Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Чи потрібні снігоступи в поході?

Збираючись в зимовий похід в гори, починаєш мимоволі замислюватися про те, з якою кількістю снігу доведеться зіткнутися. Адже навіть тижневий похід в снігу по коліна, а то і вище, вимордує не тільки всі сили, але і нерви. Ось сидиш і вирішуєш: а може взяти снігоступи?

Для чого потрібні снігоступи в поході

Снігоступи – пристосування для пересування по глибокому снігу. Виглядають вони як дві пластини, які фіксуються за допомогою кріплення до черевиків.

На сьогодні снігоступи набрали широку популярність у любителів активного відпочинку взимку. А спасибі треба сказати всього лише сноубордистам: саме вони найактивніше почали їх використовувати, щоб швидше добиратися до місця призначення катання на сноубордах.

Ідею миттєво підхопили американські вчителі. І в 2006 р в Сполучених Штатах Америки снігоступи були включені в програму занять з фізкультури. Надалі з’ясувалося, що ці пристосування набагато корисніші, ніж ходьба або біг, оскільки з їх допомогою можна ефективно боротися з ожирінням або просто скинути зайві кілограми.

Важливою перевагою снігоступів у поході, на відміну від лиж, є безпека. Для того, щоб пересуватися на них в горах, не потрібні спеціально обладнані траси.

Снігоступи дозволяють туристу залазити в глухі нетрі, які інакше взимку не завжди доступні.

Ризик від носіння снігоступів мінімальний. Єдине — можуть трохи боліти м’язи від ходьби з незвички.

Розмір тут теж має значення. На вигляд вони нагадують швидше шльопанці. Але при виборі варто звернути увагу як на розмір стопи, так і на вагу тіла.

Формула вибору проста: на 0,5 кілограма ваги доводиться 6,5 кв.см. підошви.

Бувають двох видів:

1. Снігоступи з жорсткою пластиковою декою

2. Снігоступи з натягнутою на алюмінієву рамку тканиною (рамкові)

Вибір їх залежить від області застосування. Снігоступи з жорсткою конструкцією знаходять свого туриста там, де буває не тільки пухнастий сніг, а й лід, і фірн.

Рамкові, в свою чергу, можуть бути застосовані для місць зі щільним або пухким снігом.

Для походів по Карпатах підійдуть снігоступи з жорсткою пластиковою декою.

Кріплення у снігоступів до черевика

Існує кілька видів кріплення:

  1. Для черевиків з рантами під кішки
  2. Для сноубордних черевиків
  3. Для трекінгових черевиків

Конструкція снігоступа

Конструкція моделі снігоступів також грає не останню роль. Наприклад, форма деки, що нагадує цифру 8, має додаткові переваги. Внутрішні виїмки деки не чіпляються одна об одну, що помітно полегшує і покращує ходьбу. Деякі виробники роблять моделі з шипами проти насту. Це дає можливість забезпечити додаткове зчеплення з фірном, настом і крижаною поверхнею.

У походах зимовими горами снігоступи будуть до речі. Вони забезпечать більш швидку і приємну ходьбу по снігу з мінімальними фізичними витратами.

Опубліковано 6 Жовтня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти