NEW ⭐ Високі Горгани | Зимовий треккінг на Грофу і Сивулю
Дві найкрутіші Горганські вершини — Сивуля (1836м) і Грофа (1748м) без наметів за вихідні!
Йдемо шукати сніг в дикому і віддаленому куточку Карпат, де лише починає розвиватися туризм. Ці гори ще недавно були тільки «для своїх», але пора це виправляти. Наш маршрут в Горганах підійде для новачків і задовольнить досвідчені запити. Ми піднімемося вище хмар і побачимо панораму всіх Українських Карпат. Прогуляємося по казковому лісі, пограємо в сніжки, пострибаємо в замети і з’їдемо зі сніжних схилів «з вітерцем»:). А наостанок попаримося в карпатській лазні і відсвяткуємо сходження в традиційному ресторані, де спробуємо бограч, банош з бринзою і грибами 😋.
🏠 У цьому турі ми живемо в затишній теплій садибі майже на краю цивілізації. Під самісінький початок підйомів нас підвезе УАЗ, що дозволить нам за короткий час побачити стільки краси. Не потрібно наметів і спальників — тільки теплий одяг і взуття. Сходження на Грофу і Сивулю — незвичайний треккінг в серці Карпат, де панують сніг і дзвінка тиша. Приєднуйтесь!
💙💛 Сходи в похід зимовими Горганами разом з Pohid V Gory та передай нашим захисникам турнікет CAT7!
Інструктор зустрічає своїх туристів на ж / д вокзалі Франківська. Сідаємо в трансфер, який відвозить нас у серце Високих Горган. Ще недавно через віддаленість і важкодоступність регіону про Осмолоду знали хіба що завзяті туристи, тож тут збереглася і незаймана природа, і автентична харизма Гуцульщини. Нашу садибу щільним кільцем обступили смерекові ліси і схили гір — після Осмолоди дорога закінчується і починається справжнє царство Карпат. Після розселення і обіду буде вільний час, який можна витратити на прогулянку або відпочинок від переїздів. Увечері затопимо камін, зваримо традиційну для регіону вечерю і посидимо в затишку, знайомлячись один з одним. Інструктор розповість, що чекає нас у подорожі, підкаже, що покласти в рюкзак на сходження і відповість на всі запитання учасників.
Снідаємо, перевіряємо спорядження і вирушаємо на першу в нашому зимовому поході вершину. На повнопривідному транспорті під’їжджаємо під самий початок підйому. Стежка в’ється через казковий ліс, смереки сплять під м’яким білим покривалом. Сніг рипить під ногами, навколо неймовірна тиша і спокій. Ми знаходимося у величезному природному заказнику, де живе тьма звірини, так що повчимося читати сліди (до речі, гід живе в Карпатах вже багато років і чудово в них розбирається), а якщо пощастить, то і зустрінемо мешканців лісу. По дорозі побачимо лавинні схили і прослухаємо лекцію про безпечне пересування по снігу. Біля вершини ліс змінюється низькорослим чагарником і відкриваються перші справжні панорами. Тут же стоїть знаменитий притулок Плісце — один з перших реставрованих в Україні. Пообідаємо в ньому на зворотному шляху.
Останній крутий злет — і ми стоїмо на Грофі, вдихаючи морозне повітря високогір’я. З вершини відривається вид на весь масив Горгани і нашу завтрішню мета — Сивулю. Гід покаже Вам Свидовець, Чорногору, Говерлу і Петрос, Синевир, львівські Бескиди. Грофа примітна тим, що з неї практично не видно селищ і міст, як з більшості інших вершин. На хвилину може здатися, що ми загубилися серед безкрайніх гірських просторів… Але інструктор легко спустить нас до притулку, де ми відігріємося теплим чаєм і перекусимо. Повертаємося в машину і їдемо в садибу. Увечері — вільний час, вечеря і веселі історії біля каміна.
👣 Треккінг: 8 км. ⏳ Тривалість: 7 годин.
Після сніданку на УАЗі їдемо під інший гірський хребет — Синьогору. До нього належить найвища гора масиву Горгани, і на неї ми тримаємо курс. Сивуля має 2 вершини з величним кулуаром між ними, висота Великої становить 1836 метрів. Як і на Говерлі, тут прокладено альпіністський маршрут, але ми підемо не по ньому))) Все одно Вам варто підготуватися до серйозного переходу, крутого схилу, глибокого снігу і запаморочливих видів! Сивуля вважається ще й однією з найкрасивіших карпатських гір, і вид з неї допоможе забути труднощі маршруту — Ви побачите навіть Румунські Карпати, не кажучи вже про наші.
При зимовому сходженні на Сивулю треба уважно слухати інструктора, адже тут часто утворюються небезпечні снігові карнизи, лавинні схили, слизька крижана кірка та інші атрибути снігових гір. Кам’яні розсипи і альпійська сосна покриваються снігом (якщо пощастить), але цілком можна провалитися в повітряний простір між ними. Ось чому треба ходити в зимові сходження з досвідченим гідом, який передбачає небезпеку і не допустить, щоб з туристами що-небудь трапилося.
Після повернення в наш будиночок вечері підемо в справжню карпатську баню, відігріємося гарненько, розслабимося і обміняємося враженнями.
👣 18 км. ⏳ 9 годин. Набір висоти 900м.
Зимові Карпати відомі непередбачуваною погодою. Якщо розгуляється хуртовина і сходження на якусь вершину буде небезпечним, поїдемо на озеро Росохан і пройдемо приємний треккінг в його околицях. Воно відоме мальовничими гористими берегами і абсолютно кришталевою водою, а знаючі люди вважають його одним з найкрасивіших в Україні. Навколо є пара класних треків, інструктор підбере оптимальний по погоді, стану снігу і фізичній підготовці учасників.
На жаль, прийшов час прощатися з новими друзями і повертатися зі сніжної казки в цивілізацію. Виїжджаємо до Франківська, прогуляємося історичним центром і сходимо в ресторан традиційної прикарпатської кухні — відсвяткуємо шикарні вихідні! Час, що залишився до відправлення поїздів, можна потратити на прогулянку і купівлю сувенірів.
- триразове харчування;
- ночівлі в карпатській садибі;
- послуги інструктора і провідника;
- доїзд від садиби до початку стежок на вершини;
- реєстрація групи в МНС;
- турнікет для ЗСУ;
- рекреаційні збори заповідника;
- фірмовий подарунок клубу;
- сертифікат про сходження;
- дисконтна карта зі знижками на походи і спорядження;
- групова аптечка.
- трансфер І-Ф – Осмолода;
- сувеніри та особисті витрати;
- прокат спорядження (за потреби).
~ 1000₴ (трансфери по маршруту). Все інше включено у вартість походу, в тому числі і медична страховка. Гроші Вам знадобляться хіба що на сувеніри, карпатську баню (2 години – 2000₴ з групи), ресторан у Франківську перед потягом і особисті витрати в дорозі.
-
Туристам-початківцям: сходження без рюкзаків рятують від необхідності тягти важкі рюкзаки за плечима. Проживання в затишній садибі, домашнє харчування, трансфери під самісінький підйом роблять цей похід максимально адаптованим для першого знайомства з горами. До того ж можна не морочитися з купівлею спорядження — рюкзаків, наметів і так далі.
-
Тим, хто лише знайомиться з зимовим треккінгом. Не секрет, що гори взимку трошки суворіші, аніж літні :). Але домашній затишок ночівель, де можна просушити речі, відігрітися, перечекати негоду і гарненько поїсти, дозволить плавно втягнутися в цей злегка екстремальний вид відпочинку.
-
Сім’ям з дітьми від 12ти років. Вони будуть із захопленням стрибати в снігові замети, грати в сніжки і ліпити сніговиків, а ведмедики змусять їх верещати від радості 😁.
-
Всім, хто хоче насолодитися приголомшливими пейзажами засніжених гірських хребтів і лісів, вкритих іскристим покривалом, відчути захват підкорених вершин і соковитий колорит гуцульської культури.
Для підтвердження участі в турі потрібна передоплата в розмірі 500₴ (завдаток для бронювання садиби і транспорту). Менеджер повідомить Вам, коли її вносити, тільки після того як набереться мінімальна кількість охочих. Варіант, що Ви перерахуєте передоплату, а група не набереться — виключений. Перерахувати її треба на карту або банківський рахунок (ми працюємо за ліцензією туроператора). Ця передоплата не повертається при відмові від туру.
Оплатити решту суми Ви зможете інструктору при зустрічі або перерахувати на банківський рахунок / картку менеджера перед виїздом, щоб не возитися з зайвими грошима.
Живемо в класній затишній теплій садибі поруч з початком маршрутів на головні Горганські вершини. Таке відмінне розташування дозволяє нам встигнути сходити на дві серйозні вершини всього за 4 дні. У нас будуть необхідні блага цивілізації: загальна кімната з каміном, гарячий душ, м’які ліжка і чудова атмосфера.
Ми повністю забезпечуємо харчування на маршруті — нікого не залишимо голодним! Візьміть з собою що-небудь на сніданок після прибуття і, якщо хочете, якісь енергетичні батончики просто про всяк випадок. Якщо Ви не вживаєте м’яса або інших продуктів — скажіть менеджеру завчасно і ми складемо для Вас окреме меню.
- Оскільки йдемо взимку, то обов’язково несемо з собою наверх термоси з гарячим чаєм, щоб зігрітися на вершині.
- Сніданок і вечерю в притулку готуватиме інструктор — в традиційному гуцульському стилі.
- На обід в горах будуть перекуси з бутербродів з салом, ковбаскою і соусами, сухофрукти і горіхи, чай з шоколадом і печивом.
Зимові Карпати відомі непередбачуваним характером. У підніжжя нам може світити сонечко, а вершину в будь-який момент можуть огорнути щільні хмари зі снігом і пронизливим вітром. Підготуйте до будь-яких сюрпризів погоди! Середня температура вдень коливається в межах -2…-10С, на вершинах швидше за все буде сильний вітер. Детальніше про те, яка погода вас чекає в Карпатах по сезонах, читаємо в вкладці “Статті”.
- ночуємо виключно в теплій і комфортній садибі;
- інструктор має право змінити нитку треккінгу з урахуванням метеоумов і стану групи. Рішення інструктора в зимових горах обговоренню не підлягають.
Нехай ночівлі у нас і будуть комфортними, але все-таки зимові гори вимагають відповідального підходу до вибору екіпіровки. Обов’язково зберіть все зі списку рекомендованих речей, а якщо у Вас є сумніви або питання — телефонуйте / пишіть менеджеру. Добре підібраний одяг зробить Вашу відпустку казкою!
- Куртка зимова треккінгова з мембраною (штормовка), з хорошими вітро- і водозахисними функціями. Гірськолижна куртка гірше, тому що на підйомі в ній жарко, а на привалі вона вже мокра і погано сохне.
- Пуховик для привалів і вечорів.
- Штани теплі треккінгові, комбінезони. Нормально підходять штани від теплих лижних комбінезонів або комплект термоштани + мембранні штани.
- Змінні штани для вечорів — спортивні на байці або флісові.
- Флісовий светр (2 шт – 200 і 100).
- Термобілизна (2 комплекти — софтшел для треккінгу і мериносовий для відпочинку). Якщо немає термобілизни, треккінгові штани обов’язково повинні бути утепленими.
- Футболка (1-2 шт.).
- Шкарпетки треккінгові: 1 день = 1 пара +1 пара вовняних для сну.
- Шапка тепла (така, щоби закривала вуха).
- Маска на обличчя (балаклава захищає і від вітру, і від морозу).
- Лижна маска або сонцезахисні окуляри (забудете — можете осліпнути 🙂
- Рукавички — 2 пари: звичайні флісові і з захистом від вітру (віндблок).
- Флісовий шарф або утеплений баф на шию.
- Плавки або купальник для гуцульської лазні.
- Взуття для денних переходів: бажано спеціальне шкіряне взуття для зимових походів, з міцною нековзною амортизуючою підошвою (Vibram — дуже добре) і мембраною. Не забудьте обробити свої черевики спеціальними водовідштовхувальними спреями перед походом.
- Легке змінне взуття для переїздів і вечорів (особливо це стосується дівчат; підійдуть Ваші міські «дутики», пухові чуні / супертеплі носочки + гумові капці або будь-яка зручна легка змінка).
- Гумові капці в баню.
- Гамаші (гетри або бахіли, “снігові фонарики”) для захисту взуття від снігу — обов’язково. Інакше ноги будуть мокрими незалежно від якості решті споряги.
- Рюкзак для сходжень об’ємом від 15 літрів. Туди повинні поміщатися пуховка, перекус, термос, техніка і документи.
- Треккінгові палиці зі сніговими кільцями (без них можете палиці не брати, чого робити не радимо).
- Сідушка туристична — поліпшить якість Вашого відпочинку на маршруті.
- Особистий гігієнічний набір (з гігієнічною помадою і сонцезахисним кремом !!!).
- Налобний ліхтарик туристичний.
- Індивідуальна аптечка.
- Термос (1 літр оптимально).
- Документи, гроші і герметичний пакет для них
- Техніка: телефон, фотоапарат, дрон… і зарядні пристрої.
Якщо є сумніви з приводу спорядження, скажіть про це менеджеру — він порадить що брати з собою.
*Новий рюкзак – виробник: Naturehike і MountainTop, 2023 року випуску
**Бувалий рюкзак – різних виробників, служать в прокаті протягом кількох років, мають хороший стан.
Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!