Класичний похід 🏆 Карпатські Альпи | Піп-Іван Мармароський

Для тих, кому набридла рутина і хочеться втекти подалі від людей. Хто жадає бачити тільки гори, перевали і круті обриви, ходити по схилах, вистелених яскравим червневим килимом рододендрона, слухати шум вітру і засинати під магічне світло Чумацького Шляху… Саме для Вас ми створили цей похід!
Мармарошский масив – первозданний і унікальний куточок Карпат. Скелясті вершини і класичні льодовикові цирки здобули йому славу «Гуцульських Альп». Тільки людей тут трохи менше і сходження куди доступніші :). Ми піднімемося на найвищу точку Мармаросів – Піп-Іван (1938 м), прогуляємося на Берлебашку і Петросул, заночуємо на високогірних полонинах, насолоджуючись чарівними панорамами Чорногори і Роднянських Альп в Румунії, зустрінемо заходи сонця та світанки на альпійському високогір’ї, сфоткаємося на коврі з Червоної Рути 🌸, під зав’язку наїмося чорниці і побачимо карпатський зорепад… бувалі туристи цінують красу Мармаросів нарівні з відомим Фегерашем (а деякі навіть більше :). Гарантуємо – ці вихідні запам’ятаються назавжди. Приєднуйтесь!


Зустрічаємося на ж / д вокзалі Івано-Франківська, завантажуємося в трансфер і їдемо на офіс клубу. Тут можна залишити непотрібні речі, взяти на прокат спорядження, випити чай-каву, упакувати рюкзак під наглядом гіда і просто познайомитися з командою Походу 😃. Звідси виїздимо далеко в гори: через Яремче та Яблуницький перевал, де розглянемо красуню-Близницю і гід розповість її легенду про двох сестер і квітки едельвейса. Оцінимо зміну клімату між Прикарпаттям та Закарпаттям. Якщо встигнемо, поп’ємо природної мінеральної водички в Квасах. Туристи, що записалися на сплав до походу, починають його в Рахові.
Решта їдуть в селище Ділове, де знаходиться географічний центр Європи. Не знали? 🙂 Поки інструктор реєструє групу у прикордонників, ви встигнете сфотографуватися, перекусити і розім’яти ноги перед походом.
Закидаємо рюкзаки за плечі і починаємо підйом густим карпатським лісом вздовж р. Білий Потік. Дорогою побачимо водоспади і пороги, а щасливчики, можливо, навіть знайдуть «Мармарошські алмази» – найчистіший гірський кришталь. Русло Білого Потоку – одне з найбагатших його родовищ. На Мармаросах добувають також білий мармур. Через велику кількість цінних порід русло річки покрито блискучим піском. До вечора приходимо на затишну лісову галявину, де розбиваємо табір і розповідаємо байки біля багаття.
🚌 4,5 години; 👣 треккінг: 6 км; ↑ набір висоти 500м, ⛺️ ночівля 850м.






Швиденько збираємося і виходимо із зони лісу на альпійське високогір’я. На Лисячій полонині залишаємо рюкзаки і піднімаємося на гострий гребінь Попа-Івана.
Стає зрозумілою назву «Гуцульські Альпи»: Піп-Іван скелястий і крутий, вершина обривається глибоким льодовиковим цирком, над прірвами злітають природні кам’яні менгіри. Чорногора і Родна як на долоні, видно Феркеу, Міка-Маре, Ненеську. Інструктор вам покаже і розповість про всі навколишні вершини!
Спускаємося на Лисячу. Якщо буде бажання (і домовленість з гуцулом про наявність вільних місць), підемо у справжнісіньку шикарну гуцульську баню. Ввечері спостерігаємо чарівне світлове шоу: захід сонця, зірки і світанок на висоті 1600 м…
👣 10 км; ↑ 1150м; ↓ 530м; ⛺️ 1600м.








Після сніданку знову в дорогу. Піднімаємося на гору Берлебашку (1734 м, без наплічників), яку наші туристи з любов’ю назвали Барабашкою))). Тут нас чекає найкраща панорама масиву Піп-Івана, Мармаросів, Родни, Чорногори, Свидівця, та й взагалі майже всіх Карпат;). Барабашка – одна з найкрасивіших і найулюбленіших наших вершин, до того ж на ній повно чорниць!
Якщо буде час та бажання, радіально сходимо на Петросул (1780 м). До вечора спускаємося на полонину Берлебашка, де проведемо останню ніч серед пишноти первозданної природи.
👣 10 км; ↑↓ 500м; ⛺️ 1200м.






Настав сумний час – спускаємося в цивілізацію, в село Костилівка, де нас уже чекає трансфер до ІФ.
👣 12 км; ↓ 1250м, 🚌 4,5 години.
Дорогою можна заїхати на трав’яні настоянки до гуцула-байкера, купити сувеніри в Яремче. Увечері за традицією навідамося в кафешку традиційної карпатської кухні, де відсвяткуємо успішне сходження на Попа-Івана.


Цей похід може проводитися різними маршрутами залежно від погоди та фізичної підготовки групи. Всі вони включають описані вершини та пам’ятки, та відрізняються по суті лише місцями ночівель / варіантами спуску. Гід на місці вирішує, якою стежкою оптимально йти саме Вам, тому не дивуйтеся, якщо раптом спуститеся в Ділове замість Костилівки чи заночуєте на полонині Струнги, а не на Лисичій 🙂

- триразове харчування на маршруті;
- послуги інструктора і провідника;
- використання котлів і газове обладнання;
- медична страховка;
- реєстрація групи та оформлення всіх дозволів на перебування в прикордонній зоні;
- рекреаційні збори;
- допомога у підборі квитків та спорядження;
- бронювання бані / рафтингу / ресторанів;
- фірмовий подарунок клубу;
- сертифікат;
- дисконтна знижкова картка;
- аптечка.
- проїзд в транспорті.
Необов’язкові:
- прокат спорядження;
- сплав по річці Тиса;
- баня;
- кафе, ресторани, сувеніри;
- чайові гіду.
Обов’язкові додаткові витрати складуть ~600грн (трансфер).
Необов’язкові додаткові витрати:
- Після походу ми традиційно вечеряємо в ресторані прикарпатської кухні (від 150грн).
- По дорозі можна купити сувеніри (від 50грн) або карпатські настоянки у байкера (~ 180грн).
- Перед початком пішої частини маршруту можна взяти участь в рафтингу на річці Тиса. Ціна сплаву — 600грн. Якщо погода буде прохолодною (нижче +15…+18С), на сплаві Вам знадобиться прокат гідрокостюмів і гідроносків (150грн).
- Під Попом Мармарошським є можливість піти в лазню (якщо вона буде вільна), а якщо погода підведе, то заночувати в комфортній колибі. Візьміть 200-300грн про запас для цих цілей. Навіть якщо Ви не плануєте, погодні умови можуть внести корективи в маршрут.

- Оплатити вартість туру ви зможете на офісі після зустрічі з інструктором в Івано-Франківську або перерахувати на банківську карту / рахунок.
- Підтвердженням місця в групі є скан квитка до Франківська або передоплата (20% від вартості туру).
- Працюємо офіційно — Ваша відпустка максимально захищена!
- Напишіть звіт про подорож по Мармарошу і отримайте бонус: 195 грн на наступний похід з нашим клубом!
Харчуванням забезпечуємо ми, тож вам не варто про це турбуватися або брати щось з собою — нагодуємо всіх. Вранці і ввечері передбачені гарячі страви і чаювання з солодощами. Харчування комбіноване: на хороших стоянках з дровами варимо традиційні похідні супи та каші, а на складних переходах і висотних ночівлях їмо фірмові сублімовані страви. На обід — перекус з бутербродів, шоколаду та сухофруктів. По дорозі при можливості докуповуємо бринзу, збираємо гриби і ягоди. Вегетаріанцям не варто хвилюватися — просто попередьте нас про те, що ви не їсте, і ми складемо для вас індивідуальне меню.
Мармарош знаходиться на кордоні Румунії та України і захищений з півночі Чорногірським хребтом. В наслідок цього клімат тут набагато тепліший, про що свідчить рослинність. Температура вдень від +16 до +25 градусів, а вночі не опускається нижче +10. Дощі на Мармарошах, як правило, не затяжні і бувають у другій половині дня. Більша частина походу проходить по відкритій місцевості, тому в сонячну погоду потрібен крем від сонця і кепка. Детальніше про погоду в Карпатах читайте >> ТУТ.
- Всі ночі спимо в наметах
- Всі учасники чергують під час походу (готують їжу, збирають дрова, ставлять намети)
- Інструктор має право змінити маршрут залежно від погоди і стану групи.
- Покращена комбінована розкладка: різноманітні страви, які не “приїдаються”, продукти на 1,5 кг легше звичайного похідного харчування, індивідуальне меню для м’ясоїдів, вегетаріанців, діабетиків.
- Заощаджуємо час: приготування на інтегрованих газових пальниках зберігає до 1,5 години на добу — їх ми використовуємо на треккінг… і не поспішаємо на переходах.
- Обмежений розмір групи 7-12 туристів: маневреність і зручні трансфери.
- Інструктори, для яких Карпати — рідні гори. Вони знають гуцулів, все стежки, колиби, джерела уздовж і поперек, тому точно проведуть Вас так, як треба.
- Можна взяти наш прокат в Івано-Франківську і залишити непотрібні в поході речі на офісі 🙂
- Страховка включена у вартість.

☀ Йдете влітку? >> За посиланням відкриється стаття з докладним переліком спорядження, фото, ВІДЕО, як вибрати спорядження. Тисніть!
☔🍁 Йдете на травневі або жовтень-листопад? >> Вам потрібно сюди, в демісезонний список спорядження.
Pohod V Gory — в Карпати ЯК ДОДОМУ! Після збору групи ми заїжджаємо на офіс клубу, де можна випити чай-каву, розрахуватися за похід картою, залишити непотрібні в горах речі (косметику, 3 пари улюблених джинсів…;), переодягнутися, взяти прокатне спорядження, спокійно перепакувати рюкзак — не на лавочці біля вокзалу. Ну і з командою Походу познайомитися)).
Список спорядження для походу ВЛІТКУ
👕 Одяг
- Легка водо / вітрозахисна куртка (підійдуть хороші мембранні куртки).
- Водозахисні штани.
- Штани і шорти для денних переходів (ідеально підійдуть штани-трансформери, що перетворюються в шорти).
- Термобілизна (або легкі кофта і штани для сну).
- Флісовий светр — зберігає тепло і швидко сохне.
- Футболка (1-2 штуки на 4 дні, більше не потрібно).
- Дощовик або пончо.
- Легкі захисні рукавички.
- Кепка / панама / баф для захисту від сонця.
- Шкарпетки (3 пари / 1 теплі для сну).
- Спідня білизна.
Весь одяг має бути багатофункціональним і максимально легким.
👠 Взуття
- Взуття для денних переходів (треккінгові черевики або якісні кросівки з міцною рифленою підошвою і товстими стінками).
- Легке запасне взуття для табору (сандалі, сланці).
🎒 Спорядження
- Рюкзак 55-80 літрів з накидкою від дощу — рейнкавером.
- Спальний мішок з температурою комфорту від 0 до +5C.
- Намет (обов’язково двошаровий, одношарові китайські і важкі рибальські намети не підходять!).
- Килимок (каремат).
- Трекінгові палиці.
🔦 Особисті речі
- Налобний ліхтарик.
- Окуляри сонцезахисні.
- Індивідуальна аптечка з набором всіх необхідних для вас ліків.
- Гігієнічний набір (мило, зубна паста та щітка, туалетний папір).
- Сонцезахисний крем (бажано від 50 SPF), гігієнічна помада.
- Посуд: тарілка, кружка, ложка (або гібрид ложки з виделкою — ловилка), ніж.
- Сидушка туристична.
- Павербанк або запасні акумулятори для мобільних телефонів і фотоапаратів.
- Поліетиленові пакети або водозахисні гермомішки для речей і техніки.
- Ємність для води (підійде звичайна пластикова пляшка 1,5-2 л)
- Документи у водонепроникному пакеті.
Додаткові речі на демісезонні (травневі, осінь)
- Щільна мембранна куртка / штормовка (замість вітровки).
- Легкий пуховик або пуховий жилет.
- Флісові штани.
- Штани для треккінгу повинні бути мембранними або зі щільної тканини.
- Термобілизна (верх і низ) – 2 комплекти: активна для треккінгу і вовняна для сну.
- Тепла шапка, можна флісову.
- 2 пари рукавичок: з віндблоком і флісові.
- Гамаші (бахіли, або “туристичні ліхтарики”).
- Спальник повинен бути не менше ніж на 0С.
- Трекінгові черевики з потужною підошвою і обрезинкою, без сіточки. Кросівки не підходять.
Зберіть все зі списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження, просто зв’яжіться з менеджером.
Намет, спальник, рюкзак, килимок і трек.палки можна взяти у нас на прокат >> ціни і умови прокату тут. Будь ласка, замовляйте прокат заздалегідь, інакше в “гарячий сезон” його може просто не вистачити! Влітку у Франківську днем з вогнем не знайдеш спальник або намет, серйозно.
Найменування спорядження | Ціна за 1 день |
Місце в наметі | 30 грн |
Рюкзак з рейнкавером | 50 грн |
Каремат (килимок) | 20 грн |
Спальний мішок | 40 грн |
Трекінгові палки | 30 грн |
Гамаші (“ліхтарики туристичні”)
*можуть знадобитися лише для демісезонних походів |
30 грн |

Дякуємо вам від душі за такі емоції!!! Всім організаторам цього походу низький уклін, ви робите добрі справи, робите дітей щасливими!!!



Хочемо подякувати всім, хто причетний до цього походу! Синові дуже сподобалося! Велике спасибі за круту подорож у гори, за підкорення вершини та яскраві емоції! Всім міцного здоров’я та Мирного неба!❤️



Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!