Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Ремонт і догляд за фільтром Katadyn Vario

Фільтр Katadyn Vario дуже добре зарекомендував себе як продуктивний і надійний прилад для очищення питної води в похідних умовах. Продуктивність – близько 2 літрів в хвилину, що чудово при організації і проведенні походів в гори для великих груп. Але, як і кожен механізм, фільтр піддається зносу і може вийти з ладу. Тут я б хотів розповісти про свій досвід неполадок фільтра Katadyn Vario і їх усунення.

Нагадаю, що прилад складається з 2-х частин: фільтра і помпи (огляд фільтра Katadyn Vario),які під час роботи піддаються дії забруднювачів і механічного впливу. Як результат – прилад може вийти з ладу в найбільш невідповідний момент, в декількох днях ходьби від цивілізації, серед джунглів або боліт. Тому потрібно знати, які неполадки можуть виникнути і як їх усунути в умовах походу.

Всі деталі фільтра зроблені з пластмаси і гумових прокладок, але мають хороший запас міцності. У комплекті є ремнабор з силіконовим мастилом і прокладками. Дуже рекомендую завжди брати його з собою.

Фільтр Katadyn Vario

Складається з вапнякової пластини, вугільного та механічного фільтрів, які вимагають постійного догляду та профілактики. В процесі роботи всередині можуть накопичуватися дрібні частинки бруду і знижувати пропускну здатність фільтра в цілому. Після походу обов’язково:

  • Розберіть фільтр.
  • Просушіть всі його частини, а також активоване вугілля (пам’ятаєте, що вугілля – витратний матеріал і його потрібно міняти або ще раз прожарювати після фільтрації 2000 л).
  • При засміченні вапнякової пластинки – відшліфуйте її дрібним наждачним папером до білого кольору.

Всі частини фільтра дуже живучі, і жодного разу мене не підводили в поході, чого не скажеш на рахунок помпи

Помпа

Складається з двох поршнів, що дозволяє безперервно качати воду при підйомі-опусканні важеля насоса. При правильній експлуатації вона досить надійна. Тому правильно користуйтеся пристроєм:

  • Не поспішайте, качайте воду повільно, не тисніть на важіль надто сильно, тоді ви будете менше зношувати гумові прокладки і клапани.
  • Завжди використовуйте приймач з трубкою, захищеною сіткою на кінці. Це захистить ніжні клапани помпи та інші “нутрощі” приладу від засмічення твердими частинками бруду, які можуть бути у водоймі.

Отже, що робити якщо помпа Katadyn Vario перестала качати воду? Найпоширенішою причиною є потрапляння частинки розміром в декілька міліметрів в клапан одного з поршнів. В результаті всередині вже не утворюється вакуум і помпа перестає качати воду.

У такому випадку варто акуратно розібрати фільтр і спробувати вилучити смітинку з клапана. На жаль, запасних клапанів в рем. наборі немає, і якщо ви його пошкодите, то фільтр скоріше за все вже буде непридатний.

Іноді швидкість роботи насоса падає і в районі поршнів з’являються протічки. Причина – знос гумової прокладки поршня. Зніміть захисний ковпак, від’єднайте ручку насоса, до якої кріпляться обидва поршні, і замініть прокладку. Не забудьте змастити гумові компоненти силіконовим мастилом з ремнабору.

Інших неполадок в фільтрі мною за час експлуатації приладу (2 роки) не виявлено. Якщо у вас траплялися інші неприємності – пишіть в коментарях!

Опубліковано 5 Жовтня 2014
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти