Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Кайсері | Резиденція царів Каппадокії

Кайсері знаходиться в Центральній Анатолії (Туреччина), біля північного підніжжя вулкана Ерджіяс. У стародавні часи він служив резиденцією каппадокських царів і був центром поширення християнства. У 1515 році увійшов до складу Османської імперії.

Історія Кайсері

У Кайсері дуже довга і яскрава історія. Старе місто побудоване з чорного вулканічного каменю. Численні стародавні руїни, що оточують його, контрастують з сучасним процвітаючим діловим центром. Неподалік знаходяться заповідники Султансазлиг і Ерджіяс, які надають цьому прекрасному місту ще більше привабливості, загадковості і таємничості.

Головні пам’ятки Кайсері

  • Старовинні квартали з красивими будівлями продовжують відігравати важливу роль у розвитку міста і його повсякденному житті.
  • Цитадель з чорного вулканічного каменю (VI-XIII ст.) із зубчастими стінами височить над старою частиною міста.
  • Біля цитаделі височіє перша мечеть, побудована сельджуками в Анатолії (закладена в 1239 г.) – Хюнат-Хатункюлійе. До неї примикає медресе, визнана одним з кращих зразків сельджукской архітектури в Туреччині.
  • У центрі міста знаходиться декілька древніх базарів (Бедестен – 1497, Візир-Хани – 1727 і нещодавно відновлений критий ринок 1859 г.). Цікаво, що на відміну від інших місць Туреччини, тут не прийнято торгуватися.
  • Улу-ками, або Велика мечеть (датується першою половиною XIII в.). Особливо цікава її добре збереглася кафедра різьбленого дерева (мімбер).

У хроніках Кайсері описується як “Місто мавзолею”. Найвідомішим меморіалом є Донер-Кумбет (1275 р, побудований для шаха Джейхану Хатуна), прикрашений арабесками, двоголовими орлами і левами.

В Кайсері збереглося останнє архітектурне нагадування про значимість міста в візантійську епоху. Велика вірменська церква Супр-Крікор-Лусуворіч (6 км на південь від міста), що датується приблизно 700 р н.е. Вона вважається найбільшою християнською церквою Туреччини. Церква майже завжди закрита, але охоронці показують її туристам.

Тут багато музеїв. Найцікавіші: міський музей етнографії, що розташовується в особняку XV в. і музей Кайсері зі знахідками з городища Кюльтепе, артефактами грецького, римського і сельджукского періодів.

Вулкан Ерджіяс

Надзвичайно популярним місцем активного відпочинку в регіоні є згаслий вулкан Ерджіяс, 3940 м. За кількістю туристів Каппадокія поступається хіба що Лікійській стежці. Місцева природа – дуже унікальна і своєрідна. Відправившись в похід «Таємнича Каппадокія» разом з клубом Pohod V Gory, ви отримаєте унікальну можливість насолодитися красою озер оазису Султансазлиг, співом птахів, а також побачити фламінго, пеліканів, лелек і степових орлів. Похід по Каппадокії і сходження на Ерджіяс — незабутня пригода. Приєднуйтесь!

Опубліковано 30 Вересня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти