Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Язик Троля у Норвегії

Таку незвичайну назву важко асоціювати з чимось. А в статті піде мова про відому норвезьку скелю. Читайте актуальну інформацію про скандинавське диво: де знаходиться Язик Тролів, як він утворився (легенда та геологія), як до нього дістатися, що взяти з собою на сходження тощо.

Королівство Норвегія вражає історією, культурою та природними багатствами: дивні карликові ліси, гори та скелі (тут знаходиться найбільша в Європі скельна стіна), льодовики та фьорди, найкрасивіші водоспади та озера, білі ночі та Північне сяйво. Саме тому країна користується великою популярністю серед туристів. До речі, їх кількість за рік часто вдвічі перевищує чисельність норвежців.

Гори Норвегії

Скандинавські гори мають протяжність майже 2000 км і відрізняються порівняно невеликою висотою. Але вони непрості з точки зору трекінгу та сходжень через специфіку погодних умов. Найвища вершина — 2469 м, гора Гальхьопігген. Найдовший і відомий гірський масив – Троллтінден. Саме там знаходиться Стіна Тролів довжиною 1000 метрів з перепадом висот до 1700м. Вона визнана найдовшою в Європі і входить до списку Big Walls – найважчих для проходження скельних стін у світі. Її проходження вважається дуже престижним серед альпіністів.

⬇ Туристи клубу Pohіd V Gory на вершині Гальхепігген

⬇ Стіна Тролів

Фйорди

Ще одна особливість, яка приваблює трекерів – чарівні фйорди, які глибоко врізаються в гірське узбережжя. Фйордами можна помилуватися лише в кількох куточках планети: у Гренландії, на Алясці, в Канаді, у Кольській затоці, Росія, та в Новій Зеландії. Але найбільша їх кількість знаходиться саме в Норвегії. Явище рідкісне та прекрасне.

Норвегію безумовно варто відвідати тим, кого зачаровує таємничість. Скандинавське населення дуже любить свої традиції. Місцеві досі розповідають мандрівникам численні легенди та міфи, різноманітні перекази. Вони вірять у казкових істот та духів, що живуть у горах. Це відображено й у назвах визначних місць.

Скеля Язик Тролів

Норвегія вважає її практично найпопулярнішим, але водночас ризикованим місцем у країні.

Свою відомість скеля отримала не так давно. У 2009 році після публікації її фото в оглядовій статті відомого журналу мандрівників, кожен турист захотів відвідати це скандинавське диво. І ми розуміємо чому! З висоти відкривається неймовірно мальовничий вид. Кожен поважаючий себе мандрівник бажає зробити фото в цьому незвичайному місці. Правда, часто доведеться вистояти чергу))

Історія виникнення

На формування гірських районів північної країни впливають суворі фактори. Тут багато льодовиків, які сильно змінюють рельєф. Суворий клімат також впливає на формування незвичайних “творінь природи”. Знаменитий Язик — це скеля, точніше кам’яний виступ на горі Скьеггедаль. Він утворився понад 10 тисяч років тому шляхом відколу частини скелі від основного масиву. Археологи вважають, що причиною цього стало льодовикове зледеніння. Частина скелі залишилася у своєму горизонтальному положенні завдяки невеликій масі. Знаходиться над озером Рінгедалсватнет, до поверхні якого 350 м. Форма виступу досить небезпечна, оскільки має невелику товщину і теоретично може обвалитися. Але навіть ризик для життя не зупиняє людей від відвідування норвезького дива.

Звідки взялася назва?

Зрозуміло, що ім’я обрано не випадково. Якщо придивитися, то візуально кам’яний виступ нагадує висунутий язик. Але що тут тролі?

Норвежці — дивакуватий народ, завзятий на вигадки про казкових істот. Троль для місцевих жителів – звичайне явище та невід’ємна частина культури, так само як ельфи для ісландців. Діти до 5 років масово вірять, що казковий персонаж існує. Дорослі, звісно, ставляться до цього інакше, але все одно розкажуть пару фактів, що доводять присутність тролів на норвезьких землях.

Існування тролів дало назву не тільки горам, але й подіям норвезького побуту — назвам фірм одягу, лижних марафонів, предметів господарства тощо. Тому Тролтунга (у перекладі з норвезької) не стала винятком.

Легенда про троля в горах

З назвою північні жителі пов’язують одну легенду. На озері Рінгедалсватнет жив величезний троль, який, незважаючи на свої розміри, був дуже грайливим і постійно шукав собі пригоди, вигадуючи різні забави. Він занурювався у глибокі водойми, стрибав через прірви, намагався зловити веселку. Сонячні дні йому доводилося перечікувати в печері, тому що, згідно з повір’ями, від сонячних променів тролі кам’яніли.

Одного разу гігант вирішив ризикнути і перевірити, чи зможе він займатися своїми улюбленими справами, коли на вулиці день, і висунув язик з печери. З тих пір окам’янілий язик грайливого троля довжиною 10 м завис над озером.

Похід до Язика Троля з клубом Pohod V Gory – приєднуйтесь! 520 € / 10 днів. Маршрут через гори та водоспади. Фізично легкий – впораються усі 😉

Язик Троля – як дістатися

Туристам, які вирішили побачити красу норвезької скелі, належить складний шлях. Офіційно сходження можливе з 15 червня по 20 вересня. В інший час у Скандинавії випадає багато опадів, тому шлях наверх небезпечний для життя через слизькі камені. В несезон туристів також можна зустріти, але лише одиниці на це вирішуються.

Найближче населене місце, з якого можна дістатися — селище Тісседаль. Звідти можна викликати таксі або орендувати автомобіль і доїхати прямо до підніжжя гори всього лише за годину. До речі, біля підніжжя є парковки. Вони всі платні і розташовані на різній відстані від стартової точки маршруту, тому вибір зробіть завчасно. Щоб знайти парковку на карті, рекомендуємо орієнтуватися на точку “Trolltunga Starting Point”.

Язик Троля мапа

⬇ Мапа дороги з Тісседаля

⬇ Супутникова мапа

Як дістатися з Осло

Більшість туристів прилітають у столицю Норвезького Королівства — місто Осло. Як дістатися з Осло на Язик Тролів, ми зараз розповімо.

Є два варіанти (обидва з пересадками):

В Осло сідаєте на експрес — HaukeliEkspressen / GoFjiords. Ваша станція – Одда. Звідти їздять автобуси в селище Тісседаль. Також можна взяти таксі або орендувати автомобіль.

Сідаєте на поїзд, який їде у Восс. Далі на автобус № 990 “Восс-Одда” до кінцевої, звідти в Тісседаль.

⬇ Мапа дороги з Одди

Як дістатися з Бергена

Берген також є одним із найбільш відвідуваних міст. Його дерев’яний історичний центр, який чудом зберігся ще з 17-18 століть, приваблює любителів незвичайної давнини. Внесений до списку культурної спадщини ЮНЕСКО, єдиний дерев’яний історичний центр у Європі (інші згоріли в пожежах). Батьківщина знаменитого композитора Едварда Гріга. Колись був столицею, довгий час лідирував на ринку постачання тріски в Європу. Примітний своєю близькістю до Согне-фйорду — одному з найбільших у Норвегії.

⬇ Берген

Шлях до Язика з Бергена також проходить через Одду. Сідаєте на рейсовий автобус №930, звідти в Тісседаль.

Якщо брати авто напрокат, дорога з Бергена займе приблизно 3 години.

Не хвилюйтеся, якщо раптом загубитеся) Будь-який місцевий житель вам підкаже правильний шлях.

Або приєднуйтеся до походів з нашим турклубом і не турбуйтеся про логістику! Вам залишиться лише насолоджуватися видами))

Підйом на Язик Тролів

Піднятися можна як самостійно, так і в складі організованих груп. Маршрут буде проходити по підготовленій трасі, забезпеченій вказівниками, допоміжними конструкціями, окремими місцями для відпочинку та споглядання природних красот Скандинавії.

👣 Перехід становитиме ~22 км (в обидві сторони), загальний набір та зниження висоти 1200 метрів.

👣 Сходження може зайняти від 5 до 10 годин. Це залежить від фізичної витривалості та погодних умов. До речі, про погодні умови. Погода в тих місцях рідко буває стабільною. Навіть у середині літа температура повітря може становити не більше 10-13 градусів, а також супроводжуватися опадами.

Перший кілометр буде найскладнішим, оскільки проходить по крутому схилу. Другий кілометр порадує рівнинною місцевістю – можна відпочити). Але все ж більша частина треку – це подолання величезних каменів, іноді слизьких через опади, перепади висоти та круті доріжки. Подолавши половину шляху, є можливість безкоштовно переночувати або перечекати опади в туристичному притулку, якщо будуть вільні місця.

Підготуйте екіпіровку, адже погода не може бути поганою, може бути погано підібраним одягом. Найважливіший предмет вашого “лука” — трекінгові черевики. В кросівках чи звичайних черевиках ви будете відчувати кожен камінчик і ковзати. На початковій точці у підніжжя вже можна відкривати взуттєвий музей, адже звичайне взуття не доживає до фінішу.

Безпека

Отже, ви майже на фініші, і емоції вас переповнюють. Пам’ятайте, що найнебезпечніший відрізок сходження — сам виступ, а також кілька метрів до нього. Інформація на стенді у підніжжі попереджає, що підходити до краю Язика строго заборонено та небезпечно для життя. Але у погоні за бездоганним та чарівним кадром багато туристів забувають про це.

Нещасні випадки

Нещасні випадки поки обмежилися єдиним прикладом. Смертельний випадок стався у 2015 році з туристкою з Австралії. Вона намагалася обійти чергу до виступу, і через недотримання правил безпеки зірвалася з краю скелі, розбившись об камені. Тому закликаємо вас дотримуватися всіх вказівок, щоб уникнути травм. Тримайтеся елементарних правил безпеки: не підходьте близько до урвища, особливо коли слизько, не штовхайтеся, не робіть небезпечні трюки, перебуваючи на краю – і все буде добре)).

Проживання

Зупинитися на ніч ви можете в готелях Тісседаля або Одди. Багато хто розбиває наметові табори у підніжжя гори. Намети також можна брати з собою на маршрут, для ночівлі будуть проміжні зупинки. Намет можна розмістити поруч із виступом або дістатися до притулку, який знаходиться на п’ятому кілометрі сходження.

Якщо плануєте переночувати, то не забудьте про спальні мішки, ліхтарик з додатковими батарейками та запасним акумулятором для вашого фотоапарату, адже зняти ви захочете багато місць. Рекомендуємо також взяти газову пальник, щоб можна було приготувати їжу.

⬇ Ночівля біля Язика у нашому поході з клубом Pohіd V Gory. Вид з намету 💙

ТОП-5 лайфхаків для туристів

Щоб ви не упустили найважливішого, ми зібрали ТОП-5 лайфхаків для відвідування визначної пам’ятки:

 1. Плануйте подорож влітку, не порушуючи офіційних періодів.
 2. Сплануйте свій маршрут. Дістаньтеся до Одди або Тюсседаля завчасно, а не в день сходження. Це дозволить вам зекономити сили для маршруту, адже шлях з Осло або Бергена не найпростіший. Також оберіть заздалегідь парковку, щоб розрахувати час шляху до стартової точки (відстань від парковки може додати ще кілька кілометрів).
 3. Слідуйте вказівникам і не нехтуйте своєю безпекою.
 4. Заплануйте час перебування на самій скелі — годину-півтори мінімум. Зазвичай до неї вишикується черга з бажаючих сфотографуватися.
 5. Для денного виїзду: у рюкзак кладіть лише найнеобхідніше, адже навіть зайвий кілограм ускладнить ваше сходження. Виділили для вас найнеобхідніші речі для різних погодних умов:
 • трекінгові черевики;
 • змінне взуття (ідеально – трекінгові сандалі);
 • флісова толстовка;
 • трекінгові штани, бажано трансформери (можна відстебнути штанини і перетворити їх на шорти);
 • футболка або термобілизна (верх);
 • непромокаюча куртка або дощовик-пончо;
 • крем від загару;
 • головний убір;
 • сонцезахисні окуляри;
 • особиста аптечка;
 • вода;
 • їжа для перекусу.

Фото Язика Тролів

Якщо ви ще не переконані, що скандинавський утіс є справді феноменом, пропонуємо вам подивитися підбірку фото Язика Тролів. Приємної подорожі!

⬇ Озеро Рінгедалсватнет

⬇ Ночівля над озером

Всіх, хто закоханий в Північ, запрошуємо на наші походи по Скандинавії. Нас чекають Норвегія, Швеція та Лофотенські острови, Ісландія – обирайте! Буде круто 😎

..

P.S. Не забудьте поставити нам лайк та поділитися з друзями. Нам приємно, всім корисно 🙂 Дякуємо, що дочитали до кінця 💙

Опубліковано 10 Жовтня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти