Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Вулкан Ерджіяс

Вулкан (точніше, стратовулкан) Ерджіяс – один з ланцюга вулканів в Каппадокії. Його виверження спричинило появу дивовижної долини Гереме. Ерджіяс також є найвищою горою в центральній Туреччині і всієї Анатолії, досягаючи 3917 метрів над рівнем моря (має дві вершини: 3917 м і 3703 м). Це шоста за висотою гора Туреччини після Арарату (Великого та Малого, 5165м і 3927м), Джило (4116м), Сюпхана (4033м) і Качкара (3937м).

Ерджіяс – згаслий вулкан, хоча людство ще пам’ятає його останнє виверження в I столітті нашої ери.

Жандарм біля вершини – впізнавана особливість Ерджіясу

Вулкан височить над містом Кайсері і відмінно проглядається з Гереме і Учхісара. Сходження на цю гору займає 3 дні і завершує наш похід по Каппадокії. Вдалий час для підкорення вершини: травень – жовтень, але навесні тут ще лежить багато снігу.

Фото Ерджіясу з долини Гереме

Дістатися до вулкана можна на долмушах (маршрутках), які курсують між Кайсері і Девелі. Причому стартують вони не з головного отогара (автовокзалу), а з невеликої автостанції, яка розташована недалеко від центру міста. Дорога на автобусі займає приблизно 40-50 хвилин. Транспорт доставить до перевалу на висоту 2100 м. Коштує квиток орієнтовно 10 лір

Біля підніжжя Ерджіяса знаходиться однойменний гірськолижний курорт. Підйомники везуть вас на висоту близько 3000 метрів, майже до самого базового табору. Учасники походу Каппадокія + Ерджіяс, які з яких-небудь причин не захочуть провести ніч в наметі на схилах вулкана, можуть переночувати в одному з готелів біля підніжжя і приєднатися до нас рано вранці, скориставшись канатною дорогою.

Приблизно сюди можна доїхати на канатці

Воду при сходженні можна добувати зі снігу або скористатися спеціальним каналом, вимощеним каменем і бетоном. Цей канал несе талу воду з льодовиків вулкана. Непогана ідея для боротьби з ерозією і рішення проблеми водопостачанню. У липні-жовтні снігу на горі майже немає, тому запаси води краще брати з собою.

Вересневе сходження

Сходження на вершину буде проходити по зруйнованій кальдері та займе весь день. Сувора краса тутешніх місць буде надавати нам сили при підйомі. З вершини добре видно масив Аладаглар, а також вулкан Хасан. Похід по Каппадокії був би неповним без відвідування винуватця виникнення неземних ландшафтів долини Гереме.

На вершині

Маршрут підйому

Опубліковано 30 Вересня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти