Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті
Треккінг в Грузії без рюкзаків та наметів | Сванетія Hut-to-hut
Інструктор клубу PVG
макс 12 особи.
98 км
8 днів

Треккінг в Грузії без рюкзаків та наметів | Сванетія Hut-to-hut

700$
4.3
Складність походу ми спостерігаємо за декiлькома критеріями.
8 днів
🇬🇪 Похід в горах Сванетії - БЕЗ НАМЕТІВ

Запрошуємо вас на 8-денний трекінг по Сванетії: без наметів, ВСЕ включено, за класною ціною! Ми пройдемо класичний маршрут у Верхній Сванетії від Местії до Ушгулі. Усі ночі будемо спати в гестхаусах, там же й їсти традиційні страви грузинської кухні. Ніякого спорядження не потрібно – несемо лише маленькі рюкзаки з перекусом, особистими речами та фотоапаратами :).

Буде: радіальні виходи до озер Корульді (2700м) та до льодовика Шхари (2800м); захід сонця над Ушгулі (2900м); сотні сванських веж; види на Великий Кавказ, його неприступні 4- та 5-тисячники: Шхара, Джангі, Ушба, Тетнульді… Але головне — багато гір, хачапурі, вина та справжньої грузинської гостинності ;). Хочете побачити Високі Гори легко та приємно? Приєднуйтесь – цей похід саме для вас!

💙💛 Сходи в похід по Сванетії без наметів разом з Pohid V Gory та передай нашим захисникам турнікет CAT7!

Швидка заявка
Маршрут
Мапа походу в Сванетії
Координатор
Василь
Василь Шуляр
Координатор
Залишились питання?
+380952158157
я у соц. мережах
Графік роботи
Пн-Пт - 09.00 - 18.30
Графік походів
Розклад походів в Сванетії в 2024 році разом з клубом Pohid V Gory. Також можливе замовлення індивідуальних походів в зручні для вас дати.
Дата
Назва туру
Інструктор
Ціна
20.07 - 28.07
Треккінг в Грузії без рюкзаків та наметів | Сванетія Hut-to-hut
інструктор PVG
Інструктор клубу PVG
700$
Записатися
03.08 - 10.08
Треккінг в Грузії без рюкзаків та наметів | Сванетія Hut-to-hut
інструктор PVG
Інструктор клубу PVG
700$
Записатися
Трекінг по Сванетії без рюкзаків
Маршрут
Батумі
Местія
радіалка на оглядовий майданчик: підніжжя Ушби і озера Корульді (2700 м)
Мажвдиері (1700м)
Адіші
перевал Чхутніері (2740 м)
Халде
Іпралі
Ушгулі
захід сонця на 2900 м
льодовик Шхари (2800 м) або Сванський хребет ( 2960 м)
на море! ;) Батумі
День 1. Местія

Їдемо в столицю гірської Сванетії, де народився і жив знаменитий альпініст Міхаіл Хергіані. Зупинимося біля Інгурського водосховища – тут за звичаєм обідають всі місцеві водії ). Візьмемо з них приклад, адже в кафе подають відмінні хачапурі!

Местія – приємне маленьке містечко (це за нашими мірками маленьке, звичайно), жителі дружно перемовляються, вулицю перебігають корови, свині, алабаї… Центр суцільно мощений, навіть стіни будинків кам’яні. Над садибами заможних сванів здіймаються вежі, які власне і зробили місцевість знаменитою. Раніше було так: чим сім’я багатша і поважніша, тим більше веж у неї на подвір’ї. Залишимо речі в гестхаусігуляємо центром, зайдемо в кафе «Кошкі» на хінкалі. Якщо встигнемо, відвідаємо будинок-музей Хергіані (з вежею, звичайно 🙂 і музей побуту. Увечері ж побачимо чудове видовище: ілюмінацію сванських веж Местії.

Інгурське водосховище
Музей Хергіані
День 2. Радіалка на озера Корульді - підніжжя Ушби

Вранці виходимо на важкий підйом до оглядового майданчика над Местією. Звідси шикарно видно легендарну горе-гору Ушбу, гори Верхньої Сванетії і Головний Кавказький хребет. Але ми ж хочемо побачити ще більше, тому переведемо дух і продовжимо підйом. Наша головна мета – високогірні льодовикові озера Корульді, з чиїх берегів відкривається приголомшлива панорама суворого Великого Кавказу… Відчувається висота, адже ми на 2700м!

Якщо буде бажання, погода і час, а інструктор побачить, що всі туристи впораються, можна піти іще вище – до вершини Корульді (3300м), з якої вид на Ушбу і її льодовик буквально звалюює з ніг… До вечора спустимося в гестхаус відпочивати.

Оглядовий + озера: трек – 16 км; набір і скидання висоти – 1200 м.

Вершина: трек – 18 км; ↑↓ 1800м висоти.

День 3. «Долина сванських веж»

Виходимо з Местії і потрапляємо в красивий тінистий ліс, де уздовж стежки цвіте жовтий рододендрон і повітря просочене його солодкуватим ароматом. Пройдемо кілька мальовничих лугів, де бігають майже дикі коні, а далі виходимо на мальовничий перевал над річковою долиною. Пообідаємо з видом на вершину Тетнульді (4858 м), яка виділяється незвичайно правильною пірамідальною формою. А під нами, в долині, притулилися села з десятками сванських веж! Спускаємося з перевалу і йдемо в селище Жабеші, спостерігаючи за побутом місцевих жителів. Ночуємо в гестхаусасі.

↑ 300 м. Кілометраж 13 км.

Местія. Сванські вежі в Грузії
День 4. Адіші

Стежка веде все вище, і жовтий рододендрон поступається місцем білому. З нашої стежки дуже красиво проглядається Ушба, у якої з цього ракурсу чітко видно вушка :). Спуск буде нескладним, тому вдосталь помилуємося видами Кавказьких гір. Зупинимося на обід біля потічка посеред запашного високогірного різнотрав’я, а через кілька годин вже поселимося в гестхаус в селі Адіші. Якщо залишаться сили, можна сходити в радіалку до льодовика Лардаад, який сповзає з Тетнульді.

Набір висоти 650 м, спуск 300 м. Кілометраж 18 км.

Адіші - сванська вежа
День 5. Перевал Чхутніері - Халде - Лалкхорі

Сьогодні нас чекає насичений і складний трекінг. Встаємо дуже рано і біжимо до броду через льодовикову річку Адішісчалі, адже чим сильніше сонце нагріває льодовик, тим глибша вода. Переходимо Адішісчалі вбрід і піднімаємося на Чхутніері (2740 м). Буквально з кожної точки стежки прекрасно видно льодовик Лардаад, а флора навколо абсолютно незвичайна: дерева ростуть вперемішку з густими заростями рододендрона і папоротей. 

На перевалі зробимо тривалу зупинку – дуже вже красиво навколо! Складно надивитися, нафотографуватися і нагулятися по хребту…

Спускаємося в долину, де річка вимила глибокий каньйон. Її притоки формують красиві водоспади, до яких ми обов’язково прогуляємося і навіть викупаємося ;). Дорога приводить в село-привид Халде, яке свани покинули кілька десятиліть тому під час останньої війни за незалежність. Далі рухаємося в бік Лалкхорі (його хутір – відоме Іпралі), де зупинимося на нічліг.

Набір висоти 750 м, спуск 1000 м. Кілометраж 14 км.

День 6. Ушгулі

Мальовничою гірською стежкою неспішно йдемо в найбільшу, найпопулярнішу та 100% автентичну громаду у Верхній Сванетії. Минаємо галявини, сади, струмочки, відпочиваємо в лісовій тіні.

Якщо все буде в порядку, пообідаємо вже в ушгульскіх «Кошках», де подають найкращі в Грузії кубдарі (*авторитетна думка наших інструкторів в Грузії;). Побродимо по Ушгулі, відвідаємо стару церкву і кілька веж, поспілкуємося з трекерами, які приїжджають сюди з усього світу. Увечері сходимо на “локальну” вершинку висотою 2900 метрів (див. мітку на фото :), де зустрінемо захід сонця над Ушгулі, вежами і Кавказом…

Набір висоти 500 м. Кілометраж 12 км.

День 7. Льодовик Шхари або Сванський хребет

Залежно від погоди і стану / бажання туристів, вибираємо один з варіантів.

→ Радіалка до льодовика Шхари

Ми залишаємо свої мізерні рюкзачки в гестхаусі і вирушаємо в радіалку на висоту 2800 м, до льодовика найвищої вершини Грузії – Шхари (5183 м). Її назва, до речі, означає «смугаста», і швидше за все з’явилося через складний рельєф. Ця гора – частина знаменитої стіни Безенгі, до якої відносяться одні з найкрасивіших Кавказьких вершин. Підійдемо впритул до льодовика, побачимо льодопад, а найсміливіші зможуть навіть помацати тисячолітній лід). Після обіду повертаємося в наш гестхаус, відпочиваємо і святкуємо завершення трекінгової частини подорожі.

Пройдемо 18 км. ↑↓ 700м.

→ Сванський хребет

Виходимо на стежку, яка піднімається на найвищу точку нашої трекінгу – 2900 метрів. По дорозі пройдемо біля замку «Верхній Чажашскій», де, якщо вірити переказам, була літня резиденція цариці Тамари. На жаль, зі всієї споруди вціліло всього три вежі, та й то не повністю, а ландшафт місцевості змушує засумніватися в правдивості легенд (три вежі стоять в ряд на вузькому відрогу хребта, і не зрозуміло, де повинен був поміститися власне замок…). Але вид на громаду Ушгулі звідси вище всяких похвал. Піднімаємося на хребет, головний козир якого – приголомшливий, феноменальний панорамний вид на Безенгійську стіну з епічними п’ятитисячниками Кавказу. Вся Сванетія як на долоні, ми втомлені, але щасливі, нікого навколо – ми вже не на головному маршруті. Ловимо миті краси, обідаємо і спускаємося в село Чвелпі. Увечері відпочиваємо, радіємо життю, спілкуємося зі сванами і ділимося враженнями.

Кілометраж 20 км. ↑ 450 м,  1650 м.

сванетія з гідом
День 8. Море!

Сідаємо в трансфер і майже цілий день їдемо в Батумі. Через вікно спостерігаємо за зміною рослинності і пейзажу в міру наближення до узбережжя. Батумі – яскрава і весела столиця Аждарії, де можна знайти буквально все для чудового відпочинку після трекінгу. Батумі – глибоководний порт, другий за глибиною моря після сухумського (грец. Батус «глибокий», сван. Бат «камінь»). Поїмо фірмових хачапурі по-аджарськи (інструктор навчить їсти це диво правильно), можна буде сходити на дегустацію вина, покататися на колесі огляду і ще багато-багато чого, вистачило б часу!

На жаль, наш трекінг добіг кінця. Ми летимо, закохані в снігові шапки Кавказу, тепле море і сванський колорит. Але назавжди з нами залишаться нові друзі, яскраві враження і емоції від цієї чудової країни.

Хачапурі по-аджарськи
Показати всі дні
Вартість: 700$
В ціну входить вважайте ВСЕ
 • триразове харчування на маршруті;
 • послуги тімлідера клубу;
 • консультації координатора походу;
 • проживання в гестхаусах;
 • вхід на Інгурське водосховище
 • вхід в дім-музей Хергіані;
 • брід річки Адішічала на конях;
 • реєстрація групи в МНС Грузії;
 • організація логістики по маршруту;
 • всі переїзди за програмою: Кутаїсі – Местія; Ушгулі(Чвелпі) – Батумі;
 • турнікет для ЗСУ;
 • дисконтна карта зі знижками на походи і снарягу;
 • фірмові пам’ятні подарунки про подорож;
 • групова медична аптечка.
У вартість НЕ входить
 • авіаквиток в Грузію;
 • харчування в кафе і особисті сувеніри (за бажанням);
 • чайові (за бажанням).
Додаткові витрати:
 • Сувеніри – 30$
 • Харчування у містах -45$
Забронювати тур
Інформація
Початок походу: Батумі
Закінчення: Батумі
Як замовити тур?
ЗАЯВКА
Тисніть «Подати заявку» прямо на цій сторінці. Наш координатор зв'яжеться з Вами і допоможе підготуватися;
ПЕРЕДОПЛАТА
Внесіть передплату 100$ для бронювання місця в групі;
АВІАКВИТОК
Купіть авіаквитки до Грузії;
ЗІБРАТИ РЕЧІ
Зберіть рюкзак та прилітайте до Грузії, де Вас чекатиме наш тімлідер , і... отримуйте задоволення від подорожі!
💶 Оплата туру:
 • Передоплата цього туру становить 100$.
 • Віддати частину вартості, що залишилася, Ви можете тимлідеру при зустрічі або переказати гроші на наш банківський рахунок або картку перед вильотом.
 • Максимальна знижка за клубною карткою – 10%.
 • Мінімальний розмір групи – 5 учасників. За 4-х бажаючих ціна туру буде 800$.
 • Напишіть звіт про цю подорож і отримайте бонус – 30$ на наступний похід з нашим клубом!)
🏠 Де будемо ночувати?

Від гестхаусів у Сванетії не потрібно чекати особливого комфорту. Ми будемо ночувати в автентичних будинках сванів, і у цього народу свої уявлення про те, що необхідно для життя. Душ буде в кожному будинку, але не завжди гарячий або з нормальним напором води. Вай-фай є, але не завжди з інтернетом). Однак у цьому є своя родзинка, адже корисно іноді зануритися в нову культуру! А дрібні недоліки сванів сповна компенсуються їх добротою і гостинністю 🙂

🍽 Що будемо їсти?

В гестах нам готуватимуть традиційні грузинські страви на сніданки та вечері. А грузинська кухня відома своїми яскравими смаками. На обід нам будуть видавати перекус (теж традиційний). Наприклад, це може бути хачапурі, свіжі овочі, чурчхелла, випічка.

Вегетеріанцям не потрібно хвилюватись. Хоч грузини люблять мясо, та частіше вони готують квасолю, баклажани, салати, сир, яйця, крупи, сочевицю, буває риба, випічка. Щодня їдять кисломолочні продукти, свіжі овочі та фрукти. Так що ваш раціон буде цілком збалансованим.

✈️ Як добратися в Грузію

У сьогоднішніх реаліях з України є кілька способів дістатися до Грузії:

Авіапереліт:

 Найбільш актуальною буде авіакомпанія WizzAir, яка здійснює регулярні рейси з більшості європейських столиць, зокрема з Варшави та Будапешту до Кутаїсі. У літній період варто розраховувати на вартість квитка з багажем в обидві сторони приблизно 400 доларів.

Автобус: 

Цей варіант можна розглянути для любителів довгих поїздок. Із Києва та Одеси регулярно курсують автобуси до Батумі. У несезон вартість квитка в одну сторону становить від 150 євро. Проте, у літній період можливо очікувати зростання вартості до 200 євро та вище.

Зустріч групи в Грузії

Місце збору групи – Батумі, там тімлідер зустріне всіх учасників походу. Якщо ви прилітаєте до іншого міста, то добираєтеся самостійно. Дістатися з інших міст Грузії до Батумі не проблема. Переїзд із Тбілісі займає 7 годин, маршрутки їздять кожні 45хв-1 годину. Транспорт розвинуто дуже добре: автобуси комфортабельні, швидкі, роблять зупинки на перекуси та відпочинок. Координатор проконсультує Вас, як дістатися від аеропорту до автовокзалу, до того ж місцеві володіють російською мовою і з радістю допоможуть Вам на місці.

ℹ Що ще потрібно знати
 • Залежно від погоди і стану групи тімлідер може внести зміни в маршрут.
 • Оплата тімлідеру готівкою (долари) в перший день походу. При достроковому сході з маршруту без поважної причини (хвороба, травма) гроші не повертаються!
🛂 Документи для походу в Сванетії

Для громадян України віза до Грузії не потрібна. В’їзд за закордонним паспортом.

Важливо! Перед походом обов’язково потрібно оформити медичне страхування та скинути його копію чи фото координатору по Грузії.

Відкрийте для себе Грузію разом з нами

Похід по Сванетії – це найкращий спосіб пізнати Грузію та поринути в атмосферу Кавказу

Забронювати тур
Що взяти з собою?
👕 Одяг і взуття

Маршрут проходить в межах висот 1000-3000 м, тому протягом буквально одного дня можна потрапити в різні кліматичні зони і навіть пори року. Вибирайте багатофункціональні, технологічні та легкі речі з сучасних матеріалів.

 • Черевики шкіряні обгумовані або мембранні. Можливий варіант йти в кросівках, але треба врахувати, що в них не дуже комфортно під час дощу або по болоту.
 • Сандалії / сланці – легке перевзування.
 • Штани – міцні: вітрозахисні, швидкосохнучі і легкі, найкраще “трансформери”.
 • Футболка (2-3 шт, синтетичні). Якщо Ви схильні до обгорання, візьміть легку сорочку / кофту на довгий рукав.
 • Термобілизна.
 • Флісова кофта (polartec)
 • Куртка (бажано мембранна) і / або дощовик.
 • Шкарпетки (+/- 6 пар).
 • Шапка або баф.
 • Головний убір від сонця.
🎒 Спорядження

Важливо: зберіть все із цього списку. Якщо є сумніви щодо свого спорядження – зв’яжіться з цього приводу з координатором походу.

Забронювати тур
Фотогалерея
Всі фото зроблені в попередніх походах туристів клубу Pohid V Gory в Сванетії.
Фотогалерея
Зв'язатися з нами
Залишилися якісь питання щодо туру, зв'яжіться з нашим менеджером і він допоможе підібрати вам тур та відповість на всі ваші запитання.
Василь Шуляр
Координатор
Залишились питання?
+380952158157
я у соц. мережах
Пориньте в атмосферу дивовижного походу
Забронювати тур
Будь в курсі новин світу гірських пригод

  Швидке замовлення
  Похід: Треккінг в Грузії без рюкзаків та наметів | Сванетія Hut-to-hut
  Ім'я та прізвище
  Дата походу
  Телефон
  Email
  Коментар
  Записатися
  Забронювати тур
  Похід: Треккінг в Грузії без рюкзаків та наметів | Сванетія Hut-to-hut
  Дати: 20.07.2024 - 28.07.2024
  Ім'я та прізвище
  Телефон
  Email
  Коментар
  Забронювати тур
  Похід: Треккінг в Грузії без рюкзаків та наметів | Сванетія Hut-to-hut
  Дати: 03.08.2024 - 10.08.2024
  Ім'я та прізвище
  Телефон
  Email
  Коментар
  Дякую!
  Вашу заявку успішно відправлено.
  Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!
  Закрити
  Залишити відгук
  Ім'я та прізвище
  Email
  Похід
  Дата туру
  Посилання на соц. мережі
  Відгук.
  НАПРЯМКИ
  НАПРЯМКИ
  Види походів
  Види походів
  Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти