Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Золоте кільце Ісландії

Екскурсійний маршрут «Золоте Кільце Ісландії» знає кожен турист, який планує або тільки мріє відправитися в Ісландію. Часто Золоте Кільце називають ще трикутником, оскільки в ньому можна позначити три головні пункти:

  1. Поля Тінга;
  2. Долина гейзерів;
  3. Золотий водоспад.

Поля Тінга

Поля Тінга – національний парк, також відомий як Тігветлір. З 2004 року став частиною всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Прогулянка по парку починається з красивого великого озера Тінгвадлаватн, за яким видно схил з величезною кількістю кам’яних стовпчиків – Тролів. Місцеві шанують ці дивні статуї і часто збирають нові фігурки, поповнюючи колекцію своїх міфічних улюбленців. Туристам дозволено брати участь в ритуалі, це навіть вітається. Золоте Кільце – популярне місце, і кількість тролів стрімко зростає. На північ від озера знаходиться головна (на думку ісландців) пам’ятка країни – долина, де в 930 році заснували Ісландський парламент Альтинг. У стародавні часи ісландські чоловіки щорічно проводили по три місяці в цій долині. Вони слухали своїх вождів, обговорювали закони, страчали винних і виправдовували невинних. Десь в 1000 році тут прийняли християнство.

Для туристів поля Тінга цікаві зовсім іншим. У цьому місці Золотого кільця розходяться тектонічні материкові плити Америки і Європи. На думку вчених, процесу вже тисячі років. Стародавні жителі Ісландії не випадково обрали Поля Тінга для прийняття головних рішень своєї країни. Колись місцевість була дном стародавнього океану. Постійні зрушення земної кори піднімали її вище і вище, поки не виштовхали на поверхню. Так і утворилися Поля. Хто не захоче побачити, як дрейфують материкові плити? А тріщин тут – тисячі. Щороку вони розширюються на 7 мм, постійно утворюються нові западини і розломи.

Долина гейзерів

Золоте кільце Ісландії розташоване в геологічно дуже активному регіоні, тому тут присутні і термальні води. Вони зосереджені в Долині гейзерів. Вчені вважають, що ця долина – одна з шести гейзерних полів у світі. Схожі поля є в Новій Зеландії, Японії, Китаї, Росії (на Камчатці) і в США. Колірна гамма Долини гейзерів сильно відрізняється від Полів Тінга. Все навколо таке барвисте, насичене, руде, помаранчеве. Повітря насичене стійким запахом сірки, а під ногами вирує і дихає земля. Час від часу щось вивергається і піднімається потік гарячої води.

Але всі вони – гейзери-ліліпути в порівнянні зі Строккуром, зіркою Золотого Кільця. За величиною Строккур – другий гейзер Ісландії, він вивергається кожні 7-8 хвилин. Стовп гарячої води і пар піднімаються на висоту від 10 до 25-35 метрів! Туристам дозволяється підходити до цього гейзера і фотографуватися в момент виверження. Коли в гейзері піднімається вода, з отвору починає клубочитися легкий пар. Здається, що Земля жива і, як справжнісінький живий організм, вона спить і дихає. Золоте кільце Ісландії дійсно змушує подивитися на світ по-іншому.

Недалеко від Строккура ви побачите Великий Гейзер, від якого походять назви гарячих джерел усього світу. Раніше він був гейзером-гігантом і вивергав воду вгору до 80 метрів. Потім заснув на сто років і після потужного землетрусу у 2000 році знову став активним. Сьогодні гейзер виглядає як тихе синє озеро з берегами червоного кольору. На жаль, він втратив колишню силу, вивергаючись нерегулярно близько одного разу на годину, але на висоту до 60 метрів. Підходити до нього не дозволяється, але якщо вам пощастить потрапити в момент виверження, повірте – видовище грандіозне!

Золотий водоспад

Замикає Золоте кільце один з найкрасивіших водоспадів Ісландії – Гюдльфосс, що в перекладі з ісландської означає “Золотий водоспад”. По дорозі до водоспаду спочатку чути шум води, яка зривається з висоти, і тебе оточує хмара пилу. Сам водоспад розташовується в ущелині і має незвичайний вигляд. Складається він з двох каскадів, які розгорнуті один до одного під прямим кутом. Висота верхнього каскаду – близько 11 метрів, нижній трохи більше, до 20 метрів. Родзинка Гюдльфосса в тому, що верхній його каскад розбивається на величезну кількість дрібних уступів і потоків, а нижній падає вниз суцільною стіною. Обсяг води, яка зривається вниз, становить до 130 кубометрів на секунду.

У сонячну погоду над водоспадом виникають веселки, а в дощову він розгулюється на повну силу. Більшість туристів милуються Золотим водоспадом з оглядових майданчиків. Всі три майданчики знаходяться на правому березі річки. Мало хто знає, що нижче за течією є міст, який з’єднує два береги. З лівого берега можна побачити водоспад зовсім під іншим ракурсом.

У нашому поході у горах Ісландії ми обов’язково відвідаємо Золоте кільце і побачимо всі його визначні пам’ятки на власні очі. Приєднуйтесь!

Опубліковано 5 Жовтня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти