Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Іджен | Найяскравіший вулкан Індонезії

Індонезія і вулкани – нероздільні поняття. Тут, в найбільш сейсмічно активній області планети, знаходяться справжнісінькі гіганти, що постійно викидають лаву, гази і попіл. Серед них один виділяється – особливий, який не має аналогів у всьому світі. Він охоплений яскраво-синім мерехтінням підпаленого сірчистого газу. Сяйво легке і видиме тільки в темний час доби. Але горить не лава, а гази, які виходять з фумарол – тріщин на схилах. Сірчані гази, змішані з водяними парами, називаються сульфатани. При виході на поверхню вони самозаймаються, реагуючи з киснем. Саме сульфур відповідає за незвичайний і прекрасний колір вогню. Сульфатани щільніші, аніж повітря. При сильних виверженнях вони течуть по схилах, утворюючи цілі вогняні потоки…

Іджен – вулкан з блакитною лавою

Насправді це цілий вулканічний комплекс на острові Ява. До його складу входять симетричні конусоподібні стратовулкани. Вони облямовують кальдеру – величезне поглиблення, яке виникає при руйнуванні вогненних гір. Найвища точка комплексу – Мерапі (2803 м). Але кратер Іджена особливо цікавий, адже він заповнений гарячою H2SO4 – сірчаною кислотою.

Кава Іджен – кислотне озеро

Kawah Ijen, або просто Кавах, має діаметр 1 км і глибину 200 метрів. Тут цікаве все: забарвлення води, туман з сірчаних випарів, температура і глибина водойми. Температура на поверхні кислотного озера сягає 60 градусів за Цельсієм!

Особливою блакиттю озеро зобов’язане унікальному складу – суміші сірчаної і соляної кислот з домішками різних металів. Колір і прозорість вод Кави пов’язані з тектонічною активністю і змінюються навіть протягом дня. Спектр варіює від яскраво бірюзового та зеленого до молочно-білого і сірого.

Видобуток сірки на Іджені

Біля берегів кислотного озера місцеві жителі вже не одну сотню років власноруч добувають сірку, яка утворюється в результаті діяльності вулкана. Вона фактично конденсується з парів, які не встигли згоріти. У найактивніші фумароли (тріщини) яванці вставляють спеціальні труби, прискорюючи процес конденсації. Але основна кількість мінералу видобувається вручну за допомогою кирок і молотків.

Фізично це дуже важка праця. За день робочий переносить близько 100-150 кг жовтої сірки, навантажуючи їх в плетені кошики… Не кажучи вже про те, що в будь-яку секунду їх може ошпарити розпечений токсичний сульфат. Примітно, що місцеві рідко одягають маски для захисту від випарів, хоча туристів без них не пускають.

Ця робота офіційно визнана найбільш шкідливою і небезпечною на планеті. Середня тривалість життя старателів – 30 років! Денний заробіток – 5 $… Однак на Яві професія вважається елітною.

Як сувенір туристам пропонують місцеві вироби з сірки. Їх можна придбати прямо на вершині.

Екскурсії на Іджен

Підйом займає близько 2 годин вночі і 1 годину вдень. Довжина шляху – 3 км.

Щоб побачити легендарну синю лаву, треба виходити близько 1:00.

Добре починати сходження рано вранці, щоб зустріти світанок на вершині. В Індонезії прийнято відвідувати більшість пам’яток в світанковий час: і погода краща, і не жарко, і види особливо прекрасні.

Пейзажі тут абсолютно космічні в будь-який час доби. Фото з Іджена будуть просто приголомшливими – суворі кам’яні схили вулкану, величезні клуби пари, що вириваються з надр землі, в поєднанні з небесно-блакитним озером на дні кратера. З вершини відкриваються мальовничі панорами на весь комплекс.

Що взяти і як одягнутися

Обов’язково захопіть з собою пару літрів питної води. Спрага дасть про себе знати, а джерела якщо і будуть, то пити з них не можна.

Подбайте про закрите взуття з хорошою підошвою. На стежці багато дрібних каменів і піску. Не забудьте про куртку, адже нагорі досить прохолодно і вітряно. На нічне сходження візьміть налобні ліхтарики.

Чи бувають на Іджені виверження

Взагалі він знаходиться в періоді згасання. Вивергається, але без магми, яку востаннє тут бачили в далекому 1817 році (далекому по мірках Індонезії, звичайно :). Для нього характерна фреатична (або газова) активність, про яку ми говорили вище. Землетруси часті, але за шкалою сейсмоактивності – в межах 1 балу.

Відвідування цих місць дозволене при дотриманні правил безпеки і наявності гіда. ОБОВ’ЯЗКОВЕ використання респіратора або спеціальної маски для захисту від шкідливого сірчистого газу. Стане в нагоді носовичок, баф або що-небудь, чим можна прикрити дихальні шляхи та очі.

Як добратися на Іджен

На Яві є міжнародний аеропорт в Сурабаї. Найближчі до вулкана населені пункти – селища Пос Палтудінг (Pos-Paltuding) і Калісат (Kalisat), а з великих – місто Баньювангі (Banyuwangi). У Баньювангі з Сурабаї можна дістатися на поїзді, а далі маршруткою в Палтудінг (2 год).

Якщо Ви прилітаєте в Джакарту (Jakarta), звідти можна перелетіти в містечко Джембер (Jember) на Яві, де теж є аеропорт. Джембер розташований недалеко від Пос-Палтудінга, а внутрішній рейс коштує близько 50$.

Потрапити на Іджен з Балі дуже легко. У тому ж Баньювангі є велика переправа Кепатанг (Kepatang), куди регулярно курсують пароми. На Яві можна взяти в оренду автомобіль, діставшись за півтори години до місця призначення від паромної станції.

Врахуйте, що послуги місцевого гіда коштують близько 190$.

На фото – Іджен з парому на Балі

Шлях до мети доставить Вам чимало задоволення – серпантинна дорога в джунглях, кавові плантації, колоритні маленькі села, зелені схили пагорбів і вогнедишні піки Індонезії

Рекомендуємо після Кавах Іджена відвідати Бромо – на машині шлях займе близько 5 годин. Парк Бромо-Тенгер-Семеру особливо хороший рано вранці;) Ми завжди насолоджуємося світанком над Бромо та синьою лавою Іджена в наших трекінгах в Індонезії..

♥ Сподобалася стаття? Ставте лайк і ми напишемо ще! 😉

Опубліковано 14 Вересня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти