Експедиція на Аляску | Трекінг в парку Деналі
Запрошуємо в один з найбільш незвичайних наших турів – в світ Джека Лондона і Золотої лихоманки, туди, де плавав Джеймс Кук, а льодовики сходять прямо в океан. Холодні води фіордів борознять айсберги, кити, морські леви і калани, а в небо здіймається одна з Семи Вершин – велична Деналі. Ви навіть політаєте навколо неї на літаку з висадкою на льодовик! Вас чекають: • круїзи по фіордах; • ночівлі на високогірних озерах, де ми будемо єдиними туристами; • трекінг в горах настільки диких, що по них немає стежок, а ведмеді і лосі зустрічаються багато частіше людей; • знайомство з культурою індіанців атабаска і ескімосів; • Північне Полярне коло і Заполяр’я; • екскурсії в кішках на льодовик, музей і шахти золотошукачів, лекції рейнджерів і багато хаскі :). Вирушаємо в останній оплот первозданної північної природи США.
Ми будемо подорожувати незайманими куточками Аляски в унікальному форматі – в будинку на колесах. Під час переїздів Ви будете сидіти під пледом з чашкою гарячої кави і милуватися краєвидами за вікном, зупиняючись в найцікавіших локаціях. А з табором взагалі без проблем;). Подавайте заявку! Місць мало 🙂
* Всі фото – з нашої експедиції на Аляску. Ви дійсно це побачите.
Починаємо знайомство з цим незвичайним штатом в місті, знаменитому своїми гонками на собачих упряжках. До речі, переможцю присвоюється титул «Короля Аляски» :). Місцеві дуже цінують і шанують свої традиції (втім, ми ще встигнемо в цьому переконається…). Гуляємо між опудал ведмедів і готелів з опцією «Розбудіть мене, коли почнеться Північне Сяйво». Благо, під час нашої поїздки світло майже 24 години, і ми встигнемо озирнутися. Гарненько відпочиваємо після перельоту.
Для цього туру ми орендуємо справжній будинок на колесах – з диванами, ліжками, душем, туалетом, кухнею, холодильником, мікрохвильовою піччю. З нашим клубом Ваша подорож буде красивою і безумовно комфортною.
У будинку на колесах їдемо на півострів Кенай – той самий, який досліджував Джеймс Кук. По дорозі розглядаємо гори Чугак, зупиняємося біля фантастичних вьюпоінтів, бачимо перші фіорди. Паркуємося біля провінційного містечка на величезній косі, яка глибоко врізається в затоку Качемак. Місце дуже атмосферне: вздовж набережних гуляють натовпи морських левів, рибалки намагаються відігнати білоголових орланів (так-так, символ США!) від свого улову, який гігантські птахи раз у раз намагаються розтягнути. Тут ми скористаємося шансом покуштувати вишукану морську кухню, напевно, найсвіжішу в світі.
Вранці – нова розвага: вотер-таксі закидає нас в національний парк Качемак. В абсолютно дикому лісі з чорних ялин, без натяку на стежки і людей, ми йдемо серед безкрайнього величі дикої природи на високогір’я. Високі шанси зустріти чорних ведмедів і грізлі, популяції яких тут значні. Але не хвилюйтеся – у інструктора буде спеціальний спрей;). Пообідаємо на березі озера, прямо в яке сходить перший в нашому поході льодовик. Піднімаємося до чарівного озера, чия назва дуже співзвучна з видами навколо. Emerald. Купаємося в крижаній, але абсолютно, стопроцентно кришталевій воді. Милуємося чудовими птахами і блиском сонця на гранях льоду. Навколо нас – нікого. Немов перенеслися в ті далекі часи, коли людина лише досліджувала ці далекі суворі землі…
Збираємо табір і починаємо спуск. Через гори і перевали, через ліси з карликових беріз, через канатну переправу над бурхливою льодовиковою рікою ми приходимо до океану. Відпочиваємо на дикому пляжі, купаємося з рідкісними каланами, яких в усьому світі вже практично не залишилося. Вони знайшли останній притулок біля тих берегів, вздовж яких проходить наш похід. Як забавно і граціозно звірята граються в воді! Далі повертаємося до стоянки вотер-таксі. Трохи дивно бачити машини і людей після тиші трейлу. Пливемо до нашого гостинного будиночка. Він відвезе нас в особливе місце, відоме тільки нашим інструкторам… (і місцевим, звичайно:)… на берег загубленого озера, яке більш схоже фіорд. Заночуємо на мальовничому березі, спостерігаючи за рибалками і насолоджуючись тишею.
Після сніданку швиденько переїжджаємо в містечко Стюарт, де беремо денний круїз по фіордах Кенай. Побачимо китів, морських левів і незліченну кількість морських птахів. Навколо – стрункі стіни фіордів, острови, гори і льодовики, які сходять прямо в океан, біля корабля плавають крижини-айсберги. Повертаємося на наше озеро, де прямо до будиночка забрідають лосі і ведмеді.
Їдемо на о. Портедж, де корабель нас підкине прямо до гігантського льодовика. Постоїмо на оглядовому, спостерігаючи, як з тріском і гуркотом відколюються айсберги. Рейнджери проведуть лекцію, присвячену місцевій природі, льоду і фіордам. Після обіду їдемо до Матанаска і зупинимося на березі річки. Тутешній клімат справді унікальний: ми недалеко від морени, але вона буде нижче нас, тому ніч чекає досить тепла.
За бажанням можна піти на екскурсію по льодовику – з рейнджером, в кішках. Далі завантажуємося в будиночок і беремо курс на північ – у Фербанкс. Їхати довго, але види за вікном на гори і тундру допоможуть коротати час. Перевалимо через могутній хребет Аляски, а табором станемо в первозданному ялиновому лісі.
За планом – радіалка до гранітних монолітів Торс на вершині панорамного хребта. Ця стежка дивно різноманітна: веде через тайгу, березовий ліс і цікаві високогірні болота до кам’яних брил, що нагадує якісь давні мегаліти. Єдиний мінус в настільки диких краях – комахи. Нагородою тим, хто не боїться комарів, стануть гриби, яких тут просто нереальна кількість. Ми зберемо їх, а ввечері приготуємо королівську вечерю! На ночівлю їдемо до термальних джерел. Будемо плавати в теплому озері прямо просто неба, відновлюючи витрачені сили смачним пивом;)
Трекінг: 20 км; набір і скидання висоти 1000 метрів.
Продовжуємо рухатися на північ, в світ Джека Лондона. Переїдемо Юкон, де старателі досі ганяються за золотом і багато голів заражені клондайською лихоманкою. Хто в дитинстві не зачитувався «Білим Іклом», «покликом Предків» та «Жагою життя»? Хто не мріяв поглянути на ці майже міфічні землі? Увечері ми перетнемо Полярне Коло. Сфотографуємося на кордоні Арктики і зони помірного клімату, і поїдемо в Заполяр’я. Заночуємо в одному із найпівнічніших поселень США, і тут вже відчується крижаний подих вічної зими.
Попереду – серце Аляски і одна з Семи Вершин світу. Дорогу переходять стада рідкісних оленів карібу і лосів, за вікном тайга змінюється різноколірними рельєфними горами. Як добре сидіти ось так, з чашкою кави під пледом, відпочивати і насолоджуватися калейдоскопом видів! Багато відпочиваємо, адже наступні кілька днів будуть дуже насиченими і вимагатимуть 100% віддачі. Увечері минаємо ворота в національний парк і вийдемо на прогулянку. Благо, ночі тут досить світлі;).
Оглядаємося і звикаємо до незвичайної організації парку. Зона, в якій ми знаходимося, настільки заповідна, що над нею навіть немає повітряних коридорів, для туристичних цілей прокладена всього 1 дорога, а стежок немає взагалі. Деналі – одне з небагатьох місць в світі, де можна піти в автономний похід без будь-яких маркувань – світ за очі. Рейнджери доглядають за територією по-старому, використовуючи хаскі і необхідний мінімум досягнень цивілізації. Спочатку йдемо до Horseshoe Lakе, яке має химерну форму підкови. У ньому живуть бобри, за якими ми поспостерігаємо. Піднімемося на локальну вершину з панорамним видом на парк. Вперше побачимо хребет Аляски у всій пишноті та величі. Найвища гірська гряда Північної Америки грізно здіймається в холодне небо… Після обіду пройдемо ще один трек – Альпайн Севідж Рівер. Зайдемо в ресторан на бургери з олениною (ось вона, місцева безпосередність!). Увечері рейнджери прочитають нам лекцію на тему «Хаскі, догляд за ними і традиційне використання їх для підтримки порядку в парку» :).
Йдемо до цього Озеро Чудес… тому що з його берега ми побачимо Деналі! Міць цієї вершини навіть лякає своєю красою. Але фото розкажуть краще слів, хоча не передадуть і сотої частки реальності. Йдемо різноманітним хайкінговим маршрутом через річки і долини, невисокими лісистими хребтами і лугами, вересовим пустками і тайгою. А перед сном – традиційна лекція рейнджерів :). На цей раз – про життя на Алясці (ми здогадуємося, яка це за життя, виходячи з кількості лекцій;).
Проходимо останній в парку трек – високогірний Еілсон Альпайн Трейл. Він веде альпійськими луками і вражає різноманітністю тварин: бабаки, ведмеді, олені і навіть дикобрази. Увечері їдемо на південь – в гості до Атабасків. Ця група індіанських народів населяє Аляску і частину Канади, долини Юкону і Маккензі.
У селищі Талкітна вивчимо побут сучасних ескімосів і Атабаска, заглянемо в кантрі-бар на місцеву дискотеку, прикупимо дивні традиційні вироби і переймемося знаменитим американським колоритом.
Сьогоднішні пригоди стануть, мабуть, найяскравішими в нашій поїздці. Сідаємо в літак, на якому політаємо навколо гори Деналі, раніше Маккінлі. Висота 6135 метрів робить її найпівнічнішим шеститисячником у світі. Однак не тільки це заманює альпіністів. На схилах Деналі багато хто готується до сходження на Еверест через схожість умов (Еверест вищий, але в більш теплому кліматі). А витонченість форм самої вершини і краса пейзажів навколо надійно вписали Деналі в список культових гір планети.
Літак сяде на льодовик високо в горах. Велич Аляскінського хребта, контраст між сніговими шапками і смарагдовою зеленню лісів назавжди вріжуться в пам’ять. Якась первісна харизма властива цим місцям. Відчуваєш, що тисячі років тому було в точності так само. Немов дивишся вглиб історії, тонку завісу якої гори пробивають наскрізь.
Повертаємося до будинку на колесах і їдемо в шахти золотошукачів, які зараз працюють. Вникаємо в цікавий процес сучасного видобутку золота, а далі підемо в музей Золотої Лихоманки. Цікаво буде порівняти методи :). Завантажуємося в наш будиночок і повертаємося в Анкоридж.
На жаль, наш тур підійшов до кінця. Ми побачили всі найяскравіші куточки дивного та дикого штату. Поки чекаємо свої рейси, погуляємо містом і традиційно відсвяткуємо завершення експедиції. Розлітаємося по домівках, везучи з собою купу фотографій та вражень, якими цей край щедро забезпечить нас – вистачить на довгі роки :).
- всі перміти і квитки в нац. парки;
- будинок на колесах (RV);
- бензин на всю подорож;
- харчування під час трекінгу в горах
- стоянки в RV парках;
- ночівлі у кемпінгах
- групове спорядження;
- робота гіда на маршруті;
- робота водія;
- допомога в підготовці до подорожі;
- дисконтна карта клубу;
- аптечка.
- проживання в готелі в Анкориджі;
- харчування в містах;
- екскурсії;
- віза і авіапереліт в США.
-
Передоплата за цей тур складає 1000$. Її потрібно перевести не пізніше ніж за місяць до початку походу.
-
Решту суми Ви зможете віддати при зустрічі з інструктором, в доларах США, або відправити на банківський рахунок.
-
Сума додаткових витрат на проживання в Анкориджі, кафешки і сувеніри – мінімум 400$
- 5 осіб і більше – 2500$
- 4 людини – 3000$
- 3 людини – 3500$
Особливість цього походу в тому, що ми подорожуємо і здебільшого ночуємо в будинку на колеса. Тут є все необхідне: душ, туалет, холодильник, мікрохвильова піч, ваше затишне ліжко і місце для зберігання речей. Також в будинку буде постільна білизна, рушник і все необхідне кухонне начиння.
Для участі в цьому турі потрібно мати туристичну візу США. Вона оформляється в посольстві Сполучених Штатів Америки. Кожен учасник подає документи для отримання візи в посольство самостійно.
Важливо! Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичне страхування і скинути його копію або фото координатору походу.
- Куртка мембранна – вона ж може бути замість вітрівки
- Флісовий джемпер (або 2 шт різної товщини, якщо Ви мерзнете)
- Пухова жилетка
- Футболка – 3 штуки на всю поїздку, бажано синтетичні, вони швидше сохнуть
- Термобілизна – 1 комплект
- Шкарпетки – 5 пар буде досить
- Штани мембранні
- Штани трекінгові – трансформери (перетворюються в шорти)
- Шапка, баф і головний убір від сонця
- Рукавички
- Трекінгові черевики
- Легкі кросівки для міста
- Сандалії.
- Рюкзак – 40 літрів
- Рюкзак маленький – для радіалок в горах і прогулянок у місті
- Спальний мішок – з температурою комфорту -2
- Намет
- Туристичний килимок
- Трекінгові палиці
- Кружка
- Термос (1 літр)
- Налобний ліхтарик
- Все для особистої гігієни
- Сонцезахисний крем
- Накомарник – сітка для від комарів
- Репелент від комарів
- Сонячні окуляри
- Бінокль (за бажанням) – для спостереження за ведмедями грізлі.