Пригодницький тур у Гватемалі
Гватемала – країна активних вулканів, древніх міст майя, розкішної природи і латиноамериканського темпераменту. У цьому турі Вас чекає Пригода! Ночівля на краю кратера, світанки на вершинах, трекінг в джунглях по дорозі майя до пірамід Ель-Мірадора, покинутих 18 століть тому. Рюкзаки повезуть коні і ми дослідимо стародавні руїни. Ви побачите найвищу піраміду Нового Світу і найвищий вулкан Центральної Америки, поплаваєте на каяках по озеру Атитлан, викупаєтеся в Карибському морі і Тихому океані… 16 днів Ви проживете в зовсім іншому світі – барвистому і контрастному, де змішалося віковічне і сучасне, авангардне і первозданне. Приєднуйтесь!
💙💛 Пішли в пригодницький тур у Гватемалі разом з Pohid V Gory та передавай нашим захисникам турнікет CAT7!
Гід чекатиме учасників трекінгу в серці колоніальної Гватемали – місті Антигуа. Заснували його іспанські конкістадори в 1527 році. Під назвою Сантьяго він був важливою сполучною ланкою між Лімою і Мехіко. Двічі руйнувався виверженням вулкана і землетрусом. Зараз історичний центр, або Старе місто, називають музеєм просто неба. Ми поселимося в хостел і прогуляємося вуличками і площами, прикрашеним арками, вигадливими колонадами і католицькими храмами. Вечір проведемо за знайомством в одному із затишних латиноамериканських ресторанчиків. До речі, місцеві вважають м’ясо кайманів делікатесом. Спробуємо? 😉
Сьогодні у нас в планах радіально піднятися на один з найактивніших вулканів планети — Пакая (2552 м). Трансфер привезе нас до підніжжя, а далі підемо на своїх двох. З набором висоти багата зелень джунглів змінитися абсолютно місячним пейзажем. Вершина покрита чорним попелом, піском і камінням, а вдалині видніються обриси правильних конусів молодих Кордильєр. До речі, саме в Гватемалі знаходиться більшість діючих вулканів Америки – їх тут аж 33! І хоча Кордильєри тут не найвищі, але дуже активно ростуть. Поспостерігаємо за формуванням найдовшого гірського ланцюга Землі зблизька 🙂
Трекінг на Пакаю технічно нескладний і займе пів дня, так що після обіду ми вже будемо гуляти по Антигуа і продовжувати вивчення місцевої культури.
Беремо тур «все включено», залишаємо речі в хостелі і їдемо до підніжжя Акатенанго. Він помітно вище вчорашнього – 3976 м, і унікальний тим, що з’єднується перешийком з активним вулканом Фуего (3763 м). Є відмінні шанси побачити справжнє виверження! Сідло між ними дуже мальовниче.
Саме тут нас чекатиме табір, готова автентична їжа і найкращі в світі захід сонця і світанок… Підкорюємо вершину і спускаємося в сідло, де розслабляємося, насолоджуючись відмінним пейзажем, західними фарбами, відкриваємо шампанське і зустрічаємо новий день з видом на лавові потоки… це буде незабутньо!
Після сніданку спускаємося до трансферу і їдемо в хостел за речами. Сьогодні нам потрібно добратися до величезного озера Атитлан. Мовою майя його назва означає «місце, де веселка знаходить кольори».
Практично всі мешканці берегів — нащадки майя, і немає кращого місця для знайомства з їх дивовижною культурою. Від автобусної зупинки до нашого хостела в містечку Сан Педро Ла Лагуна (San Pedro La Laguna) будемо плисти на човні. Узбережжя Атитлана прикрашають невисокі зелені гори і три молоді вулкани, на один з яких нам ще належить піднятися.
Стартуємо удосвіта, під’їжджаємо до підніжжя вулкана і піднімаємося на його вершину (3020 м). Нам відкриється приголомшлива панорама озера з висоти пташиного польоту… Це дійсно варто побачити! Відпочиваємо, робимо багато фото і спускаємося в селище. Залишок дня присвятимо купанню, каякінгу та іншим водним розвагам, яких тут удосталь.
Залишаємо чудові береги і їдемо у справжнє царство вулканів — місто Кесальтенанго (Quetzaltenango, місцеве скорочення – Xela :). Побудоване в класичному колоніальному стилі, воно знаходиться на висоті 2333 м і цікаве близькістю до вулканів, в тому числі і до найвищого піку Центральної Америки – Тахумулько (4220 м). А гарячі джерела роблять Хелу відмінним перевалочним пунктом між сходженнями. Розслабимося в термальних водах, підігрітих підземним жаром цієї тропічної країни, і вирушаємо відпочивати — нас чекає ранній підйом.
Через кілька годин переїзду до підніжжя починаємо трекінг. Сходження буде нелегким, відчується висота. Але приголомшливі види з вершини того варті! Місцевість навколо — осередок краси: зелені долини, кавові плантації, автентичні села і правильні контури вершин, над якими клубочаться димні хмари — нагадування про те, що Гватемала щодня тягнеться в небо. До вечора повертаємося в наш хостел відпочивати.
Рано вранці виїжджаємо на озеро Ісабаль, з якого бере початок річка Ріо-Дульче. Після обіду вже будемо відпочивати в шикарній автентичній віллі на сваях — прямо на березі кришталевого озера. Поплаваємо в озері і басейні, сходимо в ресторан, поваляємося в гамаках… Загалом, відпочинемо після сходження зі смаком і розмахом :).
Сідаємо на колоритний корабель з капітаном, і на ньому пливемо по Ріо-Дульче до Карибського моря. Минаємо смарагдові заплави, зарослі ліліями, доволі крутий мальовничий каньйон і характерні рибальські села, побудовані на палях.
Наша мета — Лівінгстон, який ще недавно був головним портом в Карибському басейні. Населяють його не майя, а гаріфуни — нащадки рабів з Африки. Атмосфера Лівінстона абсолютно ямайська: яскраві будиночки, кокосові гаї, Боб Марлі, джа і танці цілодобово))). Оглянемося, просочені новою культурою, помилуємося знаменитою фортецею Сан-Феліпе (17 століття) і заповідними рифами Кайос-Сподільяс. Увечері їдемо у Флорес.
Настав довгоочікуваний час знайомства з древньою культурою майя. Завантажуємо речі в автобус, який відвезе нас на північ — до столиці округу Петен. На території Петена знаходиться більшість древніх пам’яток майя, їх храми, міста і столиці. Джунглі поцятковані сакбе — дорогами, викладеними майя для комунікації між великими центрами. Заселяється в хостел і йдемо оглядати найстарішу частину Флореса. Вона знаходиться на острові посеред озера Петен-Іца і побудована з каміння Тайясаля — одного з останніх міст-держав майя 900 ст. н. е. Хоча Тайясаль майже повністю зруйнований, але кілька пірамід і храмів все ж збереглися і шануються як останню твердиню величі гордого народу. Сам острів дуже красивий: бруковані вулички, будиночки під червоними дахами і помпезний католицький собор надають йому шарм і чарівність.
Їдемо на екскурсію в «місце, де можна почути голоси духів»… Саме так перекладається назва столиці Мутульського царства і одного з найбільших міст майя. Тікаль заснований в VII ст. до н. е., в світанок своєї могутності (I – IX ст. н. е.) населення становило до 200 тис. чоловік. На ті часи Тікаль був справжнім мегаполісом. Зараз він охороняється ЮНЕСКО і на його місці діє археологічний парк. Пройдемо по вражаючим площами, оглянемо акрополь, побачимо іменні храми ( «Великого Ягуара», «Ах-Какао») і величезні ступінчасті похоронні піраміди, які будувалися на честь Великих Вождів. Майя вірили, що з їх вершин духи предків говорять з богами. Якщо пощастить, поспостерігаємо за роботою археологів, адже розкопки в парку ведуться постійно.
Ель-Мірадор вважається найбільшою метрополією майя в докласичний період їх історії (до 200 року н. е.). Тут знаходяться найвищі і найбільш масивні піраміди, зведені цією цивілізацією. Перші споруди датуються 600 р до н. е., а після 200 року н. е. Мірадор почав занепадати. Буйні джунглі неухильно наступали на шедеври архітектури і зараз деякі з них нагадують звичайні пагорби серед лісу. Але центральний акрополь, найважливіші дороги і безліч пірамід відмінно збереглися — їх видно навіть в Мексиці і Белізі.
На стежку не пускають без місцевого гіда, але ми не будемо засмучуватися з цього приводу — візьмемо повний кінний тур. Трек починається в містечку Кармеліта, де нас вже будуть чекати місцевий провідник-екскурсовод, кухар і коні, які повезуть наші речі.
Йдемо без речей, заглиблюючись в дикі джунглі. Ми отримаємо унікальну можливість близько познайомитися з природою Гватемали. Тваринний світ джунглів дивний і різноманітний. Тут мешкають тапіри, ігуани, пуми, ягуари, броненосці, лінивці, мурахоїди. У розкішних тропічних лісах зростають рожеві і червоні дерева, ялиця, кипарис і, звичайно ж, пальми, банани, авокадо, цитрусові. Місцеві вирощують фрукти, каву і спеції, які ми обов’язково спробуємо в нашій подорожі.
Перша ночівля на треку пройде в Тінкалі — одному з комплексів пірамід. Кухар приготує нам традиційні страви і ми будемо спати в наметах під відкритим небом в місці, де 18 століть назад вирувало життя…
Швидкий перехід: 17 км.
Вранці вийдемо на сакбе шириною 20 м, яка веде до головного городища. Уздовж дороги тут і там трапляються руїни. Заночуємо вже в Ель-Мірадорі, а вранці почнемо детальне дослідження всіх його куточків.
Трекінг: 25 км. Тривалість: 6 год.
Акрополь — абсолютно містичний, таємничий і прекрасний. Особливо вражає комплекс Тигре (висотою 55 м) і Данта. Останній включає найвищу піраміду Нового Світу – Ла Данта. Вона височіє над нескінченними просторами джунглів на 72 метри! Палаци і храми городища прикрашені фресками і фризами (декоративними скульптурними композиціями), на яких зображені сцени з міфів, переказів, історій та легенд.
Заночуємо в нашому таборі, а на ранок ми підемо назад в Тінкаль, де проведемо останню ніч в цьому дивовижному куточку планети.
Йдемо в Кармеліту, звідки переїжджаємо в знайомий хостел у Флоресі. Увечері продовжимо огляд міста і влаштуємо вечерю в латиноамериканському стилі. Нічним автобусом повертаємось в Гватемала-Сіті.
Сьогодні закінчується наш пригодницький тур. Якщо час дозволить, прогуляємося і відчуємо бурхливий ритм життя мегаполісу. А далі розлітаємося по рідних містах, везучи з собою частинку сонця, краси і культурного багатства Гватемали.
Бажаючі можуть залишитись і поїхати Сан Хосе, де віддатися пляжному відпочинку на березі Тихого Океану. Купатися і їсти місцеві ласощі, а найбадьоріші зможуть зануритися в бурхливе нічне життя міста.
- робота інструктора на маршруті;
- допомога в підготовці до подорожі;
- всі дозволи, тури, екскурсії, вхідні квитки;
- замовні трансфери під час подорожі;
- харчування під час трекінгу і сходжень;
- проживання в хостелах і готелях;
- переїзди громадським транспортом
- проживання в кемпінгах;
- групове спорядження;
- організація логістики по маршруту (бронювання житла, переїздів тощо);
- пам’ятні сувеніри про подорож;
- сертифікат про проходження маршруту;
- турнікет для ЗСУ;
- дисконтна карта клубу;
- аптечка.
- харчування в містах (від 200$);
- авіапереліт в Гватемалу (від 1000$);
- туристичне страхування.
- 3 учасників – 2300$
- 4 учасників – 2200$
- 5 учасників – 2100$
- 6 і більше учасників – 1950$
- Після подачі заявки ми записуємо вас в групу попередньо. Для бронювання місця внести передоплату в розмірі 450$.
- Решту суми можна віддати гіду при зустрічі (в долларах США) або переразувати на наш рахунок / карту перед вильотом.
Обов’язкові додаткові витрати: таксі від аеропорту до хостелу і назад – 35$, харчування в містах – від 250$ + гроші на сувеніри (за бажанням :). Разом, сума обов’язкових особистих витрат в Гватемалі складе близько 285$ + переліт.
Весь тур обійдеться: 285$ (доп. витрати) + 1200$ (переліт) + 1950$ (оплата програми) = 3435$. Рекомендуємо захопити трохи більше грошей на сувеніри, екскурсії, розваги та інше.
Для участі в нашому пригодницькому турі віза не потрібна. Громадяни України мають право безвізового в’їзду терміном до 90 днів. З собою потрібно мати закордонний паспорт (з терміном дії – півроку), квитки назад, броні готелів або маршрут подорожі, страховку. Можуть вимагати підтвердження платоспроможності.
Важливо! Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичне страхування і скинути його копію або фото координатору походу.
- Головний убір – кепка, баф, панама
- Куртка мембранна
- Фліска
- Легка сорочка з довгими рукавами
- Термобілизна
- Футболка – 3 штуки
- Легкі бавовняні штани для переходів
- Шорти
- Спідня білизна
- Купальник / плавки
- Дощовик
- Трекінгові кросівки
- Сандалі
- Шкарпетки – 4-5 пар
- Рюкзак 45-60 літрів з дощовиком
- Туристичний килимок
- Спальний мішок з температурою комфорту +3°С
- Кружка, ложка, миска, ніж
- Трекінгові палиці — за бажанням
- Окуляри від сонця і крем
- Налобний ліхтарик
- Особиста аптечка
- Гігієнічна помада
- Предмети гігієни – мило, шампунь, зубна паста, туалетний папір
- Рушник