Треккінг в Грузії без рюкзаків та наметів | Сванетія Hut-to-hut
Запрошуємо вас на 8-денний трекінг по Сванетії: без наметів, ВСЕ включено, за класною ціною! Ми пройдемо класичний маршрут у Верхній Сванетії від Местії до Ушгулі. Усі ночі будемо спати в гестхаусах, там же й їсти традиційні страви грузинської кухні. Ніякого спорядження не потрібно – несемо лише маленькі рюкзаки з перекусом, особистими речами та фотоапаратами :).
Буде: радіальні виходи до озер Корульді (2700м) та до льодовика Шхари (2800м); захід сонця над Ушгулі (2900м); сотні сванських веж; види на Великий Кавказ, його неприступні 4- та 5-тисячники: Шхара, Джангі, Ушба, Тетнульді… Але головне — багато гір, хачапурі, вина та справжньої грузинської гостинності ;). Хочете побачити Високі Гори легко та приємно? Приєднуйтесь – цей похід саме для вас!
💙💛 Сходи в похід по Сванетії без наметів разом з Pohid V Gory та передай нашим захисникам турнікет CAT7!
Їдемо в столицю гірської Сванетії, де народився і жив знаменитий альпініст Міхаіл Хергіані. Зупинимося біля Інгурського водосховища – тут за звичаєм обідають всі місцеві водії ). Візьмемо з них приклад, адже в кафе подають відмінні хачапурі!
Местія – приємне маленьке містечко (це за нашими мірками маленьке, звичайно), жителі дружно перемовляються, вулицю перебігають корови, свині, алабаї… Центр суцільно мощений, навіть стіни будинків кам’яні. Над садибами заможних сванів здіймаються вежі, які власне і зробили місцевість знаменитою. Раніше було так: чим сім’я багатша і поважніша, тим більше веж у неї на подвір’ї. Залишимо речі в гестхаусі, гуляємо центром, зайдемо в кафе «Кошкі» на хінкалі. Якщо встигнемо, відвідаємо будинок-музей Хергіані (з вежею, звичайно 🙂 і музей побуту. Увечері ж побачимо чудове видовище: ілюмінацію сванських веж Местії.
Вранці виходимо на важкий підйом до оглядового майданчика над Местією. Звідси шикарно видно легендарну горе-гору Ушбу, гори Верхньої Сванетії і Головний Кавказький хребет. Але ми ж хочемо побачити ще більше, тому переведемо дух і продовжимо підйом. Наша головна мета – високогірні льодовикові озера Корульді, з чиїх берегів відкривається приголомшлива панорама суворого Великого Кавказу… Відчувається висота, адже ми на 2700м!
Якщо буде бажання, погода і час, а інструктор побачить, що всі туристи впораються, можна піти іще вище – до вершини Корульді (3300м), з якої вид на Ушбу і її льодовик буквально звалюює з ніг… До вечора спустимося в гестхаус відпочивати.
Оглядовий + озера: трек – 16 км; набір і скидання висоти – 1200 м.
Вершина: трек – 18 км; ↑↓ 1800м висоти.
Виходимо з Местії і потрапляємо в красивий тінистий ліс, де уздовж стежки цвіте жовтий рододендрон і повітря просочене його солодкуватим ароматом. Пройдемо кілька мальовничих лугів, де бігають майже дикі коні, а далі виходимо на мальовничий перевал над річковою долиною. Пообідаємо з видом на вершину Тетнульді (4858 м), яка виділяється незвичайно правильною пірамідальною формою. А під нами, в долині, притулилися села з десятками сванських веж! Спускаємося з перевалу і йдемо в селище Жабеші, спостерігаючи за побутом місцевих жителів. Ночуємо в гестхаусасі.
↑ 300 м. Кілометраж 13 км.
Стежка веде все вище, і жовтий рододендрон поступається місцем білому. З нашої стежки дуже красиво проглядається Ушба, у якої з цього ракурсу чітко видно вушка :). Спуск буде нескладним, тому вдосталь помилуємося видами Кавказьких гір. Зупинимося на обід біля потічка посеред запашного високогірного різнотрав’я, а через кілька годин вже поселимося в гестхаус в селі Адіші. Якщо залишаться сили, можна сходити в радіалку до льодовика Лардаад, який сповзає з Тетнульді.
Набір висоти 650 м, спуск 300 м. Кілометраж 18 км.
Сьогодні нас чекає насичений і складний трекінг. Встаємо дуже рано і біжимо до броду через льодовикову річку Адішісчалі, адже чим сильніше сонце нагріває льодовик, тим глибша вода. Переходимо Адішісчалі вбрід і піднімаємося на Чхутніері (2740 м). Буквально з кожної точки стежки прекрасно видно льодовик Лардаад, а флора навколо абсолютно незвичайна: дерева ростуть вперемішку з густими заростями рододендрона і папоротей.
На перевалі зробимо тривалу зупинку – дуже вже красиво навколо! Складно надивитися, нафотографуватися і нагулятися по хребту…
Спускаємося в долину, де річка вимила глибокий каньйон. Її притоки формують красиві водоспади, до яких ми обов’язково прогуляємося і навіть викупаємося ;). Дорога приводить в село-привид Халде, яке свани покинули кілька десятиліть тому під час останньої війни за незалежність. Далі рухаємося в бік Лалкхорі (його хутір – відоме Іпралі), де зупинимося на нічліг.
Набір висоти 750 м, спуск 1000 м. Кілометраж 14 км.
Мальовничою гірською стежкою неспішно йдемо в найбільшу, найпопулярнішу та 100% автентичну громаду у Верхній Сванетії. Минаємо галявини, сади, струмочки, відпочиваємо в лісовій тіні.
Якщо все буде в порядку, пообідаємо вже в ушгульскіх «Кошках», де подають найкращі в Грузії кубдарі (*авторитетна думка наших інструкторів в Грузії;). Побродимо по Ушгулі, відвідаємо стару церкву і кілька веж, поспілкуємося з трекерами, які приїжджають сюди з усього світу. Увечері сходимо на “локальну” вершинку висотою 2900 метрів (див. мітку на фото :), де зустрінемо захід сонця над Ушгулі, вежами і Кавказом…
Набір висоти 500 м. Кілометраж 12 км.
Залежно від погоди і стану / бажання туристів, вибираємо один з варіантів.
→ Радіалка до льодовика Шхари
Ми залишаємо свої мізерні рюкзачки в гестхаусі і вирушаємо в радіалку на висоту 2800 м, до льодовика найвищої вершини Грузії – Шхари (5183 м). Її назва, до речі, означає «смугаста», і швидше за все з’явилося через складний рельєф. Ця гора – частина знаменитої стіни Безенгі, до якої відносяться одні з найкрасивіших Кавказьких вершин. Підійдемо впритул до льодовика, побачимо льодопад, а найсміливіші зможуть навіть помацати тисячолітній лід). Після обіду повертаємося в наш гестхаус, відпочиваємо і святкуємо завершення трекінгової частини подорожі.
Пройдемо 18 км. ↑↓ 700м.
→ Сванський хребет
Виходимо на стежку, яка піднімається на найвищу точку нашої трекінгу – 2900 метрів. По дорозі пройдемо біля замку «Верхній Чажашскій», де, якщо вірити переказам, була літня резиденція цариці Тамари. На жаль, зі всієї споруди вціліло всього три вежі, та й то не повністю, а ландшафт місцевості змушує засумніватися в правдивості легенд (три вежі стоять в ряд на вузькому відрогу хребта, і не зрозуміло, де повинен був поміститися власне замок…). Але вид на громаду Ушгулі звідси вище всяких похвал. Піднімаємося на хребет, головний козир якого – приголомшливий, феноменальний панорамний вид на Безенгійську стіну з епічними п’ятитисячниками Кавказу. Вся Сванетія як на долоні, ми втомлені, але щасливі, нікого навколо – ми вже не на головному маршруті. Ловимо миті краси, обідаємо і спускаємося в село Чвелпі. Увечері відпочиваємо, радіємо життю, спілкуємося зі сванами і ділимося враженнями.
Кілометраж 20 км. ↑ 450 м, ↓ 1650 м.
Сідаємо в трансфер і майже цілий день їдемо в Батумі. Через вікно спостерігаємо за зміною рослинності і пейзажу в міру наближення до узбережжя. Батумі – яскрава і весела столиця Аждарії, де можна знайти буквально все для чудового відпочинку після трекінгу. Батумі – глибоководний порт, другий за глибиною моря після сухумського (грец. Батус «глибокий», сван. Бат «камінь»). Поїмо фірмових хачапурі по-аджарськи (інструктор навчить їсти це диво правильно), можна буде сходити на дегустацію вина, покататися на колесі огляду і ще багато-багато чого, вистачило б часу!
На жаль, наш трекінг добіг кінця. Ми летимо, закохані в снігові шапки Кавказу, тепле море і сванський колорит. Але назавжди з нами залишаться нові друзі, яскраві враження і емоції від цієї чудової країни.
- триразове харчування на маршруті;
- послуги тімлідера клубу;
- консультації координатора походу;
- проживання в гестхаусах;
- вхід на Інгурське водосховище
- вхід в дім-музей Хергіані;
- брід річки Адішічала на конях;
- реєстрація групи в МНС Грузії;
- організація логістики по маршруту;
- всі переїзди за програмою: Кутаїсі – Местія; Ушгулі(Чвелпі) – Батумі;
- турнікет для ЗСУ;
- дисконтна карта зі знижками на походи і снарягу;
- фірмові пам’ятні подарунки про подорож;
- групова медична аптечка.
- авіаквиток в Грузію;
- харчування в кафе і особисті сувеніри (за бажанням);
- чайові (за бажанням).
- Сувеніри – 30$
- Харчування у містах -45$
- Передоплата цього туру становить 100$.
- Віддати частину вартості, що залишилася, Ви можете тимлідеру при зустрічі або переказати гроші на наш банківський рахунок або картку перед вильотом.
- Максимальна знижка за клубною карткою – 10%.
- Мінімальний розмір групи – 5 учасників. За 4-х бажаючих ціна туру буде 800$.
- Напишіть звіт про цю подорож і отримайте бонус – 30$ на наступний похід з нашим клубом!)
Від гестхаусів у Сванетії не потрібно чекати особливого комфорту. Ми будемо ночувати в автентичних будинках сванів, і у цього народу свої уявлення про те, що необхідно для життя. Душ буде в кожному будинку, але не завжди гарячий або з нормальним напором води. Вай-фай є, але не завжди з інтернетом). Однак у цьому є своя родзинка, адже корисно іноді зануритися в нову культуру! А дрібні недоліки сванів сповна компенсуються їх добротою і гостинністю 🙂
В гестах нам готуватимуть традиційні грузинські страви на сніданки та вечері. А грузинська кухня відома своїми яскравими смаками. На обід нам будуть видавати перекус (теж традиційний). Наприклад, це може бути хачапурі, свіжі овочі, чурчхелла, випічка.
Вегетеріанцям не потрібно хвилюватись. Хоч грузини люблять мясо, та частіше вони готують квасолю, баклажани, салати, сир, яйця, крупи, сочевицю, буває риба, випічка. Щодня їдять кисломолочні продукти, свіжі овочі та фрукти. Так що ваш раціон буде цілком збалансованим.
У сьогоднішніх реаліях з України є кілька способів дістатися до Грузії:
Авіапереліт:
Найбільш актуальною буде авіакомпанія WizzAir, яка здійснює регулярні рейси з більшості європейських столиць, зокрема з Варшави та Будапешту до Кутаїсі. У літній період варто розраховувати на вартість квитка з багажем в обидві сторони приблизно 400 доларів.
Автобус:
Цей варіант можна розглянути для любителів довгих поїздок. Із Києва та Одеси регулярно курсують автобуси до Батумі. У несезон вартість квитка в одну сторону становить від 150 євро. Проте, у літній період можливо очікувати зростання вартості до 200 євро та вище.
Місце збору групи – Батумі, там тімлідер зустріне всіх учасників походу. Якщо ви прилітаєте до іншого міста, то добираєтеся самостійно. Дістатися з інших міст Грузії до Батумі не проблема. Переїзд із Тбілісі займає 7 годин, маршрутки їздять кожні 45хв-1 годину. Транспорт розвинуто дуже добре: автобуси комфортабельні, швидкі, роблять зупинки на перекуси та відпочинок. Координатор проконсультує Вас, як дістатися від аеропорту до автовокзалу, до того ж місцеві володіють російською мовою і з радістю допоможуть Вам на місці.
- Залежно від погоди і стану групи тімлідер може внести зміни в маршрут.
- Оплата тімлідеру готівкою (долари) в перший день походу. При достроковому сході з маршруту без поважної причини (хвороба, травма) гроші не повертаються!
Для громадян України віза до Грузії не потрібна. В’їзд за закордонним паспортом.
Важливо! Перед походом обов’язково потрібно оформити медичне страхування та скинути його копію чи фото координатору по Грузії.
Похід по Сванетії – це найкращий спосіб пізнати Грузію та поринути в атмосферу Кавказу
Маршрут проходить в межах висот 1000-3000 м, тому протягом буквально одного дня можна потрапити в різні кліматичні зони і навіть пори року. Вибирайте багатофункціональні, технологічні та легкі речі з сучасних матеріалів.
- Черевики шкіряні обгумовані або мембранні. Можливий варіант йти в кросівках, але треба врахувати, що в них не дуже комфортно під час дощу або по болоту.
- Сандалії / сланці – легке перевзування.
- Штани – міцні: вітрозахисні, швидкосохнучі і легкі, найкраще “трансформери”.
- Футболка (2-3 шт, синтетичні). Якщо Ви схильні до обгорання, візьміть легку сорочку / кофту на довгий рукав.
- Термобілизна.
- Флісова кофта (polartec)
- Куртка (бажано мембранна) і / або дощовик.
- Шкарпетки (+/- 6 пар).
- Шапка або баф.
- Головний убір від сонця.
- Рюкзак (30-40 літрів)
- Сідушка
- Трекінгові палиці за бажанням (розвантажують суглоби і рятують на складному ландшафті). Рекомендуємо для ВСІХ з проблемними колінами.
- Налобний ліхтарик з хорошим акумулятором
- Сонцезахисні окуляри з захистом від ультрафіолету
- Крем від сонця
- Особиста аптечка
- Пляшка для води)
- Кружка (для вина 🙂
- Гігієнічний набір
- Фотоапарат
- Телефон, зарядні пристрої, павербанк;
- Документи + копії з собою і в онлайн-доступі.
Важливо: зберіть все із цього списку. Якщо є сумніви щодо свого спорядження – зв’яжіться з цього приводу з координатором походу.