Список спорядження для зимових походів по Карпатах
Зимовий сезон в Карпатах досить м’який. Проте в лісах намітає снігу, а на високогір’ях дмуть сильні вітри. Вночі ж трапляються морози до -15…20С. Тому спорядження має бути відповідним – захищати від найсуворіших умов. Головне, що необхідно знати туристу при комплектації рюкзака – це 1) вибирати одяг, що добре відводить вологу і швидко сохне, тому що на переходах дуже жарко, а через 5 хвилин привалу вже холодно, і 2) не забути кілька важливих речей, без яких бувають проблеми (ми їх виділили жирним шрифтом ).
Що ж взяти з собою, щоб не просто “вижити”, але і отримати задоволення від казкових краєвидів зимових гір? 😉
Як одягнутись у зимові Карпати
- Куртка зимова штормова, з цупкої мембрани, з хорошими вітро- і водо-захисними властивостями. Врахуйте, що під штормовку повинен поміщатися пуховик та фліска. Гірськолижна куртка – не найкращий варіант, тому що на підйомі під рюкзаком в ній жарко, а на привалі вона вже мокра, погано сохне.
- Пуховик для привалів і табору.
- Два флісові светри зі щільністю 200 і 100.
- Міцні мембранні штани для переходів. Якщо таких немає, підійдуть штани від лижних комбінезонів, но в них буде менш комфортно.
- Термобілизна– 2 комплекти: синтетична для трекінгу і шерстяна або меріносова для сну).Якщо немає термобілизни, візьміть теплі підштаники для сну, а треккінгові штани обов’язково повинні бути утепленими.
- Футболки (1-2 шт). В ідеалі Ви будете йти та спати в термобілизні.
- Шкарпетки: 2-3 пари треккінгових + 1 теплі вовняні для сну (підійдуть також пухові чуні).
- Шапка тепла, котра захищає вуха.
- Флісовий шарф або утеплений баф на шию (якщо комір куртки не захищає її надійно).
- Балаклава або маска на обличчя від морозу та вітру.
- Лижна маска або сонцезахисні окуляри з UV-фільтром (забудете – можете осліпнути)
- Рукавиці– 2 пари: звичайні флісові і з захистом від вітру (напр. гірськолижних). Для екстремальних умов візьміть додаткові мембранні верхонки.
Взуття в зимовий похід
- Взуття для денних переходів (спеціальні шкіряні або мембранні черевики для зимових походів, з твердою нековзною амортизуючою підошвою Vibram). Не забудьте обробити свої черевики перед походом спеціальними водовідштовхувальними спреями.
- Зміна взуття для бівуаку та переїздів (гумові черевики, валянки, “дутіки”), що забезпечує відпочинок та тепло ногам.
- Гамаші (гетри або бахіли), що захищають взуття від потрапляння снігу – обов’язково. Інакше ноги будуть мокрими незалежно від якості решті снаряги.
Індивідуальне спорядження
- Намет – або чотирьохсезонний, або зимовий (внутрішній шар – тканинний, а не сітка, дно щільне, бажано зі сніжною “спідницею”).
- Рюкзак об’ємом 65-80 літрів.
- Спальний мішок зимовий (з температурою комфорту від -10С і нижче). Не розраховуйте на трисезонні спальники – замерзнете.
- Килимок (карімат). Краще – надувний або товщиною від 12 мм. Нормально працює комбінація з двох звичайних карематів, а от килимок для йоги захистить в основному морально.
- Трекінгові палки зі сніговими кільцями (без них палиці будуть провалюватися в сніг)
- Сидушка ( “підсрачник”)
- Гігієнічний набір (з гігієнічною помадою і сонцезахисним кремом !!!).
- Налобний ліхтарик.
- Індивідуальна аптечка.
- Кружка, ложка, тарілка, ножик.
- Термос (1 літр або більше).
Опубліковано 29 Вересня 2022
Схожі статті