Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті
Азіатська Патагонія | Неймовірний похід в Киргизстані
Інструктор клубу PVG
макс 14 особи.
120 км
14 днів

Азіатська Патагонія | Неймовірний похід в Киргизстані

990$
6.7
Складність походу ми спостерігаємо за декiлькома критеріями.
14 днів

Йдемо одним з найбільш незвичних трекінгових маршрутів — Азіатська Патагонія в горах Киргизстану. Цей високогірний трекінг проходить по Туркестанському хребту — одному з чотирьох хребтів, які утворюють Паміро-Алайський гірський масив. Він здобув всесвітню популярність ще за часів СРСР завдяки Big Walls — стінним альпіністським масивам найвищої категорії складності. Родзинки треку: радіалки під піки Пірамідальний (5509м) і Ак-Суу (5355м), а панорама з перевалу Ак-Тюбек (4390м) подарує вид, який Ви не забудете ніколи. Ви побачите найкрутіші стіни і кам’яні вежі, що дали нашому маршруту назву «Азіатська Патагонія». Помилуєтеся десятками 5-тисячників і трохи менших вершин. Прогуляєтесь арчовими лісами, відчуєте подих льодовиків і справжній відрив від цивілізації. Йдемо туди, де панує Природа, а людина може бути лише гостем.

Швидка заявка
Координатор
Роман Бідичак
Керівник клубу, тімлідер, гід
Залишились питання?
+380683847302
я у соц. мережах
Графік роботи
З понеділка по п'ятницю з 9:00 до 18:00
Азіатська Патагонія
Маршрут
Бішкек
Ош
селище Узгуруш (старт походу)
перевал Джалгичи (3774м)
ущелина Орто-Чашма
Кара-Суу
Радіалка під пік Пірамідальний (5509м), Асан-Усен і 1000-річчя хрещення Русі
Кош-Мойнюк (3260м)
Орто-Чашма
перевал Ак-Тюбек (4390м)
Радіалка під пік Ак-Суу (5355м), Іскандер (5120м), Петроградець (5165м), Адміралтієць (5090м), А. Блока (5229м), Актюбек (5125м)
Узгуруш
Ош
Бішкек
День 1. Зустріч групи — Бішкек

Група зустрічається в готелі в центрі Бішкека. Відпочиваємо трохи і вирушаємо на екскурсію містом. Залежно від кількості часу сходимо в Історичний музей, побачимо почесну варту на площі Ала-Тоо, пам’ятники Манасу і Курманджан-датці. Манас — киргизький богатир, якому присвячено найоб’ємніший епос в історії людства (він, до речі, включений до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО і в Книгу рекордів Гіннеса). Не менш героїчна особистість — датка (цариця) Курманджан. Вона народилася в сім’ї кочівників, втекла від першого чоловіка і повторно вийшла заміж за знатного киргиза. Після його смерті правила провінцією Алай, при тому вельми успішно: командувала відданим 10-тисячним військом і протистояла спробам сусідів завоювати Кокандське ханство. Її називали «Алайська Цариця», «Мати нації», «Королева Півдня», а під кінець життя нагородили званням полковника армії Російської Імперії. Увечері в ресторані почнемо знайомство з киргизькою кухнею та один з одним.

Парк
День 2. Бішкек — Ош — Узгуруш

Вранці вилітаємо в місто Ош, звідти на замовному транспорті їдемо в селище Узгуруш. Під вечір будемо на місці, поселимося в традиційному гестхаусі. Тут Ви побачите, як насправді живуть горяни-киргизи, поринете в їх побут. Відпочиваємо, за вечерею гід розповість, як підготуватися до виходу на маршрут і зібрати рюкзаки.

✈ 1 ч. 🚐 360 км, 6-7 год. 🏡 Ночівля на 1450м.н.р.м.

Ущелина Аксу
День 3. Ущелина Ак-Таш

Незвичайний похід в Киргизії під назвою Азіатська Патагонія починається серед оливкових і горіхових гаїв. Поступово набираємо висоту, природа починає змінюватися, стає невинно-дикою. Немає і натяку на цивілізацію, немов ми перенеслися на сторінки пригодницького роману про невідомі краї. Тільки беркути іноді порушують нашу самотність, розсікаючи крилами небо Азіатської Патагонії. Йдемо на перевал Бульжума (2894 м), звідки відкриваються перші вершини Гіссаро-Алаю. Спускаємося в ущелину Ак-Таш, поставимо табір у мальовничій місцині з видами на схили і річку.

👣 Трекінг: 15 км. ⏳ Час трекінгу 6-8 годин. Набір висоти ↑ 1440м. ⛺ Ночівля на 2800м.н.р.м.

Незвичайний похід в Киргизії під назвою Азіатська Патагонія починається серед оливкових і горіхових гаїв. Поступово набираємо висоту, природа починає змінюватися, стає невинно-дикою. Немає і натяку на цивілізацію, немов ми перенеслися на сторінки пригодницького роману про невідомі краї. Тільки беркути іноді порушують нашу самотність, розсікаючи крилами небо Азіатської Патагонії. Йдемо на перевал Бульжума (2894 м), звідки відкриваються перші вершини Гіссаро-Алаю. Спускаємося в ущелину Ак-Таш, поставимо табір у мальовничій місцині з видами на схили і річку.

👣 Трекінг: 15 км. ⏳ Час трекінгу 6-8 годин. Набір висоти ↑ 1440м. ⛺ Ночівля на 2800м.н.р.м.

Тури в гори Киргизстану
День 4. Табір Джалгичі

З кожним переходом ми піднімаємося вище, і панорами стають більш суворими та скелястими. З перевалу Джалгичі (3774м) побачимо схили Піка Пірамідальний (5509 м) і помилуємося Туркестанським хребтом, в який входить ця вершина.

Ліс поступається місцем низькорослому чагарнику, що нагадує карликові магелланові субполярні ліси в Патагонії. Над трав’янистими пустками здіймаються вертикальні скельні масиви гір. Саме за такі ландшафти регіон порівняли з розкрученим американським тезкою. Сьогоднішній трек закінчується на березі р. Джалгич.

👣 11 км. ⏳ 5 год. ↑ 800м. ↓ 680м. ⛺ 3100м.н.р.м.

Похід Азіатська Патагонія
Похід на Паміро-Алаї, Киргизстан
День 5. Табір Орто-Чашма

Нас чекає короткий перехід траверсом. І він був би дуже легким, якби не кам’янисті осипні ділянки, яких багато на Паміро-Алаї. Гіссаро-Алайська гірська система, по якій ми якраз ідемо, досить давня, і ерозія вже встигла ґрунтовно попрацювати з породою. Але, як то кажуть, очі бояться, а ноги йдуть, і ми, скинувши висоту, розміщуємося на затишній галявині на ніч.

👣 7 км. ⏳ 4 год. ↑ 500м. ↓ 700м. ⛺2800м.н.р.м.

Гори Паміро-Алая, Гіссарський хребет
День 6. Ущелина Кара-Суу

Починаємо підйом на перевал Кара-Суу (3760м). Спершу серпантин пірнає в казковий арчовий ліс. Ці дерева випромінюють божественний аромат, йти серед них одне задоволення. Арчі у світі залишилося дуже мало, і Киргизстан може похвалитися найбагатшими запасами. Дерево настільки цінне, що забороняється рубати навіть сухостій. А ще повітря, просочене арчею, вважається цілющим. Після казкового лісу ми виходимо на високогір’я, і перед нашим поглядом постануть піки, які можна порівняти зі скельними бастіонами: Котіна (4521м) і 1000-річчя хрещення Русі (4507м). Цей перевал покритий смарагдовим різнотрав’ям, що мальовничо підкреслює епічність Азіатської Патагонії. Спускаємося на ночівлю в базовий табір на річці Кара-Суу, що означає «Чорна вода».

👣 16 км. ⏳ 7-8 год. ⇅ 960 м. ⛺ 2800м.н.р.м.

Азіатськая Патагонія
День 7. Вихід під вершини Пірамідальний, Асан-Усен і 1000-річчя хрещення Русі

Наш похід приведе нас сьогодні в святая святих альпінізму — у верхів’я річки Ак-Суу. Вона бере початок з льодовиків найвищих піків хребта Туркестану: Пірамідального (5509м), Асан-Усен (4378м) і 1000-річчя хрещення Русі (4507м).

Туркестанський хребет — найвищий на Гіссаро-Алаї, і його вершини вже давно стали надпопулярними серед альпіністів. Тут часто проводяться змагання і відбувається багато цікавих сходжень. До того ж місця ці сповнені легенд, які Вам розкажуть гіди. Ми прогуляємося вздовж латеральної морени льодовика Асан-Усен і помилуємося майже ідеальною пірамідою головного п’ятитисячника регіону.

👣 12 км. ⏳ 6 год. ⇅300 м. ⛺ 2800м.н.р.м.

Походи на Паміро-Алаї
Пік Пірамідальний
День 8. Перевали Кара-Суу і Кош-Мойнюк — табір Орто-Чашма

Нам належить піднятися на два перевали висотою 3760 і 3260 метрів. Між ними лежить ділянку пологого високогір’я, з якого відкриваються нон-стоп види Паміро-Алаю. Насолоджуючись панорамою, йдемо в знайомий кемпінг.

👣 16 км. ⏳ 7-8 год. ⇅960 м. ⛺ 2800м.н.р.м.

Походи на Паміро-Алаї, Азіатська Патагонія
День 9. Долина Орто-Чашма — Табір Ак-Тюбек

Спускаємося в зелену долину Орто-Чашма. Зміна клімату, температури і колірної гами дозволять нам перепочити перед новою порцією льодовиків. Траверсуємо підйом під Ак-Тюбек і зупинимося на ночівлю.

👣 7 км. ⏳ 4 год. ↑ 590 м. ⛺ 3300м.

Треккінг в Киргізії
День 10. Перевал Ак-Тюбек

Нам належить піднятися на найскладніший в поході по Киргизії перевал — Ак-Тюбек (4390м). Нагородою нам стануть феноменальні види на піки Іскандер (5120м), Петроградець (5165м), Адміралтієць (5090м), Ак-Суу (5355м), А. Блока (5229м) і Актюбек (5125м). На їх схилах знаходяться всесвітньо відомі альпіністські суперстіни найвищої категорії складності — 6Б, пройти які під силу тільки майстрам. Тут повною мірою відчувається міць Паміро-Алаю, це той самий момент, який Ви запам’ятаєте на все життя. Спускаємося на бівак в «зелену зону» каньйону.

👣 11 км. ⏳ 7 год. ↑ 1000 м. ↓ 1400 м. ⛺ 2800м.н.м

Цікаві маршрути в Киргизстані
День 11. Радіалка під пік Ак-Суу

Сьогодні ми зрозуміємо, чому маршрут називають «Азіатською Патагонією». Ми впритул підійдемо під знамениті двокілометрові стіни Паміро-Алайських п’ятитисячників.

На відносно невеликій ділянці концентрації висоти прокладено понад 40 стінних маршрутів V і VI категорії складності, так званих Big Walls. Стрімкий північний схил Ак-Суу досягає висоти майже 2000 метрів по вертикалі! За складністю і розмахом місце, де ми знаходимося, нічим не поступається американським братам, Фіцрою та Сьєрро-Торре, а по висоті набагато їх перевершує. З вершин Іскандера, Петроградця, Адміралтійця, О. Блока та Актюбека сповзають грандіозні льодовики, адже Паміро-Алай — область потужного зледеніння. Вдосталь намилувавшись красою, ми спускаємося в намети відпочивати.

👣 8 км. ⏳ 5 годин. ⇅700м.

Маршрут Азіатська Патагонія
Азіатська Патагонія
День 12. Спуск в Узгуруш

Залишаємо скелясте високогір’я, уздовж русла Ак-Суу (Білої річки) йдемо в селище, в знайомий гестхаус, до фруктів, тепла, гарячого душу та інтернету.

👣 16 км. ⏳ 6 год. ↓1350 м.

Походи в Киргизстані
День 13. Ош – Бішкек

Повторюємо початковий шлях у зворотному напрямку. Увечері в Бішкеку посидимо в ресторані, поділимося враженнями і відсвяткуємо завершення складного, повного емоцій походу по Киргизії «Азіатська Патагонія».

День 14. Додому

Сьогодні учасники летять додому, везучи з собою яскраві спогади, купу фотографій і тепло нової дружби. До зустрічі в горах! 😃

Показати всі дні
Вартість: 990$
У вартість походу входить
  • послуги інструктора клубу Pohid V Gorу
  • проживання в селищі Узгуруш (2 ночі)
  • проживання в наметових таборах
  • 3-разове харчування в горах
  • супроводжуючий місцевий гід протягом всього туру
  • послуги погоничів і в’ючного транспорту для перенесення Вашого багажу
  • всі трансфери по програмі
  • екологічні внески
  • групова аптечка
  • сертифікат про проходження маршруту
  • дисконтна карта зі знижками на походи і спорягу
  • пам’ятні сувеніри клубу
У вартість НЕ входить
  • віза і консульський внесок (якщо потрібні)
  • харчування та проживання в Бішкеку
  • авіаперельоти
  • туристичне страхування 
Додаткові витрати:
  • переліт в Ош — орієнтовно 240$ в обидві сторони;
  • проживання в столиці (2 ночі) — 30$;
  • особисті витрати (ресторани і сувеніри) — від 40$;
  • чайові місцевим гідам і тімлідеру.

Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичну страховку і скинути її копію або фото менеджеру.

Залежність ціни від кількості учасників:

  • 8 і більше — 990$
  • 7-5 учасників — 1200$
Забронювати тур
Інформація
Початок походу: Бішкек, будь-який зручний час.
Закінчення: Бішкек
Як замовити тур?
ЗАЯВКА
заповніть заявку на цій сторінці, менеджер зв'яжеться з Вами і розповість, що далі;
ПЕРЕДОПЛАТА
переведіть передоплату 300$;
АВІАКВИТОК
купіть авіаквитки до Бішкека;
ЗІБРАТИ РЕЧІ
зберіть все зі списку необхідних речей І прилітайте в Киргизію, де Вас чекатиме гід.
💰 Ціна і оплата походу в Киргизії
  • Для бронювання туру потрібна передоплата в розмірі 300$. Ці гроші підуть на оплату Вашого житла і трансферів, і не повертаються.
  • Решту суми можна віддати інструкторові при зустрічі (в доларах) або перевести на банківську карту / рахунок перед вильотом.
🍲 Харчування в поході по Киргизії "Азіатська Патагонія"
  • На маршруті вранці і ввечері для нас готує місцевий кухар. У розкладці будуть традиційні для регіону страви і продукти, овочі, фрукти, кавуни та інше. Ви точно не залишитеся голодними — киргизи люблять ситно поїсти і відгодувати гостей 😁.
  • На обід — перекус з бутербродів, овочів, калорійних смаколиків (сухофрукти, горіхи, шоколад, халва)
  • У місті харчуємося в кафе і ресторанах. Харчування в місті не включене у вартість і оплачується учасниками індивідуально
🏡 Де живемо
  • У поході живемо в наметах у стаціонарних таборах. З собою потрібно привести свої спальники-каремати, але нести бівачне спорядження не доведеться — їх будуть перевозити на в’ючних тваринах.
  • В Узгуруші розміщуємося в гестхаусі.
  • У Бішкеку поселимося в готелі в центрі міста.
❗ Що ще потрібно знати
  • Трекінг високогірний, проходить на 2500-4500м над р. моря. Можливі легкі прояви гірської хвороби. У гіда буде висотна аптечка з препаратами першої допомоги.
  • Похід проходить у форматі експедиції.
  • Інструктор має право змінити маршрут залежно від погодних умов, стану групи і будь-яких інших достатньо важливих причин.
Стань частиною незабутньої пригоди
Реєструйся просто зараз - зроби перший крок до здійснення своєї мрії
Забронювати тур
Що взяти з собою?
👕 Одяг та взуття

Ми будемо підніматися на висоти льодовиків, тож готуємося до вітру, різких похолодань, раптових дощів. Рівень сонячної радіації також буде високим. Хоча зазвичай під час нашого походу на Паміро-Алаї сухо та жарко. Тому треба подбати про легкий зручний одяг, що захищає від сонячних променів.

  1. Трекінгові черевики — якісні, шкіряні або гортексові, можна з обрезинкою.
  2. Сандалі трекінгові або інша зручна перевзувка для біваку та екскурсій.
  3. Шкарпетки — максимум 5 пар (3-4 ходові і одна тепла для сну).
  4. Трекінгові штани і шорти (в ідеалі — штани-трансформери).
  5. Штани для біваку (зручні і теплі, наприклад флісові)
  6. Синтетичні футболки — 2-3 штуки.
  7. Трекінгова сорочка з довгим рукавом, світла — відмінно захищає від сонця.
  8. Комплект термобілизни.
  9. Флісова кофта.
  10. Куртка мембранна.
  11. Дощовик.
  12. Легка пуховка або жилетка (підійдуть наповнювачі типу пуху або трінсулейта).
  13. Шапка.
  14. Рукавички (віндблок або флісові).
  15. Головний убір, що захищає від сонця.
🎒 Особисте спорядження
  1. Спальний мішок з температурою комфорту + 5С.
  2. Килимок.
  3. Рюкзак (60-80 літрів), з яким Ви прилетите. Його по маршруту будуть перевозити на мулах.
  4. Рюкзак на ~ 30 літрів для денних переходів і екскурсій (повинні поміщатися штормовка, фліска, вода, перекус, цінні речі). Зверніть увагу, що він повинен обов’язково бути з рейнкавером!
  5. Сідушка туристична (за бажанням).
  6. Трекінгові палиці.
  7. Налобний ліхтарик.
  8. Сонцезахисні окуляри з UV-фільтром.
  9. Крем від сонця з високим ступенем захисту (spf 50).
  10. Репелент.
  11. Особиста аптечка.
  12. Пляшка для води / гідросистема.
  13. Гігієнічний набір.

Також не забудьте:

  1. Копії своїх документів і страховки (з собою і в онлайні).
  2. Зарядні пристрої, телефон, павербанк.
  3. Фото- і відеотехніку за бажанням 🙂

Важливо: зберіть все з цього списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження — порадьтеся з менеджером. Обов’язково оформіть туристичну страховку і відправте її скан або фото менеджеру до походу. Страховий поліс можна придбати у нас.

Що не потрібно брати в похід — ТУТ.

Забронювати тур
Фотогалерея
Фотогалерея
Ущелина Аксу
Походи в Киргизстані
Похід на Паміро-Алаї, Киргизстан
Азіатськая Патагонія
Походи на Паміро-Алаї, Азіатська Патагонія
Цікаві маршрути в Киргизстані
Азіатська Патагонія
Маршрут Азіатська Патагонія
Гори Паміро-Алая, Гіссарський хребет
Треккінг в Киргізії
Тури в гори Киргизстану
Похід Азіатська Патагонія
Походи на Паміро-Алаї
Пік Пірамідальний
Зв'язатися з нами
Залишилися якісь питання щодо туру, зв'яжіться з нашим менеджером і він допоможе підібрати вам тур та відповість на всі ваші запитання.
Роман Бідичак
Керівник клубу, тімлідер, гід
Залишились питання?
+380683847302
я у соц. мережах
Пориньте в атмосферу дивовижного походу
Забронювати тур
Будь в курсі новин світу гірських пригод

    Швидке замовлення
    Похід: Азіатська Патагонія | Неймовірний похід в Киргизстані
    Ім'я та прізвище
    Дата походу
    Телефон
    Email
    Коментар
    Записатися
    Дякую!
    Вашу заявку успішно відправлено.
    Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!
    Закрити
    Залишити відгук
    Ім'я та прізвище
    Email
    Похід
    Дата туру
    Посилання на соц. мережі
    Відгук.
    НАПРЯМКИ
    НАПРЯМКИ
    Види походів
    Види походів
    Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти