Трекінг на Мадагаскарі
Вирушаємо назад в минуле! Так-так, на Мадагаскар🔥. Подивимося, якою була планета мільйони років тому, коли острів відокремився від материків і виявився в повній ізоляції. НІДЕ більше Ви не знайдете стільки тварин і рослин, які в нашому світі вважаються вимерлими або зовсім не змогли б з’явитися. 90% тутешньої флори і фауни — ендеміки. Маршрут нашої подорожі максимально познайомить Вас з ними і покаже унікальні пейзажі острова. Ми поплаваємо по річці Цірібіхіна, погуляємо по знаменитому Кам’яному Лісі Цінгі і зустрінемо захід сонця на Алеї Баобабів. Відвідаємо найяскравіші парки: тропічні джунглі Раномафана, заповідний резерват Кірінді, гранітні скелі Андрінгітри, каньйони Ісало…
Ви привезете додому купу фотографій з кумедними лемурами, фоссами та різнокольоровими хамелеонами, викупаєтеся в океані і познайомитеся з культурою малагасійців. Мадагаскар — місце, яке обов’язково повинен додати в скарбничку справжній мандрівник. Він прекрасний. Він унікальний. І його треба побачити. Записуйтеся!
💙💛 Сходи в похід на Мадагаскарі разом з Pohid V Gory та передай нашим захисникам турнікет CAT7!
Зустрічаємося в столиці Мадагаскару, Антананаріву, яке відоме як «місто тисячі воїнів». Архітектура міста дуже своєрідна: невисокі будиночки утворюють цілий лабіринт з балконів, арок, терас і сходів. Ми відвідаємо Королівський палац Рува, також відомий як “Палац Королеви”, що слугував резиденцією монархів Мадагаскару протягом багатьох років. Оглянемо головний католицький собор країни — церкву Андохало, розташовану на вершині пагорба, звідки відкривається чудовий вид на все місто. Також на нас чекає озеро Анусі — мальовнича водойма в центрі міста з великим ангелом на острові посередині.
Вилітаємо мадагаскарськими авіалініями до Тулеара, другого за величиною міста країни, розташованого на узбережжі Мозамбікської протоки. Там нас зустріне наш досвідчений водій, який професійно довезе нас по не простим дорогам до містечка Ранохіра — воріт національного парку Ісало.
За вікнами миготять випалені напівпустелі, які утворилися через безконтрольну вирубку лісу. Якщо справи не зміняться, Мадагаскар має всі шанси повторити сумну долю острова Пасхи…
Проїдемо через містечко Ілаккака — справжній сучасний Клондайк де живуть старателі, які шукають дорогоцінні камені. У 90-х роках тут були виявлені великі поклади сапфірів, що привабило шукачів скарбів з усього світу, які прибули сюди в пошуках своє Ельдорадо.
Ісало — це велика область, де вітер і вода відшліфували скельні вежі, глибокі каньйони, ущелини та оазиси, які часто називають едемами. На нас чекає хайкінг найкрасивішими з них. Ми відвідаємо незвичайну скельну формацію — Королеву Ісало, прогуляємось цікавими стежками, насолоджуючись красою унікальних пейзажів. Скупаємось у кришталево чистих та прохолодних водах місцевих річок. Поєднання різнобарвних скельних утворень, незвичних рослин і тиші, що огортає тут мандрівника, роблять це місце одним із найчарівніших в Африці. Також ми побачимо тут багато кільцехвостих і білих лемурів та зможемо зробити омріяні фото з “королем лемурів”.
Відпочивши після насиченого дня в парку Ісало, вирушаємо на північний схід до містечка Амбалавао. Тут ми відвідаємо місцеву фабрику паперу, ознайомимось із виробництвом шовку та сувенірних виробів з рогів зебу — місцевих корів. Увечері послухаємо брифінг, присвячений завтрашньому трекінгу в горах Антрангітра. Ляжемо спати раніше, щоб набратися сил.
Їдемо в долину Намолі, де оформимо перепустки і зустрінемося з нашим місцевим гідом. Починаємо трекінг в гранітному гірському масиві Андрінгітра, який знаходиться в однойменному парку. Він включає три окремі екозони: тропічні ліси долин, гірські ліси і високогірну рослинність. Тут налічується понад 100 видів птахів, 13 видів лемурів, 50 видів ссавців і 55 видів жаб. Але туристи приходять сюди заради шикарних гірських пейзажів і феноменального багатства флори. Тут росте понад 1000 видів рослин, а місцеві гіди відмінно їх знають і вміють застосовувати в медицині. Малагасійці взагалі значно ближчі до природи, ніж, наприклад, рядовий житель заходу. Після не важкого треку заночуємо в колоритному кемпінгу з виглядом на скельну гряду Андрінгітри. Буде прохолодно, але команда супроводу подбає про наш комфорт. Посидимо біля вогню, потанцюємо танці місцевих жителів.
Прокидаємося удосвіта, щоб встигнути пройти максимум під час сходу сонця. Наша головна мета сьогодні — піднятися на Пік Боббі (2658м), другу за висотою гору Мадагаскару і найвищу з доступних для пішого туриста. Піднімаємося кам’яними сходами, видовбаними у скелі. Після сходження на вершину продовжуємо похід добре облаштованою стежкою. Спочатку піднімаємося на сюрреалістичне «місячне» плато, яке прозвали Інопланетним коридором. На спуску пройдемо через унікальний ліс з ендемічних пальм Ravenea glauca. Заночуємо в красивому кемпінгу на березі річки.
Ранок зустріне нас неймовірним світанком і прохолодною гірською свіжістю. Поснідавши, починаємо спуск у долину Цараноро. Стежка дуже приємна та мальовнича. Йдучи вниз будемо насолоджуватися видом на гору Хамелеон, яка вражає своїми прямовисними скелями не менше, ніж Андрінгітра. Це останній перехід в горах Андрінгітра, на якому ми вивчимо цікавих сукулентів, пройдемо через саванний ландшафт і кілька сіл, де місцеві вирощують рис, маніоку і цибулю. З долини Цараноро вирушаємо на повнопривідних джипах назад в Амбалавао, де на нас вже чекає наш водій. Їдемо до національного парку Раномафана.
Вирушаємо в казкове царство джунглів, де безроздільно панують екзотичні хамелеони. Подеколи можна просто потрясти гілку і вони вже падають в руки). Пройдемо трек посеред казкових дощових лісів. З дерев звисають ліани, грона моху, строкаті орхідеї… ми немов опинилися в загубленому світі ельфів. У листі ховаються лемури, їх тут цілих 12 видів, в тому числі знайомі нам мишачі й бамбукові. Разом із безліччю інших тутешніх парків, Раномафана внесена до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Погуляємо і їдемо в містечко Амбосітра.
Дорогою спостерігаємо зміну ландшафтів та звичне життя малагасійців у бідних селах. Вечір проведемо в Амбосітрі, яка здобула славу завдяки ремісникам, що володіють мистецтвом різьблення по дереву. Будинки, віконниці, огорожі — все прикрашено різьбою. Дивовижно! Сувенірні магазини — справжні галереї, навколо міста розкинулися рисові плантації і села з традиційним укладом життя.
Сьогодні день переїздів. Їдемо в Анцірабе, друге за величиною місто острова. Тут зупинимося на обід, прогуляємося центральною вулицею, подивимося на залізничний вокзал колоніальних часів та старовинний готель, де зупинялися французькі вельможі. Далі продовжуємо наш шлях до Міандрівазо, заночуємо в еколоджі з басейном та чудовим видом на місцеві гори.
Вирушаємо до села Масіакампі на березі річки Махалжіло. Тут нас чекатимуть каное, на яких ми сплавлятимемося по річці Цірібіхіна. Місцевість дуже красива, з різноманітними ландшафтами та знаменитими червоними пагорбами. Ми пропливатимемо повз рибальське село племені сакалава, рисові плантації та ліси, де вирує життя.
Завітаємо в ущелину серед мангрів, що похилилися над тихими водами, де граються лемури. Зупинимося на березі, щоб скупатися під прохолодними струменями водоспаду Аносіно Ампеліо. Повечеряємо лангустами, спійманими місцевими рибалками. Ніч проведемо в наметах.
Снідаємо і продовжуємо наш сплав. Ми в одній з найбільш незайманих частин острова. Мангрові ліси змінюються заростями очерету, де загоряють крокодили. Саме через них Цірібіхіна отримала свою назву, яка на малагасійській значить «не пірнай». На берегах ростуть баобаби, над смарагдовими рисовими терасами розкинулися червоні пагорби. Навколо пурхають тропічні річкові птахи. Їх тут стільки, що місце стало буквально меккою орнітологів. Береги кишать хамелеонами і дивовижними тваринами, якими так багатий острів. Увечері з’являються летючі лисиці. Заночуємо на тихій піщаній мілині, а нічні лемури заспівають нам колискову
Сплави по Цірібіхіні тепер стали одним з головних напрямків розвитку туризму на Мадагаскарі, але це не новинка. Такі «тури» проводилися ще в колоніальні часи: французьких колоністів так перевозили на тютюнові плантації, оскільки доріг ще не було і річка служила єдиним каналом пересування. Зараз Цірібіхіна одночасно і шосе, і ринок, і дитячий майданчик, а між селами вона спокійна і неймовірно красива.
До обіду пропливаємо останню ділянку нашого маршруту і пересідаємо на джипи, які відвезуть нас в село Белу, де ховають царів племені сакалава. Серед малагасійців досі живий культ предків, а в нашій місцевості це головна релігія. Ось чому село настільки важливе. Далі переїжджаємо на ніч в колоритну Бекопаку.
Йдемо на екскурсію до знаменитого Кам’яного Лісу. Парк Цінгі — візитна картка Мадагаскару і найбільша територія на острові, що охороняється. На його величезних просторах в небо здіймаються гострі вапнякові голки, вимиті дощами. Висота їх досягає 30 метрів! Це воістину гротескне і неймовірне видовище. Ми відвідаємо Великий і Малий Цінгі, погуляємо підвісними мостами над прірвами, пройдемося небезпечними кам’яними гребенями (все це зі страховкою, звичайно :), природними кам’яними арками і незайманими тропічними лісами, де живе величезна кількість тварин. Також пройдемо так званий “Бродвей” – двокілометровий трек, що проходить по печерах та важкодоступних ущелинах. Пересуватись по скелях доведеться з спеціальним спорядженням для віаферат.
Їдемо в ліс Кірінді – одне з кращих місць для спостереження за дикими тваринами.
Крім приголомшливої флори (наприклад, тут ростуть три рідкісні види баобабів і ендемічні ксерофіти), він відомий різноманітністю лемурів. Саме тут ми спробуємо знайти найменшого примата у світі — мишачого лемура, який важить всього 30 грамів.
Вночі вийдемо на фотополювання за дивовижними фоссами. Ці хижаки з родини віверрових довгий час зараховувалися до котячих через зовнішню схожість. Фосси — прекрасний приклад конвергентної еволюції. Ми пошукаємо й інших мешканців лісу: мангустів, сіфак, мадагаскарську руконіжку, смугастого тернека… Нас буде супроводжувати місцевий гід, який багато розповість про природу.
Вранці знову вирушаємо в резерват Кірінді, щоб знайти денних його мешканців: смішних приматів, фантастичного лістохвостого гекона і різнокольорових хамелеонів. Останні хоч і не вважаються ендеміками, але представлені на острові в неймовірній кількості. Найкрасивіший з них – знаменитий леопардовий хамелеон.
Після прогулянки їдемо на берег Мозамбікської протоки в курортне містечко Мурундава. Але по дорозі нас чекає ще природна пам’ятка — Закохані баобаби на Алеї Баобабів 🙂 Про красу цього місця неможливо написати, це ТРЕБА ПОБАЧИТИ. Тут ми зустрінемо найкрасивіший захід сонця на острові, а також скуштуємо морозиво і сік з плодів баобаба.
Цілий день відпочиваємо: купаємося в водах Індійського океану та насолоджуємося білосніжними пляжами Мурундави. Охочі можуть вирушити на снорклінг. Увечері відвідаємо ресторан із чудовими свіжими морепродуктами, де скуштуємо лобстерів та крабів.
Літаком повертаємось в Антананаріву. На жаль, на цьому наша подорож добігла кінця, але ми відвеземо додому цілу купу вражень, радість чудових відкриттів і тепло нової дружби.
- супровід професійного інструктора клубу;
- послуги місцевих гідів і провідників;
- всі входи в нац парки;
- всі тури по програмі в супроводі місцевих гідів;
- кемпінги на треках;
- оренда кемпінгового спорядження: наметів, матраців, похідної кухні;
- проживання в готелях;
- сплав на каное по річці Цірібіхіна;
- всі трансфери по програмі;
- робота водіїв;
- бензин і паркувальні збори;
- турнікети для ЗСУ;
- дисконтна карта клубу;
- аптечка.
- харчування в кафе і ресторанах в містах (близько 150€);
- чайові місцевим гідам і портерам (від 100€);
- авіа та страхування.
Близько 300€ (харчування в містах, вхідні квитки та екскурсії за бажанням, алкоголь). Візьміть кишенькові гроші на сувеніри та чайові гіду! 😉
Вартість походу залежить від кількості учасників:
- 4-5 людей – 3500€
- 6 і більше – 2900€
Доплата за одномісне розміщення в готелях – 400€
- Підтвердженням Вашої участі в турі є передоплата в розмірі 800€.
- Решту суми Ви зможете віддати інструкторові вже на місці в євро або переказати нам на рахунок / карту перед вильотом.
- Тур відбудеться за кількості учасників від 3 чоловік. Не купуйте квитки без згоди координатора!
Мадагаскар знаходиться в південній півкулі, тому в червні-серпні тут зима. І хоча наша асоціація з тропічним раєм багато в чому вірна, значна частина острова розташована на висоті понад 1500 м над рівнем моря, що робить клімат значно прохолоднішим. Вдень температура може підніматися до +27°C і вище, а вночі опускатися нижче 10°C. Особливо це помітно в горах Андрінгітри, де вранці можливі заморозки. Тому, окрім захисту від сонця, подбайте також про теплий одяг. Зима на Мадагаскарі — це насамперед посушливий період, тому дощів буде мало.
- На острові дуже погані дороги і великі відстані, тож потрібно бути готовими до довгих переїздів. Але не хвилюйтеся – за вікном будуть дуже гарні та екзотичні пейзажі.
- Мадагаскар дуже бідна країна, тому візьміть з собою ручки, цукерки, маленькі іграшки або інші дрібнички для місцевих дітей. Вони будуть у захваті.
- В Антананаріву буде можливість залишити речі, що не потрібні під час трекінгу. Проте ми все ж закликаємо не брати з собою зайвих речей.
Громадянам України потрібно оформити візу. Це можна зробити в аеропорту після прильоту. Вартість візи до 15 днів – 10€, більше 15 днів – 35€ (це наш варіант). Потрібен закордонний паспорт з чистою сторінкою і терміном дії ще 6 міс, а також зворотний квиток.
Обов’язкових щеплень для відвідування Мадагаскару не потрібно. Але загалом рекомендуємо мати вакцинацію від правця та гепатиту А і В. Перед поїздкою на острів рекомендується приймати препарати для профілактики малярії.
Важливо! Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичне страхування і скинути його копію або фото координатору походу.
Такого ще не було – похід в горах Мадагаскару, знайомство з лемурами, сплав та багато іншого. Справді унікальна та найповніша програма. Приєднуйся
Для хайкінгу в парках:
- Куртка.
- Легкі штани (наприклад, з пертекса).
- Шорти
- Футболки / трекінгові сорочки з довгим рукавом (3 шт).
- Кепка від сонця.
- Сонцезахисні окуляри.
- Трекінгові шкарпетки (4-5 пар).
- Легка пухова куртка або жилетка.
- Термобілизна.
- Флісовий полартек.
- Баф.
- Купальник / плавки.
Взуття:
- Треккінгові кросівки.
- Треккінгові босоніжки.
- Спальний мішок (з температурою комфорту -3°C).
- Налобний ліхтарик.
- Рюкзак гірський.
- Маленький рюкзачок для хайкінгу в парках і екскурсій.
Не забудьте:
- Гігієнічний набір.
- Рушник.
- Індивідуальну аптечку.
- Документи.
- Копії своїх документів і страховки (з собою і в онлайні).
- Зарядні пристрої, павербанк.
- Телефон.
- !!! Сонцезахисний крем.
- !!! Репелент.
Не пошкодуєте, якщо захопите з собою:
- Бінокль для спостереження за дикими тваринами.
- Фото- і відеотехніку для того, щоб все зазнимкувати і показати друзям.
Важливо: зберіть все з цього списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження — зв’яжіться з цього приводу з менеджером.