Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Огляд фільтра Katadyn Vario | Очищення води в поході

У походах екзотичними країнами, а іноді і в «домашніх» горах, часто доводиться стикатися з проблемою чистоти питної води. Вирішувати її можна шляхом кип’ятіння, але це не зовсім підходить в багатоденних подорожах, тим більше в горах з жарким кліматом або у заповідниках, де не можна палити багаття, а газ для пальника – на вагу золота. У таких випадках найкраще використовувати фільтри для води або хімічні препарати. У статті мова піде саме про механічну фільтрацію води в поході за допомогою фільтра Katadyn Vario.

Організовуючи похід в Перу до знаменитого Мачу-Пікчу для доволі великої групи, я звернув увагу на цей фільтр через заявлену в описі продуктивність вироби. У паспорті вказано, що він може видавати до 2 літрів очищеної води в хвилину. Після використання в похідних умовах я переконався, що ця цифра не перебільшена.

Про фільтр Katadyn Vario

У комплект входить: система фільтрів, об’єднана в пластиковому корпусі разом з насосом (розмір 10х19 см), дві трубки для забору води з грузилом і фільтром-сіткою від великих часток, ремнабор з прокладками і мастилом для помпи, чохол для всього цього. У паспорті вказано також, що в комплекті повинне бути змінне активоване вугілля, але у мене в коробці його чомусь не виявилося. Важить вся система 425 грамів.

Будова фільтра Katadyn Vario

Фільтраційна частина пристрою складається з циліндричної касети скловолоконного фільтра, наповненого активованим вугіллям, і керамічного фільтра з діаметром пор 0,3 мікрона! Така система дає можливість очистити воду в похідних умовах від дрібних частинок, цист гельмінтів (глистів), спор, водоростей, найпростіших одноклітинних і навіть бактерій. Тобто всього того, чим частенько рясніють водойми на гірських маршрутах. Активоване вугілля абсорбує хімічні домішки з води.

Режими роботи фільтра

Керамічний передфільтр можна відключати, таким чином в Katadyn Vario є 2 режими роботи:

  1. Faster Flow (Швидка течія) – керамічний фільтр відключений, максимальна продуктивність системи (2 л / хв), при слабкій забрудненості води;
  2. Longer Life (Довге життя) – передфільтр включений, видає близько 1 л / хв, режим для небезпечно забрудненого середовища.

У Перу я використовував фільтр в режимі Longer Life, оскільки побоювався, що в воді можуть бути місцеві патогенні мікроорганізми, до яких у нас немає імунітету. Навіть в цьому режимі, зі швидкістю фільтрації 1 л / хв., я був більш ніж задоволений швидкістю і якістю роботи апарату. Це враховуючи те, що група була не маленька – 21 турист, і пити всім хотілося дуже багато.

Продуктивність Katadyn Vario

Виробник заявляє, що комплект фільтрів забезпечує фільтрацію 2000 л води. Мені здається, що ця цифра сильно перебільшена. За моїми розрахунками за час трекінгу до Мачу-Пікчу наша групи очистила максимум 1300 л води. При цьому вже на 6 день походу швидкість течії фільтра сильно впала, і з’явилася протічка в області вихідного отвору, що вказувало на засмічення вапнякової пластинки фільтра, хоча стан води на маршруті був більш ніж хорошим.

Після відкриття фільтра, виявилося що керамічний і скловолоконний фільтри мають коричневий колір і явно вже засмічені. Це зайвий раз довело мені, наскільки оманливою іноді буває «чистота» вода в гірських річках. До речі, система дуже легко розбирається і збирається, а керамічний фільтр легко очистити за допомогою шматочка наждачного паперу – знімаючи шар кераміки з уже засміченими порами (просто і зручно).

Дуже порадувала помпа, яка складається з двох поршнів, що забезпечує постійну течію води через фільтр. Це дало можливість заощадити багато сил при перекачуванні води, хоча з іншого боку не дало підкачати біцепси 🙂

Сам процес фільтрації дуже простий: забірна трубка з грузилом опускається у водойму, а вивідна трубка – в місткість для води, далі просто перекачуєте воду з допомогою ручної помпи. Корпус досить зручний і міцний – адже фільтр зміг пережити транспортування рюкзаків з Києва в Південну Америку і відчути на собі дбайливу руку вантажників багатьох аеропортів.

Загалом я дуже задоволений фільтром Katadyn Vario і не можу назвати жодного серйозного недоліку, крім ціни. Ставлю йому тверду п’ятірку і обов’язково візьму його в наступні походи. Хоча його ціна бажає кращого, але повірте, здоров’я коштує набагато більше, а даний фільтр зможе захистити Вас від серйозних небезпек, які приховують в собі води екзотичних гірських країн.

Опубліковано 5 Жовтня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти