Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Сховані перлини | Найдивовижніші місця Карпат

Всі вже тисячу разів чули про Говерлу, Піп-Івані, Синевир і Буковель, але Ви навіть не підозрюєте, які унікальні і дивовижні місця ховаються у нас в Українських Карпатах. Внизу статті спеціально для Вас розміщена карта, на якій ми відзначили всі перлини.

Найкрасивіші місця Карпат

РЛС Памір

Фото: Назар Дорошкевич

Наш список відкриває справжня перлина Карпат, яку обов’язково треба відвідати — Радіолокаційна станція “Памір”. Раніше військовий об’єкт, а нині туристична пам’ятка, «Памір» знаходиться на Буковині, на вершині гори Томнатик (1565м). Станція розташована на кордоні з Румунією, ще на початку 90-х це був секретний об’єкт. Згодом карпатська РЛС втратила свою значимість і залишилася без уваги.

Зараз там відбуваються фестивалі, наймасштабніший — “Памір Фест”. Але більшу частину часу біля колишньої радіолокаційної станції пасуться вівці і можна зустріти пастухів, і тільки зрідка — туристів.

З кожним роком це місце привертає все більше уваги, адже її футуристичний стиль дуже ефектно виглядає на вершині гори серед безкрайніх Карпат. Варто зауважити, що сюди не так просто дістатися. 18 км по гірській дорозі під силу тільки хорошому позашляховику, або доведеться йти пішки. Але місце однозначно варто відвідування.

Скелі Довбуша

В Україні є мініатюрна всім відома Каппадокія, і так, вона знаходиться в Карпатах. Скелі Довбуша — скельно-печерний комплекс, унікальна природна пам’ятка України.

Ще в XVII-XVIII ст. тут, за легендами, в скелях жили опришки — учасники народного повстанського руху, направленого на боротьбу з кріпосним правом і свавіллям великих землевласників. А вже в 1743 році тут розташовувався табір загону Олекси Довбуша. Знаходиться це унікальне місце на кордоні між Львівською та Івано-Франківською областями, недалеко від села Бубнище і Труханова (важливо не переплутати, оскільки в Україні Скель Довбуша декілька). Сюди можна приїхати з дітьми, дати їм можливість досліджувати печери і полазити по вузеньких тріщинах.

Також це місце популярне серед скелелазів. Тут прокладено сотні маршрутів різної складності, проводяться змагання та спортивні виїзди. Коли б Ви не приїхали, точно зможете поспостерігати за тим, як скелелази і альпіністи відточують свою майстерність.

В районі скель розвинена непогана туристична інфраструктура. Можна залишитися на ніч в комфортабельних колибах, замовити екскурсію та відмінно погуляти. Загалом це місце точно рекомендуємо до відвідування.

Палац графів Шенборнів або замок Берегвар

У цьому списку ми хочемо показати всю багатогранність наших Карпат, тому третім буде саме замок Берегвар — український Хогвартс в мініатюрі. Колись, в кінці XIX століття, цей замок був мисливським помістям німецьких аристократів Шенборнів, а зараз це, не повірите, санаторій “Карпати”. Звичайно, жити доведеться не в самому замку, а на його території в 40 гектар, але прекрасні сади і можливість відвідування самого замку Вас точно наблизять до життя графів. Замок Берегвар зберігся, можна сказати, в первозданній формі, на відміну від його кам’яних братів — багатьох інших замків України. Сади і сам замок витримані в англійському неоромантичному стилі, тут неодноразово проходили зйомки фільмів, наприклад “Сімнадцять миттєвостей весни” і “Снігова Королева”. Палац відкритий для вільного відвідування за символічну суму і дорога сюди не складе проблем. Місце, де знаходиться Берегвар, ми відзначили на карті внизу статті.

Постскриптум: всього в 5 кілометрах знаходиться куди більш древній замок — Сент Міклош, який ми радимо відвідати по дорозі.

Відкрийте Карпати з Pohod V Gory! Тисніть на картинку — Дивіться розклад наших походів і читайте ЩЕ БІЛЬШЕ корисної інформації! 

Пам’ятки Карпат — карта

На карті відзначені визначні пам’ятки, про які йшла мова вище. Україна прекрасна, особливо якщо трошки вийти за межі стандартних туристичних маршрутів 😉

P.S .: Стаття була корисною? Не забудьте поставити нам лайк і поділитися з друзями! 💙

Опубліковано 27 Вересня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти