Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті
Сантьяго де Компостела | Шлях Святого Якова
Інструктор клубу PVG
макс 15 особи.
330 км
14 днів

Сантьяго де Компостела | Шлях Святого Якова

650€
4.3
Складність походу ми спостерігаємо за декiлькома критеріями.
14 днів
🇪🇸 Каміно де Сантьяго - похід в Іспанії

В цьому поході ми пройдемо найдавніший в Європі паломницький маршрут, який закінчиться в містечку Каміно — біля могили святого Якова. Тут Ви відчуєте себе пілігримами (навіть паспорт паломника видадуть:). Зрозумієте, що надихнуло Паоло Коельо на «Щоденник Мага». А оскільки святий Сантьяго був покровителем мандрівників, може, отримаєте його благословення на подальші треки!

Каміно де Сантьяго — легендарний паломницький шлях, і тисячі людей з усього світу проходять його щорічно. У кожного на те свої причини : сакрально-релігійні, привід гарненько подумати і розібратися в собі, зустріти нових знайомих. Як треккінг він комфортний і цікавий. За два тижні ми пройдемо найбільш мальовничий високогірний варіант шляху Якова — Каміно Примітиво. Він вважається найстарішим, вже в 9 столітті його проходили пілігрими. Буде під силу навіть туристу-початківцю і гарантує повне знайомство з культурою та побутом Галісії й Астурії. Маленькі села, іспанська кухня, чудове вино, нові друзі-пілігрими і барвиста природа Іспанії — що може бути краще? Приєднуйтесь!

💙💛 Сходи в похід по Каміно де Сантьяго разом з Pohid V Gory та передай нашим захисникам турнікет CAT7!

Швидка заявка
Координатор
Василь
Василь Шуляр
Координатор
Залишились питання?
+380952158157
я у соц. мережах
Графік роботи
Пн-Пт - 09.00 - 18.30
Графік походів
Розклад походів по Каміно де Сантьяго в 2024 році разом з клубом Pohid V Gory. Також можливе замовлення індивідуальних походів в зручні для вас дати.
Дата
Назва туру
Інструктор
Ціна
08.09 - 21.09
Сантьяго де Компостела | Шлях Святого Якова
інструктор PVG
Інструктор клубу PVG
650€
Записатися
Каміно де Сантьяго
Маршрут
Овєдо
San Juan de Villapaniada
Bodenaya
Campiello
Berducedo
Castro
Fonsagrada Castroverde
Lugo
As Seixas
Rebadiso de Abajo
Pedrouzo (Arca do Pino)
Santiago de Comostella
День 1. Овєдо

Збір нашої групи пілігримів призначений саме тут, адже з цієї точки починається офіційний шлях Каміно. Заселяємося в хостел і йдемо отримувати паспорт паломника — креденсіальДалі прогуляємося старовинними вуличками Іспанії, ознайомимося з незвичайними місцевими скульптурами, відвідаємо кафедральний собор Сан-Сальвадор, в якому зберігається древня реліквія — хустка в крові Христа. Вечеряємо в одному з місцевих колоритних ресторанчиків і йдемо відпочивати.

Центральна площа Овьедо
Прогулянки вуличками Іспанії
Овєдо
День 2. Oviedo – San Juan de Villapaniada

Перший і дуже насичений перехід. Встаємо удосвіта і по фірмових мітках у вигляді черепашок виходимо з міста. Дорога мальовнича, горбиста місцевість змінюється прохолодними лісами. Пілігрими вітають кожного мандрівника окликом «Buen Camino». У Градо зробимо зупинку і спробуємо типову для Північної Іспанії закуску пінчос, яку подають у всіх барах. Ночуємо в нашому першому справжньому альбергу.

👣 Треккінг 22 км

Початок трекінга в Іспанії
Панорами на Сантьяго де Компастела
похід по шляху Сантьяго де Компостела
День 3. San Juan de Villapaniada – Bodenaya

Згідно негласного правила Сантьяго де Компостела, прокидаємося дуже рано. Це в першу чергу це необхідно для комфортного подолання основної частини дороги не в спеку, адже попри те, що надворі на осінь, вдень в Іспанії може ще гарненько припікати сонце. Зібравши рюкзак, зустрічаємо світанок в дорозі. Невеликі підйоми чередуються зі спусками.

Обідаємо в містечку Salas і, пройшовши останні 6 км, заселяємося в колоритний альберге.

👣 29 км

Пішохідні маршрути в Астурії
Астурія: фото природи регіону
Де ми будемо ночувати
День 4. Bodenaya — Campiello

Після щоденного ритуалу збору рюкзака залишаємо наше житло і продовжуємо тур. Дорога веде в сторону гір. Спочатку ми пройдемо вздовж невеликого лісу, де над стежкою нависають земляні стіни, суцільно повиті плющем. На ланч зупинимося в Tineo, щоб дати відпочинок ногам. Увечері за ситним обідом ділимося враженнями і знайомимося з інтернаціональними туристами.

👣 27 км

Селище, де ми зупинемось на ланч
Величезне дерево біля Tineo
Гірське селизе в Іспанії
День 5. Campiello — Berducedo

Тут маршрут розділяється: можна піти стандартною маркованою дорогою або звернути на древній відрізок шляху під назвою Hospitales. Названий він так через госпіталь для подорожніх, від якого нині лишилися лише руїни. Проте з повною упевненістю можна сказати: цей відрізок Каміно — найбільш мальовничий. Шлях Якова проходить по хребту, де немає селищ і барів, тільки неймовірна природа Астурії. Піднявшись на найвищу точку, фотографуємося і спускаємося уздовж пагорбів, вкритих квітучим килимом. Залежно від наповненості ночуємо в муніципальному або приватному притулку.

👣 29 км

Руїни давнього госпіталя
Вид з перевалу на Сантьяго де Компостела
Сантьяго де Компостела
День 6. Berducedo – Castro

Поснідавши, рухаємося далі. Спочатку трек веде на невеликий перевал з древніми будівлями нагорі. Тут трохи відпочинемо і рушимо далі по лісовому серпантину. Пройдена відстань зовсім не помічаєтьсяадже навколо неймовірно мальовничо! Сьогодні заночуємо в маленькому селі — в невеликому автентичному кам’яному будиночку по сусідству з не менш ефектною церквою.

👣 30км

Гори Іспанії
Фото з перевалу на Каміно Прімітіво
закінчення Шляху Святого Якова
День 7. Castro — Fonsagrada

Сьогодні черепашка, що століттями служить символом і дороговказом, поміняє свій напрямок. Тепер правильний напрямок буде показувати «носик» черепашки — ми покинемо провінцію Астурія і підемо по Галісії. Але спочатку нам треба буде піднятися на ще один перевал, Пік Асебо. Пообідаємо вже в барі Галісії. Уздовж дороги стоять колоритні вітряки, ефектно вписуючись в навколишній пейзаж. Увечері йдемо до місцевого ресторану, де подають традиційну страву для цих країв — «пульпо Гальєго», восьминіг під гострим соусом

👣 25 км

Гори на шляху Святого Якова
озеро на стежці Сантяго
Національне блюдо Галісії - пульпо галего
День 8. Fonsagrada – Castroverde

Продовжуємо йти просторами Галісії. Піднімаємося до руїн Hospital Montouoto, а потім спускаємося в найближчу село, випити кави і поговорити з іншими треккерами. Далі дорога в’ється по сільській місцевості. У Vilabade зайдемо в церкву Святого Якова і відвідаємо перевізний бар-караван. Увечері нас чекає приємний сюрприз — новий альберге, спеціально побудований з урахуванням побажань пілігримів Каміно.

👣 30 км

Церква в Vilabade
гори Галісії
Monte do Gozo
День 9. Castroverde – Lugo

Найлегший перехід — сьогодні ночуємо в єдиному великому місті на маршруті. Але перед початком трохи звернемо з маркування, щоб відвідати вежу висотою 20м, що датується 16 століттям! Дорога не складна і вже після обіду нас зустрічає великий віадук, що знаходиться в околицях Луго. Заселяємося в самісінькому центрі міста. Після шикарного обіду гуляємо по фортифікаційній стіні, побудованій ще древніми римлянами. З неї відкривається вид на все місто. Не залишаємо без уваги і гастрономічну складову відпустки, відвідуючи різноманітні місцеві ресторанчики.

👣 24 км

Домашня живність Галісії
Камяний віадук в Луго
квіти на шляху Сантяго
День 10. Lugo – As Seixas

Немов у пригодницькому квесті, йдемо за вказівниками у вигляді черепашок. Піднімаємося до вершини Louzaneta, дорога веде через приватний сектор. У другій половині дня рельєф стає простим і похід з рюкзаком на плечах перетворюється в приємну заміську прогулянку. Ніч проводимо в приватному притулку.

👣 35 км

Вказівник шляху Сантьяго в Галісії
Сільська місцевість в Іспанії
захід сонця. Шлях Святого Якова
День 11. As Seixas – Rebadiso de Abajo

До Сантьяго де Компостела залишилося зовсім небагато. Неспішно приходимо в Меліде і обідаємо, адже це місце славиться своїми тавернами — пульперіями. Нас ніби закинуло в Середньовіччя! Шлях стає багатолюдним, оскільки тут наш Примітиво з’єднується з Каміно Францез. Можна побачити паломників на велосипедах, конях або з домашніми улюбленцями. Займемо місця в кімнатах, залишимо речі і йдемо освіжитися на річку неподалік.

👣 26 км

Традиційна пульперія в Іспанії
Каміно Францез
Сантьяго де Компостела
День 12. Rebadiso de Abajo – Pedrouzo (Arca do Pino)

Гарно поснідавши, продовжуємо паломництво вздовж доріг, лісів з великими деревами, придорожніх кафе. Робимо привали в облюбованих місцях, з посмішкою зустрічаємо, подорожніх, що проходять мимо, бажаючи їм гарного шляху, і просто насолоджуємося останніми днями на Каміно Примітиво. Але ми вже не ті, що були — тиша, спокій і якась відчуженість Каміно змінює людину дуже швидко.

👣 26 км

Вид на собор зверху
Гори
Галісія и Астурія
День 13. Сантьяго де Компостелла

Якщо буде бажання, вийдемо затемна, щоби встигнути на ранкову месу в соборі Сантьяго. А можемо не поспішати, адже в місті і так є що подивитися. Піднімемося на пагорб Monte do Gozo, звідки відкривається перший вид на Собор Santiago de Comostella. Через кілька годин ми вже будемо стояти на площі Обрадойро перед величним Кафедральним Собором. Навколо нас такі ж, як ми — пілігрими з іскоркою в очах і посмішкою на обличчі. Кожен йшов сюди сотні кілометрів, переслідуючи свою мету. Вирушаємо в туристичний офіс за компастелами, заповнюємо анкету і отримуємо документ про проходження маршруту, написаний на латинській. Також можна отримати сертифікат, де буде вказано пройдений нами кілометраж. Після урочистої частини йдемо заселятися, а ввечері святкувати закінчення Шляху Святого Якова.

Santiago de Comostella, площа Обрадойро
Архітектура міста Сантьяго
Шлях Святого Якова
День 14. Экскурсии в Santiago de Comostella

Вранці відвідаємо легендарну месу в соборі, щоб поспостерігати за неймовірним видовищем — бутафумейро. Під стелею собору на товстій мотузці висить неймовірних розмірів кадило. Туди закидають вугілля і розгойдують. Перехоплює подих!

Час прощатися, але якщо у Вас є в запасі пару днів, обов’язково відвідайте Muxia і «край світу» Fisterra.

Паспорт пілігрима
Сантьяго де Компостела
Каміно де Сантьяго
Показати всі дні
Вартість: 650€
У вартість походу входить
 • проживання в притулках;
 • сніданки;
 • послуги інструктора і провідника;
 • консультації менеджера;
 • використання котлів і газове обладнання;
 • турнікет для ЗСУ;
 • організація логістики по маршруту;
 • дисконтна картка клубу зі знижками на походи і спорядження;
 • сертифікат про проходження маршруту;
 • пам’ятні сувеніри про подорож;
 • аптечка.
У вартість НЕ входить
 • обіди та вечері;
 • транспортування речей по маршруту — за бажанням;
 • авіа та страхування;
 • трансфери;
 • сувеніри, кафе та ін. особисті витрати за бажанням.
Додаткові витрати:
 • Переїзди з аеропорту в Ов’єдо і до аеропорту з Сантьяго Компостелла — 100€.
 • Їжа в кафе і ресторанах (ланч, вечеря) — 200-250 € залежно від апетиту :).
 • Сувеніри (вважаємо, що обов’язкові): черепашка, паспорт пілігрима, хрестик Якова — 50€.
 • Дрібні витрати (напр., в деяких притулках платна пральня) — 40 €.

Якщо Ви не звикли собі відмовляти в приємних радощах типу відвідування історичних таверн або вечірнього крафтового вина — захопіть побільше грошей;).

Бюджет проходження шляху Якова:

Наш тур 650 € + обов’язкові додаткові витрати 300 € = 950 €

Врахуйте кишенькові гроші на сувеніри (90 € — необов’язково, але рекомендуємо), візу, страховку і переліт.

Залежність ціни туру від кількості учасників

 • 6 і більше туристів — 650 €
 • 5-4 учасника — 700 €
Забронювати тур
Інформація
Початок походу: Овєдо
Закінчення: Сантьяго де Компостелла
Як замовити тур?
ЗАЯВКА
заповніть заявку на похід прямо на цій сторінці — ми допоможемо підготуватися до подорожі;
ПЕРЕДОПЛАТА
переведіть передоплату 90€ для бронювання місця в групі;
АВІАКВИТОК
придбайте авіаквиток і відправте нам скан;
ЗІБРАТИ РЕЧІ
зберіть все зі списку необхідних речей та зустріньтеся з нашим гідом в зазначеному місці.
Як добратися до початку маршруту

Дістатися в Ов’єдо можна з Мадриду або Більбао, де є міжнародні аеропорти. Менеджер проконсультує Вас з питань дороги перед початком туру і Ви легко доберетеся до місця зустрічі з інструктором.

Що ще потрібно знати?
 • Всі ночі спимо в альберге — кам’яних або дерев’яних традиційних будиночках типу хостелів.
 • Харчуємося там же і в кафе (~ 8-10€ комплексна вечеря).
 • На місці пропонується опція транспортування речей, можна взагалі не нести рюкзак.
 • Інструктор має право змінити маршрут туру залежно від стану групи або погодних умов.
🛂 Документи

Громадяни України можуть в’їжджати в Іспанію по біометричному закордонному паспорту.

Важливо! Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичне страхування і скинути його копію або фото координатору походу.

Стань частиною незабутньої пригоди
Реєструйся просто зараз - зроби перший крок до здійснення своєї мрії
Забронювати тур
Що взяти з собою?
🥾 Одяг та взуття на Стежку Якова
 1. Водо- і вітро- захисна куртка (в ідеалі мембранна)
 2. Дуже легка сорочка з довгими рукавами, світла — для захисту від сонця
 3. Штани для денних переходів
 4. Шорти
 5. Флісовий светр
 6. Футболка (2-3, не більше)
 7. Дощовик або пончо
 8. Кепка від сонця!
 9. Шапка (наприклад, флісова)
 10. Комплект термобілизни
 11. Білизна
 12. Плавки / купальник
 13. Треккінгові черевики або якісні треккінгові кросівки з міцною рифленою підошвою і товстими стінками
 14. Легке запасне взуття (сандалі, кросівки)
 15. Шкарпетки (3-4 пари + змінка для сну)
🎒 Індивідуальне спорядження
 1. Рюкзак 45-60 літрів.
 2. Спальний мішок (з температурою комфорту +10°С).
 3. Треккінгові палиці
 4. Маленький рюкзак для радіалок та екскурсій
 5. Сідушка туристична
 6. Налобний ліхтарик
 7. Окуляри сонцезахисні
 8. Індивідуальна аптечка мінімальна
 9. Сонцезахисний крем (захист рівня 40-50 SPF)
 10. Рушник
 11. Гігієнічний набір — зубна щітка і паста, мило, шампунь, туалетний папір
 12. Посуд (чашка, ложка, бажано ніж)
 13. Пляшка для води
 14. Техніка (телефон, фотоапарат) та зарядні пристрої до них
 15. Документи, гроші, банківська картка — в герметичному мішку.
Важливо!

Цей тур проходить на незначних висотах (700-1200м н. Ур. М.) Але нас чекають дуже тривалі переходи — 20-35 км в день. Це цілком реально, враховуючи простий рельєф місцевості, легкі рюкзаки і відмінне харчування. Однак від туристів вимагається уважно і відповідально підійти до збору спорядження. Не беріть з собою зайвих речей — це ВКРАЙ ВАЖЛИВО для комфортного проходження маршруту. Намет і каремат не знадобляться — ночуємо в альберге. Продукти будемо докуповувати по ходу. Дотримуйтесь нашого списку спорядження, і вага рюкзак не стоятиме на заваді Вашому відпочинку.

Забронювати тур
Зв'язатися з нами
Залишилися якісь питання щодо туру, зв'яжіться з нашим менеджером і він допоможе підібрати вам тур та відповість на всі ваші запитання.
Василь Шуляр
Координатор
Залишились питання?
+380952158157
я у соц. мережах
Пориньте в атмосферу дивовижного походу
Забронювати тур
Будь в курсі новин світу гірських пригод

  Швидке замовлення
  Похід: Сантьяго де Компостела | Шлях Святого Якова
  Ім'я та прізвище
  Дата походу
  Телефон
  Email
  Коментар
  Записатися
  Забронювати тур
  Похід: Сантьяго де Компостела | Шлях Святого Якова
  Дати: 08.09.2024 - 21.09.2024
  Ім'я та прізвище
  Телефон
  Email
  Коментар
  Дякую!
  Вашу заявку успішно відправлено.
  Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!
  Закрити
  Залишити відгук
  Ім'я та прізвище
  Email
  Похід
  Дата туру
  Посилання на соц. мережі
  Відгук.
  НАПРЯМКИ
  НАПРЯМКИ
  Види походів
  Види походів
  Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти