Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті

Ретро спорядження в походах

Технологія розробки та дизайн сучасного спорядження для походів в гори і просто туризму зробили крок в епоху свого глобального розвитку. Нинішні туристи примхливі і дуже розбірливі у виборі та купівлі того, що буде служити їм вірою і правдою в тривалих експедиціях, трекінгах, та й просто на відпочинку на природі.

Тепер навіть важко уявити, як ходили в походи наші мами і тати, бабусі і дідусі.

Рюкзаки в “Совку”

Вибір рюкзаків в ті часи був не великий:

  1. Абалаковські рюкзаки (колобки)
  2. Рюкзак «Єрмак»
  3. Рюкзак «Труба»

Абалаковські рюкзаки

більш відомі як «колобки», були названі в честь їх розробника. Їх придумав відомий радянський альпініст – Віталій Абалаков. Рюкзак цей, незважаючи на свою міцність і надійність, володів-таки величезним недоліком. Вага всього його вмісту лягала на два плеча. Що служило справжнім дискомфортом під час тривалих походів.

Рюкзак «Єрмак»

був справжнім проривом в розробці спорядження для туризму в Радянському Союзі. Принцип його був такий: всі речі вкладалися в рюкзак. Рюкзак, в свою чергу, закріплювався на рамі, а вже рама з рюкзаком – на людину. Закріплювався рюкзак не тільки на плечах, а й на поясі, що істотно розподіляло навантаження і полегшувало життя туристу в поході.

Рюкзак «Труба»

Така конструкція рюкзака з’явилася практично перед розпадом Союзу. Вона була скопійована у європейців, але шити доводилося самостійно.

Намети в Союзі

Популярністю в Союзі користувалася палатка «Памірка». Вона була двоскатної конструкції, одношарова. Замість сучасних дуг – кріпилася на 2-х палицях. Важила вона… багато, і промокала. Тому в походах використовувалася мало. В основному її брали для відпочинку дикунами на природі.

Спальники

Зі спальниками в ті часи було зовсім туго. Це були ковдри, складені навпіл, до яких просто пришивалась блискавка. Такий ватний спальник важив дуже багато. А в разі намокання доводилося зовсім туго. Хоча за своїми температурним якостям він був непоганий.

Килимки туристичні

В ті ще не дуже далекі часи в гірських походах туристи зрідка користувалися килимками. Під час сну підкладали під спину мотузки або інші речі. Килимки, як і решта спорядження, доводилося робити самим. Це було полотно, в яке вкладалися шматки пінопласту. Такий килимок складався гармошкою і упаковувався в рюкзак, або прикріплювався до нього.

Ось таким спорядженням для походів користувалися туристи в зовсім недалекому минулому.

Опубліковано 5 Жовтня 2022
НАПРЯМКИ
НАПРЯМКИ
Види походів
Види походів
Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти