панд, які тут дійсно мешкають, прогуляєтеся лісами з рододендронів, магнолій, обвитих орхідеями та папороттю, подолаєте льодовики та високогірні плато з озерами кольору найчистіших смарагдів. Ну, а на десерт скуштуєте чай сорту дарджилінг у провінції, де його, власне, і вирощують, і долучитесь до індуїстського та буддистського світосприйняття у найбільших та найдавніших храмах Індії.
Звучить як пригода? Це вона і є – записуйтесь!
💙💛 Сходи в Канченджанга-трек в Індії разом з Pohid V Gory та передай нашим захисникам турнікет!
Інструктор зустрічає туристів у Делі. Столиця дуже яскрава, буде галасливо, багатолюдно і за всіма параметрами дивно. Бродити поодинці тут не рекомендується, тому після збору групи оглянемо Акшардхам — найбільший у світі індуїстський храм (точніше, комплекс храмів), внесений до книги Рекордів Гінеса, ЮНЕСКО та інших списків най-най. Відвідаємо чудовий Бахаї – Храм Лотоса, та інші визначні пам’ятки в залежності від часу. Увечері після вечері та знайомства буде брифінг з оргпитань.
Вилітаємо в Пакіонг, звідти їдемо до Юксом — колишньої столиці Сіккіма. Дорога проходить мальовничими передгір’ями Гімалаїв, всюди квіти, сади, чайні та кардамонові плантації.
>> Сіккім має багату та складну історію. Маленьке гірське королівство, яким він довгий час був, по черзі захоплювали Китай, Тибет, Бутан і Непал, доки Британська Корона не звернула свій погляд на ці землі, після розпаду імперії передавши їх Індії. Звичайно ж, тут свого часу медитував напівлегендарний Гуру Рінпоче, засновник буддизму Тибету.
В Юксомі оселимося в готелі та підемо на прогулянку до найдавнішого монастиря округу, Дубді. Також можна оглянути кам’яний трон Норбуганг, де був коронований перший чхогьял Сіккіма (цар віри).
У Юксомі знаходяться ворота в перший національний парк Індії — Канченджанга. Він охоплює чверть Сіккіма та всі кліматичні пояси Гімалаїв, і зараз головною метою роботи парку є охорона снігового барсу. А раптом (бо все може бути!) нам пощастить його побачити? Сьогодні розминковий трекінг до кемпінгу Сачин, рододендроновими лісами долини річки Ратонг. У Сіккімі росте 35 видів рододендронів, це найбільша різноманітність сімейства на планеті. Папороті та орхідеї доповнять картину треку.
Трекінг 9км, 4-5 годин, висота 2300м н.р.м.
Трекінг в ущелинах рік Ратонг і Прек Чу: йдемо магнолієвими і рододендроновими лісами, квітучі дерева обплутані ліанами і мохом. Дорогою буде водоспад для купання – гірський душ для сміливих)). Після обіду плавний набір висоти змінюється стрімким злетом до села, біля якого заплановано кемпінг. У Тшоці живуть нащадки тибетців, які втекли з батьківщини після приходу китайців.
5-6 годин, 3000м.
Складний ходовий день із відчутним набором висоти, зате з сьогоднішнього кемпу буде видно вершини, вкриті вічним льодом. Так що беремо силу волі в кулак і починаємо підйом: спочатку звичними лісами, далі альпійськими луками Гімалаїв. На оглядовому майданчику Деоралі Данга вперше побачимо Канченджангу (8586м), Талунг (7349м), Пандім (6691м) та інші вершини регіону.
>> До 1852 року Канченджанга вважалась найвищою вершиною світу, першу спробу сходження на неї зробив окультист Алістер Кроулі в 1905 р. Місцеві кажуть, що це гора-жінка, і вона вбиває всіх жінок-альпіністок. До 1998 року так і було, а станом на сьогоні лише 5 альпіністок піднялися на головний пік і спустилися живими.
Увечері прийдемо до кемпінгу на альпійському лузі з видом на Канченджангу та сусідні семитисячники.
11км, 6-7 годин, 4095м.
З метою акліматизації піднімемося на високогірне плато між льодовиками Кабру та Пандім. Крім шикарної кругової панорами тут можна подивитися на стада яків та побут пастухів. Після обіду відпочиваємо у таборі – висота вже відчувається і треба дати організму час на адаптацію.
6 км, 4-5 годин, 4550м н.р.м.
Нас чекають суто гімалайські пейзажі: вид Канченджанги і піка Пандім, на який ще жодного разу не піднімалася людина, вздовж стежки стоять чортени та майорять різнокольорові лангти (буддійські прапорці). Довгий трек з перепадами висоти веде вздовж річки та озера Священний Саміті приголомшливого смарагдового кольору. Ночуємо під схилом гори Пандім.
15 км, 7-8 годин, 4298м.
Найскладніший день трекінгу та його кульмінація: виходимо вночі при світлі ліхтариків, щоб зустріти світанок над Короною Канченджанги. П’ять її вершин, 4 з яких перевищують позначку 8000, у променях сонця, що сходить, стануть найяскравішим спогадом про Сіккім. Перетнемо плато Зематанг, морену та льодовикове озеро. Помилуємося видом льодовика Талунга, східної стіни Канченджанги, вершин Джанну, Сімво, Синіолчу. Ходять чутки, що при ідеальній погоді звідси проглядається навіть масив Евересту, але якщо чесно панорамка зійде і без нього:))) Спускаємося в кемп відпочивати.
*Ми не підніматимемося на перевал Гоеча-Ла-Пасс (5040м), оскільки він зараз закритий з метою збереження популяції снігового леопарду.
13 км, 4700м н.р.м.
На світанку радіалка на гребінь піку Пандім та ще один ракурс Канченджанги. Після сніданку починаємо спуск у знайомий кемпінг Тшока, але коротшим та крутішим маршрутом.
16мк, 6-7годин, 3800м н.р.м.
Пірнаємо в ліс і йдемо під його прохолодним покровом, насолоджуючись співом птахів та зеленню. В Юксомі чекає довгоочікуваний душ, інтернет та ресторан.
17км, 7 годин.
Виїжджаємо до провінції Дарджилінг, де вирощують знаменитий сорт чаю — один із найдорожчих і цінованих експертами. Дарджилінг навіть називають «чайним шампанським», він відрізняється складним процесом вирощування та ферментації, що визначає смакові якості (вони залежать і від періоду збору, так що справжніх дарджилінгів є не один варіант). Як і у випадку з шампанським, дарджилінгом може називатися тільки чай, вирощений в цій провінції. Дегустуємо чай, гуляємо, насолоджуємося ще одним ракурсом Канченджанги та місцевою кухнею.
Купуємо сувеніри, летимо в Делі, звідси можна планувати рейс додому.
- супровід тімлідером клубу;
- допомога у підготовці до походу;
- всі готелі та хостели;
- групові трансфери за програмою;
- робота місцевого гіда (сертифікованого);
- харчування на треку та питна вода;
- робота кухаря та портерів;
- транспортування речей та спорядження на яках (або ін. в’ючних тварин);
- оренда кемпінгового спорядження: намети, спальні мішки з вкладишем (-10С), каремати, громадське;
- перміти для трекінгу в Сіккімі;
- оформлення дозволу на відвідування закритого регіону Сіккім та нац. парку Канченджанга;
- турнікет для ЗСУ;
- високогірна аптечка;
- дисконтна карта зі знижками на походи та спорядження;
- пам’ятні клубні сувеніри про подорож.
- авіа, страховка;
- індійська віза;
- внутрішні перельоти;
- витрати особистого характеру (кафе, сувеніри);
- чайові місцевим (обов’язково) і тімлідеру (рекомендовано:).
Становитимуть 300-350$+переліт та сувеніри: віза 60$, внутрішні перельоти (50-70$), чайові 100$, кафе від 15$ (3 дні).
- У містах харчуємося у ресторанах та кафе. Один похід до ресторану ~15-30$ залежно від апетиту.
- На треку для нас готує кухар. ВАЖЛИВО! Воду з-під крана або з джерел пити категорично не можна!
- Тур проводиться у форматі експедиції, інструктор може змінити маршрут в залежності від погоди та стану групи.
- Трек високогірний, імовірні прояви гірської хвороби (у гіда буде необхідна аптечка).
- На маршруті всі речі везуть в’ючні тварини, ми йдемо без нічого.
- Після туру Ви можете замовити фото-книгу про подорож.
Для відвідування Індії потрібна віза. Її можна оформити заздалегідь онлайн (e-visa), і отримати в аеропорту після прильоту. Однак через російську війну проти України велика ймовірність, що ви отримаєте відмову в електронній візі і втратите кошти. Тому радимо звертатися за візою безпосередньо в посольство Індії в Києві.
Індія скасувала всі COVID обмеження, так що робити тести та заповняти додаткові анкети не потрібно.
Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичне страхування та скинути його копію або фото координатору.
У цьому турі ми ходитимемо і ночуватимемо на суворому високогір’ї (майже 5000м), а почнемо подорож у спекотному вологому Делі. Одяг повинен бути легким і багатофункціональним.
- Пуховик.
- Вітрівка чи мембранна куртка.
- Штани для трекінгу із щільної тканини, вітрозахисні.
- Легкі трекінгові штани. Ідеально якщо у них відстібаються штанини і вони перетворюються на шорти.
- Шорти (якщо немає штанів-трансформерів).
- Футболки-майки (2-3 штуки достатньо).
- Фліска щільністю 200 або 300
- Термобілизна, верх і низ. Якщо Ви мерзнете, візьміть 2 комплекти різної товщини.
- Шкарпетки – 2-3 пари тонких трекінгових та одні теплі для сну.
- Шапка.
- Панама / кепка / баф від сонця
- Захисні рукавички бажано з віндблоком.
- Дощовик або пончо, гарні та надійні – в горах волого та дощить.
Взуття
- Трекінгові черевики.
- Сандалі або легкі кросівки для бівака, міських екскурсій та переходів на малих висотах.
Спорядження
- Рюкзак для трекінгу та радіалок (35 літрів вистачить з головою)
- Рюкзак або баул для транспортування речей
- Трекінгові палиці
- Налобний ліхтарик.
Намети, спальники та вкладиші для спальників, каремати нададуть організатори трекінгу, Ви можете взяти свою вкладку в спальник з метою гігієни.
- Окуляри сонцезахисні
- Помада гігієнічна та зволожуючий крем
- Індивідуальна аптечка
- Сонцезахисний крем
- Гігієнічний набір
- Рушник із мікрофібри
- Термос (1 л)
- Фото-відеотехніка
- Зарядні пристрої, павербанк
- Документи і страховка (+копії з собою і в онлайні)