NEW! ⭐ Легкий треккінг на Кіпрі | В гості до грецьких богів
Ви знали, що багато боги Давньої Греції родом з Кіпру? Ну а решта любили проводити тут вільний час 😄. Кіпр — райський куточок Вічної Весни. Невеликий затишний острів зі зручними для треккінгу горами, приголомшливими мисами і пляжами, а на довершення — з купою пам’яток. У кращих традиціях Еллади, вони гармонійно вписуються в ландшафт, підкреслюючи красу природи. І якщо відвідати Кіпр у правильному форматі, за короткий час можна побачити його буквально повністю. Що ми і зробимо!
Ви пройдете дві наймальовничіші стежки — Афродіти і Артеміди; погуляєте кам’яними мостами Троодоса, дослідите ендемічну флору і фауну острова. Побачите знамениті пляжі та миси: грот, де народилася Венера, Капо Греко, Лару, Корал Бей, Блакитну лагуну. Побуваєте в монастирі з дивовижною історією і доторкнетеся до античності в археологічних парках. Речі їдуть на машині — ми йдемо без рюкзаків! Ночуємо в наметах в лісових кемпінгах і на пляжах, щоб не втратити справжню похідну романтику. Формат туру створений для новачків і сімейного відпочинку. Ну а фотографи можуть взяти будь-яку техніку — часу на знімки буде більш ніж достатньо :)… багато сонця, моря, панорам, морепродуктів і екзотичних фруктів 💙 Кіпр — Ваша ідеальна активна відпустка!
Інструктор зустрічає туристів в апартаментах в центрі Ларнаки. Знайомимося, відпочиваємо з дороги, перекушуємо, звикаємо до тепла і сонця. Коли всі будуть в зборі, підемо на прогулянку до солоного озера. Якщо пощастить, сфотографуємо рожевих фламінго на тлі знаменитих мінаретів Ларнаки (птахи восени іноді відлітають в більш вологі частини острова, а ось на Новий рік і навесні вони регулярно нам попадаються). Далі поїдемо до акведука Камарес — однієї з головних визначних пам’яток епохи турецького правління. Його спроектував Абу Бекір-паша, який свого часу правив островом.
Увечері прогуляємося центром, милуючись ілюмінацією, поспостерігаємо захід сонця над озером, посидимо в затишному ресторанчику, скуштуємо морепродукти і познайомимося в невимушеній атмосфері. Інструктор відповість на Ваші питання, розповість цікаве про Кіпр і про те, що чекає нас у подорожі.
Їдемо в мальовничий заповідник Капо Греко біля Айя Напи. На мисі Греко знаходяться два найромантичніші мости Кіпру — Закоханих і Грішників. Насправді наші мости — це природні кам’яні арки, вимиті хвилями. З ними пов’язані цікаві легенди. Місцеві кажуть, що міст Грішників впаде, коли по ньому пройде найбільш грішна людина на землі)) Правда, зараз він обгороджений і туристів не пускають. Тому ми перевіримо другу легенду: якщо пара поцілується на мості Закоханих, то почуття ніколи не згаснуть 💜. Якщо ж стрибнути з моста, взявшись за руки, і не розтиснути їх, значить, будете разом все життя 🙂 Навіть якщо подібного роду романтика не зовсім ваша тема, Капо Греко порадує красою. Тут багато підводних печер, скель і химерних кам’яних утворень, що стирчать з води, море ідеально синє. Пройдемо невеликий прибережний трек, поплаваємо, відвідаємо археологічний парк, а далі візьмемо курс на гори. Заночуємо в затишному лісовому кемпінгу.
👣 Треккінг 6 км
Згортаємо табір і виходимо на трек. Його офіційна назва — геологічна стежка Artemis в геопарку Троодос. Це найбільш високо прокладена стежка навколо вершини Хьйоністра (головний пік Олімпу, 1952м). Вона веде через приголомшливий ялиновий ліс. Вік парочки тутешніх чорних сосен перевалив за 500 років! Тут ростуть шавлія, аліссіум, ялівець, дубравник та інші запашні трави, половина з яких — ендеміки гір Кіпру.
Стежка Артеміди проходить найвищими точками Троодосського хребта. Зупинятимемося на панорамних оглядових майданчиках, милуватимемося видами гір і кам’яних сіл, вивчаємо багатий тваринний і рослинний світи.
Повертаємося в цивілізацію, обідаємо і починаємо наступну частину нашого туру — водоспадну 🙂 Ми відвідаємо цілих три найкрасивіші водоспади: Каледонія, Хантаро і Мілломеріс. Дорога проходить зовсім близько, нам залишиться лише прогулятися під покровом кедрового лісу, насолоджуючись прохолодою і тишею. Якщо пощастить, побачимо кіпрського муфлона — ендеміка цих гір. Викупаємося в водоспадах, пофотографуємося і переїжджаємо в наступний кемпінг. Він облаштований в шикарному лісі і вечір в ньому буде по-справжньому похідним 🙂
👣 8 км
Останній трек в горах — ми підемо до знаменитих кам’яних аркових мостів. На нашому маршруті їх буде чотири, і кожен унікальний, граціозний, гармонійно вписаний в картинку.
Після треккінгу йдемо на екскурсію в найвідоміший монастир Кіпру — Кіккос. За легендою його заснували для зберігання ікони Пресвятої Богородиці, написаної апостолом Лукою. Ікону привезли з Константинополя по Божому наміру, а місце, де побудували монастир, раніше служило будинком самітника Ісаї. Але навіщо імператор Візантії відпустив таку цінну ікону в гори Кіпру, чому відлюдник був приставлений її хранителем, як Кіккська Божа Матір врятувала острів від нашестя сарани і вплинула на становлення Республіки — Ви дізнаєтеся на екскурсії 🙂
👣 6 км
Їдемо на берег моря, чия синява затьмарює всі сапфіри світу. Чудове узбережжя — ось що зробило Кіпр популярним. І найбільш красива його частина — півострів Акамас, куди ми, власне, і прибуваємо. Поселяємося в кемпі в Полісі, відпочиваємо, купаємося — ну ми ж у відпустці!)) Після обіду по шикарній набережній йдемо в сусіднє містечко — Латхі, або Лачі. Наша пішохідна стежка облаштована барами, місцями для відпочинку і класними видами. Кажуть, в Лачі кращі ресторани, таверни, і найтепліша вода. Уздовж пляжів, відзначених блакитним прапорцем (міжнародний знак чистоти і свіжості води), ми за вечерею проведемо сонце.
👣 7 км
Цей день ми присвятимо любові… тобто, богині любові і краси 🙂 Взагалі древні знали толк в естетиці і досконалості. Куточки, які вони вибирали як декорації для своїх міфів, вражають і зараз. Між пагорбів Акамаса, укрите лісом від цікавих очей, ховається озерце, в якому Афродіта приймала чарівні ванни. Подейкують, що завдяки цій воді вона залишалася вічно молодою і прекрасною. І, хоча зараз воно злегка поміліло, побачити це місце належить кожному активному туристу 🙂
Стежка Афродіти веде нас через знамениті локації стародавнього світу. На схилі серед лісу стоїть величезний дуб, де вона зустрічалася з Адонісом. Відпочинемо під його покровом, милуючись панорамою, гідною богів. На одній тільки гілці може вміститися майже вся наша група!))
>> Діло було так: Афродіта обожнювала ці краї, тому вибрала їх для зустрічей з Адонісом — богом весни, знатним мисливцем на зайців, найпрекраснішим з пантеону, коханим самої Афродіти, а ще Персефони і Діоніса ⭐. До речі, після його смерті невтішна богиня довго ховала труп в латуку. Пізніше він перетворився в троянди, а її сльози по ньому — в анемони. А вбив Адоніса вепер, в якого перевтілився Арес, який теж любив Афродіту 😳.
Піднімаємося на найвищу точку Акамасу. Фотографуємося, відпочиваємо, насолоджуємося видами гір і моря. Ну а далі спускаємося купатися, і не будь-куди, а в Блакитну лагуну — найбільшу на півострові. Її назва повністю відповідає виду: колір змінюється від повітряної блакиті до насиченої бірюзи. Вона стала мало не візитівкою Кіпру.
👣 9 км.
Відвідуємо ще одну природну пам’ятку — ущелину Авакас. Вузькі звивисті лабіринти нададуть можливість вивчити геологічну історію острова. Стіни ущелини — як листковий пиріг, на якому можна побачити сліди всіх вивержень і катаклізмів.
👣 5 км
Після хайкінга їдемо назад до моря. Якщо буде час і бажання, по дорозі сходимо на бананову плантацію — подивимося, як дозрівають ці фрукти і сфотографуємося зі смішними пальмами. Особливо це цікаво діткам). Поселяємося в кемпінгу на черепаховому пляжі Лара. Так, на ТОМ САМОМУ, де відкладають яйця морські черепахи. Навіть якщо не пощастить їх побачити, білий пісочок і чиста як алмаз вода стануть гідною винагородою. Купаємося, загоряємо, дегустуючи фірмові морепродукти і смажений халумі — проста, але феноменально смачна страва кіпрської кухні.
Готуємося до завершення туру. Підбираємося ближче до аеропорту, попутно оглядаючи топові локації. Спочатку відпочинемо на пляжі Корал Бей — єдиному на Кіпрі, вкритому чистим піском без черепашок і гальки. Ми, звичайно, вже розніжені дикими бухтами, але чому б комфортно не повалятися для різноманітності?)) Ну а поруч з ним викинуло на мілину корабель, до якого зараз можна підійти практично впритул.
Заїжджаємо в Пафос. Він вважається одним з кращих містечок для відпочинку, тому переповнений приїжджими. Велика кількість ресторанів і сувенірних крамниць дадуть відмінну можливість придбати сувеніри! А ще тут є цікавий археологічний парк. Сходимо, доторкнемося до античності 🙂
Далі за програмою — знаменитий Грот Афродіти, де за переказами з піни морської народилася перша красуня Еллади. Місце шалено харизматичне, чарівне і повне глибокого змісту.
“Поглянь на білу — вона в блаженстві
широкими розкрилася пелюстками,
мов з піни народилася Венера”
Р. М. Рільке, Чаша троянд
Останню ніч проведемо в Лімасолі, де організуємо прощальну вечірку прямо на березі. Захід сонця, друзі, тропічні фрукти і коктейлі… гідне завершення відмінної подорожі 😎.
На жаль, виїжджаємо до Ларнаки. З вікна милуємося останніми видами, вбираємо синяву Середземного моря, обмінюємося враженнями. Якщо у Вас буде бажання, залишайтеся на Кіпрі, але навряд чи Ви знайдете тут що-небудь нове після нашої програми))) Найкращі пляжі — були. Гори — були. Монастирі — бачили. Можна сміливо летіти додому, везучи з собою сонячні спогади і тепло нової дружби.
- повноцінне триразове харчування в пішій частині маршруту;
- оренда транспорту;
- бензин;
- послуги інструктора і провідника;
- газове обладнання на групу: пальник, газ, казанки;
- клубний подарунок туристу;
- сертифікат;
- консультації менеджера: допомога у виборі спорядження, квитків, підготовка до подорожі;
- дисконтна картка клубу зі знижками на походи і спорядження;
- групова аптечка.
- кемпінги;
- проживання та харчування в Ларнаці і Лімасолі;
- екскурсії і вхідні квитки;
- туристична страховка;
- кафе і ресторани — за бажанням;
- сувеніри та ін. особисті витрати за бажанням.
Обов’язкові додаткові витрати:
- Проживання та харчування в Ларнаці (~ 30-35 € залежно від апетиту);
- Хостел і фінальна вечеря в Лімасолі (~ 35 €).
Необов’язкові, але дуже рекомендовані додаткові витрати:
- Вечеря в рибному ресторані (20 €);
- Екскурсії, вхідні квитки (15 €).
Весь бюджет подорожі: ~ 480-490 € + переліт і страховка.
Залежність ціни туру від кількості учасників
- 8 осіб — 390 €
- 6-7 чоловік — 445 €
Мінімальна кількість туристів у групі — 6.
Це дуже популярний напрям, тому не варто хвилюватися про те, що група не набереться. Сміливо подавайте заявку!)
Щоб взяти участь в цьому турі, треба перерахувати нам передоплату в розмірі 70 € для бронювання транспорту та проживання. Менеджер повідомить, коли це треба буде зробити (орієнтовно за місяць-два до походу або коли група буде набрана). Тому варіант, що Ви переведете нам гроші, а похід не відбудеться через нестачу охочих, виключений. Решту суми Ви можете віддати гіду при зустрічі.
Ми включили у вартість практично все, що було можливо без шкоди для Вашої зручності. Гроші Вам знадобляться тільки в перший і останній день туру 🙂 В інший час всі витрати — за бажанням.
- Між локаціями ми будемо переїжджати на орендованому транспорті. Тому Вам не доведеться носити важкі рюкзаки.
- Тур спланований так, щоб проводити в дорозі мінімальну кількість часу. Ніяких тривалих виснажливих переїздів НЕ буде (1-2,5 години макс.)
- Практично щодня у нас в розкладі треккінг (5-11 км) по горах, ущелинах, вздовж узбережжя, екскурсії — фізичної активності точно вистачить 🙂
- Живемо в облаштованих кемпінгах в наметах (в горах і на пляжах), в апартаментах в Ларнаці і в хостелі в Лімасолі.
Ми забезпечимо смачне і повноцінне харчування на пішій частини треку. Інструктор буде купувати свіжий хліб, овочі, фрукти, місцеві продукти. Вранці і ввечері варимо супи, картоплю / батат, різноманітні крупи, салати, фруктові десерти… В обід перекушуємо бутербродами з ковбаскою, салом, сиром, соусами + калорійні ласощі: шоколад, цукерки, печиво, вафлі, сухофрукти, горіхи. Кожен день у Вас буде можливість поїсти в кафе або ресторані — за бажанням. Єдиний ресторан, в який ми обов’язково будемо йти по програмі — секретний рибний, який знають наші гіди 🙂
Перельоти в Ларнаку зараз дуже дешеві. З України можна взяти квитки від 60 € і навіть менше. Ось чому напрямок настільки популярний серед туристів 🙂 На новорічний похід радимо купувати квитки заздалегідь, в інші пори року вони стабільно дешеві.
Громадянам України з біометричним паспортом віза не потрібна.
Кіпр за кліматичними умовами дуже нагадує Туреччину. Але не варто лякатися, ми проводимо наші походи в найбільш комфортний для цього час. Температура вдень може підніматися до +25 градусів і Ви зможете спокійно скупатися в Середземному морі. Вночі температура падає до +10, тож при бажанні можна навіть лягати спати без намету і спостерігати за зірками. Опади можливі, але бувають досить рідко.
Громадянам України з біометричним паспортом віза не потрібна.
Важливо! Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичну страховку і скинути її копію або фото Вашому менеджеру.
Що брати з одягу в легкий треккінг на Кіпрі:
- Легка водо- і вітро- захисна куртка (мембранна або вітровка)
- Легка треккінгова сорочка для захисту від сонця: з довгими рукавами, світла, синтетична
- Треккінгові штани (навесні і взимку обов’язкові; восени можна йти в шортах)
- Шорти
- Флісовий батнік (взимку можна 2 шт., якщо Ви мерзнете)
- Футболки-майки (2-3 на весь похід, не більше)
- Дощовик або пончо (якщо є сумніви в якості своєї мембранної куртки)
- Кепка від сонця або панама!
- Плавки / купальник
- Дівчатам: плаття / сарафан для красивих фото;)
- Взуття для денних переходів (легкі треккінгові кросівки / легкі треккінгові черевики на Новий рік)
- Легке запасне взуття (рекомендуємо треккінгові сандалі, в яких можна пройти практично весь трек, якщо таких немає, можна сланці або крокси)
- Шкарпетки треккінгові (2-3 пари легких і 1 теплі для сну)
- Рюкзак 50-65 літрів.
- Намет.
- Спальний мішок (з температурою комфорту: навесні 0…+5°, восени +5…+10°; взимку -5…0°).
- Килимок (карімат).
- Треккінгові палиці за бажанням.
- Маленький рюкзак для радіалок і екскурсій (10-15л).
- Сідушка туристична.
- Налобний ліхтарик
- Окуляри сонцезахисні
- Індивідуальна аптечка
- Сонцезахисний крем
- Рушник з мікрофібри
- Гігієнічний набір (шампунь, мило, зубна щітка і паста, гребінець, гігієнічна помада, маленький зволожуючий крем або лосьйон, туалетний папір)
- Посуд (тарілка, чашка, ложка, бажано ніж)
- Фляга для води (можна пластикову пляшку)
- Герметичний пакет для документів і техніки
- Документи і страховка — оригінали і копії з собою і в онлайні
- Телефон, зарядні пристрої, павербанк
- Фотоапарат — за бажанням
- Флісові рукавички.
- Змінні штани для табору — для новорічних походів
- Легку термобілизну
- Термос за бажанням (1L на людину)
Одяг на Новий рік має бути як для літнього походу в горах середніх широт (Кавказ, Карпати).
- Читайте докладніше: >> Список одежні і спорядження для походів в країнах з теплим і помірним морським кліматом.
Зверніть увагу: на європейській частині острова — британські розетки! Візьміть перехідники.
На острові правосторонній рух. Будьте уважні на дорогах!
Важливо: зберіть все з цього списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження — порадьтеся з менеджером. Обов’язково оформіть туристичну страховку і відправте її скан або фото менеджеру до походу.