Активний тур в Японії. Сходження на Фудзіяму
Чарівна Японія, оспівана мудрецями і поетами, скарбниця знань, колиска суті рівноваги та відповідальності. Батьківщина гордих самураїв і загадкових гейш. Жменя дрібних островів, що подарували світові невагомі рими хайку, граціозну красу Кендо, гармонію садів і багатство духовного світу синтоїзму. Над «Країною сонця, що сходить» строго височіє Фудзіяма, на вершині якої ми зустрінемо зародження нового дня. Сам тур і сходження на Фудзіяму – абсолютно особливий трекінг, де кожен день сповнений глибокого змісту і нових знань. Давайте з нами – досліджувати стародавні міста і храми, насолоджуватися чудовою природою і горами. Відкриємо Японію разом!
Наш тур починається в Кагосімі. Цей великий адміністративний центр лежить під стратовулканом Сакурадзіма. У середньовіччі тут була резиденція роду Сімадзу (XII-XVI ст), з того часу збереглося багато історичних будівель. Візьмемо на прокат велосипеди і вирушимо на велопрогулянку навколо Сакурадзіми (1117м), над якою постійно висить хмара диму. Останній раз вулкан вивергався в липні 2016 року, так що вилазка буде хвилюючою. Також можна відвідати прекрасний прибережний сад Сенган-ен і познайомиться з технологією сяккей. Заночуємо в готелі.
Відпливаємо на Якусіму, яка славиться своїми густими лісами, великою кількістю диких тварин і унікальними пам’ятками природи. Завдяки високій вологості, на острові збереглися дуже старі дерева – криптомерії, або японські кедри. Тут можна зустріти оленів – якусіка, мавп і навіть морських черепах. З порту їдемо на іншу сторону острова, звідки почнемо трекінг. Переночуємо в притулку серед лісу, внесеного до списку світової спадщини ЮНЕСКО.
Перехід 7-8 годин.
Збираємо речі і вирушаємо підкорювати один з найвищих піків острова. Вузенька стежка петляє туманним кедровим лісом, стовбури і каміння вкриває густий зелений мох. Це унікальний куточок, подібно якому немає ніде в світі. Фанати аніме впізнають тут улюблені кадри з Miyori-no mori :). Місцеві гори рясніють гігантськими тсугами, термальними джерелами і водоспадами. З вершини відкривається приголомшлива панорама всього острова, а тіло починає звикати до навантажень, адже нас чекає сходження на Фудзіяму. Спускаємося і падаємо в лісі на бівуак.
Перехід 8 годин.
Після сніданку вирушаємо в порт Міяноура, а по дорозі побачимо найдавнішу криптомерію Японії – Дземон-сугі. Її висота – 25 м, а діаметр стовбура перевищує 5м! З Міяноури пливемо на Хонсю, а далі сідаємо на потяг у Хіросіму, відому своєю трагічною долею. Прогуляємося по вечірній Хіросімі, відвідаємо купол Гембаку – єдину будівлю, що залишилася з часів ядерного бомбардування.
За бажанням групи можемо поїхати в «місто риби фугу» – Сімоносекі.
Вранці продовжимо екскурсію по Хіросімі і, щоб відволіктися від сумних думок, попливемо на острів Міядзіма. Тут помилуємося видом, який входить в Три знаменитих пейзажів Японії, на думку самих японців . Увечері їдемо в Кіото.
Який же тур до Японії без відвідування культурного центру країни? Він існує з часів неоліту і знаменитий своїми древніми буддійськими святинями і імператорськими палацами. Поснідавши, виходимо в радіалку на гору Інарі. Серед зелені на схилі стоїть храм Фусімі-Інарі, побудований ще до заснування самого Кіото (в 711р.). Синтоїсти тут поклоняються богині родючості, аватаром якої вважається лисиця, що уособлює розум і хитрість. Переїжджаємо в Удзі, досліджуємо святилища Бедо-Ін (1053р), Косі-дзі (1648р) і багато інших.
Далі тримаємо курс на комплекс Кіемідзу-дера (778р, збережені будівлі – з 1633р), «храм чистої води». У тихому внутрішньому дворику є водоспад, синтоїстська кумирня духу любові і священний камінь Будди. Далі вирушимо на екскурсію до Монастиря Ґінкаку, або Срібного павільйону (1485р). Тут дзен-буддисти поклоняються богині-покровительниці Каннон. Прогуляємося знаменитим садом навколо пагоди, зайдемо до синтоїстського храму Ясака і Золотого павільйону Монастиря Кінкаку (1397р). Два верхніх поверхи пагоди покриті листами чистого золота – воістину розкішне видовище! Наступний на черзі – «храм дракона, що відпочиває» Реан-дзи, котрий є одним з головних святилищ дзен-буддизму в світі. Навколо нього розкинувся унікальний Сад каменів, не менш відомий серед присвячених, ніж сама будівля. У ньому 15 каменів, але побачити всі одночасно може тільки той, хто досяг нірвани. Ось і перевіримо;)
Увечері підемо в район Гіон – один з останніх оплотів стародавнього мистецтва гейш. Познайомимося з традиційною кухнею на ринку Район Нішікьо ( «кухня Кіото»). Знаменитій ярмарці їжі вже 400 років! Скуштуємо місцевих делікатесів, велика кількість яких вражає навіть досвідчених гурманів, прикупимо сувенірів. Повечерявши, підем в хостел відпочивати.
На порядку денному – давня Нара, осередок релігії і духовності. Покровителем Нари вважається олень, в парках і скверах їх живе безліч. Туристи підгодовують оленів, а місцеві жителі на вулицях продають спеціальний корм :). Влаштуємо пікнік в одному з парків і поспостерігаємо за цими дивовижними тваринами. У Нарі діє безліч культових споруд буддизму і Синто: Акісино-дера, Кофуку-дзи, Тодесай-дзи, Касуга-тайся. Якщо буде час, ми підем до імператорського палацу.
Далі мчимо в мальовничий район Арасіяма, що нагадує скоріше сільську місцевість, ніж частину мегаполісу. Прогуляємося у бамбуковому гаю, по мосту Тогецуке і відвідаємо Тенрюдзі. Якщо встигнемо, поїдемо до Кацура-Рікю. Це – бездоганний зразок ніхонського садового мистецтва. Відвідаємо Храм Сандзюсанґен і Сайходзі з унікальним парком мохів навколо пагод. Увечері на поїзді котимося в Канадзаву. Бажаючі можуть прогулятися вуличками «маленького Кіото» та оглянути древній неприступний замок «Ніндзя-дера».
Активний тур до Японії триває і ми підбираємося все ближче до гір. Їдемо в історичне село Сіракава-го, що більше нагадує ідилічну листівку, ніж реальне селище. Затишні будиночки в оточенні Альп внесені в список світової спадщини. Саме в таких сакраментальних, застиглих у часі віддалених куточках вдається відчути суть нової культури. Побродимо селом, спостерігаючи сільський побут, а потім на автобусі доберемося до нашого хостела біля підніжжя північних Альп.
Нам належить провести три незабутні дні наодинці з первозданною природою. Тутешні Альпи – це 3 масивних хребта, які поступаються по висоті тільки Фудзі. Гори дуже мальовничі, внизу порослі змішаним і хвойним лісом, альпійський пояс укритий густими смарагдовими травами. Головні піки перевищують 3000м, скелясті, зі сніжниками, а в льодовикових цирках поблискують озера.
Серед цієї пишноти ми відпочинемо від суєти, помилуємося красою природи, яка століттями надихала поетів і філософів. Така прогулянка стане прекрасною підготовкою до майбутнього сходження на Фудзіяму. Увечері спускаємося з гір, їдемо до підніжжя Фудзі і відпочиваємо в гарячих джерелах після складного походу.
Зранку вирушаємо в легендарний район П’яти озер: Яманака, Кавагуті, Сай, Сьодзо і Мотосу. Звідси відкривається найкращий вид на вулкан, що став символом країни сонця, що сходить, і починається штурм Фудзіями (3776м). Одинокий, майже ідеальний, конус блищить сніжною короною, підкорити його – справа нелегка, але під силу людині з середньою фізичною підготовкою. Сніг повністю сходить тільки влітку. Виходимо ввечері і піднімаємося при світлі ліхтариків.
Підйом триває 7-8 годин. Але ці муки винагородяться, адже нас чекає рідкісне видовище, повне краси і містичного сенсу – схід сонця на вершині Фудзіями… Тут стоїть синтоїстський храм, в який стікаються паломники з усього світу в пошуках просвітлення. Можливо, таємниці світобудови відкриються і нам. Вдосталь насолодившись чудовою панорамою, біжимо вниз грітися. Біля П’яти озер сідаємо на транспорт і переїжджаємо в галасливий Токіо на ночівлю.
Не говори «неймовірно», поки не побачиш Нікко
японське прислів’я
Ненадовго прощаємося з урбаністичними чудесами сучасності, щоб зануритися в царство неймовірної природи і стародавнього буддійського зодчества. До обіду будемо в Нікко, де продовжимо наш трекінговий тур. Оглянемо багатовікове синтоїстське святилище – Футарасан. За переказами, кумирня була тут ще в IV ст. н. е. Унікальний храм Тосі-гу, місце останнього спочинку сьогуна Іеясу Токугави, вражає уяву достатком золота, тонкої різьбою і колірною гармонією. Навколо комплексу розкинувся стародавній кедровий гай.
Нікко – один з найкрасивіших парків країни. І він розкриє нам свої секрети. Це – гірський регіон, його вершини здіймаються на 2500 метрів і вище. Навіть тих, хто здійснив сходження на Фудзіяму, вражає пишності тутешніх видів. Звивисті лісові стежки виведуть нас до потужного 97-метрового водоспаду Кегон. У парку тече безліч кристально чистих річок і озер, повних форелі, є термальні джерела і високогірні болота, зарослі азалією.
Зануримося з головою в бурхливий хайтековий потік життя. Після сніданку по Райдужному мосту їдемо на штучний острів Одайба, де помилуємося футуристичною архітектурою і копією статуї Свободи на березі Токійської затоки. Відвідаємо Сенсоін і культурний центр Токіо – торговий квартал Гандзя. Тут продається буквально все, піти без сувенірів неможливо 🙂. Придбаємо пам’ятні дрібнички, посидимо в традиційних ресторанчиках і проведемо дегустацію саке. Сміливці можуть піднятися на телевізійну вежу (Tokyo Sky Tree) висотою 332,6м і помилуватися нічними вогнями столиці.
Прощання
Наш тур в Японії підійшов до кінця. Найбадьоріші туристи вранці можуть відправитися на ринок Цукідзі, де проходять всесвітньо відомі торги за тунця. Вставати доведеться годині о 4 ранку 🙂
Якщо ще є час до літака, ви можете продовжити знайомство з Токіо – додивитися, що не встиглося, повеселитися в токійському Діснейленді.
- послуги інструктора клубу;
- харчування в горах;
- переїзди за програмою;
- всі вхідні квитки;
- проживання в готелях;
- дисконтна карта клубу зі знижками на спорядження та походи;
- аптечка.
- харчування в містах;
- проїзний Japan Rail Pass (275$);
- віза в Японію.
харчування в містах (від 25$ на добу); проїзний квиток на поїзд Japan Rail Pass (275$) та інші дрібні витрати – 510$. Рекомендуємо взяти з собою побільше грошей на сувеніри та особисті витрати.
- 11 і більше – 2200$
- 10 осіб – 2450$
- 8-9 осіб – 2800$
- 6-7 осіб – 2950$
Максимальний розмір групи – 13 осіб, мінімальний – 5.
-
Це комбінований тур, який включає активну пішу програму. Нас чекають не тільки легкі прогулянки пагорбами. Будуть справжні віа-феррата і круті скелі, по яких доведеться дертися з рюкзаком.
-
Під час багатоденного трекінгу в Альпах ми будемо жити в наметах, спати в спальних мішках, готувати їжу на газовому пальнику – справжній похід.
-
У містах зупиняємося в недорогих готелях.
-
Харчуємося в кафе і ресторанчиках, кожен зможе вибрати меню за смаком, якщо зрозуміє, що це;)
-
Всі переїзди здійснюємо на громадському транспорті, який тут дуже комфортабельний.
Важливо: При купівлі авіаквитка в Кагосіму зі стикуванням в Токіо мінімальний час на пересадку має бути не менше 4-х годин. В іншому випадку є ризик не встигнути на свій літак!
Для громадян України необхідна віза. Її треба оформляти заздалегідь у посольстві. На жаль, через віроломний напад росії на Україну посольство Японії в Києві не працює, тому потрібно звертатися до представництв Японії в сусідніх країнах. Детально про те, як отримати візу, можна почитати ТУТ.
Важливо! Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичне страхування і скинути його копію або фото координатору походу
- Мембранна куртка – вона ж може бути замість вітровки
- Легкий пуховик або пухова жилетка
- флісова камізелька
- Футболка – 3 штуки на всю поїздку, бажано синтетичні, вони швидше сохнуть
- Термобілизна – 1 комплект
- Шкарпетки – 4 пари буде досить
- Штани мембранні
- Штани трекінгові
- Штани флісові – для табору, сну або хостелів, де часто прохолодно
- Шапка, баф і головний убір від сонця
- Рукавички
- Трекінгові черевики
- Легкі кросівки для екскурсій
- Сандалії
- Рюкзак – 50-60 літрів
- Рюкзак маленький – для радіалок в горах і прогулянок
- Спальний мішок – з температурою комфорту – 2
- Намет
- Туристичний килимок
- Трекінгові палиці
- Кішки для сходження на Фудзіяму
- Налобний ліхтарик
- Дощовик
- Ложка, кружка
- Термос
- Все для особистої гігієни
- Сонцезахисний крем
- Сонячні окуляри
- Полотенце з мікрофібри
Важливо: зберіть все з цього списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження — зв’яжіться з координатором походу.