Трекінг в Еквадорі + Галапагоські острови
🇪🇨 Еквадор, «країна тисячі вулканів» – яскрава перлина Латинської Америки. Тут знаходиться найвища точка планети, якщо рахувати від центру земної кулі – Чімборасо (6400м). Цей велетень по праву може претендувати на звання даху світу, змагаючись з Гімалаями.
За кількістю локацій ця подорож в Еквадорі просто найпотужніша: ми пройдемо трек в ультрадиких джунглях Сумако, оточені ліанами, тропічними орхідеями і зграйками колібрі; відвідаємо центр Землі; покатаємось на найнебезпечнішій у світі залізниці та гойдалках Диявола; прогуляємося льодовиком Чимборасо, в “казковому туманному лісі” зі 1000-річними деревами і на високогірних парамо (Ви не знаєте що це, але там круто!); побачимо чудові міста; викупаємося в термальних джерелах інкських вождів, у водоспадах і океані… На завершення відкриємо для себе природу Галапагоських островів, де поплаваємо з акулами і пінгвінами, сфоткаємося з ігуанами і гігантськими черепахами, погладимо морських котиків та ще купу екзотичних тварин, від виду яких захоплює дух.
Прочитайте програму і переконайтеся, що ми включили до неї все, що можна – і навіть більше! Кожна хвилина, проведена в Еквадорі, буде наповнена враженнями та пригодами. *Ми в Еквадорі з 2014 року, всі фото – з наших походів. Ви справді це побачите 😉
💙💛 Сходи в похід по Еквадору разом з Pohid V Gory та передай нашим захисникам турнікет CAT7!
Інструктор чекає учасників у центрі Кіто, в хостелі. Після збору йдемо вивчати Олд Таун, де дивно поєднуються будинки іспанського, голландського та індіанського стилів. Навколо центральної площі Незалежності розташовані головні визначні пам’ятки. Ми побачимо готичні собори: Сан-Франциско, Кафедральний та багато інших, прогуляємося автентичними колоніальними кварталами і поїмо морозиво в парках з тропічними квітами. Увечері – вечеря-знайомство, під час якої гід розповість багато цікавого про історію та звичаї, проінформує про те, що чекатиме нас у подорожі.
Що за подорож Південною Америкою без 🌋 вогненних гір?)) Їдемо на околицю Кіто до підніжжя Пічинча, на який ми сьогодні піднімимось. До позначки 4000 метрів нас довезе Teleferico – найвищий в Еквадорі фунікулер. Далі трохи розімнемо ноги. У сонячну погоду звідси видно всю столицю та її околиці. Вулкан Пічинча (4776м) — найкращий оглядовий майданчик Кіто 🙂
По поверненню до столиці йдемо на екскурсію в собор Базиліка де Вото Насьональ. Його називають латиноамериканським Нотр-Дамом. Дві дзвіниці заввишки 115 метрів прикрашені гротескними готичними скульптурами… але не звичними горгуліями і чортами, а місцевими звірами й пташками. Помилуємося панорамою нічного Кіто з даху базиліки і повернемося в хостел відпочивати.
Саме слово Еквадор – це екватор іспанською. І хоча екватор ще багато де, але тут він став буквально головною пам’яткою країни. Їдемо до містечка Мітад Дель Мундо (ісп. Центр Землі), де знаходиться пам’ятник екватору. Він встановлений на місці «Старого» екватора, який визначили французькі вчені кілька століть тому. Пізніше виявилося, що вони трохи промахнулися, тому далі ми йдемо до Нового екватора, де стоїть знаменитий музей Itinan. Беремо гіда і вирушаємо перевіряти закони фізики у дії. Нас чекає безліч розваг з водними воронками, яйцями на цвяхах, огляд сонячних годинників і ціла експозиція язичницьких ідолів, присвячених сонцю, дивних мумій, сушених змій тощо. Тут можна поставити в паспорті штамп нульової позначки – неофіційний, звичайно, але як прикраса буде доречною).
Настав час попрощатися з цивілізацією. З “Центру Землі” вирушаємо на її “край” – в один із найвіддаленіших, диких і первозданних куточків континенту.
> 🌋 Сумако гордо височить над низинними екваторіальними лісами величезного амазонського басейну. З його вершини в усі сторони світу розкинулися одні лише ліси без найменшої ознаки людини. Тут ти відчуваєш себе дрібною порошиною серед дикого світу дерев і туману… Територія вулкана вся під захистом держави, національний парк Сумако – найбільший за площею в Еквадорі.
Джунглі Сумако практично непрохідні, ну а проїхати крізь них так взагалі нереально. Природа немов вирішила зберегти цю частину себе недоторканною. Якщо чесно, не багато де можна пройти трек у настільки первозданній сельві. Їдемо в село Pacto Sumaco (~ 5 годин дороги). Саме звідси вранці ми вийдемо на маршрут. На ніч розміщуємося в колоритному лоджі. Навколо нього на деревах розвішані годівниці для колібрі, і ці яскраві пташки рояться навколо них як мухи)))
Виходимо на вузьку стежку, прокладену крізь майже непролазну екваторіальну рослинність. Ці ліси неймовірно багаті, соковиті, яскраві, екзотичні. Величезні деревоподібні папороті поросли мохом і ліанами, кожен листок і квітка викликає подив. Якщо йти тихо, можна побачити лісових тварин, на стежці читаються сліди тапірів та пум. Стежка вкрита товстим шаром бруду та глини, отже високі гумові чоботи стануть невід’ємним атрибутом. На березі гірського озера, на висоті 2400м стоїть наш притулок — навколо на багато десятків кілометрів немає ні доріг, ні поселень, ні людей. Ми в самому серці джунглів, де панує лише природа.
Трекінг 16км, наберемо 700м висоти.
Сьогодні буде фізично складний, але наповнений враженнями трекінг. Шлях пройде через кілька висотних поясів рослинності Анд. Коли ми виберемося з лісу, крута стежка виведе нас на високогірні луги. Ми побачимо панораму басейну Амазонки та десятки вулканів Еквадору. На самій вершині Сумако в кальдері є маленьке озеро та ростуть смачні ендемічні ягоди – обов’язково спробуємо! Щасливі та втомлені, повертаємось у знайомий озерний притулок;)
Пройдемо 12 км, перепад висот – 1400 м.
Вранці починаємо спуск в Pacto Sumaco. На місці будемо вже затемна, але йти вниз, звичайно, набагато простіше. Нарешті попрощаємося з гумовими чобітьми і відсвяткуємо успішне сходження, сп’янілі від краси джунглів, яких подорож дарує безліч.
Пройдемо 14 км, скинемо 900м висоти.
Сідаємо в автобус, який відвезе нас у туристичну перлину країни, її головний гірський курорт – Баньос! Їдемо знаменитою Дорогою Водоспадів, милуючись десятками прекрасних каскадів. Зупинимося біля водоспаду Pailón del diablo (ісп. Диявольський). Можна покататися над ним у підвісних кошиках і пройти під каскад. Побуваємо на оглядовому майданчику Casa de Arboles – захопимося красою гір та міста. А подивитися є на що – долина Баньоса феноменально мальовнича та родюча. Покатаємось на гойдалках Casa de Arbol, які підвішені над прірвою біля будиночка на дереві. Увечері прибуваємо на місце, поселяємося в готелі і вирушаємо в ресторан (після національного парку особливо актуально), де свого часу поправляли здоров’я вожді інків.
Вирушаємо в Східні Кордильєри, на вулкан унікальної краси – Кілотоа (3914м). У його кальдері утворилося приголомшливе трикілометрове озеро з ідеально блакитною водою. На 400 метрів над ним майже вертикально здіймаються стіни кратера. По крутій стежці спускаємося до озера і сповна насолодимося красою кальдери на човновій екскурсії.
Треккінг 4-5 км, 2 год
Сьогодні ми вирушаємо до підніжжя найвищої гори Еквадору – 🌋 Чімборасо (6310м). Переїжджаємо в нац парк Чімборасо, нас закинуть на висоту 4700м. Звідси піднімаємося до Лагуни Кондора (5100м н.р.м.). Це озеро живить льодовик, який сповзає з Чімбо.
> 🌋 Чімборасо (6400м) вважається найвищою точкою в світі. Річ у тім, що наша кулька не зовсім кругла, а трохи сплющена біля полюсів. Якщо розглядати віддаленість вершин не від рівня моря, а від центру Землі, то Чімборасо від нього на 1811 метрів далі, ніж Еверест 🙂
Погуляємо біля льодовика, помилуємося видами (а вони звідси просто чудові!) Поспостерігаємо за альпіністами, які звідси стартують на вершину. Зліпимо сніговика на Екваторі))) Далі спускаємося і їдемо на екскурсію в найпершу католицьку церкву країни в містечку Кахабамба. До речі, звідси відкривається одна із найкращих панорам Чимборасо. Надвечір будемо в Алаусі. Поселяємося в готель, прогуляємось центральною площею, сходимо в ресторан.
Покатаємось на диво інженерної думки — найнебезпечнішій залізниці у світі! Рейси петляють химерним серпантином з набором майже 1000 метрів висоти, а з вікон відкриваються чудові краєвиди. Цей серпантин і називається “Ніс диявола”. Був час, коли можна було піднятися на дах вагончика і покататися так. Але атракціон прикрили через безліч несприятливих результатів)). На кінцевій станції еквадорці влаштовують вистави з традиційними піснями та танцями. *Дорогу на Ніс Диявола часто закривають на ремонт, і якщо ми потрапимо в такий час, то сходимо в радіалку на вершину скелі Мірадор Кондор.
Далі їдемо до археологічного комплексу Інгапірка. Місто було збудовано індіанцями народу каньярі, а пізніше завойоване інками. Оглянемо красиві споруди, знамениту полігональну кладку, зануримося трохи в історію. На ніч зупинимося в Куенці.
Їдемо до національного парку Лас Кахас, що у перекладі означає «холодний». На два дні ми потрапляємо в царство парамо та високогірних озер. Весь маршрут проходить між відмітками 4000 і 4400м над рівнем моря, погода тут примхлива, але краса неземна. Починаємо трек біля озера Тореодора, з берега якого вид на мільйон доларів, і завдяки цьому озеро стало відомим. Виходимо на простори парамо — глобального екорегіону в Андах Південної Америки, який займає простір від межі лісу до льодовиків (від 3100м до 5000м над ур.м.). Трекінг по парамо – це дивовижні панорами, ендемічна рослинність і тварини. Тут ростуть ендеміки парамо зі сімейства айстрових, есплеції (Espeletia grandiflora), бродять лами, очкові ведмеді та північні пуду (найменші олені на планеті), тишу порушує лише вітер і спів птахів. “Фішка” треку Лас Кахас – каскадні озера, що буквально всюди, і кожне красивіше попереднього. Увечері приходимо у кемпінг (для нас організують намети, кают-компанію, приготують вечерю… і все це на просторах парамо!).
На спуску потрапляємо на суперпарамо, а далі пірнаємо в “Чарівний туманний ліс”, і це, друже, його офіційна назва. Туманних лісів лише кілька на планеті, названі вони так через високу вологість, завдяки якій у них формується унікальний мікроклімат та виживають допотопні види рослин. У нашому випадку, це дерева роду Полілепис. Світловлені стовбури виростають з одного кореня, тут можна пройти цілий гай з одного дерева. Полілепсиси – довгожителі, вік яких у середньому 1000 років. Після закінчення треку їдемо до Куенки.
Переїжджаємо до Гуаякіля. Завітаємо на площу з ігуанами, піднімемося на маяк і покатаємось на канатній переправі над грандіозною річкою Бабахайо, а точніше над її естуарієм. Під час припливу річка змінює напрямок і тече углиб материка. Основна програма добігла кінця, увечері відсвяткуємо завершення трекінгу. Туристи, яким настав час додому, можуть планувати виліт на завтра. Увечері відвідаємо ресторан морепродуктів та відсвяткуємо завершення материкової частини туру.
Прилітаємо в аеропорт на Бальтре, де сідаємо на пором на Санта-Крус. Нудьгувати нам не доведеться, по дорозі відвідаємо ліс, де живуть гігантські сухопутні черепахи, і зазирнемо на ранчо слонових черепах — найбільших із тих, що нині живуть. Деякі з них доживають майже 200 років! Можна підійти до них буквально впритул (але зачіпати заборонено — заповідник). Поселяємось у хостел, гуляємо по набережній у компанії морських котиків, ігуан, черепах та іншої живності, яка зовсім не боїться людей.
Пливемо на острів Ізабела, де піднімаємось на вулкан Сьєрра Негра. Милуємось панорамами та лавовими потоками, виглядаємо колонії дивовижних морських птахів. Далі беремо тур на каяках до мангрових лісів, де мешкають галапагоські пінгвіни. Увечері прогуляємося біля озер із рожевими фламінго, а захід сонця зустрінемо на пляжі.
Сьогодні у програмі снорклінг у лавових тунелях з акулами, морськими черепахами, морськими левами та іншими мешканцями глибин. Після повернення на Санта-Крус скуштуємо лобстерів у місцевому ресторані, а бажаючі можуть відвідати дослідницький центр Дарвіна.
Вільна програма: о. Сеймур-Норте, Бартоломео, дайвінг, морська рибалка чи інші активності, залежно від захоплень. Гід допоможе визначитися і організуватися, ніхто не загубиться і не нудьгуватиме:)
Зустрінемо світанок на знаменитому пляжі Тортуга, і на цьому наша подорож добігла кінця. Ми прощаємось з Еквадором та один з одним. За цей час ми вже стали справжньою сім’єю і, швидше за все, стежка ще неодноразово зведе нас разом. З аеропорту на Бальтре можна знайти комбінований рейс до багатьох великих міст або ж перелетіти в Гуаякіль, а звідти додому.
- робота україномовного гіда;
- супровід місцевих гідів в джунглях;
- харчування під час сходження на Сумако;
- проживання в притулках в парку Сумако;
- вхід в національний парк Сумако;
- проживання в містах і в Pacto Sumaco;
- турнікет для ЗСУ;
- переїзди;
- допомога в підготовці до подорожі;
- дисконтна карта клубу;
- аптечка.
- харчування в містах (~250$);
- екскурсії (100$).
Додаткові витрати складуть 350-500$ – харчування в містах, чайові гідам, інші витрати.
Залежність ціни туру від кількості туристів
- 5 туристів і більше – 2550$
- 3-4 туристи – 2750$
- 2 (мінімум) – 3200$
Після основної програми ми вирушимо на Галапагоські острови, де проведемо три дні. Ця частина маршруту є доповненням до основної програми і не обов’язкова для відвідування.
Галапагоси славляться в першу чергу тим, що тут мешкає безліч диких тварин, які зовсім не бояться людей. Ви побачите гігантських черепах, морських ігуан, пінгвінів і навіть зможете позасмагати на пляжі разом з морськими левами. Також тут знаходиться одне з найкращих місць для дайвінгу у світі. Тому якщо ви хочете прогулятися слідами Чарльза Дарвіна і доторкнутися до світу диких тварин – вам дійсно потрібно відвідати Галапагоські острови.
Додаткові витрати на Галапагоських островах:
- 5 людей – 300$
- для 4 туристів – 400$
- 3 туристи – 500$
- 2 (мінімум) – 750$
Ми спланували подорож так, щоб зробити її максимально бюджетною, але при цьому ми відвідаємо всі головні визначні пам’ятки. Ось перелік обов’язкових додаткових витрат на острові:
- авіаквиток на Галапагоси 160-200$ з умовою, що зворотний квиток додому Ви купили звідти;
- плата за відвідування островів та збори аеропортів – 120$;
- екскурсії – 225$
- трансфери (таксі, катери, автобуси, пороми) – 150$
- проживання 4 ночі – 100$
- харчування – 200$
- дайвінг – 100$ за занурення.
Разом для відвідування островів необхідно 1100$.
Оптимальним варіантом для перельотів в Еквадор є авіакомпанія KLM, у якої всього 1 пересадка в Амстердамі. Відповідно, вартість квитків трохи вища, ніж у інших. Але вони часто роблять розпродажі: якщо підписатися на їхню розсилку, то можна зловити варіант за хорошою ціною.
Варіанти з самостійною стиковкою в Мадриді часто бувають набагато вигіднішими. Звідти літають Avianca, Latam, Iberia, AirEuropa.
Також ми крайньо не рекомендуємо брати рейси з пересадкою у Британії (транзитна віза обходиться дорожче різниці в ціні на квитки) або США (отримати транзитну візу майже неможливо). Без наявності туристичної або транзитної візи вас не посадять на ці рейси! При купівлі квитків це пишуть дрібним шрифтом.
Звертайтеся до нас за допомогою у виборі авіаквитків – наші менеджери з радістю допоможуть вам.
Віза для громадян України не потрібна. Під час нашого трекінгу ми будемо відвідувати район тропічних джунглів Амазонки, тому необхідно пройти вакцинацію від жовтої лихоманки. Наявність сертифікату про вакцинацію обов’язкова.
- Спальний мішок з температурою комфорту +5
- Рюкзак 50-60 літрів
- Маленький штурмовий рюкзак
- Туристичний килимок
- Трекінгові палки
Головним чином маршрут проходить на висотах, де тепло та волого. Нашою “робочою формою” будуть шорти, футболка та трек. сорочка від сонця, панама та сандалі. Але на вулканах прохолодно, вітряно, дуже ймовірні рясні дощі (ми ж у вологому екваторіальному кліматі!)) Тому приділіть належну увагу не тільки зручним легким речам, а й надійним волого- та вітрозахисним.
- Куртка мембранна, вона ж і вітровка
- Фліска
- Легка пуховка
- Термобілизна
- Футболки – 2 штуки (не треба більше, їх можна буде прати на маршруті)
- Шкарпетки – (3-4 пари)
- Штани зі штанинами, що відстібаються (перетворюються в шорти)
- Мембранні штани
- Баф, шапка і рукавички
- Панамка від сонця (можна купити на місці – буде сувеніром)
- Купальник / плавки
- Легкі трекінгові черевики
- Сандалії
- Гумові чоботи – без них в джунглях навколо вулкана Сумако нема що робити. Обов’язкові!
- Налобний ліхтарик
- Окуляри від сонця
- Сонцезахисний крем
- Помада гігієнічна
- Індивідуальна аптечка
- Гігієнічний набір
- Полотенце з мікрофібри
- Документи, страхівка та їх копії з собою та в онлайні
- Телефон, зарадні пристрої і павербанк
Зберіть усе з цього списку. Якщо виникають сумніви – зв’язуйтеся з координтором.