Новорічне сходження 🎄 на Говерлу та Петрос | З ночівлями у притулку
Природа Карпатських гір – ідеальна декорація для святкування Нового року. Особливо з огляду на те, що ми кличемо Вас на Чорногірський хребет, найвищий в Україні. Тиша і спокій порушуються хіба що виттям вітру та хрускотом свіжого снігу. Для жителів великих міст зимовий похід до Карпат – чи не єдиний варіант побачити чистий сніг узимку… Ліс сяє, ніби посипаний алмазами: смереки дрімають під білою ковдрою, тут і там стежку перетинають небачені сліди. Зимові гори наповнюють серце гармонією, їх краса схожа на досконалість. Бажаєте зробити собі подарунок на Новий рік? Підніміться на Говерлу! Розуміння того, що ВИ ЗМОГЛИ – ось те, що дасть заряд та настрій переможця на цілий рік уперед. Сходження на найвищу гору країни, відчуття свободи, панорама, від якої паморочиться в голові — просто подайте заявку, і все це Ваше.
Хоча зимові походи складніші, ніж літні, та цей маршрут може пройти кожен. Ночівлі у теплому притулку Козьмещик дозволять відігрітися після трекінгу, просушити речі, залишити непотрібне внизу – на штурм Говерли та Петроса підемо з мінімумом речей, радіально. Там можна перечекати негоду, тож ніякого зайвого екстриму не буде.
Новий рік — саме той момент, коли треба зробити щось нове і незабутнє. Ну а досвідчених туристів переконувати не треба, ви й самі знаєте ☺. Записуйтесь, поки є місця)))
💙💛 Зустрічай Новий Рік 2025 на Говерлі разом з Pohid V Gory та передай нашим захисникам турнікет CAT7!
Гід зустрічає учасників на залізничному вокзалі Івано-Франківська. Сідаємо в бус і їдемо в офіс турклубу (він по дорозі до Карпат, само собою:). Тут можна взяти прокатне спорядження, залишити запасні чи цінні речі, випити чаю, набрати термоси. Звідси виїжджаємо в гори, попутно побачимо Яремче, Яблуницький перевал із панорамним видом на гору Близницю (1883 м) та Свидовецький хребет. В урочищі Козьмещик будемо через 4 години. Облаштовуємось, готуємо вечерю. Якщо погода та час дозволяють, прогуляємося до найближчого в’юпоїнту або проведемо сніжно-льодове тренування.
Настав час відчути себе справжніми підкорювачами гір, майже альпіністами! Снідаємо, збираємо рюкзаки та починаємо сходження. Найскладніший схил — на початку, він крутий і проходить у зоні лісу, отже, мало що видно. До того ж, ми низько, зазвичай тут у цю пору року туман до обіду. Нам треба вийти вище зони лісу і піднятися над туманом, а вже там починається справжня магія новорічної Чорногори: кришталеве повітря та блискучі вершини. Виходимо на хребет, звідки до Говерли рукою подати, а ще тут на нас чекає перекус. Ховаємось від вітру в дерев’яному будиночку, відновлюємо сили та йдемо на штурм.
Нікого довкола. Тільки гори, оповиті крижаним безмовством, і п’янке почуття висоти. Панорама ВСІХ ДВОХТИСЯЧНИКІВ, Румунських Карпат, Горган – майже всі гори України як на долоні. Прозоре повітря, яке буває тільки взимку, забезпечує 100% огляд. Чудово!
Святкуємо зимове сходження на Говерлу філіжанкою гарячого чаю зі смаколиками, фотографуємося і починаємо спуск. Зазвичай взимку спускатись дуже швидко, тож встигнемо підготуватися до святкування Нового року! Головний подарунок ми собі вже зробили, тож заслужили чудову вечерю та веселий вечір 🎇
👣 Треккінг 15 км. ↑↓ Перепад висот 1130м.
Дивно, але Говерла не найскладніша вершина Карпат. Її схили досить пологі, з боку Козьмещика немає небезпечних лавинних ділянок. Але Петрос — це вже 1Б, альпіністська категорія складності. Друга половина підйому нагадує круті сходи, фірн і заледеніння схилів ускладнюють і так непросте завдання. Ідемо дуже обережно, у всьому слухаючись інструктора. Але панорама з вершини Петроса змусить Вас забути про труднощі шляху та реально пишатися собою. Гострота відчуттів зробить Ваше свято справді незабутнім, особливо на спуску :). Обережно спускаємось на перемичку між Говерлою та Петросом, перекушуємо на полонині, сховавшись у колибі, і повертаємося “на базу” відпочивати. За планом вечором у нас лазня.
👣 16 км. ↑↓ 1140м.
Вранці можна прогулятися перед виїздом (але насправді всі сплять після Петроса))), або виїдемо раніше, щоб встигнути на сувеніринг та дегустацію прикарпатської кухні з настоянками.
В Івано-Франківську за традицією замовляємо столик у ресторані “Десятка”. Тим, у кого залишиться час, радимо оглянути історичний центр міста з багатьма цікавими кафе та пабами. А ще до свят його мальовничо прикрашають арками, що світяться, так що цікаві фотки гарантовані 😉
На жаль, наше новорічне сходження на Говерлу та Петрос закінчується. Але прекрасні види, позитивні емоції та нові друзі ще довго згадуватимуться та наповнюватимуть наші серця спокоєм, гармонією та теплом.
- триразове харчування на маршруті;
- ночівля в будиночку/притулку (3 ночі);
- послуги інструктора клубу;
- консультації координатора;
- організація логістики за маршрутом;
- використання котлів та газове обладнання;
- рекреаційні збори заповідника;
- реєстрація групи у МНС;
- турнікет для ЗСУ;
- пам’ятні сувеніри про похід;
- сертифікат про проходження маршруту;
- дисконтна карта зі знижками на походи та спорядження;
- групова аптечка.
- проїзд в транспорті.
Необов’язкові:
- прокат спорядження;
- лазня/душ на Козьмещику;
- кафе/ресторани в І-Франківську;
- чайові гіду, дегустації настоянок, сувеніри та ін особисті витрати.
- Передоплата для цього туру – 1000₴.
- Сплатити решту вартості можна на офісі клубу в Івано-Франківську — готівкою або переказом.
- Після походу ми традиційно вечеряємо у ресторані прикарпатської кухні (від 150₴).
- Можна буде купити сувеніри (від 150₴).
- На Козьмещику є можливість сходити в лазню, там же душ. Це вирішується по ходу справи в залежності від настрою (і того, чи відкрито на свята, а чи гуцул вирішив поїхати до села).
- Перед виїздом купіть недорогий сувенір для обміну новорічної ночі.
Ми забезпечуємо харчування протягом усього походу. Вам не треба брати з собою щось з їжі, ми нікого не залишимо голодними! Якщо Ви не вживаєте м’яса або інших продуктів — повідомте нам заздалегідь і ми складемо окреме меню. Двічі на день їстимемо гарячі страви (кашу, супи, друге), на обід передбачені калорійні перекуси (бутерброди, шоколад, печиво, халва, горіхи та сухофрукти). Оскільки йдемо взимку, то обов’язково несемо з собою нагору термоси з гарячим чаєм, щоб зігрітися на вершині.
У Новорічну ніч буде особливе святкове меню.
Вершина Українських Карпат (2061 м) відома непередбачуваною вдачею. Біля підніжжя нам може світити сонечко, а вершину будь-якої миті можуть огорнути щільні хмари зі снігом та пронизливим вітром. Підготуйтеся до будь-яких сюрпризів погоди! Середня температура вдень коливається -2…-15С. На вершині, швидше за все, буде сильний вітер. Відмінно, якщо Ви візьмете дві пари треків для сходження і зимові непромокаючі для переходів. Мембранні штани та дві пари флісових також знадобляться. Не забуваємо про змінне взуття для притулку — це дасть необхідний відпочинок ногам.
Живемо у теплому затишному традиційному карпатському притулку, з піччю, світлом (від генератора, тобто по годинах), можливістю підзарядити телефони. Є альтанки, мангал. Поруч лазня, магазин та кафе. Зв’язку та інтернету практично немає – будьте готові до термінального відпочинку від суєти 😉 Але насправді у селищі та під час трекінгу зв’язок легко можна спіймати – гід знає де. Вода у колодязі, душа немає (тільки у лазні).
- інструктор має право змінити маршрут з урахуванням метеоумов, стану групи чи інших причин, які вважатиме досить важливими. Рішення інструктора у зимових горах обговоренню не підлягають;
- ночуємо виключно у класичному теплому гірському притулку;
- готуємо самі: на печі у притулку або на газовому примусі;
- кожен член групи по черзі чергує під час новорічного сходження на Говерлу та Петрос (допомагає готувати, носити воду та дрова).
- Початківцям: проживання в теплих будиночках, трансфер на значну висоту і «радіальні» виходи позбавляють необхідності тягнути на плечах важкі рюкзаки.
- Тим, хто лише знайомиться із зимовим трекінгом. Не секрет, що гори взимку трошки суворіші за літні :). Але домашній затишок ночівель, де можна просушити речі, відігрітися, перечекати негоду і ситно поїсти, дозволить плавно втягнутися в цей екстремальний вид відпочинку.
- Всім, хто хоче насолодитися приголомшливими краєвидами засніжених хребтів і лісів, закутаних у біле покривало, відчути захоплення підкорених вершин і соковитий колорит гуцульської культури.
Сходження на Говерлу і Петрос – найцікавіший варіант зустрічі Нового року! Буде весело, епічно і дуже красиво – приєднуйтесь
- Куртка мембранна штормова з хорошими вітро-і волого-захисними якостями. Гірськолижна куртка гірша, бо на підйомі в ній спекотно, а на привалі вона вже мокра.
- Пуховик для привалів.
- Штани мембранні для переходів (або лижні комбінезони, хоча не бажано).
- Штани флісові.
- Флісовий светр.
- Термобілизна, верх і низ (2 комплекти: для ходьби синтетична, що відводить зайву вологу від тіла, та тепла вовняна/мериносова для сну).
- Футболка (1-2 шт.).
- Шкарпетки (2-3 пари трекінгових + 1 пара теплих для вечорів та сну).
- Шапка тепла, що захищає вуха, і утеплений флісовий баф на шию (якщо куртка не має надійного коміра).
- Рукавички — 2 пари: 1 флісові та 1 утеплені (типу гірськолижних).
- Маска на обличчя (балаклава) для захисту від вітру та морозу.
- Купальник або плавки для лазні
- Зимові туристичні черевики для денних переходів, мембранні або шкіряні, з міцною підошвою Vibram, що не ковзає (або хоча б шкіряні черевики, попередньо добре просочені спеціальними водовідштовхувальними спреями).
- Гамаші (гетри чи бахіли) для захисту від снігу.
- Легке змінне взуття для переїздів та вечорів, що забезпечує тепло та відпочинок ногам після переходів (наприклад, «дутіки» або інші легкі запасні черевики)
**Може бути додано до списку залежно від стану снігового покриву
- Кішки або айсери (міські кішки)
- Снігоступи
- Рюкзак об’ємом 25-30 літрів для сходжень.
- Великий рюкзак або баул для речей.
- Спальний мішок (з температурою комфорту +5).
- Килимок (карімат).
- Трекінгові палиці зі сніговими кільцями.
- !!!Лижна маска або сонцезахисні окуляри обов’язково з UV-фільтром.
- Налобний ліхтарик.
- Індивідуальна аптечка.
- Гігієнічний набір (туалетний папір, зубна щітка…).
- Сидушка туристична.
- Термос (1 літр чи більше).
- Ложка, кружка, миска, бажано ніж.
*Новий рюкзак – виробник: Naturehike і MountainTop, 2023 року випуску
**Бувалий рюкзак – різних виробників, служать в прокаті протягом кількох років, мають хороший стан.
Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!