Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті
Треккінг в Грузії без рюкзаків та наметів | Сванетія Hut-to-hut
Василь Шуляр
макс 12 особи.
98 км
8 днів

Треккінг в Грузії без рюкзаків та наметів | Сванетія Hut-to-hut

550$
4.3
Складність походу ми спостерігаємо за декiлькома критеріями.
8 днів

Приглашаем Вас в 8-дневный треккинг по Сванетии: без палаток, ВСЕ включено, по классной цене!  Мы пройдем классический маршрут в Верхеней Сванетии от Местии в Чвелпи. Все ночи спим в гестхаусах, там же и кушаем традиционные блюда грузинской кухни. Никакого снаряжения не надо – несем только маленькие рюкзачки с перекусом, личными вещами и фотоаппаратами :).

Будет: радиалки на озера Корульди (2700м) и к леднику Шхары (2800м); закат над Ушгули (2900м); сотни сванских башен; виды на Большой Кавказ, его неприступные 4- и 5-тысячники: Шхара, Джанги, Ушба, Тетнульди… Но главное — много гор, хачапури, вина и настоящего грузинского гостеприимства ;). Хотите увидеть Высокие Горы легко и приятно? Присоединяйтесь – этот поход именно для Вас!

Швидка заявка
Координатор
Василь
Василь Шуляр
Координатор
Залишились питання?
+380678218510
я у соц. мережах
Графік роботи
Пн-Пт - 09.00 - 18.30
Графік походів 2023
Дата
Назва туру
Інструктор
Ціна
15.07 - 22.07
Треккінг в Грузії без рюкзаків та наметів | Сванетія Hut-to-hut
Василь
Василь Шуляр
550$
Записатися
Трекінг по Сванетії без рюкзаків
Маршрут
Батумі
Местія
радіалка на оглядовий майданчик: підніжжя Ушби і озера Корульді (2700 м)
Мажвдиері (1700м)
Адіші
перевал Чхутніері (2740 м)
Халде
Іпралі
Ушгулі
захід сонця на 2900 м
льодовик Шхари (2800 м) або Сванський хребет ( 2960 м)
на море! ;) Батумі
День 1. Местія

Їдемо в столицю гірської Сванетії, де народився і жив знаменитий альпініст Міхаіл Хергіані. Зупинимося біля Інгурського водосховища – тут за звичаєм обідають всі місцеві водії ). Візьмемо з них приклад, адже в кафе подають відмінні хачапурі!

Местія – приємне маленьке містечко (це за нашими мірками маленьке, звичайно), жителі дружно перемовляються, вулицю перебігають корови, свині, алабаї… Центр суцільно мощений, навіть стіни будинків кам’яні. Над садибами заможних сванів здіймаються вежі, які власне і зробили місцевість знаменитою. Раніше було так: чим сім’я багатша і поважніша, тим більше веж у неї на подвір’ї. Залишимо речі в гестхаусігуляємо центром, зайдемо в кафе «Кошкі» на хінкалі. Якщо встигнемо, відвідаємо будинок-музей Хергіані (з вежею, звичайно 🙂 і музей побуту. Увечері ж побачимо чудове видовище: ілюмінацію сванських веж Местії.

День 2. Радіалка на озера Корульді - підніжжя Ушби

Вранці виходимо на важкий підйом до оглядового майданчика над Местією. Звідси шикарно видно легендарну горе-гору Ушбу, гори Верхньої Сванетії і Головний Кавказький хребет. Але ми ж хочемо побачити ще більше, тому переведемо дух і продовжимо підйом. Наша головна мета – високогірні льодовикові озера Корульді, з чиїх берегів відкривається приголомшлива панорама суворого Великого Кавказу… Відчувається висота, адже ми на 2700м!

Якщо буде бажання, погода і час, а інструктор побачить, що всі туристи впораються, можна піти іще вище – до вершини Корульді (3300м), з якої вид на Ушбу і її льодовик буквально звалюює з ніг… До вечора спустимося в гестхаус відпочивати.

Оглядовий + озера: трек – 16 км; набір і скидання висоти – 1200 м.

Вершина: трек – 18 км; ↑↓ 1800м висоти.

День 3. «Долина сванських веж»

Виходимо з Местії і потрапляємо в красивий тінистий ліс, де уздовж стежки цвіте жовтий рододендрон і повітря просочене його солодкуватим ароматом. Пройдемо кілька мальовничих лугів, де бігають майже дикі коні, а далі виходимо на мальовничий перевал над річковою долиною. Пообідаємо з видом на вершину Тетнульді (4858 м), яка виділяється незвичайно правильною пірамідальною формою. А під нами, в долині, притулилися села з десятками сванських веж! Спускаємося з перевалу і йдемо в селище Жабеші, спостерігаючи за побутом місцевих жителів. Ночуємо в гестхаусасі.

↑ 300 м. Кілометраж 13 км.

Местія. Сванські вежі в Грузії
День 4. Адіші

Стежка веде все вище, і жовтий рододендрон поступається місцем білому. З нашої стежки дуже красиво проглядається Ушба, у якої з цього ракурсу чітко видно вушка :). Спуск буде нескладним, тому вдосталь помилуємося видами Кавказьких гір. Зупинимося на обід біля потічка посеред запашного високогірного різнотрав’я, а через кілька годин вже поселимося в гестхаус в селі Адіші. Якщо залишаться сили, можна сходити в радіалку до льодовика Лардаад, який сповзає з Тетнульді.

Набір висоти 650 м, спуск 300 м. Кілометраж 18 км.

День 5. Перевал Чхутніері - Халде - Лалкхорі

Сьогодні нас чекає насичений і складний трекінг. Встаємо дуже рано і біжимо до броду через льодовикову річку Адішісчалі, адже чим сильніше сонце нагріває льодовик, тим глибша вода. Переходимо Адішісчалі вбрід і піднімаємося на Чхутніері (2740 м). Буквально з кожної точки стежки прекрасно видно льодовик Лардаад, а флора навколо абсолютно незвичайна: дерева ростуть вперемішку з густими заростями рододендрона і папоротей. 

На перевалі зробимо тривалу зупинку – дуже вже красиво навколо! Складно надивитися, нафотографуватися і нагулятися по хребту…

Спускаємося в долину, де річка вимила глибокий каньйон. Її притоки формують красиві водоспади, до яких ми обов’язково прогуляємося і навіть викупаємося ;). Дорога приводить в село-привид Халде, яке свани покинули кілька десятиліть тому під час останньої війни за незалежність. Далі рухаємося в бік Лалкхорі (його хутір – відоме Іпралі), де зупинимося на нічліг.

Набір висоти 750 м, спуск 1000 м. Кілометраж 14 км.

День 6. Ушгулі

Мальовничою гірською стежкою неспішно йдемо в найбільшу, найпопулярнішу та 100% автентичну громаду у Верхній Сванетії. Минаємо галявини, сади, струмочки, відпочиваємо в лісовій тіні.

Якщо все буде в порядку, пообідаємо вже в ушгульскіх «Кошках», де подають найкращі в Грузії кубдарі (*авторитетна думка наших інструкторів в Грузії;). Побродимо по Ушгулі, відвідаємо стару церкву і кілька веж, поспілкуємося з трекерами, які приїжджають сюди з усього світу. Увечері сходимо на “локальну” вершинку висотою 2900 метрів (див. мітку на фото :), де зустрінемо захід сонця над Ушгулі, вежами і Кавказом…

Набір висоти 500 м. Кілометраж 12 км.

День 7. Льодовик Шхари або Сванський хребет

Залежно від погоди і стану / бажання туристів, вибираємо один з варіантів.

→ Радіалка до льодовика Шхари

Ми залишаємо свої мізерні рюкзачки в гестхаусі і вирушаємо в радіалку на висоту 2800 м, до льодовика найвищої вершини Грузії – Шхари (5183 м). Її назва, до речі, означає «смугаста», і швидше за все з’явилося через складний рельєф. Ця гора – частина знаменитої стіни Безенгі, до якої відносяться одні з найкрасивіших Кавказьких вершин. Підійдемо впритул до льодовика, побачимо льодопад, а найсміливіші зможуть навіть помацати тисячолітній лід). Після обіду повертаємося в наш гестхаус, відпочиваємо і святкуємо завершення трекінгової частини подорожі.

Пройдемо 18 км. ↑↓ 700м.

→ Сванський хребет

Виходимо на стежку, яка піднімається на найвищу точку нашої трекінгу – 2900 метрів. По дорозі пройдемо біля замку «Верхній Чажашскій», де, якщо вірити переказам, була літня резиденція цариці Тамари. На жаль, зі всієї споруди вціліло всього три вежі, та й то не повністю, а ландшафт місцевості змушує засумніватися в правдивості легенд (три вежі стоять в ряд на вузькому відрогу хребта, і не зрозуміло, де повинен був поміститися власне замок…). Але вид на громаду Ушгулі звідси вище всяких похвал. Піднімаємося на хребет, головний козир якого – приголомшливий, феноменальний панорамний вид на Безенгійську стіну з епічними п’ятитисячниками Кавказу. Вся Сванетія як на долоні, ми втомлені, але щасливі, нікого навколо – ми вже не на головному маршруті. Ловимо миті краси, обідаємо і спускаємося в село Чвелпі. Увечері відпочиваємо, радіємо життю, спілкуємося зі сванами і ділимося враженнями.

Кілометраж 20 км. ↑ 450 м,  1650 м.

День 8. Море!

Сідаємо в трансфер і кілька годин їдемо в Батумі. Через вікно спостерігаємо за зміною рослинності і пейзажу в міру наближення до узбережжя. Батумі – яскрава і весела столиця Аждарії, де можна знайти буквально все для чудового відпочинку після трекінгу. Прогуляємося цікавою набережною, поплаваем в бурхливих водах Чорного моря і полежимо на гладких гарячих каменях узбережжя – корисно для спини;). Батумі – глибоководний порт, другий за глибиною моря після сухумського (грец. Батус «глибокий», сван. Бат «камінь»). Поїмо фірмових хачапурі по-аджарськи (інструктор навчить їсти це диво правильно)), можна буде сходити на дегустацію вина, покататися на колесі огляду і ще багато-багато чого, вистачило б часу!

Ті, у кого рейс ближче до вечора, встигнуть ще скататися в прекрасний батумський ботанічний сад, який дійсно варто відвідати. Можна просто повалятися на пляжі або сходити на місцевий ринок за сувенірами, чурчхеллоювином і іншими принадами, які так приємно привезти додому з подорожі. На жаль, наш трекінг добіг кінця. Ми летимо, закохані в снігові шапки Кавказу, тепле море і сванський колорит. Але назавжди з нами залишаться нові друзі, яскраві враження і емоції від цієї чудової країни.

Хачапурі по-аджарськи
Показати всі дні
Вартість: 550$
В ціну входить вважайте ВСЕ
 • триразове харчування на маршруті;
 • послуги тімлідера клубу;
 • консультації координатора походу;
 • використання котлів і газове обладнання;
 • проживання в гестхаусах;
 • реєстрація групи в МНС Грузії;
 • організація логістики по маршруту;
 • всі переїзди за програмою: Кутаїсі – Местія; Чвелпі – Батумі;
 • дисконтна карта зі знижками на походи і снарягу;
 • фірмові пам’ятні подарунки про подорож;
 • сертифікат про проходження маршруту;
 • групова медична аптечка.
У вартість НЕ входить
 • авіа та туристична страхівка;
 • прокат спорядження (при необхідності);
 • харчування в кафе і особисті сувеніри (за бажанням);
 • заміна кемпінгів на гестхауси за особистим бажанням або у зв’язку з критичними погодними умовами.
 • чайові (за бажанням).
Додаткові витрати ≈ 105$+авіабілети:
 • Екскурсії – 30 $
 • Сувеніри – 30$
 • Харчування у містах -45$
Забронювати тур
Інформація
Початок походу: Батумі
Закінчення: Батумі
Як замовити тур?
ЗАЯВКА
Тисніть «Подати заявку» прямо на цій сторінці. Наш координатор зв'яжеться з Вами і допоможе підготуватися;
ПЕРЕДОПЛАТА
Внесіть передплату 100$ для бронювання місця в групі;
АВІАКВИТОК
Купіть авіаквитки до Грузії;
ЗІБРАТИ РЕЧІ
Зберіть рюкзак та прилітайте до Грузії, де Вас чекатиме наш тімлідер , і... отримуйте задоволення від подорожі!
Де будемо ночувати?

Від гестхаусів у Сванетії не потрібно чекати особливого комфорту. Ми будемо ночувати в автентичних будинках сванів, і у цього народу свої уявлення про те, що необхідно для життя. Душ буде в кожному будинку, але не завжди гарячий або з нормальним напором води. Вай-фай є, але не завжди з інтернетом). Однак у цьому є своя родзинка, адже корисно іноді зануритися в нову культуру! А дрібні недоліки сванів сповна компенсуються їх добротою і гостинністю 🙂

Що будемо їсти?

В гестах нам готуватимуть традиційні грузинські страви на сніданки та вечері. А грузинська кухня відома своїми яскравими смаками. На обід нам будуть видавати перекус (теж традиційний). Наприклад, це може бути хачапурі, свіжі овочі, чурчхелла, випічка.

Вегетеріанцям не потрібно хвилюватись. Хоч грузини люблять мясо, та частіше вони готу.ть фасоль, баклажани, салати, сир, яйця, крупи, сочевицю, буває риба, випічка. Щодня їдять кисломолочні продукти, свіжі овочі та фрукти. Так що ваш раціон буде цілком збалансованим.

Як добратися в Грузію

Єдиним зручним способом для цього залишається літак. У країні є три головні міжнародні аеропорти: Тбілісі, Батумі та Кутаїсі. Останній зараз добудовують та рейси він не приймає.

Найкраще летіти до Батумі, до того ж похід тут закінчується і відлітати буде однозначно зручніше. Вартість перельотів з України майже не змінюється і коштує від 5 до 6 тисяч гривень із багажем туди та назад. Літають у Батумі два авіаперевізники : SkyUp і YanAir.

Зустріч групи в Грузії

Місце збору групи – Батумі, там тімлідер зустріне всіх учасників походу. Якщо ви прилітаєте до іншого міста, то добираєтеся самостійно. Дістатися з інших міст Грузії до Батумі не проблема. Переїзд із Тбілісі займає 2,5-3 години, маршрутки їздять кожні 45хв-1 годину. Транспорт розвинуто дуже добре: автобуси комфортабельні, швидкі, роблять зупинки на перекушування та відпочинок. Координатор проконсультує Вас, як дістатися від аеропорту до автовокзалу, до того ж місцеві володіють російською мовою і з радістю допоможуть Вам на місці.

Що ще потрібно знати
 • Залежно від погоди і стану групи тімлідер може внести зміни в маршрут.
 • Оплата тімлідеру готівкою (долари) в перший день походу. При достроковому сході з маршруту без поважної причини (хвороба, травма) гроші не повертаються!
Необхідні документи до Сванетії

Для громадян України віза до Грузії не потрібна. В’їзд за закордонним паспортом. Також обов’язково оформіть медичне страхування.

Важливо! Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичну страхівку та скинути її копію чи фото Вашому координатору. Також туристичну страхівку можна зробити у  нас, напряму.

Відкрийте для себе Грузію разом з нами

Похід по Сванетії – це найкращий спосіб пізнати Грузію та поринути в атмосферу Кавказу

Забронювати тур
Що взяти з собою?
Спорядження в Сванетії без рюкзаків та наметів

Маршрут проходить в межах висот 1000-3000 м, тому протягом буквально одного дня можна потрапити в різні кліматичні зони і навіть пори року.

Спорядження:

 • Рюкзак (30-40 літрів)
 • Сидушка
 • Трекінгові палиці за бажанням (розвантажують суглоби і рятують на складному ландшафті). Рекомендуємо для ВСІХ з проблемними колінами.
👕🥾 Одяг, взуття

Вибирайте багатофункціональні, технологічні та легкі речі з сучасних матеріалів.

 • Черевики шкіряні обгумовані або мембранні. Можливий варіант йти в кросівках, але треба врахувати, що в них не дуже комфортно під час дощу або по болоту.
 • Сандалії / сланці – легке перевзування.
 • Штани – міцні: вітрозахисні, швидкосохнучі і легкі, найкраще “трансформери”.
 • Футболка (2-3 шт, синтетичні). Якщо Ви схильні до обгорання, візьміть легку сорочку / кофту на довгий рукав.
 • Термобілизна.
 • Флісова кофта (polartec)
 • Куртка (бажано мембранна) і / або дощовик.
 • Шкарпетки (+/- 6 пар).
 • Шапка або баф.
 • Головний убір від сонця.
🔦 Особисті речі

Важливо: зберіть все із цього списку. Якщо є сумніви щодо свого спорядження – зв’яжіться з цього приводу з координатором походу.

Забронювати тур
Фотогалерея
Фотогалерея
Останні відгуки
Відгуки
Facebook відгуки
28.11.2022
Змієвська Людмила
Похід для дітей постраждалих від війни

Дякуємо вам від душі за такі емоції!!! Всім організаторам цього походу низький уклін, ви робите добрі справи, робите дітей щасливими!!!

Докладніше
23.10.2022
Марина
Похід для дітей постраждалих від війни

Хочемо подякувати всім, хто причетний до цього походу! Синові дуже сподобалося! Велике спасибі за круту подорож у гори, за підкорення вершини та яскраві емоції! Всім міцного здоров’я та Мирного неба!❤️

Докладніше
Відгук.
28.11.2022
Змієвська Людмила
Похід для дітей постраждалих від війни

Дякуємо вам від душі за такі емоції!!! Всім організаторам цього походу низький уклін, ви робите добрі справи, робите дітей щасливими!!!

Дитячий похід на Говерлу
діти на озері Несамовите
Відгук.
23.10.2022
Марина
Похід для дітей постраждалих від війни

Хочемо подякувати всім, хто причетний до цього походу! Синові дуже сподобалося! Велике спасибі за круту подорож у гори, за підкорення вершини та яскраві емоції! Всім міцного здоров’я та Мирного неба!❤️

озеро Несамовите - похід для дітей війни
полонина Пожежевська - діти в горах
Зв'язатися з нами
Залишилися якісь питання щодо туру, зв'яжіться з нашим менеджером і він допоможе підібрати вам тур та відповість на всі ваші запитання.
Василь Шуляр
Координатор
Залишились питання?
+380678218510
я у соц. мережах
Пориньте в атмосферу дивовижного походу
Забронювати тур
Будь в курсі новин світу гірських пригод

  Швидке замовлення
  Похід: Треккінг в Грузії без рюкзаків та наметів | Сванетія Hut-to-hut
  Ім'я та прізвище
  Дата походу
  Телефон
  Email
  Коментар
  Записатися
  Забронювати тур
  Похід: Треккінг в Грузії без рюкзаків та наметів | Сванетія Hut-to-hut
  Дати: 15.07.2023 - 22.07.2023
  Ім'я та прізвище
  Телефон
  Email
  Коментар
  Дякую!
  Вашу заявку успішно відправлено.
  Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!
  Закрити
  Залишити відгук
  Ім'я та прізвище
  Email
  Похід
  Дата туру
  Посилання на соц. мережі
  Відгук.
  НАПРЯМКИ
  НАПРЯМКИ
  Види походів
  Види походів
  Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти