В пошуках сакури 🌸 Весняний трекінг в Японії
Весна – без перебільшень найкрасивіша пора року в Японії. Час, коли пробуджується природа та розквітає сакура. У багатьох із нас ця країна асоціюється з ніжним рожевим цвітом на фоні засніженого конусу Фудзі. І хоча це не найкращий час для сходжень в горах Японії ми розробили цей унікальний маршрут саме для того, щоб походити по горам саме весною і побачити цвітіння сакури на власні очі. На нас чекає авантюристський похід на острові Якусіма, сходження на діючий вулкан Асо, безліч по справжньому стародавніх храмів, сучасні мегаполіси, переміщення на швидкісних потягах та безліч інших пригод. Вражень буде так багато – що ви будете просити тайм аут посеред подорожі! Поїхали з нами!
Група зустрічається з інструктором в Кумамото. Радимо прилетіти сюди на день раніше, щоб ввранці всі вже були в зборі. Сходимо подивитися замок Кумомото, який був збудований у 17 столітті. Далі сідаємо на автобус та їдемо до підніжжя активного вулкана Асо. Сьогодні ночуємо у кемпінгу, серед чудової природи та гір.
Вулкан Асо (1592 м) один із найактивніших вулканів у цій частині Земної кулі. Останнє масштабне виверження відбувалося у жовтні 2021 року. Піднімемося майже на вершину і якщо пощастить – зазирнемо в кальдеру вулкана, де знаходиться бірюзове озеро сірчаної кислоти, дуже схоже на те, що ми бачили в подорожі до Індонезії на вулкані Іджен.
Вранці насолоджуємось вулканічними ландшафтами і спускаємося вниз. А в другій половині дня вже мчатимемо в Кагосіму – місто на морському узбережжі, яке має свій активний вулкан – Сакурадзіма (1117м). Відвідаємо чудовий прибережний сад Сенган-ен.
На швидкісному поромі з підводним крилом пливемо на Якусіму. Цей острів добре відомий любителям аніме Miyori-no mori – дії якого відбуваються саме тут. Вологий та теплий клімат сприяв формуванню унікальної екосистеми, несхожої ні на що у світі. Навколо ростуть гігантські криптомерії заввишки 25 метрів та віком у кілька тисяч років. Всі дерева, каміння, стежки покриті смарагдовим мохом, з гілок звисають ліани… теж покриті мохом… 🙂 У цьому зеленому царстві природи, де зупинився час, ми будемо блукати 7-8 годин, доки не прийдемо до кемпінгу де заночуємо в наметах.
Збираємо наші речі та вирушаємо на підкорення одного з найвищих піків на острові. Стежка, якою ми прямуємо, петляє через туманний кедровий ліс, де стовбури дерев та каміння вкриті густим зеленим мохом. Це місце є унікальним і не має аналогів в інших куточках світу. Гори в цій місцевості рясніють гігантськими тсугами, термальними джерелами та водоспадами. З вершини Міяноура (1936 м) відкривається чудова панорама острова. Нарешті, ми спускаємось і влаштовуємось на нічліг у лісі. Перехід займе коло 8 годин.
Вранці, після сніданку ми вирушаємо до порту Міяноура, і дорогою відвідаємо найдавнішу криптомерію Японії – Демон-сугі. Це дерево має висоту 25 метрів, а діаметр його стовбура перевищує 5 метрів! Від Міяноури ми вирушаємо на Хонсю, і далі продовжуємо нашу подорож потягами до міста Хіросіма, яке відоме своєю трагічною історією. Після прибуття в Хіросіму прогуляємося містом, і відвідаємо Гембаку – єдиний будинок, що зберігся з часів ядерного бомбардування.
Заїжджаємо до культурної столиці Японії — Кіото. Відвідаємо храм Кьюмідзі Дера «храм чистої води», храм Фусімі Інарі заснований в 711 р.н.е, пройдемо тунелем з жертовних червоних воріт, який веде на вершину до синтоїстської святині — храму богині родючості, бамбукову алею, прогуляємося по історичній частині міста. Прекрасним є те, що в цей час у парках Кіото цвістиме гліцинія – це божественне видовище.
На порядку денному – стародавня Нара, яка є центром релігії та духовності. Олені вважаються покровителями цього міста, їх можна зустріти у великій кількості у парках та скверах. Туристи люблять годувати оленів, а місцеві мешканці продають спеціальний корм на вулицях. У Нарі є безліч культових споруд буддизму та Сінто, таких як Акісіно-дера, Кофуку-дзі, Тодесай-дзі та Касуга-тайся. Якщо вистачить часу, вирушимо до імператорського палацу.
Завітаємо до мальовничого району Арасіяма, який більше схожий на сільську місцевість, ніж частину мегаполісу. Прогуляємося справжньою бамбуковою алеєю, побачимо міст Тогецуке і храм Тенрюдзі. Якщо встигнемо – поїдемо до Кацура-рікю – бездоганного зразка японського садового мистецтва, а також відвідаємо Сандзюсанген-до та Сайходзи з їхніми унікальними парками навколо пагод.
За досвідом наших попередніх подорожей до Японії, ця країна настільки насичена новими враженнями, що людям необхідний день спокою, щоб відпочити і насолодитися атмосферою Японії на самоті. У вас буде цілий день у Кіото і ви підете куди захочете, або поїдете до Осаки чи інших міст поряд. Гід підкаже та допоможе вам зорієнтуватися. Увечері їдемо нічним автобусом до Кавагучіко.
Настає кульмінація нашого весняного трекінгу в Японії – ми нарешті побачимо гору Фудзі. В травні природа вздовж озер Кавагучіко, Мотосу, Шоджі вже остаточно прокинулась, цвітуть сакури та безліч інших дерев, і над усією цією красою здіймається снігова піраміда Фудзі. На ній все ще дуже багато снігу, та лавинонебезпочно, тож ми будемо милуватися нею знизу. До речі, якщо бажаєте все ж піднятися на вершину Фудзі, то радимо Вам звернути увагу на наш осінній похід в Японії.
Ранковим автобусом їдемо до Токіо і поринаємо в хайтековий спосіб життя сучасного мегаполісу. Вирушимо на Райдужний міст після сніданку, щоб дістатися штучного острова Одайба. Тут ми можемо насолодитися футуристичною архітектурою та побачити копію статуї Свободи, розташовану на березі Токійської затоки. Потім відвідаємо Сенсоїн та культурний центр Токіо, розташований у торговому кварталі Гіндза. Тут можна знайти буквально все, і неможливо піти без покупок та сувенірів 🙂 Для тих, хто любить гострі відчуття, є можливість піднятися на висоту 332,6 метрів на телевізійну вежу Tokyo Sky Tree та милуватися нічними вогнями столиці.
Виїжджаємо до Нікко — величезний парк із стародавніми храмовими комплексами та синтоїстськими святинями. Оглянемо Футарасан (IV ст) і храм-гробницю Тосе-гу, прикрашений найтоншим різьбленням і барельєфами. Заночуємо на березі озера Чузенья у наметах серед кедрового лісу.
Повертаємося в Токіо де закінчується наша подорож. Попереду довга дорога додому.
- супровід тимлідера Pohid V Gory;
- переїзди за програмою;
- вхідні квитки;
- проживання в хостелах та кемпінгах;
- дисконтна картка клубу.
- харчування у містах;
- проїзний Japan Rail Pass (275 $);
- туристичне страхування;
- авіа в Японію.
- харчування (від 25 $ на добу);
- проїзний квиток на потяг Japan Rail Pass (275$)
- Це комбінований тур, який включає активну пішу програму. На нас чекають не тільки легкі прогулянки пагорбами.
- Під час трекінку на Якусімі, а також вулкані Асо ми житимемо в наметах, спатимемо у спальних мішках, готуватимемо їжу на газовому пальнику – справжній похід.
- У містах зупиняємось у недорогих готелях.
- Харчуємося в кафе та ресторанчиках, кожен зможе вибрати меню за смаком, якщо зрозуміє, що це;)
- Усі переїзди здійснюємо на громадському транспорті, який тут дуже комфортний.
Важливо: При покупці авіаквитка в Кумомото зі стиковкою в Токіо мінімальний час на пересадку має бути не менше 4-х годин. А якщо ні, то є ризик не встигнути на свій літак!
Для громадян України потрібна віза. Її треба оформляти заздалегідь у посольстві. На жаль, через віроломний напад росії на Україну посольство Японії в Києві не працює, тому потрібно звертатися до представництв Японії в сусідніх країнах. Також обов’язково оформіть медичне страхування. Докладно про те, як отримати візу, можна прочитати ТУТ (у мирний час).
- Мембранна куртка
- Легкий пуховик, або пуховий жилет
- Флісовий джемпер
- Футболка – 3 штуки на всю поїздку, бажано синтетичні, вони швидше сохнуть
- Термобілизна – 1 комплект
- Шкарпетки – 4 пари буде достатньо
- Штани мембранні
- Штани трекінгові
- Штани флісові – для табору, сну чи хостелів де часто прохолодно
- Шапка, баф і головний убір від сонця
- Рукавички
- Трекінгові черевики
- Легкі кросівки для екскурсій
- Сандалії
- Рюкзак – 50-60 літрів
- Рюкзак маленький – для радіалок у горах та прогулянок
- Спальний мішок з температурою комфорту – 2
- Намет
- Туристичний килимок
- Трекінгові палиці
- Налобний ліхтарик
- Дощовик
- Ложка, кружка
- Термос
- Сонцезахисні окуляри
Також не забудьте:
- Гігієнічний набір.
- Індивідуальну аптечку.
- Зарядний пристрій, телефон.
Важливо: Зберіть все з цього списку. Якщо є сумніви щодо свого спорядження – зв’яжіться з цього приводу з координатором походу.