Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Фільтр для води Bobble

Проводячи багато часу в походах у горах різних країн, постійно стикаюся з проблемою знаходження питної води. Чиста питна вода, звичайно, доступна, якщо маршрут походу проходить по середній смузі Європи – наприклад, десь в Карпатах або на висотах, що не перевищують 1000-2000 метрів. Води в таких місцях багато, вона як правило досить чиста і придатна для пиття в сирому вигляді. Однак, кип’ятіння не буде зайвим.

Проблеми з доступом до питної води виникають, якщо маршрути прокладені у південних країнах, де розташовані осередки небезпечних захворювань, або через посушливі гірські райони, в яких єдиним джерелом води може бути стояча водойма, наповнена невідомими мікроорганізмами. У ці випадках без фільтрації води обійтися не можна.

Фільр-фляга

Зараз на ринку існує безліч хімічних препаратів для знезараження води, різних фільтрів і цілих систем з очищення води. Найвідомішим виробником в цьому сегменті є Katadyn, але в цій статті мова піде не про нього. У поході по горах Болгарії мені в одному outdoor-магазині потрапила до рук фляга-фільтр Bobble.

Що сподобалось

Простота конструкції і мала вага фляги. Фільтрувальний елемент знаходиться безпосередньо в пробці, якою загвинчується пляшка. Він же є і поїлкою. Виробник вказує, що фільтра вистачає для очищення 150 літрів води. При об’ємі фляги 1 літр – це 150 фляг. Зовсім не погано, вистачить навіть на тривалий похід.

Головним елементом, що фільтрує, є активоване вугілля і система мікроволокон, що уловлюють мікрочастинки. Таким чином, вода очищається від хімічних домішок і небажаних частинок, серед яких можуть бути яйця гельмінтів. Повної стерильності води таким чином не доб’єшся, і її краще кип’ятити при приготуванні їжі. Але протягом дня такий фільтр здорово допомагає, адже можна набрати воду навіть з тих джерел, що викликають сумнів у чистоті води, але іншої води просто немає.

Мінуси фляги з фільтром для води

Неприємним виявилося те, що кришка з фільтром має оригінальну різьбу, що не дозволяє використовувати її зі звичайною пластиковою пляшкою. Сама ж фляга досить тендітна, і велика ймовірність її деформувати при транспортуванні в рюкзаку. Ціна такої фляги в Болгарії – 16 доларів.

Ось як виглядає фільтраційний елемент в розібраному вигляді:

Опубліковано 5 Жовтня 2013
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти