Похід Північними Горганами. Зимова Грофа

Горгани – один з наймальовничіших куточків Українських Карпат. Дрімучі ліси і кам’янисті вершини Горган особливо красиві взимку. Вони покриті кристально білим снігом – Ви опинитеся в справжній казці. Якщо хочете добре відпочити і побачити зимову красу карпатських гір, тоді похід Північними Горганами на Грофу саме те, що потрібно! Тут будуть дика природа, снігові смереки, дві прекрасні вершини з приголомшливими видами на Карпати – і всього за три дні! Короткі переходи, комфортабельні ночівлі та радіальні сходження роблять маршрут відмінним варіантом для зимових походів і ідеальним для новачків у “сніжному треккінгу”.


Група зустрічається з інструктором в Івано-Франківську на залізничному вокзалі. Трансфер везе нас до селища Осмолода. Звідти починаємо підніматися вздовж річки Котелець на сідловину між горами Грофа і Паренки. Йдемо через красивий дрімучий хвойний ліс і, якщо нам пощастить, ми зможемо побачити диких звірів. Виходимо на полонину Плісце, з якої відкривається мальовничий вид на Центральні Горгани і гори Великий і Малий Канусяк. Тут стоїть туристичний притулок «Плісце», відреставрований ентузіастами і любителями гірського відпочинку. У ньому ми і проведемо обидві ночі нашого походу.
Кілометраж: 9 км; набір висоти 735 м; ночівля на висоті 1450 м.



Снідаємо і починаємо сходження на Грофу. Минувши невеликий відрізок з криволіссям, виходимо на відкриті простори альпійських схилів Грофи, а потім – на саму вершину. Відкривається панорама зимових гір, не пропустіть шанс зробити відмінні фотографії. Іскристий білий сніг укутав все навколо, чисте повітря і дзвінка тиша приємно кружать голову. Спускаємося назад в туристичний притулок. Обідаємо, і в другій половині дня піднімаємося на гору Паренки. Сходження проходить без рюкзаків.
Кілометраж: 6 км; радіальне сходження на Грофу – 300 м набору висоти; радіальне сходження на Паренки – 280 м.



Сьогодні заключний день нашого короткого, але цікавого походу. Спускаємося раніше протоптаною нами стежкою в село Осмолода, звідти повертаємося до Івано-Франківська. Зимова казка, яку подарували нам Грофа і Паренки, залишить чудові спогади та фото :).
Пройдемо 9 км; спуск 735 м.




- триразове харчування в горах;
- послуги інструктора і провідника;
- використання котлів і газове обладнання;
- туристична медична страховка;
- рекреаційні збори;
- фірмовий подарунок клубу;
- сертифікат;
- дисконтна клубна карта;
- аптечка.
- проїзд у транспорті. перевезення;
- прокат спорядження.
-
Оплата – інструктору при зустрічі групи. Додаткові витрати: приблизно 400 грн (переїзд в гори і повернення назад). Все інше – включене у вартість туру. Захопіть кишенькові гроші на сувеніри та дрібні особисті витрати.
-
Також ви можете написати звіт про подорож на зимову Грофу і отримати знижку 10% від вартості походу!

Харчування протягом усього походу забезпечуємо ми. Не турбуйтесь, що залишитесь голодними, і не варто брати що-небудь із собою. Нагодуємо всіх! Вранці і ввечері будуть гарячі страви і чаювання. На обід у розкладці передбачений гарячий суп, але в зимовому поході не завжди вдається його приготувати – холодно зупинятися. Якщо погода не дозволятиме, обідаєм калорійними бутербродами з ковбасою, салом, сиром, соусами, шоколадом, халвою, сухофруктами та чаєм із термосів. Суп же залишиться на вечір або до найближчої можливості. Вегетаріанцям не варто хвилюватися – просто попередьте нас, що саме Ви не їсте, і ми складемо для вас індивідуальне меню.
Обидві ночі ми з вами проведемо в туристичному притулку – Плісце. Це дерев’яний будиночок, відремонтований волонтерською організацією «Стежками Карпат». У ньому є піч, дерев’яні лежанки і завжди багато людей, тому вечори будуть насиченими і веселими. У притулку тепло і вночі ви точно не замерзнете. Спати будемо в спальниках, на туристичних килимках, які принесемо з собою (дивись список необхідних речей)
- готуємо на інтегрованих газових системах;
- всі учасники чергують під час походу (готують їжу, збирають дрова);
- !!! інструктор має право змінити маршрут походу в залежності від погоди і стану групи. І його рішення в зимових горах НЕ обговорюється.
-
Маршрут розроблений таким чином, що навіть людина без досвіду походів його пройде! Головне – фізичне здоров’я, хоча би середня фіз. форма та залізна воля. Якщо чогось із перечисленого бракує – гляньте на похід “Говерла + Петрос” з ночівлями в притулку ;).
-
Наша продуктова розкладка – полегшена (на 1,5-2 кг легша, ніж звичайне похідне харчування). При тому вона розрахована на 3-х разовий прийом гарячої їжі.
-
Звільняючи майже 2 години часу завдяки сучасним інтегрованим газовим системам, ми не поспішаємо на треку.
-
Вас будуть супроводжувати найдосвідченіші гіди, котрі пройшли курси надання домедичної допомоги в горах. Для наших інструкторів Карпати – рідні, тому вони знають ці гори як свої п‘ять пальців і проведуть Вас максимально безпечно та комфортно.
-
Кількість туристів на інструктора – обмежена, що забезпечує маневреність, увагу до кожного учасника та зручне добирання.
Для оформлення групової медичної страховки скиньте менеджеру свої паспортні дані мінімум за тиждень до початку походу. Ми не зможемо гарантувати оформлення страховки тим учасникам, які цього не зробили.

Цей маршрут відмінно підійде тим, хто тільки відкриває всю красу зимових походів і хвилюється. Найскладнішу частину шляху ми подолаємо без рюкзаків, а між підкореннями Грофи і Паренков навіть спустимося в притулок на обід. Буде, звичайно, складніше, ніж улітку, але краса снігових вершин того варта! Крім того, про вас подбають досвідчені інструктори нашого клубу;)
- Куртка зимова штормова, з цупкої мембрани, з хорошими вітро- і водо-захисними властивостями. Врахуйте, що під штормовку повинен поміщатися пуховик та фліска. Гірськолижна куртка – не найкращий варіант, тому що на підйомі під рюкзаком в ній жарко, а на привалі вона вже мокра, погано сохне.
- Пуховик для привалів і табору.
- Два флісові светри зі щільністю 200 і 100.
- Міцні мембранні штани для переходів. Якщо таких немає, підійдуть штани від лижних комбінезонів, но в них буде менш комфортно.
- Термобілизна- 2 комплекти: синтетична для трекінгу і шерстяна або меріносова для сну).Якщо немає термобілизни, візьміть теплі підштаники для сну, а треккінгові штани обов’язково повинні бути утепленими.
- Футболки (1-2 шт). В ідеалі Ви будете йти та спати в термобілизні.
- Шкарпетки: 2-3 пари треккінгових + 1 теплі вовняні для сну (підійдуть також пухові чуні).
- Шапка тепла, котра захищає вуха.
- Флісовий шарф або утеплений баф на шию (якщо комір куртки не захищає її надійно).
- Балаклава або маска на обличчя від морозу та вітру.
- Лижна маска або сонцезахисні окуляриз UV-фільтром (забудете – можете осліпнути)
- Рукавиці- 2 пари: звичайні флісові і з захистом від вітру (напр. гірськолижних). Для екстремальних умов візьміть додаткові мембранні верхонки.
- Взуття для денних переходів (спеціальні шкіряні або мембранні черевики для зимових походів, з твердою нековзною амортизуючою підошвою Vibram). Не забудьте обробити свої черевики перед походом спеціальними водовідштовхувальними спреями.
- Зміна взуття для бівуаку та переїздів (гумові черевики, валянки, “дутіки”), що забезпечує відпочинок та тепло ногам.
- Гамаші (гетри або бахіли), що захищають взуття від потрапляння снігу – обов’язково. Інакше ноги будуть мокрими незалежно від якості решті снаряги.
- Намет – або чотирьохсезонний, або зимовий (внутрішній шар – тканинний, а не сітка, дно щільне, бажано зі сніжною “спідницею”).
- Рюкзак об’ємом 65-80 літрів.
- Спальний мішок зимовий (з температурою комфорту від -10С і нижче). Не розраховуйте на трисезонні спальники – замерзнете.
- Килимок (карімат). Краще – надувний або товщиною від 12 мм. Нормально працює комбінація з двох звичайних карематів, а от килимок для йоги захистить в основному морально.
- Трекінгові палки зі сніговими кільцями (без них палиці будуть провалюватися в сніг)
- Сидушка ( “підсрачник”)
- Гігієнічний набір (з гігієнічною помадою і сонцезахисним кремом !!!).
- Налобний ліхтарик.
- Індивідуальна аптечка.
- Кружка, ложка, тарілка, ножик.
- Термос (1 літр або більше).
Найменування | Ціна за 1 день |
Місце в наметі (зимовий) | 40 грн |
Рюкзак з рейнкавером | 50 грн |
Каремат (килимок-іжевка) | 20 грн |
Спальний мішок (зимовий -12°С) | 60 грн |
Трекінгові палиці зі сніговими кільцями | 30 грн |
Гамаші (бахіли туристичні) | 30 грн |
Кішки (з антипідлипами) | 40 грн |
