Подорож до Кенії | Сходження на гору Кенія, Сафарі

ЦЕ Ж АФРИКА! Йдемо на другу за висотою її гору, Маунт-Кенію, 5199м, яка поступається тільки Кіліманджаро, і то недовго (всього пару мільйонів років тому висота Кенії була 7000м :). Ну а зараз сходження є доступним для всіх охочих, адже не вимагає ніяких технічних навичок.
Ми зустрінемо СВІТАНОК НА ВЕРШИНІ — найвисотніший, найкращий в світі світанок над Африкою!
Після сходження нас чекає сафарі в парку Масаї-Мара, в найбагатшому екорегіоні континенту — на безкрайніх рівнинах Серенгеті. Тут проживають практично всі африканські тварини, найбільша популяція левів і гепардів, слони, носороги, стада антилоп… ми навіть вирушимо на човнову прогулянку з бегемотами;). Побачимо «велику африканську п’ятірку» і помилуємося величною панорамою Великої Рифтової Долини. В Садибі Жирафів погодуємо гігантів з рук і побуваємо в притулку для слоненят-сиріт, де малюків годують з пляшечки.
Кенія відкрита для подорожей, для в’їзду потрібен тільки негативний результат ПЛР-тест, в наявності недорогі перельоти, в країні карантину немає.
В ціну включено ВСЕ крім особистих витрат. Наш пригодницький тур до Кенії — оптимальний варіант об’єднати сходження і сафарі, при тому зробити це бюджетно і швидко. Круті враження гарантуємо! 😉


Прилітаємо в столицю Кенії — Найробі. Збираємося в готелі, гуляємо містом. Увечері інструктор перевірить спорядження і проведе брифінг, де обговорить організаційні питання. Після вечері-знайомства йдемо відпочивати.



Їдемо в містечко Nanyuki, біля якого починається маршрут сходження на гору Кенія. Реєструємося на вході в парк (Sirimon Park Gate), знайомимося з нашими місцевими провідниками і носіями, і виходимо на трек. Заночуємо в кемпі Мозес (Old Moses Camp) на висоті 3300м над р. м.
🚙 3 години. 👣 5-6 годин. ⛺ ночівля на 3300м.


Набираємо висоту, знайомимося з різними екосистемами і кліматичними поясами Африки: пройдемо сьогодні родючі альпійські луки і болота, перетнемо вбрід бурхливу річку. Клімат вологий, туман клубочитися над лісами і землею, зливаючись з хмарами… Приходимо в долину Mackinders, звідки вперше побачимо панораму всіх вершин Маунт-Кенії.
👣 6 годин. ⛺ 4200м.


Наша долина є ідеальним місцем для проходження акліматизації перед сходженням на гору Кенія. Навколо багато невеликих піків і гірських озер, з яких відкриваються мальовничі краєвиди. Піднімемося на висоту 4600м, на вечерю повернемося в Shipton Camp, підготуємо спорядження для завтрашнього сходження і ляжемо спати раніше.
👣 7-8 годин.


Прокидаємося вночі і починаємо сходження на Поінт-Ленана (4985 м). Підйом дуже крутий і проходить по кам’яних розсипах, однак це найвища вершина Маунт-Кенії, на яку можна піднятися без спеціального спорядження. А наприкінці шляху нас чекає родзинка подорожі — світанок над Африкою з другої по висоті гори континенту! Ми побачимо у всій красі піки Батіані (5199 м) і Неліон (5188 м), що зовсім поруч виблискують льодовиками в променях нового дня. Наш світанок — найбільш «висотний» на континенті, адже на три інших піки (Кіліманджаро, Батіані і Неліон) до сходу сонця не встигнути з базового табору.
Спускаємося в Шіптон Кемп, їмо, відпочиваємо, збираємо речі і йдемо в кемп Олд Мозес. Після складного і довгого переходу відразу йдемо спати, а відсвяткуємо вже завтра 🙂
👣 9-10 годин, набір висоти 785 м, спуск 1685 м. ⛺ 3300м.


Спускаємося до брами Sirimon, наостанок насолоджуючись багатим дощовим лісом парку. Звідси їдемо в Найробі. Поселяємося в готель і насолоджуємося благами цивілізації. Можна пройтися по крамничках і придбати традиційні кенійські сувеніри. Тут продають накидки масаїв, вироби з чорного дерева, красиву шкіряну і плетену галантерею. Увечері влаштуємо заслужене свято в честь нової вершини в скарбничці вражень.
👣 ~ 2 години. 🚙 3 години.

Вирушаємо на безкраї савани Кенії, в гості до левів, антилоп і бегемотів! Їдемо через Велику Рифтову Долину, або Кенійський купол. Він утворився в розломі, який простягнувся від Танзанії до Ефіопії. Тут сходяться три тектонічні плити: аравійська, нубійская і сомалійська. Зупинимося на грандіозному оглядовому майданчику, де оцінимо розмах Долини. Приїжджаємо на берег озера Найваша, де мешкають 400 видів птахів і велика популяція бегемотів. Поселяємося в кемпінгу на березі і вирушаємо на човнову прогулянку в компанії одних з найнебезпечніших хижаків Африки.
🚙 3 години.


Їдемо в найбільший і найвідоміший парк Кенії — Масаї-Мара. Він є частиною екорегіону Серенгеті, тут проживає знамените плем’я масаї. По біорізноманіттю Маса-Мара можна порівняти хіба що з парками Нгоронгоро і Серенгеті в Танзанії. Розміщуємося в кемпінгу, обідаємо і відправляємося на вечірнє сафарі. Спробуємо відшукати нічних жителів «безкрайньої рівнини» — гепардів і леопардів, популяція яких тут найбільша в світі.


Ландшафт нашого парку — неозора рівнина з рідкісними пожухлими акаціями, по якій бродять антилопи гну, газелі, імпали, зебри, жирафи, слони, гієни і рідкісні чорні носороги, а в водах річки Мара живуть гіпопотами і крокодили. Фауна налічує 80 видів ссавців і понад 450 видів пернатих (страуси, грифи, марабу).
Тут проживає величезна популяція левів і найбільший в світі прайд, що налічує 29 особин. Заповідник є домом для ендемічного чорногривого лева. Виділимо цілий день на сафарі в парку, поспостерігаємо за тваринами в рідному середовищі, пофотографуємо і пошукаємо всіх представників «великої п’ятірки» — саме тут є всі шанси їх побачити навіть за добу. На обід організуємо пікнік, ввечері повертаємося в кемп на вечерю і відпочинок.


Помилуємося світанком в савані, після сніданку виділимо час на ранкове сафарі. Виїжджаємо в Найробі, ввечері — заселення в готель, вечеря в ресторані і відпочинок.


Вранці їдемо в передмістя столиці, де знаходиться знаменита Садиба Жирафів — незвичайний і красивий природоохоронний центр. Тут розводять і випускають в дику природу жирафів Ротшильда, щоби вберегти підвид від вимирання. Ми навіть погодуємо цих гігантів з рук, тож буде чим похвалитися вдома :). Далі вирушимо в притулок слоненят-сиріт, заснований Фондом Девіда Шелдріка. Тут піклуються про слоненят, чиї батьки були вбиті браконьєрами. Можна спостерігати, як їх годують з пляшечки, і як дитинчата граються на травичці.
Після обіду повертаємося в місто і летимо додому вечірніми рейсами.




- всі трансфери на маршруті від місця зустрічі групи до місця закінчення туру;
- робота інструктора клубу Pohod V Gory;
- супровід місцевого гіда;
- проживання в готелях (3 ночі);
- розміщення в кемпінгах;
- оренда наметів;
- прокат групового спорядження (кухонне обладнання, «кают-намет» – їдальня);
- транспортування речей — послуги портерів;
- харчування на сходженні і сафарі;
- робота кухарів на маршруті;
- вхід в національні парки, оформлення пермітів на сходження;
- вхід в Садибу Жирафів і притулок слоненят;
- групова аптечка, в т.ч. висотна;
- дисконтна карта клубу зі знижками на спорядження і походи;
- сертифікат про сходження;
- клубні туристичні подарунки.
- Авіа
- Віза
- Харчування в містах
- Чайові місцевим гідам
- Сувенірка і ін. особисті витрати
Для підтвердження участі в групі потрібна передоплата в розмірі 800$, її можна перевести на банківський рахунок або карту. Ці гроші будуть використані для оплати проживання, пермітів і переїздів. Умови повернення: при скасуванні участі в турі раніше ніж за 30 днів до початку — передоплата повертається в повному розмірі; при скасуванні раніше ніж за 15 днів до початку — повертається 50% суми; при скасуванні за 15 днів до початку і менше — передоплата не повертається.
Решту суми можна перерахувати на картку або банківський рахунок клубу перед вильотом або віддати гіду по прильоту.
*Ваші права захищені публічним договором на сайті, працюємо за ліцензією туроператора.
- 5 туристів і більше — 2750$
- 4 учасники — 2970$
- 3 учасники — 3310$

- Ми не несемо спорядження, цим займуться портери. Ми ж піднімаємося на вершину з рюкзачками, де лежать лише особисті речі на день і перекус.
- Всі ночі на маршруті і в савані спимо в наметах. Їх нам нададуть місцеві організатори, тож свій везти не доведеться.
- На Мауна-Кенія і в Масаї-Мара для нас буде готувати кухар, їжа адаптована до смаків туристів, але з національними особливостями. На сафарі в кемпінгах зазвичай є кафе або ресторан.
- З традиційною кухнею познайомимося в ресторанах в місті. Харчування в місті і під час переїздів не входить у вартість туру.
- Тур проводиться в форматі експедиції. Інструктор має право змінити маршрут залежно від погоди і стану групи.
Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичне страхування і надіслати його копію або фото менеджеру.

- Треккінгове взуття
- Сандалі для бівуаку
- Мембранна куртка
- Мембранні штани
- Зимовий пуховик
- Полартекова толстовка (фліска)
- Рукавички і теплі рукавиці
- Шапка, баф, кепка від сонця
- Термобілизна (верх і низ)
- Футболки (2-3 штуки)
- Легкі треккінгові штани і шорти
- Треккінгові шкарпетки — 4-5 пар
- Гамаші
- Дощовик або пончо
- Великий рюкзак або баул (80-100 літрів) з рейнковером — для портера
- Штурмовий рюкзак на 30-40 літрів з рейнковером.
- Спальний мішок на -10…-15°С (комфорт)
- Туристичний килимок
- Треккінгові палиці
- Окуляри від сонця і сонцезахисний крем
- Термос на 1 л
- Налобний ліхтарик
- Гігієнічна помада
- Рушник
- Гігієнічний набір
- Індивідуальну аптечку
- Копії своїх документів і страховки (з собою і в онлайні)
- Зарядні пристрої, телефон
- Фото- і відеотехніку для того, щоб зафіксувати подорож і показати друзям 🙂

Дякуємо вам від душі за такі емоції!!! Всім організаторам цього походу низький уклін, ви робите добрі справи, робите дітей щасливими!!!



Хочемо подякувати всім, хто причетний до цього походу! Синові дуже сподобалося! Велике спасибі за круту подорож у гори, за підкорення вершини та яскраві емоції! Всім міцного здоров’я та Мирного неба!❤️


