Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті
Похід в Болгарії | Ріла і Пірін
Інструктор клубу PVG
макс 10 особи.
140 км
12 днів

Похід в Болгарії | Ріла і Пірін

380€
7.3
Складність походу ми спостерігаємо за декiлькома критеріями.
12 днів

Запрошуємо у цікавий похід на півдні Болгарії – по Балканських горах (масиви Ріла і Пірін). Ми підкоримо гору Мусала (2925 м) — найвищу вершину всієї південно-східної Європи і Балканського півострова. Десятки високогірних льодовикових озер, барвисті пейзажі, дрімучі ліси і квітучі едельвейси не залишать вас байдужими. Познайомимося з культурою та історією країни, відвідаємо відомий Рильський монастир і однойменний національний парк, заліземо на мармурову вершину Віхрен (2914 м), де, за переказами, живе Перун, бог грому і блискавки. Трекінг в Болгарії – красиво, різнопланово і доступно. Приєднуйтесь!

Швидка заявка
Координатор
Роман Бідичак
Керівник клубу, тімлідер, гід
Залишились питання?
+380683847302
я у соц. мережах
Графік роботи
З понеділка по п'ятницю з 9:00 до 18:00
Похід в Болгарії
Маршрут
Софія
Саперова Баня
Сім Рильських озер
Вазов врьх (2669м)
Додов врьх (2661м)
Мальовіца (2729 м)
о. Еленені
о. Страшне
перевал. Поповакапський
ур. Калькуліціте
Рильський монастир
о. Рибні
перев. Канарські
г. Вапа (2532м)
Ковач (2634м)
Мусала
Якоруда
Банско
Пірін
пр. Бьндеріца
Віхрен
Банско
Софія
День 1. Саперова Баня

Група збирається в Софії на залізничному вокзалі о 9:25 (не має значення, яким транспортом ви добиралися до міста). Потім на автобусі вирушаємо в spa-курорт Сапарева Баня, біля підніжжя Рильських гір. Вивантажимо речі, трохи заглибимося в ліс і поставимо табір, щоб відпочити після переїздів.

Собор в Софії
Похід в горах Болгарії
гори Болгарії
День 2. Підйом до Семи Озер

Ми починаємо наш трекінг в Болгарії з Ріли. Цей древній масив складається з кристалічних порід. Він уже встиг майже суцільно зарости змішаними лісами, а вище зони лісу – багатими альпійськими луками. Буйство зелені не поглинуло лише найвищі піки і рідкісні вивітрені скелі. Сьогоднішній день можна назвати “озерним”. Піднімемося до альпійських лук на 1100 м — до Семи Рильським Озер (Седемте Рилски Езера). Ця група водойм воістину зачаровує своєю красою.

Розташовані вони в льодовиковій ямі, оточеній трьома вершинами – Сухі-Чал, Отовішська і Хараміята. Кожне озеро отримало назву, пов’язану з його особливістю. Силзата (Сльоза) – з виключно прозорими водами на висоті 2535 м; Окоту (Око) – найглибше карове озеро країни (37,5 м), майже ідеальної овальної форми, 2440 м; Б’брека (Нирка) має найкрутіші береги, 2282 м; Близнак (Близнюк) – найбільша за площею, 2243 м; Трилисника (Трилистник) відрізняється неправильною формою і низькими берегами, 2216 м; Рібното (Рибне) – найдрібніше, 2184 м; Долното (Нижнє, 2095м) розташоване нижче інших, в нього потрапляє вода з усіх озер і витікає річка Джерман. Ви будете зачаровані дзеркальною поверхнею цього каскадного природного дива. Не забудьте зробити фотографії в цьому чарівному місці;) упадемо на ніч прямо серед цієї пишності.

Пройдемо: 15 км. Старт – 925 м; набір – 1301 м; спуск – 122 м; ночівля – 2104 м

День 3. Єленені озера

Прокидаємося і вирушаємо купатися у водах Б’брека. Збираємо речі і продовжуємо трекінг в Болгарії. Добре утоптана стежка веде все вище, радуючи чудовими панорамами. Подолавши перевал Розділ, йдемо вздовж хребта Мермер. По дорозі побачимо характерні для місцевої природи великі долини з безліччю озер на схилах. Будуть серед них і теплі термальні витоки. Увечері піднімемося на один з найвищих піків країни — Мальовіца (Мальyoвіца, 2729 м). Спускаємося до Єлені озер, неподалік розіб’ємо табір і заночуємо.

Пройдемо: 13 км; максимальний набір 580 м; спуск 680 м; бівуак 1995 м.

Єленені озера
День 4. Поповакапський перевал — урочище Калькуліціте

Пройдемо біля притулку Мальковіца і почнемо підніматися до чергової серії прекрасних водойм, серед яких розташоване одне з найкрасивіших в Болгарії – Страшното Езеро (Страшне). Тут є невеликий притулок, а навколишні суворі скелі цілком можуть вселити трепет. Долаємо Поповокапський перевал і спускаємося до групи Поповокапських озер. Звідси рівна стежка веде до оз. Сухого (Сухоти Езеро, 1892 м). Розіб’ємо кемп на березі річки Рильської, в декількох кілометрах вище за течією від однойменного монастиря.

Кілометраж: 13 км; набір висоти 540 м; спуск 1040 м; ночівля 1500 м.

День 5. Рильський монастир

Сьогодні ми оглянемо Рильський монастир – найбільший в країні, побудований в самому серці гір в Х ст. Складно уявити трекінг в Болгарії без відвідування його святих стін. Підемо до нього радіально, без рюкзаків (залишимо їх у спуску біля Сухоти). Монастирський комплекс розміщений на площі 8800 кв. м, в ньому налічується близько 300 приміщень, 100 з яких – чернечі келії. У важкі часи Рильський монастир був оплотом релігії, культури, мови і традицій, тому і народ, і правителі цінували ченців і всіляко сприяли їм у будь-яких починаннях. Тут зібрана багатюща бібліотека рідкісних рукописів (від ХІ ст.) та першодруків, колекція стародавніх ікон. Монастир кілька разів руйнувався турками, землетрусами і вогнем. Але завдяки загальній підтримці його відбудовували і реставрували. Сьогодні він відомий своєю головною церквою, суцільно розписаною фресками (навіть зовні), з красивим золотим іконостасом, древньою вежею (1100 рр.) І білою колонадою чернечого дворика. Весь комплекс знаходиться під охороною ЮНЕСКО. Після екскурсії вирушаємо до речей і табору.

Кілометраж: 12 км.

День 6. Рибні озера

Стежка заводить нас все далі в гори. Лісовою дорогою йдемо вище, минаючи Чортову річку. Піднімаємося над зоною лісу і виходимо до суцільних заростей сланкої європейської сосни (жерепу). Увечері станемо табором біля о. Рибного (Рибна Езер). На протилежному березі розташований однойменний притулок, де можна придбати солодощі або інші смачні продукти.

Трекінг 12 км, підйом 1100 м

День 7. Перевал Канарські — притулок Грінчар

Сьогодні підемо до притулку Грьнчар (Гр’нчар, називатимемо Грінчаром:), по дорозі підкоримо кілька вершин: Вапа (2532 м) і Ковач (2634 м). Побачимо Білий Іскир (штучне водосховище, утворене річкою Іск’р) – улюблене місце багатьох рибалок, помилуємося всюдисущими заростями альпійської сосни.

Кілометраж: 15 км; набір висоти 350 м; спуск 600 м; ночівля 2000 м.

похід в Богарії
День 8. Радіальне сходження на г. Мусала (2925 м)

Піднімемося на найвищий пік країни, Балканського півострова і всієї Східної Європи – Мусала (з 1949 по 1962 Пік Сталіна; в османський період називалася Мусала: “Мус Аллах” – “молитовна вершина”, гора Бога). Підіймемся без наплічників, речі залишимо в притулку Грінчар. Гранітна брила Мусали підноситься над Балканами на кілька метрів вище, ніж грецький Олімп. За переказами, з «молитовної гори» в ясний день видно Середземне море. Це, звичайно, легенда, але ми все одно перевіримо;) Гірські панорами і хмари, що пропливають під ногами, заворожують. Після сходження повернемося до притулку Грінчар.

Пройдемо: 15 км; набір висоти 920 м; бівуак 2000 м.

наша група на Мусала
День 9. Спуск до села Якоруда — трансфер в Банско

Покидаємо високогір’я і спускаємося до цивілізації, знову занурюючись в тінисту прохолоду лісів. Ми прощаємося з масивом Ріла, але трекінг в Болгарії ще не закінчений і на черзі – Пірін. Заночуємо неподалік від селища Якоруда. Якщо дозволить час, нині переїдемо в Банско.

Кілометраж: 20 км; спуск 1100 м; кемпінг 920 м.

Мусала - вершина Болгарії
День 10. Заповідник Пірін — підніжжя г. Віхрен

Масиви Ріла і Пірін – абсолютно різні. Складно повірити, що вони знаходяться настільки близько один від одного. Пейзажі Пірину нагадують Альпи. Тут переважають льодовикові рельєфи з крутими схилами і гострими гранітно-мармуровими вершинами. У долинах ростуть хвойні ліси, вище панують стланики ялівцю і сосни альпійської. Скелясті гребені сусідять з глибокими карстовими западинами, гострими виступами, чітко вираженими долинами, печерами, водоспадами і безліччю (близько 70) льодовикових озер.

Національний парк Пірін розташований в однойменних горах. На його території знаходиться найвища точка масиву — Віхрен (2914 м). Вона буде нашою наступною метою для сходження. Продовжуємо трекінг в Болгарії і знову набираємо висоту. Зупинимося на ніч біля притулку Бьндеріца біля підніжжя вихор. Побачимо особливу пам’ятку парку – найстарішу сосну в Болгарії, Байкушева Мура (Pinus heldreichii), вік якої налічує більше тисячі років, діаметр стовбура – 7,80 м, висота – 26 м.

Кілометраж: 9 км; набір висоти 800 м; ночівля 1800 м.

День 11. Радіальне сходження на Віхрен (2914 м)

Ми залишаємо рюкзаки і радіально піднімаємося на Віхрен – другу за висотою в країні, третю на Балканах і найвищу в масиві Пірін. Назва повністю себе виправдовує – тут наполегливо віють сильні вітри. Особливо вражає те, що вершина складається цілком з білого мармуру. Через постійні вітри турки називали її Ел-Тепе, або “вершина бур”, а болгари – просто Віхрен. Звідси при гарній погоді можна побачити більшу частину гір Болгарії і, якщо зовсім пощастить, деякі піки прикордонних країн. Абсолютно приголомшливі панорами просто заворожують. Навіть вітер не завадить нам зробити чудові фотографії!

На схилах серед трав і низькорослих чагарників знайдемо безліч рідкісних високогірних квітів – едельвейсів. Лише заради цих ніжних перламутрових зірок, які ніби впали на траву з небес, варто відправитися в трекінг в Болгарії…

Подолаємо: 13 км; наберемо 1100 м; бівуак 1800 м.

спуск з гори Віхрен
День 12. Банско — трансфер в Софію — прогулянка містом

Вранці прощаємося з масивом Пірін і спускаємося в Банско – найближче до Віхрену місто, що перетворилося у всесвітньо відомий зимовий курорт. Завантажуємо речі в автобус і їдемо в столицю. Дорога займе близько 2,5 годин. Обов’язково прогуляємося по Софії. Повертаємося додому, хто літаком, хто поїздом, несучи з собою спогади про чудесні горах і озерах.

Пройдемо: 9 км; спустимося на 800 м.

Показати всі дні
Вартість подорожі - 380€
У вартість походу входить
 • триразове харчування на маршруті;
 • послуги інструктора і провідника;
 • використання котлів і газове обладнання;
 • рекреаційні збори;
 • консультації менеджера (допомога у виборі авіа, спорядження і т.д.);
 • організація логістики по маршруту
 • пам’ятні сувеніри про подорож;
 • сертифікат про проходження маршруту;
 • дисконтна картка зі знижками на походи та спорядження;
 • аптечка.
У вартість НЕ входить
 • проживання в хостелах і кемпінгах;
 • проїзд в транспорті;
 • стаховка (можна замовити у нас).
Додаткові витрати ~200€.
 • проживання в хостелах – 2 ночі в Софії
 • проживання в кемпінгах;
 • проїзд в транспорті;
 • кафе та ресторани.
Забронювати тур
Інформація
Початок походу: Софія, до 10:00
Закінчення: Софія, до 13:00
Як замовити тур?
1. ЗАПОВНІТЬ ЗАЯВКУ
Необхідно заповнити заявку на сторінці опису походу
2. ПЕРЕДПЛАТА
Здійсьнити передплату (50€) та зарезервувати місце в групі
3. КВИТКИ
Купити квитки в Болгарію до Софії
4. ЗІБРАТИ РЕЧІ
Зібрати все із списку необхідних речей на сайті
Харчування на маршруті в Болгарії

Вранці і ввечері готуємо гарячу їжу, чай з печивом і солодощами, на переходах буде обід бутербродами (+ сало, ковбаса, сир, кетчуп або соуси, а також сухофрукти і шоколад). Іноді зможемо обідати в ресторанчиках, розташованих біля притулків або в населених пунктах (вартість від 15 €). У містах інструктор буде докуповувати продукти, так що рюкзаки будуть неважкі. Їду готуємо на газовому пальнику.

Потрібно знати
 1. це – справжній похід, речі несемо на собі в рюкзаках (вага 13-16 кг);
 2. готуємо їжу на газових пальниках, багаття будуть рідко;
 3. кожен бере активну участь в житті табору (ставить намети, допомагає готувати, миє посуд);
 4. всі ночівлі проходять в наметах.
 5. оплатити решту вартості походу Ви зможете інструктору при зустрічі (в євро) або перевести нам на карту / рахунок перед вильотом.
Необхідні документи

Для того, щоб потрапити до Болгарії громадянам України достатньо мати біометричний закордонний паспорт. Також обовязково потрібно мати туристичне страхування. Вакцинація від COVID-19 не вимагається від 24 лютого 2022 року.

Забронювати місце в групі

Подайте заявку та зарезервуйте за собою місце в групі, що йде у похід по горам Болгарії

Забронювати тур
Що взяти з собою?
Одяг та спорядження в гори Болгарії

>> Список необхідних речей

Забронювати тур
Фотогалерея
Ми проводимо походи в Болгарії вже 10 років. Перший похід було проведено в 2013 році. Пропонуємо Вам переконатися на власні очі - які ж красиві гори Балкан
Фотогалерея
Єленені озера
наша група на Мусала
Зв'язатися з нами
Подзвоніть нашому менеджеру і він відповість на всі Ваші запитання
Роман Бідичак
Керівник клубу, тімлідер, гід
Залишились питання?
+380683847302
я у соц. мережах
Забронювати
Забронювати тур
Запишіться в похід по Болгарії, пригоди чекають на Вас

  Швидке замовлення
  Похід: Похід в Болгарії | Ріла і Пірін
  Ім'я та прізвище
  Дата походу
  Телефон
  Email
  Коментар
  Записатися
  Дякую!
  Вашу заявку успішно відправлено.
  Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!
  Закрити
  Залишити відгук
  Ім'я та прізвище
  Email
  Похід
  Дата туру
  Посилання на соц. мережі
  Відгук.
  НАПРЯМКИ
  НАПРЯМКИ
  Види походів
  Види походів
  Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти