Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Графік роботи
Пн - Пт з 9:00 - 18:00
Тури
Статті
NEW! ⭐ Трансваальскі Альпи | Ретезат, Турда
Інструктор клубу PVG
макс 8 особи.
60 км
8 днів

NEW! ⭐ Трансваальскі Альпи | Ретезат, Турда

260€
7.1
Складність походу ми спостерігаємо за декiлькома критеріями.
8 днів

Вирушаємо в суворі, скелясті, майже неприступні гори Ретезат. Вони настільки дикі, що здається, ніби саме повітря насичене трансильванскою містикою. Трек прокладений на панорамній висоті 2100-2500 м.н.р.м по альпійських луках і кам’яних розсипах. Ми проведемо тиждень наодинці з первозданною природою. Побачимо ведмедів, благородних оленів, рисей, вовків, сарн, величезну кількість птахів і рослин. Піднімемося на найвищі вершини парку: Пеляга (2508м), Ретезат, Букура. Заночуємо на березі найбільшого льодовикового озера Карпат і побачимо унікальну озерну долину Віоріка. А під кінець відвідаємо дві топові пам’ятки Румунії – готичний замок Корвіна і соляний палац Турда. Ця подорож близька і доступна, але воно вразить Вас різноманітністю і насиченістю програми. Подавайте заявку, і тиждень в Трансваальских Альпах стане найяскравішим враженням року!

Швидка заявка
Координатор
Роман Бідичак
Керівник клубу, тімлідер, гід
Залишились питання?
+380683847302
я у соц. мережах
Графік роботи
З понеділка по п'ятницю з 9:00 до 18:00
Похід в горах Ретезат
Маршрут
Івано-Франківск
притулок Кармик
о. Станишора
г. Ретезат (2482м)
г. Букура (2433м)
озеро Букура
г. Пеляга (2508м)
долина озер Віоріка
г. Джуделе (2398м)
г. Бірлі (2280м)
о. Заноага
перевал Занаога (2110м)
о. Гура Апелор
замок Корвінов
Саліна Турда
Івано-Франківск
День 1. Дорога до Румунії

Інструктор зустрічає туристів рано вранці в Івано-Франківську, де вже чекає трансфер в Румунію. Закидаємо речі, влаштовуємося зручніше і вирушаємо в дорогу. Перетинаємо кордон і спостерігаємо, як різко змінюється архітектура. Румуни яро бережуть свої традиції і в селах повсюдно можна побачити дерев’яні будинки з черепичними дахами, порослими мохом. Ми їдемо в настільки дикі і первозданні гори, що в них мешкає третина всієї фауни країни. Ретезат – це не тільки найстаріший національний парк, але і біосферний заповідник ЮНЕСКО. Нас підвезуть до гірського притулку Сarnic, де ми розіб’ємо палатки, приготуємо вечерю і відпочинемо після довгої, але красивою дороги.

🚙 570км. ⛺ Ночівля на 1010м н.р.м.

День 2. Урочище Бордулець – о. Станішора

Починаємо наш треккінг по хребту Ретезат. Спочатку прогуляємося по темнохвойному лісі, який тут росте до позначки майже 2000м. Далі виходимо на луки, де, немов дорогоцінні перлини, розсипані найчистіші карові озера. Саме вони є родзинкою парку. Озер в Ретезаті більше вісімдесяти! Порізані скелясті ландшафти нагадують Альпи. Йдемо, насолоджуючись панорамою суворих трансільванських гір. В цьому віддаленому районі Румунії людей майже немає, стежка належить тільки нам. Приходимо на берег озера Станішора, де розіб’ємо табір і повечеряємо під феєрверки барв призахіднього сонця.

👣 Перехід 11км. Набір висоти ↑ 1000м. ⛺ Ніч на 1990м.

День 3. Сходження на Ретезат (2482м) і Букура (2433м) – о. Букура

Нам потрібно піднятися на найвищі вершини центральної частини парку. Спочатку йдемо на окремий пік Ретезат, звідки відкривається шикарний вид на величезний льодовиковий кар Букура. Далі по хребту переходимо на Букуру, у якій є кілька вершин. Всі вони закінчуються крутими скелястими обривами, якими славляться Трансільванські гори.

Помилуємося величчю цих містичних пейзажів, побачимо десятки «гірських очей» в льодовикових цирках, зробимо пам’ятні фотографії і почнемо спуск до місця стоянки. А воно у нас сьогодні особливе – на березі найбільшого льодовикового озера Карпат. о. Букура досягає 550 метрів в довжину, максимальна глибина 15,5 м. У кришталевій гладіні його відображаються навколишні гори і скелі. Поставимо намети, приготуємо вечерю і відпочинемо, умиротворені спокоєм цього чудового куточка планети.

👣 14км. ↑ 700м. ↓ 600м. ⛺ 2041м

День 4. Сходження на г. Пеляга

Ми залишаємо речі в таборі і радіально піднімаємося на найвищу точку масиву – Пеляга (2508м). Виходимо раніше, адже в цих горах після обіду часто дощить. І нехай, здавалося б, невелика дистанція не введе вас в оману. Сходження досить складне через скелястий рельєф і круті схили. Але що поробиш – дуже вже хороша панорама з вершини 😁. Побачимо майже весь парк, сусідній хребет Малий Ретезат і «озерну долину» Віоріка, в яку підемо завтра. Спускаємося і відпочиваємо перед найважчим і найкрасивішм переходом в нашому поході по горах Румунії.

👣 10км. ↑ ↓ 500м.

День 5. Озерна долина Віоріка – г. Джуделе (2398м) – г. Бірлі (2280м) – о. Заноага

Прокидаємося на світанку, снідаємо, закидаємо рюкзаки на плечі і йдемо в дивовижну долину Віоріка. На схилах гір, які формують долину, розташовані каскадні озера, і вода переливається з верхніх в нижні. На найбільших є навіть острови і півострови. Це дивовижне й рідкісне видовище ми будемо спостерігати зі стежки весь день під різними ракурсами. Піднімаємося на гребінь, минаючи всі нові водойми. З гори Джуделе побачимо знайомий центральний Ретезат, вчорашній табір і іншу сторону хребта, куди нас і веде маршрут. Спускаємося до озера Заноага, біля якого заночуємо. Тут можна залишити речі і сходити в радіалку траверсом до відрогів Джуделе, де знаходиться ще один великий каскадний комплекс озер.

👣 12км.

День 6. Перевал Заноага – водосховище Гура Апелор

На жаль, прийшов час останнього підйому в нашому поході по Румунії. Йдемо на перевал Занаога (2110м), милуючись розсипами каменів, льодовиковими цирками і озерами. Гострі хребти, немов гігантські ножі, ріжуть хмари на шматки. Повітря Трансільванії просочене легендами, і тут ми ясно зрозуміємо, чому у людей народжувалися настільки похмурі думки – грізні пейзажі надихають. Спускаємося на високогірні луки, які простягаються аж до озера Гура Апелор. Після високогір’я Ретезата ця благодатна субальпіка здається якоюсь нереальною, майже казковою. Розбиваємо табір на березі, оглянемо греблю висотою майже 200м, викупаємося. Ніщо так не розслаблює після походу, як хороший заплив в прохолодній водичці 🙂

👣 11км.

День 7. Замок Корвіна – Турда

Вранці за нами під’їде водій і відвезе в цивілізацію. По дорозі в місто Турда заїдемо в замок Корвін. Це класичний зразок готичного архітектурного стилю XIV століття, дуже красивий і вражаючий. Підемо на екскурсію, дізнаємося про культуру та історію країни. До речі, подейкують, що тут сім років тримали в ув’язненні Влада Цепеша після вигнання. Увечері поселимося в хостел, приймемо довгоочікуваний душ і підемо в ресторан. Румунська кухня дуже самобутня: пряна, соковита, ароматна. Її недооцінюють у нас, але Ви точно закохаєтесь :). Влаштуємо святкову вечерю на честь завершення походу.

🚙 210км.

День 8. Соляні печери Турда – додому

Саліна Турда – одна з найкрутіших пам’яток Румунії, яка стала відома світу всього декілька років тому. Журнал Business Insider навіть вважає її найкрасивішою підземної пам’яткою в світі. Це не просто печери, а цілий соляний палац, настільки величезний, що в ньому є навіть колесо огляду! Сіль тут добувають дуже давно, чому Турда зобов’язана своїм розмахом. Але зараз вона сучасно підсвічена і здається, що ми потрапили на космічний корабель. Тут облаштували парк розваг і човнову станцію, де можна замовити екскурсію підземними річкамиСходимо в музей, посидимо в кафешці, оглянемо величезні зали і піднімемося на поверхню до нашого трансферу. Пора повертатися в Україну. У Франківську будемо пізно, так що радимо забронювати на цю ніч готель або хостел (менеджер допоможе це зробити – звертайтеся).

🚙 500км.

Показати всі дні
Вартість: 260€
У вартість походу входить
У вартість НЕ входить
 • трансфер в Румунію і назад;
 • харчування в містах;
 • хостели в містах;
 • екскурсії і вхідні квитки;
 • прокат спорядження (якщо потрібен).
Додаткові витрати
 • Трансфер – 2800-3000 грн в залежності від розміру групи. Це ціна за переїзд в Румунію і назад, із заїздом в Турду і замок Корвіна.
 • Екскурсії: 15 євро.
 • Проживання в хостелі в Торді (1 ніч): 15 євро.
 • Їжа в кафе-ресторанах: 30-40 євро.
 • Хостел в ІФ (1 ніч): від 120грн.
Забронювати тур
Інформація
Початок походу: Івано-Франківськ, 7:00
Закінчення: Івано-Франківськ, після 19:00
Як замовити тур?
ЗАЯВКА
Заповніть заявку на похід прямо на цій сторінці, ми зв'яжемося з вами і допоможемо з підготовкою
ПЕРЕДОПЛАТА
Здійсніть передоплату в розмірі 50 євро, щоб забронювати за собою місце в групі
КВИТКИ
Купіть квитки до Івано-Франківська і надішліть нам їх копію
ЗБЕРІТЬ РЕЧІ
Зберіть все зі списку необхідного спорядження
Що ще потрібно знати
 • всі ночі на треку спимо в наметах;
 • останню ніч проведемо в хостелі;
 • це справжній похід, всі речі і спорядження несемо на собі в рюкзаках;
 • готуємо на вогнищі і на пальниках;
 • всі учасники чергують по табору (готують їжу, збирають дрова, ставлять намети);
 • інструктор має право змінити маршрут в залежності від погоди і стану групи.
Документи для походу в Румунії

В’їзд для громадян України – за біометричним закордонним паспортом. Якщо його немає, можна оформити румунську або шенгенську візу.

Важливо! Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичне страхування і скинути його копію або фото координатору походу.

Стань частиною незабутньої пригоди
Реєструйся просто зараз - зроби перший крок до здійснення своєї мрії
Забронювати тур
Що взяти з собою?
Спорядження для походу по Ретезату

>> Збираєтеся в Карпати? Ось список необхідних речей

Важливо: зберіть все з цього списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження – зв’яжіться з менеджером. Обов’язково оформіть туристичну страховку і відправте її скан або фото менеджеру до походу.

Наш прокат споряги в Румунії

Найменування спорядження

Ціна за 1 добу

Ціна за 3 доби

Ціна за 6 діб

Місце в наметі

30 грн 90 грн 180 грн
Рюкзак 40 грн 120 грн 240 грн

Каремат (килимок)

20 грн 40 грн 80 грн

Каремат (килимок)

40 грн 120 грн 240 грн
Треккінгові палки 30 грн 90 грн 180 грн

Забронювати тур
Зв'язатися з нами
Залишилися якісь питання щодо туру, зв'яжіться з нашим менеджером і він допоможе підібрати вам тур та відповість на всі ваші запитання.
Роман Бідичак
Керівник клубу, тімлідер, гід
Залишились питання?
+380683847302
я у соц. мережах
Пориньте в атмосферу дивовижного походу
Забронювати тур
Будь в курсі новин світу гірських пригод

  Швидке замовлення
  Похід: NEW! ⭐ Трансваальскі Альпи | Ретезат, Турда
  Ім'я та прізвище
  Дата походу
  Телефон
  Email
  Коментар
  Записатися
  Дякую!
  Вашу заявку успішно відправлено.
  Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!
  Закрити
  Залишити відгук
  Ім'я та прізвище
  Email
  Похід
  Дата туру
  Посилання на соц. мережі
  Відгук.
  НАПРЯМКИ
  НАПРЯМКИ
  Види походів
  Види походів
  Блог Прокат КОМАНДА Розклад походів Контакти