Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Село Ділове

Село добре відоме тим, хто вирушає в похід по Мармарошських горах (або Гуцульських Альпах), адже найчастіше Ділове є відправною точкою.

Тут розміщується прикордонний пост, який видає дозвіл туристам на відвідування прикордонної зони – для сходження на Піп-Іван Мармароський. Тому, вирушаючи в дорогу через цей населений пункт, не забудьте взяти з собою документи, що засвідчують Вашу особу.

Відомою пам’яткою в селі Діловому є географічний центр Європи, який був встановлений австро-угорськими вченими при прокладанні залізниці від Рахова до Сігету Мармароського в 1887 році. Також тут було встановлено пам’ятник з таким написом на латині:

«Locus Perennis Dilicentissime cum libella librationis quae est in Austria et Hungaria confectacum mensura gradum meridionalium et paralleloumierum Europeum. MD CCC LXXXVII”

…що перекладається як:

«Постійне, точне, вічне місце. Дуже точно, зі спеціальним приладом, виготовленим в Австро-Угорщині, з шкалою меридіанів і паралелей, встановлений центр Європи. Рік +1887»

Тут збереглася унікальна архітектурна пам’ятка гуцульської культури – дерев’яна церква Різдва Пресвятої Богородиці, побудована в 1750 році.

Село Ділове розташоване в мальовничому каньйоні річки Тиси та її великої притоки – р. Бистра. Навколо розкинувся Карпатський біосферний заповідник – саме там і проходять наші походи по Мармарошу.

Раніше село називалося Трибушани або Білий Потік, і перші згадки про нього датовані 1615 роком. Назва Ділове зустрічається з 1901 року, а офіційно була закріплено за населеним пунктом в 1946 році. З 19 століття поруч з Діловим на схилах гори Довгарунь були побудовані штольні для видобутку залізної руди, а також діяв склодувний завод. Сьогодні в селищі є мармуровий кар’єр.

Опубліковано 29 Вересня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти